Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3748)
З потоку життя (6952)
Душі криниця (3739)
Українці мої... (1517)
Резонанс (1625)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1762)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ПРАВО НА ПРИВАТН╤СТЬ
Останн╕й у цьому роц╕ допис буде про незахищен╕сть. Це як ков╕д – н╕коли не зна╓ш, з якого...


ВАЛЕНТИН БУТ: ЗА КОРДОН!
Т╕, хто вийшли з Есересер╕╖, добре знають, що верхом мр╕й всякого совка час╕в Великого Застою,...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: Ж╤НКА В Л╤ТЕРАТУР╤
Якось я сильно не переймалася н╕коли гендерною нер╕вн╕стю, не хот╕ла витрачати на це час. ╤ в...


ВАЛЕНТИН БУТ: АНАЛ╤З ПОМИЛОК
Тож роб╕мо висновки, товариство, ╕ д╕ймо, не гаючи часу, бо загрожен╕ сьогодн╕ не лише мова, не...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: НАСК╤ЛЬКИ УКРСУЧЛ╤Т ╢ УКРА╥НСЬКИМ?
Укрсучл╕т – це вторинне ╕ марг╕нальне явище, чтиво для людей з невибагливим художн╕м...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 11.12.2020
ВАЛЕНТИН БУТ: ЩО ПРИХОВУЮТЬ ЗА БУРЯМИ В СТАКАН╤ ВОДИ

За два тижн╕ до Р╕здва, за три до Нового року мали б трохи заспоко╖тися, налаштуватися на щось св╕тле й високе, мали б в╕дринути весь негатив, що накопичився останн╕м часом, ╕ виношувати плани нового, бо як же без них! Тим часом, клятий негатив не в╕дпуска╓, тягнеться сл╕дом, нахабно пнеться у р╕к новий - он вже ╕ стежки прослав, ╕ шляхи б╕льш грунтовн╕ вимощу╓.
З минуло╖ суботи Мережею гуляло фото б╕лих ялинкових кульок з червоними з╕рками ╕ написами "арм╕я Рос╕╖", виготовлених… для москов╕йсько╖ арм╕╖ Клавд╕╓вською фабрикою ялинкових прикрас. Так, - отою самою, що п╕д самим Ки╖вом. А вчора, он, ╕ Великий Льв╕в стурбовано бухт╕в про те, що у Дн╕пропетровськ╕й област╕ ветеранам Друго╖ св╕тово╖ в╕йни вручили медал╕ на честь 75-р╕ччя перемоги в╕д… президента Москов╕╖. От, мовляв, клят╕ д╕дугани! Н╕, щоб в╕дмовитися в╕д тако╖ "чест╕", кинути з презирством межи оч╕ тим, хто лакузив, виляв хвостом в Б╕локам'ян╕й, випрошуючи ╖х (бо ж дуже сумн╕вно, щоб сам ВВП згадав про дн╕провських старих) А, видно ж, хтось таки й начепив соб╕ на груди брязкальця в╕д того, чи╖ кул╕ ╕ снаряди вже поклали на Донеччин╕ б╕льше десятка тисяч ╖хн╕х онук╕в!
Чи треба казати, що соц╕альн╕ мереж╕ порвало в╕д праведного гн╕ву? Ялинков╕ прикраси для москал╕в вже наступного дня було потрощено, на п╕дпри╓мство стягнуто полки бакан╕вц╕в та авак╕вц╕в, аби… Аби що? Може, щоб в╕дкрити крим╕нальн╕ справи проти розфарбовувач╕в, проти директора? Певно ж, ╕ на Дн╕провщин╕ якогось д╕дугана викличуть до м╕сцевого СБУ, пожурять для порядку, та й в╕дпустять з миром, висловивши особисте розум╕ння ╕ вдячн╕сть за внесок у велику перемогу.
Мене у всьому цьому ц╕кавить одне: чи розум╕╓ сусп╕льство, що ось такими бурями у стакан╕ води наша маф╕я прикрива╓ куди серйозн╕ш╕ реч╕? ╤ про них чомусь не гули/не гудуть соцмереж╕, а брав╕ авак╕вц╕-грицак╕вц╕-бакан╕вц╕ як не сп╕шили, так ╕ не сп╕шать на п╕дпри╓мства, як╕ в час╕ в╕йни м╕сяцями, а хтось ╕ роками колаборував з кра╖ною-агресором, поставляючи, зокрема, продукц╕ю подв╕йного призначення, продукц╕ю, яка напряму йшла на потреби ╖╖ в╕йська. ╥х впритул не пом╕чали/не пом╕чають наш╕ принципов╕ генпрокурори, про них н╕ пари з вуст наш╕ поводир╕. Навпаки, авак╕вц╕в-грицак╕вц╕в кидали проти ветеран╕в вже ц╕╓╖ в╕йни, як╕ намагалися спинити м╕жмаф╕йну колаборац╕ю, заробляння на кров╕. Чому? Бо то б╕знес, панове. Великий б╕знес. На таке п╕дпри╓мство не зайдеш ╕ не потрощиш турб╕ни для москов╕йських гвинтокрил╕в, мов як╕сь ялинков╕ прикраси. А щоб закрити тему колаборац╕╖, а заодно й пельку шукачам справедливост╕, те п╕дпри╓мство можна виставити й на торги - продати, скаж╕мо… Китаю. Тод╕, то вже китайська справа, кому ╕ що вони поставлятимуть. Дуже мудре р╕шення: ╕ вовки сит╕ ╕ кози… ну, майже ц╕л╕. Чи не так?
Б╕знес, панове - це вам не абищо…
Он ╕ в Криму б╕знесов╕ справ╕ на першому м╕сц╕. З понед╕лка, кажуть, буде виставлено на торги Масандру. Ага, оту саму. Притому, попередньо оголошена ц╕на просто см╕ховинна - якихось 627 м╕льйон╕в рубл╕в. Це при тому, що лише всесв╕тньо в╕дома колекц╕я масандр╕вських вин, за оц╕нкою колишнього директора п╕дпри╓мства пана Миколи Бойка, кошту╓ близько м╕льярда евро. Найдивн╕ше тут те, що згадана ц╕на дуже близька до оц╕нки Масандри, названо╖ свого часу на запит укра╖нського сл╕дства головою Департаменту з управл╕ння державною власн╕стю М╕н╕стерства аграрно╖ пол╕тики Укра╖ни паном Володимиром Куд╕новим - 217 м╕льйон╕в гривень. Ще раз: це не оц╕нка колекц╕╖ вин - всього п╕дпри╓мства.
Робити висновки - прив╕лей читача. А щоб полегшити йому ту головоломну справу, наведемо слова головреда Центру журнал╕стських розсл╕дувань пан╕ Валентини Самар: "Спостер╕гаючи за розсл╕дуванням кримських справ уже упродовж шести рок╕в, - каже вона, - ми не раз пов╕домляли, що центральн╕ органи влади не посп╕шають надавати сл╕дству ╕нформац╕ю для визначення суми збитк╕в захопленого майна. Тож розсл╕дування доводилося зупиняти".
Ц╕каво, чи не так? Он ╕ в крайньому сюжет╕ ЦЖР (https://www.youtube.com/watch?v=6gjtWAYhtQ8) ми бачимо, що чиновники, як╕ представляють владу, фактично не мають в╕дпов╕дей на прям╕ питання пан╕ Самар. На тл╕ ╖хн╕х: "...ми ф╕ксу╓мо...", "…будуть запроваджен╕ нац╕ональн╕ санкц╕╖..." марення сиво╖ кобили вигляда╓ ц╕лком пристойною, добре скомпонованою поемою. Форма майбутнього часу щодо запровадження нац╕ональних санкц╕й на сьомому роц╕ по загарбанн╕, без переб╕льшення, розчулю╓ до сл╕з. Особливо ж, на тл╕ д╕ючого попри все закону "Про ВЕЗ "Крим"
Схоже на те, що, попри вс╕ перестанови-перевибори, наша влада тверда у сво╖й р╕шимост╕ не посп╕шати подавати позови до м╕жнародних суд╕в щодо захоплених актив╕в. Так, не посп╕ша╓ з тим не лише М╕н╕стерство агропол╕тики, але й хитровикручена ДУСя, М╕н╕стерство ╕нфраструктури, в чийому в╕данн╕ знаходяться чотири закритих (╕ один в╕дкритий для лег╕тимно╖ експлуатац╕╖) порти, авто- ╕ зал╕зничн╕ вокзали ╕ т.п. Чого ж не сп╕шить з тим держава Укра╖на? Що то - продовження здач╕ Криму, м╕жмаф╕йн╕ договорняки, а чи таки мудра державницька пол╕тика, бо ж, вигравши м╕жнародн╕ суди, отримавши в д╕ряву шапку укра╖нського держбюджету куд╕н╕вськ╕ м╕дяки в якост╕ належного в╕дшкодування, вже не будемо власниками того майна - як гада╓те?
А ще варто б задуматися над тим, що наш╕ дони намагаються приховати, щоразу зд╕ймаючи бур╕ в стакан╕ води.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22831

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков