Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 23.10.2020 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 23.10.2020
МЗС ВИМАГА╢ В╤Д РОС╤╥ ПРИПИНИТИ НЕЗАКОНН╤ АРХЕОЛОГ╤ЧН╤ РОЗКОПКИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ

МЗС Укра╖ни звернулося до рос╕йсько╖ сторони з вимогою припинити ус╕ незаконн╕ археолог╕чн╕ розкопки та землян╕ роботи на територ╕╖ Альм╕нсько╖ долини та в м╕ст╕ Севастопол╕, а також забезпечити належне ставлення до ус╕╓╖ укра╖нсько╖ ╕сторико-культурно╖ спадщини на територ╕╖ тимчасово окупованого Криму.
Про це пов╕домила перший заступник м╕н╕стра закордонних справ Ем╕не Джапарова у коментар╕ Укр╕нформу, в╕дпов╕даючи на запитання, чи в╕домо МЗС про те, що в окупованому Севастопол╕ за ╕н╕ц╕ативою "Фонду розвитку рос╕йсько-французьких ╕сторичних ╕н╕ц╕атив" в╕дбулася церемон╕я перепоховання останк╕в французьких в╕йськових, як╕ загинули п╕д час Кримсько╖ в╕йни.
"Нам в╕домо про цей факт. Сл╕д зазначити, що останки французьких солдат╕в було в╕дкрито Укра╖ною ще до окупац╕╖ Криму – у 2013 роц╕ в ход╕ буд╕вництва. На жаль, окупац╕я не дала можливост╕ зд╕йснити ╖х перепоховання, ╕ весь цей час вони перебували на збер╕ганн╕. У даному випадку Рос╕я п╕д ширмою приватних ╕сторичних про╓кт╕в намага╓ться продемонструвати "пл╕дн╕ м╕жнародн╕ контакти" Криму, який на сьогодн╕ перебува╓ у м╕жнародн╕й ╕золяц╕╖", - зазначила вона.
За словами Джапарово╖, ще напередодн╕ цього так званого про╓кту в МЗС вжили в╕дпов╕дних превентивних пол╕тико-дипломатичних заход╕в. "Наше посольство у Франц╕╖ провело ╕нтенсивну роботу з метою роз’яснення позиц╕╖ Укра╖ни, яка поляга╓ в тому, що реал╕зац╕я будь-яких "м╕жнародних" про╓кт╕в з рос╕йською окупац╕йною адм╕н╕страц╕╓ю ТОТ Криму ╓ порушенням пол╕тики невизнання спроби анекс╕╖ Рос╕╓ю ТОТ АР Крим та м.Севастополь, яка закр╕плена у Резолюц╕╖ Генерально╖ асамбле╖ ООН 68/262 в╕д 27.03.2014 р., а також у щор╕чних (з 2016 р.) резолюц╕ях ГА ООН "Ситуац╕я з правами людини в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим ╕ м╕ст╕ Севастопол╕ (Укра╖на)" та з 2018 р. - у резолюц╕ях ГА ООН "Проблема м╕л╕таризац╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя (Укра╖на), а також частин Чорного та Азовського мор╕в", - пов╕домила заступник м╕н╕стра.
Кр╕м того, за ╖╖ словами, кожен ╕з таких "м╕жнародних" заход╕в активно використову╓ться рос╕йською пропагандою на користь аргумент╕в про неефективн╕сть м╕жнародно-санкц╕йно╖ блокади Криму та "закрите нав╕чно питання Криму" тощо.
"Укра╖на категорично проти п╕дтримки та розвитку будь-яких в╕дносин з представниками рос╕йсько╖ окупац╕йно╖ адм╕н╕страц╕╖, розц╕нюючи ╖х як так╕, що спрямован╕ на лег╕тим╕зац╕ю спроби анекс╕╖ РФ суверенно╖ територ╕╖ Укра╖ни АР Крим та м╕ста Севастополя. Варто наголосити, що ми працю╓мо в оф╕ц╕йн╕й площин╕ ╕з нашими оф╕ц╕йними контактами. Цей "про╓кт" не ма╓ н╕чого сп╕льного з урядом Франц╕╖, позиц╕я якого ч╕тка ╕ посл╕довна у п╕дтримц╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. Його просува╓ приватна ╕н╕ц╕атива - такий соб╕ "Фонд розвитку рос╕йсько-французьких ╕сторичних ╕н╕ц╕атив", очолюваний заангажованою Кремлем персоною - П'╓ром Мал╕новським", - розпов╕ла Джапарова.
Вона також подякувала французьким партнерам за те, що аргументи Укра╖ни було почуто. "Оф╕ц╕йна французька сторона в╕дмежувалася в╕д цього "про╓кту", хоча нам в╕домо, що в╕н ма╓ п╕дтримку вищого пол╕тичного кер╕вництва Кремля. Нав╕ть об╕цяно╖ широкого ╕нформац╕йного висв╕тлення цей випадок не отримав. Французьке видання Le Figaro дуже обережно згадало про перепоховання ╕з одночасним посиланням на слова Посла Франц╕╖ в Рос╕╖ П'╓ра Лев╕, котрий зазначив, що "Франц╕я не визна╓ незаконно╖ анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю ╕ в╕дмовля╓ться в╕д будь-яко╖ ╕нструментал╕зац╕╖ пам’ят╕ сво╖х д╕тей", - зазначила вона.
Джапарова додала, що у в╕дпов╕дн╕й нот╕ МЗС Укра╖ни звернулося до рос╕йсько╖ сторони з вимогою припинити ус╕ незаконн╕ археолог╕чн╕ розкопки та землян╕ роботи на територ╕╖ Альм╕нсько╖ долини та в м╕ст╕ Севастопол╕, а також забезпечити належне ставлення до ус╕╓╖ укра╖нсько╖ ╕сторико-культурно╖ спадщини на тимчасово окупован╕й Рос╕йською Федерац╕╓ю територ╕╖ Укра╖ни в╕дпов╕дно до норм м╕жнародного права, у тому числ╕ Конвенц╕╖ про захист культурних ц╕нностей у випадку збройного конфл╕кту в╕д 14 травня 1954 р., резолюц╕╖ Ради Безпеки ООН 2347 в╕д 24 березня 2017 р.
“М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни заявля╓ р╕шучий протест Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ у зв’язку з проведенням археолог╕чних розкопок, що зд╕йснюються у рамках т.зв. про╓кту «Кримська в╕йна» на територ╕╖ Альм╕нсько╖ долини та у м╕ст╕ Севастополь з грубим порушенням норм м╕жнародного права та законодавства Укра╖ни”, - п╕дкреслили у коментар╕ МЗС.
У м╕н╕стерств╕ нагадали, що в╕дпов╕дно до положень Конвенц╕╖ про захист культурних ц╕нностей у випадку збройного конфл╕кту в╕д 14 травня 1954 року, Рос╕йська Федерац╕я як держава-окупант повинна поважати культурн╕ ц╕нност╕, розташован╕ на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни, а також вживати необх╕дних заход╕в для ╖х збереження.
Кр╕м того, зазнача╓ться, що рекомендац╕ями Генерально╖ конференц╕╖ ЮНЕСКО, що визнача╓ принципи м╕жнародно╖ регламентац╕╖ археолог╕чних розкопок в╕д 5 грудня 1956 року, передбачено, що у випадку збройного конфл╕кту держава, яка окупувала територ╕ю ╕ншо╖ держави, повинна утримуватися в╕д проведення археолог╕чних розкопок на окупован╕й територ╕╖.
Як пов╕домлялося, в тимчасово окупованому Рос╕╓ю Криму археологи виявили дек╕лька стародавн╕х поселень. На початку жовтня 2020 року в Альм╕нськ╕й долин╕ та в Севастопол╕ в╕дбулося оф╕ц╕йне в╕дкриття к╕лькох поховань французьких та рос╕йських солдат╕в, зниклих безв╕сти в ход╕ бойових з╕ткнень у Севастопол╕ та на р╕чц╕ Альма п╕д час Сх╕дно╖ (Кримсько╖) в╕йни 1853-1856 рр. Також було орган╕зовано урочист╕ перепоховання на французькому кладовищ╕ Севастополя останк╕в 155 французьких солдат╕в, знайдених ще до окупац╕╖ Криму Рос╕╓ю у 2013 роц╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 23.10.2020 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22728

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков