Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3314)
З потоку життя (6547)
Душі криниця (3544)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1512)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РУБАЮТЬ ДЕРЕВА З МОВЧАЗНО╥ ЗГОДИ М╤СЦЕВО╥ ВЛАДИ
Як це часто бува╓ у нашому прагматичному ╕ жорстокому св╕т╕, одне порушення часто ста╓ прологом...


ПРО ПЕРЕТЯГУВАННЯ СИМПАТ╤Й МЕШКАНЦ╤В КРИМСЬКОГО ЗАПОРЕБРИКА
Час все розставля╓ на сво╖ м╕сця. Рано чи п╕зно. Хтось входить в ╕стор╕ю, ╕нший вляпу╓ться.


ПОВЕРНУТИ В╤Д ПР╤РВИ
Припиняймо чвари ╕ чимскор╕ше розвертаймося од пр╕рви, до яко╖ п╕дштовхують нас як недруги, так ╕...


В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ
Про що це я? Напевно, про в╕дпов╕дальн╕сть. Тутешня влада не в╕дчува╓ ╖╖ з╕ зрозум╕лих причин,...


УРОКИ КРИМУ
Часом виника╓ враження, що про Крим в Укра╖н╕ потроху забувають. Не лише перес╕чн╕ громадяни....
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 06.08.2004 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 06.08.2004
ЮРОДСТВО
В. О. БРЯНЦЕВ, доктор географічних наук, професор.

Політанатомія

Для української православної церкви ніколи не було властивим юродство на відміну від московської. Чи визнавалось воно московським патріархатом, чи ні, але було поширеним у Росії і відігравало ту роль, що і блазні при середньовічних королях, яким вони мали право казати правду. Московські юродиві промовляли, як кажуть, від імені народу. Відбиток цієї особливості ми спостерігаємо навіть в сучасній російській політиці. Тільки вихватки у промовах Жириновського більше схожі з замаскованими під блазнювання ідеями уряду.
В сучасній Україні блазні довго не функціонують, але, на жаль, трапляються. Пригадуєте виступи депутата Алексєєва, що не визнавав держави, обраний у її парламент; чи Симоненка (чернігівського), що вимагав виводу "окупаційних" українських військ із Криму. Десь на межі блазнювання виголошувались промови Вітренко і Чародєєва. Але всі вони з часом скочувались до маргінесу і припадали пилом історії. Та при чергових загальнодержавних виборах вони знову збуджуються. То якась жіночка роздягається і показує свої принади всій Україні по телебаченню; то дама, що заявляє про володіння планетами; то слюсар, що хоче бути президентом і просить грошей на заставу у діючого президента.
Все ж першість у сучасних комедіях, безперечно, належить пану Корчинському. Він начебто (вже у стилі фарсу) повторює шлях Гітлера, тільки у зворотному напрямку. Той, як відомо, був засланий військовими змовниками у досить слабку націонал-соціалістичну партію як стукач, але домігся створення світової трагедії. Корчинський почав свою кар'єру як націоналіст, а перетворився у маленького, але досить огидного, блазня. Працюючи на телебаченні регулярним оббріхувачем Ющенка, він захотів президентської булави. Та набувши в Україні досить сумної слави, вирішив "набрати" популярності з допомогою юродства. Перед тим як поїхати на реєстрацію у президенти на ленінському броньовичку, він через своє "Братство" створив лемент, зокрема у місті Керчі, його молодики використали проблему не виплаченого заробітка на суднобудівельному заводі "Затока". Хоч така ситуація зовсім не унікальна в Україні. Вони обклеїли місто листівками з гаслом - "народу зарплату, начальству лопату", зміст якого, здається, незрозумілий і їм самим, але придатним для скандування. Його вони виконували дуже голосно і дуже довго перед міськкомом у супроводі нечисленних і трохи здивованих робітників і перехожих. Останні, напевне, сподівались, що таку акцію мали б зробити ще популярні тут комуністи. Більшого успіху хлопці досягли при організації перекриття дороги. Для городян Керчі ця процедура звична, бо виконувалась часто при відсутності води. Після закінчення "дійства" Керч обклеїли ще одним плакатом, де прославляли... Сталіна. Отут вже стало зрозумілим, що таке "Братство", але розміри блазнювання якось не усвідомлюються. Безперечно одне - при такій "платформі" за Корчинського проголосують тільки члени цієї спілки.
На жаль, трапляються у нас і більш небезпечні юродства. Прикладом такого може бути виступ на мітингу вшанування пам'яті героя України Клима Савура. Не в міру патріотичний Тягнибок закликав до боротьби з владою "москалів і жидів". Згадана промова негайно була використана проурядовим телебаченням. Промова
паплюжить опозицію, Ющенка і саму національну мету. Коли в подібних промовах виголошуються антипольські чи антимосковські гасла, то їх ще можна зрозуміти двозначно. Адже з обома потужними державами Україна мала, делікатно кажучи, непрості стосунки. Тому етнічне узагальнення, що є за визначенням ксенофобією, може бути завуальоване або й відсутнє. Але коли до цього складу приєднується "небезпека від влади жидів", тоді ксенофобія (антисемітизм) проглядається у чистому вигляді.
Спостерігається, що найбільш істеричні екстремісти часто змінюють свої переконання на протилежні, або ж і без всяких поглядів ідуть у провокатори і прислуговуються існуючому режиму. Як це і відбулось з Корчинським.
Тож юродство такого гатунку шкодить міжнародному іміджу України, розпалює міжетнічну ворожнечу, відвертає виборців і задовольняє наших опонентів на президентських виборах. Стережіться такого юродства!

м. Керч.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 06.08.2004 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2273

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков