Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3788)
З потоку життя (6993)
Душі криниця (3758)
Українці мої... (1519)
Резонанс (1639)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1771)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СТЕРНЕНКА ПЕРЕВЕДУТЬ В ОКРЕМУ КАМЕРУ
Актив╕ста Серг╕я Стерненка, який перебува╓ в Одеському С╤ЗО, переведуть в окрему камеру у межах...


ПРАВОЗАХИСНИКИ: НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОР╤ЯХ ЗНИЩУ╢ТЬСЯ УКРА╥НСЬКА МОВА
«Переважна б╕льш╕сть учител╕в, як╕ ран╕ше викладали укра╖нську мову, змушен╕ викладати...


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗА С╤М РОК╤В ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ ЗАФ╤КСУВАЛИ Б╤ЛЬШ ЯК СОТНЮ ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
про це пов╕домила кримська адвокатка, правозахисниця Л╕ля Гемедж╕ п╕д час онлайн-конференц╕╖ "7...


Н╤КОЛИ НЕ В╤ДДАМО КРА╥НИ ОКУПАНТУ!
Нещодавно в Харков╕ вийшла друком книга В╕ктора Черн╕╓нка «Щоденник в╕йськового...


КОНТРРОЗВ╤ДКА СБУ ЗАТРИМАЛА АКТИВ╤СТА ТАК ЗВАНО╥ «КРИМСЬКО╥ ВЕСНИ»
Затриманому оголошено п╕дозру у посяганн╕ на територ╕альну ц╕л╕сн╕сть ╕ недоторканн╕сть Укра╖ни...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 15.01.2021 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 15.01.2021
ВИНН╤ У М╤Л╤ТАРИЗАЦ╤╥ КРИМСЬКИХ Д╤ТЕЙ: ПРАВОЗАХИСНИКИ ОПУБЛ╤КУВАЛИ СПИСОК

До м╕л╕таризац╕╖ осв╕тнього простору у Криму та знищення укра╖нсько╖ ╕дентичност╕ кримських д╕тей причетн╕ щонайменше 12 ос╕б – в╕д так званих кримських «м╕н╕стр╕в осв╕ти» до вчител╕в шк╕л.
Список опубл╕кували правозахисн╕ орган╕зац╕╖ Кримська правозахисна група, Укра╖нська Гельс╕нська сп╕лка з прав людини та ZMINA сп╕льно ╕з Представництвом Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим п╕д час пресконференц╕╖ у Ки╓в╕.
Серед цих ос╕б – так звана «екс-м╕н╕стерка осв╕ти, науки ╕ молод╕ Республ╕ки Крим» Натал╕я Гончарова, «начальник Управл╕ння осв╕ти адм╕н╕страц╕╖ м. Ялти» Ренард Кутковський, «директорка департаменту осв╕ти ╕ науки м. Севастополя» Олена Богомолова та ╕нш╕.
За словами автор╕в досл╕дження, цей список складений, щоб привернути увагу до масових порушень прав дитини на територ╕╖ окупованого п╕вострова та запоб╕гти порушенням в майбутньому. «Патр╕отичн╕ заходи виховання» включених до списку ос╕б формують у св╕домост╕ кримських д╕тей ╕дентичн╕сть «ун╕версального рос╕йського громадянина», культ в╕йни, насильства, сприйняття Укра╖ни та зах╕дних кра╖н як ворог╕в, а також толерують злочини радянсько╖ влади та викривляють факти з укра╖нсько╖ ╕стор╕╖.
Кер╕вниця служби з питань ре╕нтеграц╕╖ та деокупац╕╖ Представництва Президента Укра╖ни в АР Крим Олена Хал╕мон зазначила, що в процес м╕л╕таризац╕╖ втягнут╕ д╕ти, починаючи з дитячих садк╕в – ╕ до шк╕л та ВНЗ.
«Ми не вважа╓мо, що вс╕ вчител╕ чи осв╕тяни в окупац╕╖ ╓ зрадниками чи мають нести в╕дпов╕дальн╕сть. Однак саме т╕ з них, як╕ знищують, м╕л╕таризують св╕дом╕сть д╕тей, мають бути в╕домими та розум╕ти, що понесуть за це в╕дпов╕дальн╕сть», – прокоментувала Хал╕мон.
Володимир Чекриг╕н, заступник голови правл╕ння Кримсько╖ правозахисно╖ групи, додав, що кримська система шк╕льно╖ осв╕ти пропагу╓ службу в рос╕йських в╕йськах. Б╕льш того, на це витрачаються м╕льйони рубл╕в з державного бюджету. Правозахисник переконаний: така пропаганда, особливо коли вона спрямована на д╕тей до 15 рок╕в, у яких ще не сформоване критичне мислення, по сут╕ ╓ одн╕╓ю з форм примусу до подальшо╖ служби у збройних силах РФ.
«Под╕бн╕ д╕╖ окупанта сл╕д розглядати як во╓нний злочин з точки зору м╕жнародного гуман╕тарного права та як порушення норм Конвенц╕╖ про права дитини», – каже Чекриг╕н.
Ситуац╕я в окупованому Криму ма╓ розглядатися у контекст╕ 29 статт╕ Конвенц╕╖ про права людини, яка передбача╓ п╕дготовку дитини до св╕домого життя у в╕льному сусп╕льств╕ в атмосфер╕ розум╕ння, миру, терпимост╕ та р╕вност╕.
«Виховання в д╕тях позитивного ставлення до арм╕╖, в╕йськових формувань, схиляння д╕тей та молод╕ до служби в арм╕╖ держави-окупанта порушу╓ це базове право, закр╕плене в м╕жнародному документ╕, який Рос╕я ратиф╕кувала ще у 1993 роц╕», – пояснила кер╕вниця осв╕тнього напряму Укра╖нсько╖ Гельс╕нсько╖ сп╕лки з прав людини Валентина Потапова.
Укра╖нська влада реагу╓ на так╕ порушення – Прокуратура АРК та м. Севастополя документу╓ факти в╕йськово╖ пропаганди серед д╕тей та стежить за станом осв╕ти на тимчасово окупованому п╕востров╕.
Прокурорка Прокуратури АРК та м. Севастополя Ольга П╕рогова пов╕домила, що готу╓ться п╕дозра одному з орган╕затор╕в в╕йськово-патр╕отичного виховання кримських д╕тей за пропаганду серед цив╕льного населення служби в арм╕╖ кра╖ни-окупанта.
«Ми також встановили низку установ та орган╕зац╕й у Криму, як╕ отримують ф╕нансування та оснащення в╕д РФ, погоджують програми в╕йськово-патр╕отичного виховання д╕тей та займаються пропагандою», – додала П╕рогова.
Надал╕ список ос╕б, причетних до м╕л╕таризац╕╖ кримсько╖ осв╕ти, буде використаний у крим╕нальних провадженнях та, разом з ╕ншими доказами, стане п╕дгрунтям для просування нових санкц╕й щодо ос╕б, причетних до грубих порушень прав людини в окупованому Криму.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 15.01.2021 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22912

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков