Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3304)
З потоку життя (6538)
Душі криниця (3539)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1510)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УЧАСНИКИ В╤ЧА НА МАЙДАН╤ УХВАЛИЛИ ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА ╤ РАДИ
Минуло╖ нед╕л╕ на Майдан╕ Незалежност╕ у Ки╓в╕ пройшло в╕че проти погодження укра╖нською владою...


У КРИМУ БЛОКУЮТЬ УКР╤НФОРМ ╤ ЩЕ 17 УКРА╥НСЬКИХ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИХ САЙТ╤В
Про це св╕дчать результати мон╕торингу Кримсько╖ правозахисно╖ групи (КПГ), який було проведено у...


СУД ЗААРЕШТУВАВ ПАШИНСЬКОГО
Сам Пашинський та його адвокат Андр╕й Федур заявили, що оскаржуватимуть ухвалу в апеляц╕йному...


РОС╤Я ДОС╤ НЕ ПУСТИЛА М╤С╤Ю ООН В ОКУПОВАНИЙ КРИМ
В окупованому Рос╕╓ю Криму к╕льк╕сть обшук╕в ╕ рейд╕в проти кримських татар зб╕льшилася вдв╕ч╕...


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ АРЕШТУВАВ УКРА╥НСЬКОГО АКТИВ╤СТА
Так званий "суд" в окупованому Рос╕╓ю Криму обрав запоб╕жний зах╕д укра╖нцю Олегу Приходько -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 06.08.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 06.08.2004
"ВРЕМЯ" ФАЛЬШИВОЇ "ПРАВДЫ"
KC

Комісія з журналістської етики зробила висновок щодо змісту матеріалів на національну тематику двох кримських газет

До Комісії з журналістської етики, очолюваної Володимиром Мостовим, надійшла заява Петра Вольвача, який вважає, що останнім часом у низці засобів масової інформації Криму почастішали публікації, що можуть стати причиною розпалювання релігійної і міжнаціональної ворожнечі між жителями півострова, і просить дати оцінку публікаціям газет "Крымская правда" та "Крымское время" на предмет їхньої відповідності професійній журналістській етиці. Комісія, складена з авторитетних столичних та регіональних медійників, вивчила газетні матеріали з заголовками на кшталт "Меджлисовцев - к ответу!", "Сохраняйте бдительность, славяне!", вислухала думки редакторів "КП" - Михайла Бахарєва - та "КВ" - Лариси Кондратенко - і констатувала, що їхні газети систематично порушують Етичний кодекс українського журналіста. За оцінкою КЖЕ, більшість публікацій "Крымской правды" з міжетнічних питань не відзначаються толерантністю, а іноді межують з прямим закликом до протистояння. Крім іншого, без належних коментарів "Крым-ская правда" подала результати опитування такого собі соціолога Хрієнка, які нібито підтверджують схвалення кримською молоддю акту депортації 1944 року. Хоча, відзначають експерти КЖЕ, як відомо, депортацію на державному рівні визнали злочином ще за часів СРСР і саме порушення питань про її "схвалення" є щонайменше некоректним.
Також у низці публікацій на українську тематику не приховується відверта зневага до всього українського. Наприклад, у номері "КП" за 18 березня надруковано псевдоісторичну статтю "Украинствующие и "малороссы"", що пронизана зневагою до будь-яких проявів патріотизму.
Її автор безапеляційно твердить: "Ненависть ко всему русскому, к своим оппонентам стала своего рода религией "свидомого украинца", идеей "фикс", принявшей в его воспаленном мозгу тотальный характер. Он свято убежден в своей правоте. Мыслит догматично, не сознавая своей агрессивности, пытаясь приписать ее своим оппонентам".
Неприхований суб'єктивізм та безапеляційність характерні також для багатьох матеріалів "Крымской правды" про кримських татар. Публікації з протилежною точкою зору газета не практикує. Сам редактор "КП" Бахарєв прямо заявляє, що Меджліс кримськотатарського народу є "организованной преступной группировкой", а "украинские националисты - это мусор, я их за людей не считаю".
Подібної лінії у веденні міжнаціональної тематики дотримується і газета "Крымское время". Частину третьої сторінки вона систематично відводить під матеріали, які хоч і не мають відкритої антинаціональної спрямованості, проте аж ніяк не сприяють міжнаціональній злагоді. А в кореспонденції "Ми не против украинского языка протестовали" (16.06 2004) газета опустилася до глузування над українською мовою лише тому, що в новому супермаркеті "Сільпо" у центрі Сімферополя цінники складені на "малопонятной украинской мове".
У своєму висновку Комісія, очолювана редактором "Дзеркала тижня" Володимиром Мостовим, констатує, що вищезгадані кримські видання "навішують ярлики, намагаючись сформувати негативну громадську думку щодо українського та кримськотатарського народів на підставі однобокої, упередженої інформації, обґрунтовуючи свої позиції псевдоісторичними публікаціями", і при цьому порушують одразу чотири пункти Етичного кодексу українського журналіста, зокрема проте, що "факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного"; "ніхто не може бути дискримінований через свою стать, мову, расу, релігію, національне, регіональне чи соціальне походження або політичні уподобання". А що вже казати про збалансовану подачу інформації, якщо той пан Михайло Бахарєв відкрито заявляє, що його газета "не просто інформує, а пропагує".
Комісія ще раз нагадує: висвітлення у засобах масової інформації міжнаціональної тематики вимагає від журналістів і редакторів видань особливої делікатності, зваженості в оцінках, неупередженості в доборі джерел та аргументів, потрактуванні моральних, релігійних та ідеологічних цінностей кожного народу. КЖЕ розцінює дії журналістів і керівників газет "Крымская правда" та "Крымское время" як свідоме порушення норм журналістської етики та такі, що є абсолютно не сумісними з принципами професійної журналістики.
"Україна молода".

Тим часом, "слава" про "Крымскую правду" докотилася не лише до Києва, а вже й до Варшави! Днями до нашої редакції завітав студент Студій Східної Європи Варшавського університету Мартин Зеневич (він на фото), який приїхав до Сімферополя з метою написання магістерського диплома на тему: "Російський сепаратизм у Криму в період 1991 - 1998 років".
Мартин цікавиться історією та сучасністю України (до слова, він чудово володіє українською мовою), особливо проблемами утвердження української державності в умовах залежності від певних внутрішніх та зовнішніх обставин. Здогадайтеся, яка газета буде для польського студента найкращою ілюстрацією того самого сепаратизму?
Поки що Мартин "входить у тему" за архівними підшивками "Кримської світлиці". Слідкуйте за нашими публікаціями: Мартин пообіцяв поділитися своїми кримськими враженнями з читачами "КС".

А в Криму тим часом з'явилася... ще одна "Крымская правда", але з добавкою - "Народная газета". Її головний редактор - голова Конгресу російських общин Криму, депутат Верховної Ради АРК Сергій Шувайников у передовиці першого номера заявив, що "попередня" "Крымская правда" своєю діяльністю, спрямованістю, публікаціями "подставляет русских". Зрозуміло, що такі заяви, як і поява газети-двійника, не могли не викликати відповідної реакції з боку "Крымской правды" № 1, яка теж себе вважає народною. Може, ця конгресівська заява допоможе розібратися, де ж тієї "народності" більше?

ЗАЯВЛЕНИЕ
Конгресса русских общин Крыма
Об издании газеты "Крымская правда. Народная газета"

В связи с выходом в свет первого номера республиканской газеты "Крымская правда. Народная газета", ряд информационных агентств высказали свое мнение, используя в том числе комментарии главного редактора коммерческой газеты "Крымская правда" Михаила Бахарева. В связи с этим Конгресс русских общин, являясь учредителем и издателем новой газеты, считает необходимым дать следующие пояснения.
Мнение и аргументы главного редактора газеты "Крымская правда. Народная газета" Сергея Шувайникова изложены в его передовой статье. Повторять мы их не будем.
Газета "Крымская правда. Народная газета" не является коммерческой и не направлена на получение прибыли от рекламы. Нигде на территории Крыма первый номер не поступил в продажу. Возможно, в будущем часть тиража будет распространяться через киоски "Крымсоюзпечати" и "Крымпочты" по доступной цене. Сегодня газета распространяется бесплатно.
Некоторые журналисты попытались связать выход газеты с руководителями Автономной Республики Крым, поскольку в первом номере было напечатано выступление Б. Дейча и статья С. Куницына. Ответственно заявляем, что руководители автономии никакого отношения к выходу новой газеты не имеют, тем более абсурдно звучит предположение некоторых журналистов, что они якобы финансировали выход этой газеты. Это неправда.
Идея издания газеты принадлежит исключительно руководителю Конгресса русских общин Крыма Сергею Шувайникову и поддержана членами организации, которые считают, что "Крымская правда", монополизировавшая право говорить от имени всех русских, во многих случаях подставляет русских людей, не говоря об откровенных оскорблениях в адрес Конгресса русских общин Крыма и ее лидера. Что касается финансирования газеты, то есть реальные предложения от ряда крымских филиалов украинских и российских коммерческих структур, которые заинтересованы, чтобы правда для русских людей в Крыму не была однобокой и тенденциозной.
Что касается негативной реакции господина Бахарева, то ее можно было предвидеть. Все его заявления по поводу выхода новой газеты, а не двойника, не соответствуют действительности. И будет ли первый номер последним, решать не ему, а самой организации и главному редактору. Если господин Бахарев живет еще законами авторитарного режима, и считает, что именно он определяет линию развития общественно-политических настроений в Крыму, то глубоко заблуждается. Русским людям в Крыму не нужен сталинский образ врага, им нужна реальная правовая защита их интересов, а не дешевая демагогия и плач по русскому языку и Родине, которую потеряли.
Конгресс русских общин Крыма также официально заявляет, что новая газета не является предвыборным "пиаровским" проектом в поддержку того или иного кандидата в Президенты Украины. Но мы имеем законное право вести агитацию за или против того или иного кандидата. И если кому-то не нравится выход новой газеты, рассчитанной на внимание широких народных масс, то пусть протестует, ругается, обращается в суд. Мы своих понятий и позиций не меняем в зависимости от конъюнктуры или финансового мешка, и никому не жалуемся, как это делает господин Бахарев, уже давно занимающийся дискредитацией нашей организации и ее лидера Сергея Шувайникова. Мы твердо убеждены, что прежде чем кого-то обвинять в непорядочности и произносить грязные слова, надо прежде посмотреть на самого себя и свои поступки. Если человеку не дано этого, то Бог ему судья.

Согласовано с членами Исполкома Конгресса русских общин Крыма 30 июля 2004 года.
г. Симферополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 06.08.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2269

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков