Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 23.10.2020 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 23.10.2020
РОС╤Я «ПЕДАЛЮ╢» ПИТАННЯ ВОДИ В КРИМУ, ЩОБ ЗМ╤НИТИ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИЙ ФОКУС

Рос╕йська Федерац╕я педалю╓ питання постачання води в окупований Крим не через турботу про населення п╕вострова, а прагнучи перекласти на Укра╖ну свою в╕дпов╕дальн╕сть як кра╖ни-окупанта.
Про це заявив заступник м╕н╕стра з питань ре╕нтеграц╕╖ тимчасово окупованих територ╕й ╤гор Яременко на м╕жнародн╕й конференц╕╖ "Про проблемн╕ питання водопостачання та використання водних ресурс╕в на територ╕╖ Криму в умовах рос╕йсько╖ окупац╕╖", переда╓ кореспондент Укр╕нформу.
"Нав╕що Рос╕йська Федерац╕я педалю╓ тему води? Тема води педалю╓ться для того, щоб зм╕нити ╕нформац╕йний фокус ╕ перенести в╕дпов╕дальн╕сть з кра╖ни-окупанта на кра╖ну-жертву, тобто на Укра╖ну», - сказав Яременко.
Таким чином, на його думку, Рос╕я намага╓ться виправдати сво╖ протиправн╕ д╕╖.
На переконання заступника м╕н╕стра, Рос╕ю не ц╕кавить населення окупованого п╕вострова, оск╕льки Крим ╖й потр╕бен як в╕йськова база.
"Територ╕я Криму необх╕дна Рос╕╖ як в╕йськова база, як величезний, я б назвав його, ав╕аносець в Чорноморському басейн╕. З точки зору в╕йськових, дуже зручне розташування Криму дозволя╓ використовувати р╕зн╕ компоненти збройних сил РФ для загрози ╕ншим кра╖нам в цьому рег╕он╕. Саме тому ми бачимо активну м╕л╕таризац╕ю Кримського п╕вострова", - вважа╓ заступник м╕н╕стра.
Як заявив Яременко, Укра╖н╕ необх╕дно дотримуватися т╕╓╖ позиц╕╖, що постачання води у Крим можливе т╕льки п╕сля деокупац╕╖ п╕вострова.
"Я думаю, для нас очевидно те, що поставка води в Крим неможлива до моменту його повно╖ деокупац╕╖. Я абсолютно впевнений, що ми повинн╕ витримати цю позиц╕ю, попри тиск з боку РФ, який, я думаю, буде посилюватися. Я впевнений, що вода в Крим повернеться через П╕вн╕чно-Кримський канал в╕дразу п╕сля деокупац╕╖ Криму, над чим ми зараз працю╓мо", - резюмував Яременко.
За словами модераторки заходу, генерального директора Директорату комун╕кац╕╖ та ╕нформац╕йно╖ пол╕тики М╕н╕стерства з питань ре╕нтеграц╕╖ тимчасово окупованих територ╕й Юл╕╖ Лапут╕но╖, учасники конференц╕╖ запропонували провести в Херсонськ╕й област╕ два заходи, один з яких - на тему "М╕л╕таризац╕я Криму як загроза безпец╕ Чорноморського рег╕ону" з залученням укра╖нських ╕ м╕жнародних експерт╕в. Другий зах╕д - це "Протид╕я фейкам ╕ дез╕нформац╕╖ в умовах рос╕йсько╖ окупац╕╖ Криму".
Як пов╕домлялося, з 24 серпня к╕лька район╕в Криму ╕ С╕мферополь почали отримувати воду за граф╕ками через посуху ╕ обм╕л╕ння водойм. З 7 вересня у Криму розпочався трет╕й, самий жорсткий етап обмежень подач╕ води споживачам.
Укра╖нська влада неодноразово робила заяви про те, що водопостачання анексованого Криму буде в╕дновлено т╕льки п╕сля деокупац╕╖ п╕вострова.
До 2014 року Укра╖на забезпечувала до 85% потреб Криму в пр╕сн╕й вод╕ через П╕вн╕чно-Кримський канал, що з'╓дну╓ головне р╕чище Дн╕пра з п╕востровом. П╕сля окупац╕╖ Криму Рос╕╓ю постачання води на п╕востр╕в було припинено.
Нараз╕ запаси води у Криму поповнюють з водосховищ природного стоку ╕ п╕дземних джерел. В╕дпов╕дно до заяв еколог╕в, регулярне використання води з п╕дземних джерел призвело до засолення ╜рунту на п╕востров╕.
Мон╕торингова м╕с╕я ООН в Укра╖н╕ наполяга╓ на тому, що п╕сля окупац╕╖ Криму Рос╕я несе основну в╕дпов╕дальн╕сть за доступ у Криму до води.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 23.10.2020 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22733

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков