Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 02.10.2020 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 02.10.2020
«СЕРЦЕ Д╤ТЯМ В╤ДДАЮ!..»

Нещодавно у творчому (тод╕ вважайте, що й особистому) житт╕ Натал╕╖ К╕чун-Лемех, члена Укра╖нсько╖ асоц╕ац╕╖ письменник╕в, кер╕вника Червоноградського в╕дд╕лення М╕жнародно╖ (Мало╖) Академ╕╖ Л╕тератури ╕ Журнал╕стики, талановитого молодого педагога сталася при╓мна под╕я — ╖й присво╓но звання «Почесний професор МАЛ╕Ж». Урочисте нагородження в╕дбулося у сес╕йн╕й зал╕ Червоноградсько╖ м╕сько╖ ради.
Для початку - «суха» цитата з документа:
«М╕жнародна Академ╕я Л╕тератури ╕ Журнал╕стики (МАЛ╕Ж) з нагоди 29-╖ р╕чниц╕ Незалежност╕ Укра╖ни, враховуючи вагомий внесок у розвиток та впровадження ╕нновац╕йних проект╕в М╕жнародно╖ Академ╕╖ Л╕тератури ╕ Журнал╕стики, визначний вклад в орган╕зац╕йно-творчу д╕яльн╕сть, присво╖ла мешканц╕ Червонограда, голов╕ Червоноградського в╕дд╕лення МАЛ╕Ж К╕чун-Лемех Натал╕╖ Васил╕вн╕ звання «Почесний професор МАЛ╕Ж».
У зв'язку з карантинними обмеженнями на проведення масових заход╕в В.Ф.Тарчинець, заступник голови правл╕ння М╕жнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО, ректор МАЛ╕Ж, головний редактор журналу «Кра╖на талант╕в», письменник, заслужений журнал╕ст Укра╖ни звернувся з проханням до м╕ського голови Червонограда Андр╕я Зал╕вського вручити на чергов╕й сес╕╖ м╕сько╖ ради (а така в╕дбулася 24 вересня 2020 року) в╕дзнаку-диплом «Почесний професор МАЛ╕Ж» Натал╕╖ К╕чун-Лемех.
М╕ський голова виконав це прохання залюбки. У сес╕йн╕й зал╕ перед м╕сцевими депутатами в╕н вручив Натал╕╖ К╕чун-Лемех почесну в╕дзнаку ╕ подарував букет кв╕т╕в. Мер м╕ста ╕ депутати благословили ╖╖ (╕ це без переб╕льшення) на подальшу пл╕дну працю.
Андр╕й Зал╕вський добре в╕да╓ про усп╕хи червоноградських мал╕жан, завжди рад╕╓ ╖хн╕м творчим здобуткам, перемогам. Адже вони - обличчя Червонограда, завдяки ╖м Укра╖на ╕ св╕т також б╕льше д╕знаються про Прибузьке шахтарське м╕сто.
- Я дякую за присво╓ння цього високого почесного звання, - сказала навза╓м уже «новоспечений»  Почесний професор. - Для мене неабияка честь працювати з такими людьми в одн╕й команд╕, мати п╕дтримку з боку м╕сько╖ влади. Пишаюсь тим, що Червоноград ма╓ мудру ╕ талановиту молодь, ╓ рад╕остолицею МАЛ╕Ж.
Натал╕я К╕чун-Лемех заслужила цю високу в╕дзнаку сво╓ю ревною працею, самов╕дданою безкорисливою (адже все викону╓ться на громадських засадах) роботою з д╕тьми. В╕с╕м рок╕в тому вона очолила Червоноградське в╕дд╕лення МАЛ╕Ж (перейняла естафету в╕д його засновника, письменника ╕ видавця ╤горя Даха). За цей час орган╕зувала численн╕ заходи з╕ сво╖ми п╕доп╕чними - л╕тературн╕ зустр╕ч╕ у навчальних закладах, б╕бл╕отеках, виступи перед письменницьким сп╕льнотами у Червоноград╕ ╕ Львов╕, як╕ завжди отримували схвальн╕ в╕дгуки, зокрема в Укра╖нськ╕й асоц╕ац╕╖ письменник╕в. Про це пост╕йно писала ╕ пише преса.
- Я серце д╕тям в╕ддаю, а в╕дчуваю, що вони, вдячн╕, в╕ддають мен╕ сторицею, в╕ддають сво╓ю позитивною енергетикою, щир╕стю ╕ любов'ю. Як насл╕док - так╕ вагом╕ результати творчо╖ ╕ духовно╖ сп╕впрац╕, - коменту╓ Натал╕я Васил╕вна. - Найперше, що потр╕бно, то виявити у д╕тей творч╕ задатки (а вони ус╕ талановит╕!), допомогти ╖м розвинутися, зрештою, а це важливий фактор, допомогти надрукуватися (коли текст справд╕ вартий уваги, ма╓ право на ╕снування), п╕дказати ╕нформац╕йн╕ джерела, де на ╖хн╕ твори охоче чекають. А в МАЛ╕Ж╕ ╓ так╕ можливост╕, та й не т╕льки в МАЛ╕Ж╕.
Слухач╕ в╕дд╕лення стали частими гостями на м╕сцев╕й рад╕остуд╕╖ «Новий Дв╕р». У п╕дготовц╕ матер╕ал╕в до еф╕ру ╖м багато допомага╓ рад╕ожурнал╕ст Серг╕й Бондарук - тепер уже консультант та коментатор-оглядач МАЛ╕Ж. Д╕ти здобули багато перемог у л╕тературно-мистецьких та журнал╕стських конкурсах, в т.ч. ╕ на м╕жнародних, мають нав╕ть грошов╕ прем╕╖. А перел╕к ╖хн╕х публ╕кац╕й у друкованих ЗМ╤, альманахах та колективних зб╕рках, в ╕нтернет-виданнях уже склав би сол╕дний б╕бл╕ограф╕чний покажчик, який ╕ так пост╕йно поповню╓ться. Мають вони ╕ власн╕ видан╕ книжечки.
...Покол╕ння д╕тей зм╕ню╓ться. Одн╕ навчаються у початкових класах, ╕нш╕ - майже випускники. ╤ як не рад╕ти Натал╕╖ Васил╕вн╕ тому, що серед колишн╕х слухач╕в (╖╖ учн╕в) навчальних курс╕в МАЛ╕Жу (а заняття проводяться регулярно - дв╕ч╕ на м╕сяць) ╓ вже й студенти, як╕ усп╕шно навчаються у вишах. Марк╕ян Лехман обрав журнал╕стику, Юл╕я Симак - ╕стор╕ю, Максим Паславський - культуролог╕ю, Ольга Бучек - ф╕лолог╕ю, Олена Федюра - психолог╕ю... Погодьтеся, на виб╕р ними майбутн╕х профес╕й, спец╕альностей також вплинули «мал╕жанськ╕ посиденьки» - ц╕кав╕, п╕знавальн╕ й водночас весел╕ заняття, з глибоким анал╕зом домашн╕х завдань (написання текст╕в тощо), дов╕рлив╕, щир╕, в╕дверт╕ особист╕ бес╕ди з кер╕вником. Б╕льше того, вчорашн╕ випускники МАЛ╕Жу (╕деться про тепер╕шн╕х студент╕в виш╕в), як т╕льки випада╓ слушна нагода, нав╕дуються на мал╕жанськ╕ заняття ╕ вже сам╕ проводять ╖х з д╕тьми, д╕ляться набутими знаннями та й сво╖м практичним досв╕дом щодо написання текст╕в - чи це художн╕ твори, чи це журнал╕стськ╕ зам╕тки, репортаж╕, ╕нтерв'ю, п╕дказують як збирати ╕нформац╕ю, анал╕зувати та систематизувати ╖╖... Словом, корисного багато.
- Влива╓ться св╕жа викладацька кров, - т╕шиться Натал╕я Васил╕вна.
А ск╕льки зусиль вартувало Натал╕╖ К╕чун-Лемех орган╕зувати у складних умовах пандем╕╖ л╕тературний конкурс «Все почина╓ться з Любов╕!..». Так, в╕н проходив у в╕ртуальному режим╕, добре, що знайшлися меценати та ╕нформац╕йн╕ спонсори (ЗМ╤ не вимагали жодно╖ коп╕йки за рекламу!), але ця праця не з легких. Неждано-негадано для самих орган╕затор╕в цей конкурс став не м╕ським, а кущовим. У ньому взяли участь юн╕ автори з м.Червонограда, смт. Г╕рник, м.Велик╕ Мости Сокальського району, с.Яструбич╕ Радех╕вського району, с.Слов╕та Золоч╕вського району. Ус╕ 13 учасник╕в (╕ скаж╕ть, що це нещасливе число?!. - Жарт!) отримали дипломи, грамоти, ц╕нн╕ подарунки.
Попереду у Натал╕╖ К╕чун-Лемех нов╕ плани, нов╕ творч╕ ╕де╖. Дай Бог ╖х зреал╕зувати!
Тарас ЛЕХМАН, журнал╕ст
м. Червоноград

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 02.10.2020 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22697

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков