Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3748)
З потоку життя (6952)
Душі криниця (3739)
Українці мої... (1517)
Резонанс (1625)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1762)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НА «ЧОНГАР╤» ТА «КАЛАНЧАКУ» РОБИТИМУТЬ БЕЗКОШТОВН╤ COVID-ТЕСТИ
У Херсонськ╕й област╕ для проведення тестувань на визначення антигена коронав╕русу на двох КПВВ...


СУД У РФ ОГОЛОСИВ ВИРОКИ ТРЬОМ КРИМСЬКИМ ТАТАРАМ: 13, 16 ╤ 18 РОК╤В КОЛОН╤╥
Рос╕йськ╕ судд╕ оголосили вирок кримським татарам Енверу та Р╕зу Омеровим ╕ Айдеру Джаппарову у...


ВИНН╤ У М╤Л╤ТАРИЗАЦ╤╥ КРИМСЬКИХ Д╤ТЕЙ: ПРАВОЗАХИСНИКИ ОПУБЛ╤КУВАЛИ СПИСОК
До м╕л╕таризац╕╖ осв╕тнього простору у Криму та знищення укра╖нсько╖ ╕дентичност╕ кримських д╕тей...


У КРИМУ ПОБИЛИ ДРУЖИНУ ╤ ДОНЬКУ ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ ПРИХОДЬКА
Як зазначив Тягнибок, р╕дних Приходька побили б╕ля ╖хнього будинку.


ОПАДИ У 2021 РОЦ╤ НЕ НАПОВНЯТЬ ВОДОСХОВИЩА КРИМУ
Так вважа╓ заступник директора ╤нституту водних проблем ╕ мел╕орац╕╖ Нац╕онально╖ академ╕╖...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 08.01.2021 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 08.01.2021
У КРИМУ ЗА Р╤К ЗАПАСИ ВОДИ ЗМЕНШИЛИСЯ МАЙЖЕ ВТРИЧ╤

В окупованому Криму сумарний запас води до к╕нця 2020 року становив 31,3 млн кубометр╕в, що на 61 млн кубометр╕в менше, н╕ж р╕к тому.
Про це йдеться в огляд╕ "Кримського управл╕ння з г╕дрометеоролог╕╖ та мон╕торингу навколишнього середовища", переда╓ Укр╕нформ.
"Загальний сумарний запас води до к╕нця року становив 31,308 млн куб. м, що на 5, 364 млн куб. м менше, н╕ж м╕сяць тому ╕ на 61,672 млн менше, н╕ж р╕к тому", - йдеться в огляд╕.
За даними Кримського г╕дрометцентру, "грудень ╕ с╕чень - м╕сяц╕ з найб╕льшою к╕льк╕стю опад╕в холодного пер╕оду року, але в грудн╕, як ╕ в попередн╕ м╕сяц╕, у басейнах р╕чок спостер╕гався значний ╖хн╕й недоб╕р".
Наприклад, у басейнах кримських р╕чок Кучук-Карасу, Чорна, Салг╕р опад╕в випало в обсяз╕ 12-15% в╕д норми, у басейнах р╕чок, розташованих на П╕вденному берез╕ Криму, опад╕в було - 42-50% в╕д норми, в басейнах ╕нших р╕чок - 24-40% в╕д норми.
Незначним було ╕ к╕льк╕сть опад╕в, що випали в Кримських горах - в╕д 27 до 40% в╕д норми.
Все це разом з високою температурою пов╕тря не призвело до пол╕пшення природного стоку в кримськ╕ водосховища.
"Приплив води у водосховища природного стоку був незначним ╕ в млн куб. м становив: Б╕лог╕рське - 0,475, С╕мферопольське - 0,302, Щасливе - 0,108. В Партизанське ╕ Чорнор╕ченське водосховища приплив води був в╕дсутн╕й", - йдеться в зв╕т╕.
Через обм╕л╕ння кримських водосховищ у С╕мферопол╕, Ялт╕, С╕мферопольському та Бахчисарайському районах запровадили жорсткий граф╕к подач╕ води. Кр╕м того, режимне водопостачання або п╕двезення води через посуху були встановлен╕ в 29 населених пунктах окупованого п╕вострова.

ВОДИ ТАМ Б╤ЛЬШЕ НЕМА╢: У МЕРЕЖ╤ ПОКАЗАЛИ
ФОТО ПЕРЕСОХЛОГО ВОДОСХОВИЩА В КРИМУ

В окупованому Криму повн╕стю пересохло стратег╕чне С╕мферопольське водосховище. Про це пов╕домив у Twitter блогер п╕д н╕ком "Кримський бандер╕вець", опубл╕кувавши красномовн╕ фото. 
"Вода з С╕мферопольського водосховища в будинки окуповано╖ столиц╕ АРК вже не пода╓ться. Припинено ╕ перекачування води з Тайганського ╕ Б╕лог╕рського водосховищ. 15 труб, як╕ прокладали "╕хтамнети", стоять порожн╕ми", - п╕дписав фотограф╕╖ блогер.
www.unian.ua

В ╤НКЕРМАНСЬКОМУ КАР'╢Р╤ В КРИМУ ЗАК╤НЧИЛАСЯ ВОДА

У м. ╤нкерман╕ п╕д Севастополем з вапнякового кар'╓ру, який свого часу перетворився на водосховище, зникла вода. Рос╕йська влада вимушено припинили водозаб╕р. Про це пов╕домля╓ Крим.Реал╕╖.
Водозаб╕рн╕ споруди на берез╕ озера демонтували.
Воду з водойми в колишньому ╤нкерманському кар'╓р╕ окупац╕йна влада почала забирати наприк╕нц╕ листопада 2020 року. Водозаб╕р пропрацював близько м╕сяця, менше оч╕куваного терм╕ну. На початку грудня рос╕йська влада Севастополя пов╕домила, що за тиждень з озера вдалося викачати близько 80 тисяч куб╕в води. Ран╕ше пов╕домляли про нам╕р забрати з озера м╕льйон куб╕в.
Як пов╕домля╓ ЗМ╤, жител╕ ╤нкермана виступали проти р╕шення рос╕йсько╖ влади Севастополя забрати воду з озера в колишньому кар'╓р╕.
╤нкерманський вапняно-ракушечниковий кар'╓р стал╕нсько╖ зал╕зниц╕ почали розробляти в травн╕ 1944 року для видобутку буд╕вельних матер╕ал╕в для в╕дновлення народно-господарських об'╓кт╕в Криму, в першу чергу Севастополя.
╤нкерманський кам╕нь використовували для буд╕вництва в Олександр╕╖ ╕ Марсел╕.
У 1978 роц╕ п╕сля проведення вибухових роб╕т кар'╓р почав заповнюватися ╜рунтовими водами, водночас пересохло джерело Святого Климента, що знаходиться на територ╕╖ ╤нкерманського печерного Свято-Климент╕вського монастиря.
Глибина кар'╓рно╥ водойми, що утоврилася, доходить до 60 метр╕в, площа водного дзеркала близько 23 тисяч квадратних метр╕в, р╕вень води завжди пост╕йний. М╕сцев╕ жител╕ називають водойму озером святого Климента, на його берегах в╕дпочивають, купаються, ловлять рибу ╕ рак╕в.
Ран╕ше Укра╖на забезпечувала до 85% потреб Криму та Севастополя в пр╕сн╕й вод╕ через П╕вн╕чно-Кримський канал, що з'╓дну╓ головне русло Дн╕пра з островом. П╕сля анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю в 2014 роц╕ постачання води на п╕востр╕в припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку ╕ п╕дземних джерел. За заявами еколог╕в, регулярне використання води з п╕дземних джерел призвело до засолення грунту на п╕востров╕.
Щоб вир╕шити проблему вододеф╕циту, влада плану╓ побудувати трубопров╕д для перекидання води з Кадиковського кар'╓ра, з озера б╕ля гори Гасфорта ╕ звести водозаб╕р на р╕чц╕ Бельбек. Уряд Рос╕╖ вже вид╕лив на ц╕ проекти к╕лька м╕льярд╕в рубл╕в.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 08.01.2021 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22905

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков