Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4397)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4060)
Українці мої... (1639)
Резонанс (2045)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1828)
Крим - наш дім (880)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (239)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (176)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…


БАЙДЕН ПОГОВОРИВ ╤З ЗЕЛЕНСЬКИМ
У Б╕лому дом╕ озвучили детал╕ розмови.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День сто в╕с╕мдесят трет╕й…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 15.01.2021 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 15.01.2021
ВИНН╤ У М╤Л╤ТАРИЗАЦ╤╥ КРИМСЬКИХ Д╤ТЕЙ: ПРАВОЗАХИСНИКИ ОПУБЛ╤КУВАЛИ СПИСОК

До м╕л╕таризац╕╖ осв╕тнього простору у Криму та знищення укра╖нсько╖ ╕дентичност╕ кримських д╕тей причетн╕ щонайменше 12 ос╕б – в╕д так званих кримських «м╕н╕стр╕в осв╕ти» до вчител╕в шк╕л.
Список опубл╕кували правозахисн╕ орган╕зац╕╖ Кримська правозахисна група, Укра╖нська Гельс╕нська сп╕лка з прав людини та ZMINA сп╕льно ╕з Представництвом Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим п╕д час пресконференц╕╖ у Ки╓в╕.
Серед цих ос╕б – так звана «екс-м╕н╕стерка осв╕ти, науки ╕ молод╕ Республ╕ки Крим» Натал╕я Гончарова, «начальник Управл╕ння осв╕ти адм╕н╕страц╕╖ м. Ялти» Ренард Кутковський, «директорка департаменту осв╕ти ╕ науки м. Севастополя» Олена Богомолова та ╕нш╕.
За словами автор╕в досл╕дження, цей список складений, щоб привернути увагу до масових порушень прав дитини на територ╕╖ окупованого п╕вострова та запоб╕гти порушенням в майбутньому. «Патр╕отичн╕ заходи виховання» включених до списку ос╕б формують у св╕домост╕ кримських д╕тей ╕дентичн╕сть «ун╕версального рос╕йського громадянина», культ в╕йни, насильства, сприйняття Укра╖ни та зах╕дних кра╖н як ворог╕в, а також толерують злочини радянсько╖ влади та викривляють факти з укра╖нсько╖ ╕стор╕╖.
Кер╕вниця служби з питань ре╕нтеграц╕╖ та деокупац╕╖ Представництва Президента Укра╖ни в АР Крим Олена Хал╕мон зазначила, що в процес м╕л╕таризац╕╖ втягнут╕ д╕ти, починаючи з дитячих садк╕в – ╕ до шк╕л та ВНЗ.
«Ми не вважа╓мо, що вс╕ вчител╕ чи осв╕тяни в окупац╕╖ ╓ зрадниками чи мають нести в╕дпов╕дальн╕сть. Однак саме т╕ з них, як╕ знищують, м╕л╕таризують св╕дом╕сть д╕тей, мають бути в╕домими та розум╕ти, що понесуть за це в╕дпов╕дальн╕сть», – прокоментувала Хал╕мон.
Володимир Чекриг╕н, заступник голови правл╕ння Кримсько╖ правозахисно╖ групи, додав, що кримська система шк╕льно╖ осв╕ти пропагу╓ службу в рос╕йських в╕йськах. Б╕льш того, на це витрачаються м╕льйони рубл╕в з державного бюджету. Правозахисник переконаний: така пропаганда, особливо коли вона спрямована на д╕тей до 15 рок╕в, у яких ще не сформоване критичне мислення, по сут╕ ╓ одн╕╓ю з форм примусу до подальшо╖ служби у збройних силах РФ.
«Под╕бн╕ д╕╖ окупанта сл╕д розглядати як во╓нний злочин з точки зору м╕жнародного гуман╕тарного права та як порушення норм Конвенц╕╖ про права дитини», – каже Чекриг╕н.
Ситуац╕я в окупованому Криму ма╓ розглядатися у контекст╕ 29 статт╕ Конвенц╕╖ про права людини, яка передбача╓ п╕дготовку дитини до св╕домого життя у в╕льному сусп╕льств╕ в атмосфер╕ розум╕ння, миру, терпимост╕ та р╕вност╕.
«Виховання в д╕тях позитивного ставлення до арм╕╖, в╕йськових формувань, схиляння д╕тей та молод╕ до служби в арм╕╖ держави-окупанта порушу╓ це базове право, закр╕плене в м╕жнародному документ╕, який Рос╕я ратиф╕кувала ще у 1993 роц╕», – пояснила кер╕вниця осв╕тнього напряму Укра╖нсько╖ Гельс╕нсько╖ сп╕лки з прав людини Валентина Потапова.
Укра╖нська влада реагу╓ на так╕ порушення – Прокуратура АРК та м. Севастополя документу╓ факти в╕йськово╖ пропаганди серед д╕тей та стежить за станом осв╕ти на тимчасово окупованому п╕востров╕.
Прокурорка Прокуратури АРК та м. Севастополя Ольга П╕рогова пов╕домила, що готу╓ться п╕дозра одному з орган╕затор╕в в╕йськово-патр╕отичного виховання кримських д╕тей за пропаганду серед цив╕льного населення служби в арм╕╖ кра╖ни-окупанта.
«Ми також встановили низку установ та орган╕зац╕й у Криму, як╕ отримують ф╕нансування та оснащення в╕д РФ, погоджують програми в╕йськово-патр╕отичного виховання д╕тей та займаються пропагандою», – додала П╕рогова.
Надал╕ список ос╕б, причетних до м╕л╕таризац╕╖ кримсько╖ осв╕ти, буде використаний у крим╕нальних провадженнях та, разом з ╕ншими доказами, стане п╕дгрунтям для просування нових санкц╕й щодо ос╕б, причетних до грубих порушень прав людини в окупованому Криму.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 15.01.2021 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22912

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков