Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3748)
З потоку життя (6952)
Душі криниця (3739)
Українці мої... (1517)
Резонанс (1625)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1762)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА У РАД╤ ╢ВРОПИ ВИМАГА╢ В╤Д РОС╤╥ ПРИПИНИТИ РЕПРЕС╤╥ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Укра╖на у Рад╕ ╢вропи вимага╓ дати належну оц╕нку порушенню прав людини Рос╕╓ю на тимчасово...


УКРА╥НА РОЗСЛ╤ДУ╢ НЕЗАКОННЕ ЗАТРИМАННЯ 120 КРИМСЬКИХ ТАТАР НА КЕРЧЕНСЬКОМУ МОСТУ
За фактом незаконного позбавлення вол╕ 120 громадян Укра╖ни на територ╕╖ тимчасово окупованого...


УКРА╥НА VS РОС╤Я: КУЛЕБА ПОЯСНИВ, ЩО ОЗНАЧА╢ Р╤ШЕННЯ ╢СПЛ У СПРАВ╤ ЩОДО КРИМУ
Р╕шення ╢СПЛ про прийнятн╕сть справи Укра╖ни проти Рос╕╖ щодо Криму ╓ важливим кроком на шляху до...


НЕ ТРЕБА БОЯТИСЯ 16 С╤ЧНЯ НА 30-МУ РОЦ╤ НЕЗАЛЕЖНОСТ╤ УКРА╥НИ
З 16 с╕чня вся сфера обслуговування нашо╖ кра╖ни ма╓ перейти на укра╖нську мову в сп╕лкуванн╕ з...


П╤ДБУРЮВАННЯ ДО ДЕРЖЗРАДИ: В УКРА╥Н╤ В╤ДКРИЛИ СПРАВУ ПРОТИ ЗАСТУПНИКА КОМАНДУВАЧА ЧФ РФ
Максимальна санкц╕я за вчинення особливо тяжкого злочину проти основ нац╕онально╖ безпеки Укра╖ни...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2020 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 20.11.2020
У МК╤П ЗДИВОВАН╤ СЛ╤ДЧИМИ Д╤ЯМИ В МУЗЕ╥ РЕВОЛЮЦ╤╥ Г╤ДНОСТ╤

Сл╕дч╕ д╕╖ в Музе╖ Революц╕╖ Г╕дност╕ напередодн╕ Дня Г╕дност╕ та Свободи викликають здивування, особливо зважаючи на те, що ухвала суду про обшуки датована ще 2 листопада. Про це йдеться в заяв╕ М╕н╕стерства культури та ╕нформац╕йно╖ пол╕тики, оприлюднен╕й на його сайт╕, переда╓ Укр╕нформ.
“М╕н╕стерство культури та ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни уважно стежить за переб╕гом под╕й довкола сл╕дчих д╕й у Нац╕ональному мемор╕альному комплекс╕ Геро╖в Небесно╖ Сотн╕ – Музе╖ Революц╕╖ Г╕дност╕. Оск╕льки п╕дозра, яка стала п╕дставою обшук╕в для Головного управл╕ння Нац╕онально╖ пол╕ц╕╖ у м╕ст╕ Ки╓в╕ п╕д процесуальним кер╕вництвом столично╖ прокуратури та ╕з залученням оперативного супроводу СБУ, ╓ серйозною, ╕ йдеться про велику суму бюджетних кошт╕в, то сп╕вроб╕тники музею надають повне сприяння сл╕дству”, - зазначили у МК╤П.
В м╕н╕стерств╕ уточнили, що п╕дставою для обшук╕в стало виконання договору про виконання буд╕вельних роб╕т по об’╓кту «Про╓ктування та буд╕вництво Нац╕онального мемор╕ального комплексу Геро╖в Небесно╖ Сотн╕ – Революц╕╖ Г╕дност╕: Реконструкц╕я але╖ Геро╖в Небесно╖ Сотн╕ в╕д Майдану Незалежност╕ до але╖ Небесно╖ Сотн╕, 3-5 ╕з облаштуванням п╕шох╕дно╖ зони, благоустр╕й, озеленення територ╕╖ в склад╕ «Нац╕онального мемор╕ального комплексу Геро╖в Небесно╖ Сотн╕ – Музею Революц╕╖ Г╕дност╕».
“Мова йде про п╕дпри╓мство-п╕дрядника роб╕т, яке п╕дозрю╓ться у тому, що з 2018 року зд╕йснювало вза╓мов╕дносини з суб’╓ктами господарювання з ознаками ф╕ктивност╕. Разом ╕з тим виклика╓ певне здивування проведенням сл╕дчих д╕й в Нац╕ональному музе╖ Революц╕╖ Г╕дност╕ напередодн╕ Дня Г╕дност╕ та Свободи, особливо з урахуванням того, що ухвала суду щодо проведення обшуку були прийнята ще 2 листопада 2020 року”, - зауважили автори заяви.
Водночас у МК╤П закликали утриматися в╕д емоц╕йних висловлювань та пол╕тичних спекуляц╕й на тем╕ Революц╕╖ Г╕дност╕, а також попросили компетентн╕ органи всеб╕чно, оперативно, неупереджено та, враховуючи сусп╕льну важлив╕сть та чутлив╕сть питання, у максимально можливий в╕дкритий та прозорий спос╕б розсл╕дувати вс╕ обставини справи.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, вранц╕ 19 листопада у Нац╕ональному музе╖ Революц╕╖ Г╕дност╕ проводився обшук.
У пол╕ц╕╖ розпов╕ли, що обшуки проводились у службових прим╕щеннях Нац╕онального мемор╕ального комплексу Геро╖в Небесно╖ Сотн╕ – Музею Революц╕╖ Г╕дност╕, компан╕╖ – генп╕дрядника та за м╕сцями проживання в╕дпов╕дних службових ос╕б в рамках досудового розсл╕дування у крим╕нальному провадженн╕, розпочатому за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Крим╕нального кодексу Укра╖ни.
В Оф╕с╕ Президента Укра╖ни заявили, що обшуки в Музе╖ Революц╕╖ Г╕дност╕ напередодн╕ р╕чниц╕ початку Майдану не сприяють сусп╕льн╕й злагод╕, ╕ правоохоронц╕ мають враховувати так╕ реч╕, якщо нема╓ терм╕ново╖ необх╕дност╕ в сл╕дчих д╕ях.

У╤НП ╤ МУЗЕЙ РЕВОЛЮЦ╤╥ Г╤ДНОСТ╤ НАЗВАЛИ ОБШУКИ ПОЛ╤ТИЧНИМ ЗАМОВЛЕННЯМ

Обшуками в Музе╖ Революц╕╖ Г╕дност╕ скористаються антиукра╖нськ╕ сили, щоб дискредитувати Революц╕ю Г╕дност╕, так╕ д╕╖ сприймаються як пол╕тичне замовлення.
Таку заяву щодо обшук╕в Укра╖нський ╕нститут нац╕онально╖ пам’ят╕ та музей Революц╕╖ Г╕дност╕, оприлюднили на оф╕ц╕йному сайт╕ У╤НП, переда╓ Укр╕нформ.
«З боку музею та Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам’ят╕ нема╓ жодного перешкоджання сл╕дчим д╕ям. Щоправда, нас здивував спос╕б, у який вони в╕дбуваються, оск╕льки частина з вилучених документ╕в були у в╕льному доступ╕, а музей був готовий ╖х надати у в╕дпов╕дь на звичайний запит. Також бентежить, що сл╕дч╕ обрали саме цей момент для проведення обшук╕в, адже вони в╕дбулися безпосередньо перед Днем Г╕дност╕ та Свободи ╕ р╕чницею под╕й на Майдан╕. Цим однозначно скористаються антиукра╖нськ╕ сили, що намагаються дискредитувати Революц╕ю Г╕дност╕», – зауважу╓ голова Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам’ят╕ Антон Дробович.
Як зазнача╓ться, Укра╖нський ╕нститут нац╕онально╖ пам’ят╕ та музей Революц╕╖ Г╕дност╕ спод╕ваються на неупереджене сл╕дство, результати якого покладуть край спекуляц╕ям ╕ пол╕тичним ╕нтригам навколо спорудження мемор╕алу Героям Небесно╖ Сотн╕, ╕ буд╕вництво зрушиться з мертво╖ точки.
За словами юриста Нац╕онального музею Революц╕╖ Г╕дност╕ Дмитра Цв╕тненка, ухвала Голос╕╖вського районного суду, що стала п╕дставою для проведення обшуку, оскарженню не п╕дляга╓.
«Ми надали все, що в╕д нас вимагала пол╕ц╕я. Щодо сут╕ обвинувачень, викладених в ухвал╕, ми не ╓ ╕н╕ц╕аторами буд╕вництва. Каб╕нет М╕н╕стр╕в у постанов╕ 2018 року визначив нас замовником буд╕вництва Мемор╕алу Геро╖в Небесно╖ Сотн╕. На ц╕й п╕дстав╕ через процедуру публ╕чних закуп╕вель був обраний генп╕дрядник ╕ укладено в╕дпов╕дний ╕з ним догов╕р на буд╕вництво. П╕сля цього за поданням Генерально╖ прокуратури Печерським районним судом був накладений арешт на земельн╕ д╕лянки, який трива╓ до сьогодн╕, що унеможливлю╓ буд╕вництво мемор╕алу. Ми неодноразово ╕ регулярно зверталися до Оф╕су генерального прокурора, Держбюро розсл╕дувань та Каб╕нету М╕н╕стр╕в ╕з поясненням, що подальше затягування буд╕вництва призведе до втрати бюджетних кошт╕в. Сплата авансу була передбачена постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни. А генп╕дрядник був зобов’язаний закупити липи, як╕ мають бути висаджен╕ на але╖, та гран╕т для буд╕вництва мемор╕алу», – поясню╓ Цв╕тненко.
Генеральний директор музею ╤гор Пошивайло вважа╓, що «под╕╖ з обшуками ╕ крим╕нальним провадженням виглядають сюрреал╕стично».
«Спочатку нашому музею не дали збудувати мемор╕ал Героям Небесно╖ Сотн╕, заарештувавши д╕лянку, а тепер звинувачують, що ми його не збудували, а кошти, мовляв, зникли. Уся д╕яльн╕сть нашого державного закладу, у тому числ╕ ф╕нансово-господарська, жорстко регламенту╓ться законодавством ╕ низкою вищих ╕нстанц╕й, ми подолали купу перепон у тому числ╕ бюрократичних, аби виконати доручення уряду ╕ запит сусп╕льства на г╕дне вшанування пам’ят╕ загиблих на Майдан╕. Нин╕ ж д╕╖ у переддень Дня Г╕дност╕ та Свободи сприйма╓мо як пол╕тичне замовлення заткнути рота потужному майданчику критичного осмислення нашо╖ складно╖ ╕стор╕╖, утвердження цив╕л╕зац╕йного вибору ╕ демократичних ц╕нностей укра╖нц╕в», – заявля╓ Пошивайло.
Автори заяви закликають журнал╕ст╕в, пол╕тик╕в та л╕дер╕в думок уважно висв╕тлювати переб╕г справи та утримуватися в╕д поширення необ╜рунтованих емоц╕йних висловлювань ╕ неперев╕рено╖ ╕нформац╕╖.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2020 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22796

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков