Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАКЛИКА╢ М╤С╤Ю ОБС╢ ПОШИРИТИ МОН╤ТОРИНГ НА ОКУПОВАНИЙ КРИМ
Про це заявив Пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ДОЛУЧИТИСЯ ДО КРИМСЬКО╥ ПЛАТФОРМИ
Укра╖на заклика╓ кра╖ни-учасниц╕ ОБС╢ п╕дтримати зусилля Ки╓ва у межах ново╖ Кримсько╖ платформи,...


ООН ЗАКЛИКА╢ РОС╤Ю ПРИПИНИТИ ТОРТУРИ ТА АРЕШТИ У КРИМУ
Про це йдеться в опубл╕кован╕й трет╕й допов╕д╕ Генерального секретаря ООН Стан у сфер╕ прав...


МЗС ЗАКЛИКА╢ СВ╤Т ПОСИЛИТИ ТИСК НА РОС╤Ю П╤СЛЯ ТРЕТЬО╥ ДОПОВ╤Д╤ ГЕНСЕКА ООН ЩОДО КРИМУ
про це йдеться у коментар╕ МЗС у зв’язку з оприлюдненням третьо╖ допов╕д╕ Генерального...


КУЛЕБА ПРО ЗАЯВУ П╢СКОВА: ПИТАННЯ КРИМУ «ЗАКРИТЕ» ВИКЛЮЧНО У СВ╤ДОМОСТ╤ МЕШКАНЦ╤В КРЕМЛЯ
вс╕ злочини й порушення, як╕ вчиня╓ рос╕йська окупац╕йна адм╕н╕страц╕я в Криму, належним чином...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 18.09.2020 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 18.09.2020
УКРА╥НА НЕ ПОВИННА ВИР╤ШУВАТИ ПРОБЛЕМИ З ВОДОЮ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ

Рос╕я намага╓ться за допомогою прямого тиску ╕ тиску на м╕жнародних партнер╕в схилити Укра╖ну до в╕дновлення водопостачання на тимчасово окуповану територ╕ю Кримського п╕вострова, але Укра╖на не повинна вир╕шувати проблеми, як╕ постають перед державою-окупантом п╕сля шести рок╕в тимчасово╖ окупац╕╖ Криму.
На цьому наголосило Представництво Президента Укра╖ни в Автономн╕й республ╕ц╕ Крим на сво╖й стор╕нц╕ у Фейсбуц╕ у зв'язку з заявами державних орган╕в та представник╕в окупац╕йно╖ адм╕н╕страц╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ щодо питання водопостачання в Крим.
"Водопостачання тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя ╓ досить дорогим заходом для Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ як держави-окупанта. Саме тому вона намага╓ться ╕ намагатиметься й надал╕ за допомогою прямого тиску ╕ тиску на м╕жнародних партнер╕в схилити Укра╖ну до в╕дновлення водопостачання на тимчасово окуповану територ╕ю Кримського п╕вострова. Проте Укра╖на не повинна вир╕шувати проблеми, як╕ постають перед державою-окупантом п╕сля шести рок╕в тимчасово╖ окупац╕╖ нею частини суверенно╖ територ╕╖ Укра╖ни", - йдеться у пов╕домленн╕.
Зазнача╓ться, що наведен╕ рос╕йською стороною положення м╕жнародних договор╕в у галуз╕ захисту прав людини не стосуються права на воду, зобов’язання з водопостачання чи постачання ╕нших ресурс╕в, а стосуються гарантування ╕ забезпечення ╕нших прав людини. Окр╕м цього, абсолютно неприпустимою ╓ ситуац╕я, коли про можливе порушення права на життя та вчинення катувань говорить держава-окупант, за ефективного контролю яко╖ сталися десятки вбивств, насильницьких зникнень, катувань укра╖нських та кримськотатарських актив╕ст╕в на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя. Саме Рос╕йська Федерац╕я як держава-окупант та посадов╕ особи ╖╖ окупац╕йно╖ адм╕н╕страц╕╖ несуть в╕дпов╕дальн╕сть за вбивства, насильницьк╕ зникнення та катування, як╕ сталися на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя, починаючи з 20 лютого 2014 року.
У Представництв╕ Президента наголосили, що в╕дпов╕дно до м╕жнародного гуман╕тарного права, держава-окупант в╕дпов╕да╓ за все, що в╕дбува╓ться на тимчасово окупован╕й територ╕╖, яка знаходиться п╕д ╖╖ ефективним контролем. Частина перша статт╕ 55 Конвенц╕╖ про захист цив╕льного населення п╕д час в╕йни в╕д 12 серпня 1949 року (Четверта Женевська конвенц╕я) передбача╓, що держава-окупант зобов'язана за допомогою ус╕х наявних засоб╕в забезпечувати населення продуктами харчування та медичними матер╕алами; зокрема, постачати необх╕дн╕ продукти харчування, медичн╕ матер╕али та ╕нш╕ припаси, якщо ресурс╕в окуповано╖ територ╕╖ виявиться недостатньо. Ц╕ положення, безумовно, стосуються ╕ такого ресурсу як вода. Тобто, прямим зобов’язанням держави-окупанта ╓ забезпечення цив╕льного населення окуповано╖ територ╕╖ вс╕ма необх╕дними ресурсами.
"Б╕льше цього, стаття 60 Четверто╖ Женевсько╖ конвенц╕╖ передбача╓, що нав╕ть надання гуман╕тарно╖ допомоги трет╕ми сторонами не зв╕льня╓ державу-окупанта в╕д зобов’язань, що покладаються на не╖ зокрема статтею 55 Четверто╖ Женевсько╖ конвенц╕╖. Тому зобов’язання забезпечення цив╕льного населення окуповано╖ територ╕╖ необх╕дними ресурсами, припасами та матер╕алами ╓ зобов’язанням саме держави-окупанта в╕дпов╕дно до зм╕сту Четверто╖ Женевсько╖ конвенц╕╖", - нагадали у Представництв╕ Президента.
Як пов╕домляли рос╕йськ╕ ЗМ╤, представник МЗС РФ Мар╕я Захарова заявила, що припинення поставок Укра╖ною води на окупований п╕востр╕в н╕бито ╓ "водною блокадою" ╕ порушенням укра╖нською стороною правозахисних зобов'язань, закр╕плених в м╕жнародних угодах.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 18.09.2020 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22659

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков