Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3748)
З потоку життя (6952)
Душі криниця (3739)
Українці мої... (1517)
Резонанс (1625)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1762)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НА «ЧОНГАР╤» ТА «КАЛАНЧАКУ» РОБИТИМУТЬ БЕЗКОШТОВН╤ COVID-ТЕСТИ
У Херсонськ╕й област╕ для проведення тестувань на визначення антигена коронав╕русу на двох КПВВ...


СУД У РФ ОГОЛОСИВ ВИРОКИ ТРЬОМ КРИМСЬКИМ ТАТАРАМ: 13, 16 ╤ 18 РОК╤В КОЛОН╤╥
Рос╕йськ╕ судд╕ оголосили вирок кримським татарам Енверу та Р╕зу Омеровим ╕ Айдеру Джаппарову у...


ВИНН╤ У М╤Л╤ТАРИЗАЦ╤╥ КРИМСЬКИХ Д╤ТЕЙ: ПРАВОЗАХИСНИКИ ОПУБЛ╤КУВАЛИ СПИСОК
До м╕л╕таризац╕╖ осв╕тнього простору у Криму та знищення укра╖нсько╖ ╕дентичност╕ кримських д╕тей...


У КРИМУ ПОБИЛИ ДРУЖИНУ ╤ ДОНЬКУ ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ ПРИХОДЬКА
Як зазначив Тягнибок, р╕дних Приходька побили б╕ля ╖хнього будинку.


У КРИМУ ЗА Р╤К ЗАПАСИ ВОДИ ЗМЕНШИЛИСЯ МАЙЖЕ ВТРИЧ╤
В окупованому Криму сумарний запас води до к╕нця 2020 року становив 31,3 млн кубометр╕в, що на 61...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2020 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 20.11.2020
У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТОВАНО СИГНАЛЬН╤ ПРИМ╤РНИКИ ДРУГОГО ╤ ТРЕТЬОГО ТОМ╤В «ВЕЛИКО╥ УКРА╥НСЬКО╥ ЕНЦИКЛОПЕД╤╥»

16 листопада на науков╕й конференц╕╖ «Традиц╕╖ та новац╕╖ в св╕тов╕й енциклопедистиц╕» доктор ╕сторичних наук, професор, директор Державно╖ науково╖ установи «Енциклопедичне видавництво» Алла Киридон презентувала сигнальн╕ прим╕рники другого ╕ третього том╕в «Велико╖ укра╖нсько╖ енциклопед╕╖».
«2016 року ми видали перший том «Велико╖ укра╖нсько╖ енциклопед╕╖». Сьогодн╕ ми приготували сюрприз ╕ подарунок вс╕м шанувальникам укра╖нсько╖ енциклопедистики - видали сигнальн╕ прим╕рники другого ╕ третього том╕в. ╤ таким чином завершили л╕теру «А», - пов╕домила Алла Киридон. - Енциклопед╕╖ вим╕рюються за двома основними показниками – за глибиною та обсягом. Наша енциклопед╕я за глибиною статей, я думаю, буде одна з найкращих.»
На думку Алли Киридон, в╕дм╕нн╕сть ВУЕ в╕д попередн╕х ╕ численних ╕нших енциклопед╕й, як╕ з’явилися п╕сля 90-рок╕в минулого стол╕ття, – це ╖╖ укра╖ноцентричн╕сть. «Ми намага╓мось вписати укра╖нський контекст у ╓вропейський, ╕ укра╖нська енциклопед╕я може розглядатися у вим╕р╕ глобальному, як нац╕ональна», - зазначила Алла Киридон.
 Академ╕к НАН Укра╖ни, директор ╤нститути л╕тератури ╕м. Т.Г. Шевченка АН Укра╖ни Микола Жулинський назвав великим усп╕хом цю под╕ю. «Я захоплений тим, що в непростих ф╕нансових умовах робить ДНУ «Енциклопедичне видавництво». Чому так важливо реал╕зувати цей амб╕тний, складний ╕ престижний для держави проект? Тому що наявн╕сть сво╓╖ ун╕версально╖ енциклопед╕╖ ╓ св╕дченням певного ╕нтелектуального зросту нац╕╖. А головне – ми форму╓мо мислення ╕ сприйняття укра╖нсько╖ ╕стор╕╖, минулого ╕ сучасного, адже у нас ще ст╕льки болючих, до к╕нця не осмислених ╕ ч╕тко не визначених оц╕нок багатьох явищ, як╕ в╕дбувалися не т╕льки в далекому минулому, а й у ХХ ╕ нав╕ть у ХХ╤ стол╕ттях», - зауважив в╕н.
 На думку академ╕ка, ВУЕ вводить нац╕ональний ╕сторичний прост╕р у загальносв╕товий ╕ ╓вропейський. ╤ коригування нашо╖ позиц╕╖ й оц╕нки з тим зм╕стом, який характерний, наприклад, для ╓вропейсько╖ науково╖ думки про явища ╕ процеси, ╓ ц╕лком законом╕рним ╕ дуже важливим для розвитку ╕ науки, ╕ сусп╕льства.
 Учасник науково╖ конференц╕╖, зав╕дувач в╕дд╕лу укра╖нсько╖ ╕стор╕ограф╕╖ ╤нституту ╕стор╕╖ НАН Укра╖ни Олександр Удод наголосив, що одне з найактуальн╕ших завдань науки - боротьба з нев╕глаством, ╕ в цьому сенс╕ енциклопедистика в╕д╕гра╓ надважливу роль. «Енциклопед╕я - це м╕рило класики, - зазначив в╕н. - ╥╖ ╕нколи прир╕внюють до Б╕бл╕╖, ╕ це справедливо, бо тексти, як╕ тут звучать, повинн╕ сприйматися на в╕ру, люди мають бути впевнен╕ у непогр╕шимост╕ й безпомилковост╕ цих текст╕в. ╤ енциклопед╕я якраз ╕ ма╓ виконувати цю роль останнього баст╕ону здорового глузду».
 Перший заступник Голови Держкомтелерад╕о Богдан Червак, в╕таючи учасник╕в науково╖ конференц╕╖, зазначив, що зм╕стовн╕сть заходу, орган╕зованого «Енциклопедичним видавництвом», та презентац╕я наступних двох том╕в «Велико╖ укра╖нсько╖ енциклопед╕╖» св╕дчать про те, що державна наукова установа працю╓ системно ╕ результативно, хоча наукова галузь через еп╕дем╕олог╕чну ситуац╕ю ╕ спричинену нею ф╕нансову кризу опинилася в скрутних умовах. «Держкомтелерад╕о, який ╓ головним розпорядником кошт╕в ДНУ «Енциклопедичне видавництво», доклада╓ зусиль, щоб умови роботи науково╖ установи були оптимальними, - зазначив Богдан Червак. – Ми п╕дготували проект постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни про особлив╕ умови оплати прац╕ прац╕вник╕в Енциклопедичного видавництва, над╕слали проект ц╕╓╖ постанови на погодження до М╕н╕стерства культури та ╕нформац╕йно╖ пол╕тики. Будемо спод╕ватися, що нас п╕дтрима╓ ╕ м╕н╕стерство, ╕ Уряд. Також будемо сприяти вир╕шенню питання ф╕нансування друку 2-го ╕ 3-го тому енциклопед╕╖».
 Як вже зазначалося вище, перший том ВУЕ вийшов у 2016 роц╕ в рамках програми «Укра╖нська книга», яку реал╕зовував Державний ком╕тет телебачення ╕ рад╕омовлення Укра╖ни. Оск╕льки зараз можливост╕ участ╕ у програм╕ нема╓, а в бюджет╕ ДНУ «Енциклопедичне видавництво» не передбачено кошт╕в на видання друковано╖ верс╕╖ ВУЕ, науковц╕ спод╕ваються на спонсорську допомогу для тиражування 2-го ╕ 3-го том╕в енциклопед╕╖.

***
 Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» – установа у сфер╕ науково╖, ╕нформац╕йно╖ та видавничо╖ д╕яльност╕, що п╕дпорядкована Державному ком╕тету телебачення та рад╕омовлення Укра╖ни ╕ ╓ правонаступником Державного п╕дпри╓мства «Всеукра╖нське державне спец╕ал╕зоване видавництво «Укра╖нська енциклопед╕я» ╕мен╕ М.П. Бажана.
 Головне завдання Державно╖ науково╖ установи «Енциклопедичне видавництво» - п╕дготовка «Велико╖ укра╖нсько╖ енциклопед╕╖».
 «Велика укра╖нська енциклопед╕я» - ун╕версальне дов╕дкове видання. Сп╕льними зусиллями сп╕вроб╕тник╕в державно╖ науково╖ установи «Енциклопедичне видавництво» та авторського колективу материково╖ ╕ д╕аспорно╖ Укра╖ни енциклопед╕я готу╓ться у двох верс╕ях: як багатотомне видання (ВУЕ) ╕ як сучасний дов╕дковий онлайн-серв╕с (е-ВУЕ). Науково-методичний супров╕д проекту забезпечують науковц╕ НАН Укра╖ни.
 Видання ВУЕ зд╕йсню╓ться в╕дпов╕дно до Указу Президента Укра╖ни «Про Велику укра╖нську енциклопед╕ю» в╕д 2 с╕чня 2013 року № 1/2013; Указу Президента Укра╖ни «Питання п╕дготовки та видання Велико╖ укра╖нсько╖ енциклопед╕╖» в╕д 12 с╕чня 2015 року № 7/2015; Постанов Презид╕╖ НАН Укра╖ни (2013-2019 рр.).
 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2020 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22792

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков