Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3389)
З потоку життя (6609)
Душі криниця (3572)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1519)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1689)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОЕКТ «ТАВРИДА»
В середин╕ вересня цього року в Криму в╕дбувся симпоз╕ум «Кримська Еллада: грецька спадщина...


ШКОДА
╤ про шкоду вони знають. ╤ про те, кому доведеться в╕дшкодовувати, в тому числ╕, й моральн╕...


МАЛЕНЬКИЙ ШТРИХ ДО ПОРТРЕТА НАШОГО СУСП╤ЛЬСТВА, ЯКИЙ РОЗРИВА╢ МОЗОК
Висновок з цього, останнього, розрива╓ мозок. Але ця загроза лише для тих, у кого в╕н ╓, хто...


БЮДЖЕТ-2020 УХВАЛЕНО. РАД╤ТИ ЧИ ПЛАКАТИ?
Перш╕ враження в╕д ухвалення Держбюджету: п╕дходи до формування кошторису не зм╕нилися. Чи...


КОНДРАТЮК ЗАКЛИКАВ СПЕЦСЛУЖБУ ВЗЯТИСЯ ЗА ГАСТРОЛЕР╤В-ФАНАТ╤В ПУТ╤НА
В╕домий продюсер ╤гор Кондратюк закликав СБУ не допустити виступ╕в у Ки╓в╕ ╕ноземних артист╕в, що...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 06.08.2004 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 06.08.2004
ГРІМ СЕРЕД ЯСНОГО НЕБА
Данило МАКСИМІВ.

Дим без вогню?

Власне, 1 серпня у Севастополі гриміло тричі. Вдень - природний звук з небес,
увечері - салют на честь Дня Військово-Морських Сил України. А між ними - звернення Громадського комітету "Український Севастополь" до Верховної Ради із закликом стати на захист інтересів Української Держави. Приводом слугувала тривога від чуток про можливе перебазування українських кораблів із Севастополя до Донузлава, який знаходиться у північно-західному Криму, де вони як флот існувати і розвиватися не зможуть через відсутність повноцінної берегової інфраструктури.
За повідомленням УНІАН, у заяві застерігалось про те, що "вихід ВМС України із Севастополя означає встановлення над цим українським містом цілковитого контролю збройними силами Російської Федерації і більш чи менш швидку передачу міста Росії" та фактичну "геополітичну катастрофу на півдні України".
У понеділок джерела "Української правди" у штабі Військово-Морських Сил України підтвердили наявність розпорядження про заплановане на першу половину серпня перебазування кораблів з'єднання, яке займається охороною водного району. Також було повідомлено про наміри військового керівництва перевести до Києва, туди, де і моря немає, штаб ВМС України.
Цього ж дня заступник начальника управління прес-служби Міністерства оборони України Віктор Власюк в інтерв'ю радіо "Свобода" повідомив:
"Це позиція командування Військово-Морських Сил України. Вона полягає в тому, що у зв'язку з організаційно-штатними заходами, які відбуваються зараз у Міністерстві оборони, можливо, що окремі надводні кораблі (їх буде не дуже багато) згодом будуть міняти місце своєї дислокації. І вони будуть переведені чи в Донузлав, чи то в селище Мирний. Але говорити про те, що, як тут говорять, український флот залишить Севастополь, немає жодних підстав".
2 серпня інформація ГК "Український Севастополь" була категорично заперечена начальником Головного штабу Військово-Морських Сил України Ігорем Кабаненком, який заявив, що це повідомлення не відповідає дійсності і носить провокаційний характер. Щоправда, тут же визнав, що частина кораблів буде виведена із Севастополя, назвавши це "оптимізацією".
Особливо розчулюють слова Ігора Кабаненка, який договорився до того, що це робиться, щоб здешевити для держави утримання Військово-Морських Сил, а за рахунок заощаджених коштів поновити склад кораблів та створити в майбутньому потужне морське військо. Для будь-якої тверезо мислячої людини це проста гра слів, за якою немає і не може бути ніяких реальних справ.
"За останні місяці в Україні стає модним усе продавати - заводи, позиції, мораль, територію, армію", - зазначив під час брифінгу в Одесі Віктор Ющенко, один із найімовірніших кандидатів у Президенти України. Він зазначив, що стан російсько-українських відносин визначено великою двосторонньою угодою, яка містить головні позиції щодо відносин стратегічних партнерів. "Цей документ я знаю. Інші - ні", - сказав Ющенко, закриваючи тему, очевидно, сподіваючись на відсутність якихось втаємничених домовленостей між Леонідом Кучмою та Володимиром Путіним.
Тим часом росіяни збільшують свою військову присутність у Севастополі та Криму, зокрема переводячи сюди новий підводний дизельний човен та оновлюючи ескадрилью літаків.
Судячи із суперечливих офіційних пояснень, видається, що тема глобальної залежності від Росії, яка проявилась також і у питанні національної безпеки, далеко не закрита, особливо як предмет торгу під час виборів.
Грім гримить у Севастополі і сьогодні. Громадськість та військові все ще чекають на ясність у питаннях: "Чи потрібні державі боєздатні і функціональні Військово-Морські Сили?" та "Чи залишиться Севастополь українським містом?".

Фото І. ТУРЧИНА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 06.08.2004 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2270

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков