Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3713)
З потоку життя (6924)
Душі криниця (3717)
Українці мої... (1514)
Резонанс (1617)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: У КРИМ - ПО С╤ЛЬ ╤ НЕ ЛИШЕ - НА ТРАДИЦ╤ЙН╤М ЧУМАЦЬК╤М ВОЗ╤, ЧИ ТАКИ НА УКРА╥НСЬКОМУ МАГЛЕВ╤?
Ран╕ше я добирався з Б╕лоп╕лля до Ки╖ва десь близько шести годин. Сьогодн╕ ф╕рмовим потягом...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦИН╤ЧН╤ ПОРАДИ Л╤ТЕРАТОРАМ-ПОЧАТК╤ВЦЯМ
Ви хочете стати письменником? А яка у вас мотивац╕я? Мотивац╕я бува╓ р╕зна.


ВАЛЕНТИН БУТ: ЧИ ПРИЙДЕ П╤СЛЯМАЙДАННЕ ПРОСВ╤ТЛЕННЯ?
Сьогодн╕ мина╓ р╕вно с╕м рок╕в в╕дтод╕, як п╕сля 2001 ╕ 2004 рок╕в я знову опинився на Майдан╕.


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦИН╤ЧН╤ ПОРАДИ ЧИТАЧАМ СУЧЛ╤ТУ
Нудота – ознака появи критичного мислення ╕ зачаток ╕мун╕тету.


ВАЛЕНТИН БУТ: ТИМ, ХТО НОСИТЬ ШОРИ
Як я те бачу, б╕да нашо╖ пол╕тики в тому, що вона н╕як не вийде з-п╕д впливу злого ╕нтелекту,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 11.09.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 11.09.2020
Люк Гард╕нг: НЕ ВАРТО СПРИЙМАТИ ПУТ╤НА ЯК ВСЕЗНАЮЧОГО «ЗЛОГО ГЕН╤Я». ЦЕ КЛАСИЧНИЙ КДБШНИЙ АВАНТЮРИСТ

Люк Гард╕нг - ╕ноземний кореспондент газети Guardian, якого вислали з Рос╕╖ у 2011 роц╕ за скандальне ╕нтерв'ю з опальним ол╕гархом Б. Березовським.
Автор книги «Маф╕озна держава», у як╕й в╕н стверджував, що в Рос╕╖ м╕ж владою та крим╕нал╕тетом нема╓ жодно╖ р╕зниц╕: орган╕зована злочинн╕сть ╕ силов╕ органи стали одним ц╕лим. Гард╕нг став одним ╕з журнал╕ст╕в, яким Едвард Сноуден передав секретну ╕нформац╕ю Агентства нац╕онально╖ безпеки США. У 2011 роц╕ Гард╕нг разом з Дев╕дом Л╕ видав б╕ограф╕чну книгу «WikiLeaks: Inside Julian Assange's War on Secrecy» про Джул╕ана Ассанжа. Почасти за матер╕алами книги був поставлений ф╕льм «П'ята влада». У 2014 роц╕ вийшла книга Гард╕нга «Дось╓ Сноудена: ╤стор╕я найб╕льш розшукувано╖ людини в св╕т╕», за якою також був знятий гучний блокбастер «Сноуден». У сво╖й нов╕й книз╕ «Shadow State» в╕н пише про те, що ще у 2017-2018 роках представники пригожинського Internet Research Agency обговорювали можлив╕сть провокац╕╖ афроамериканц╕в на м╕жрасов╕ конфл╕кти. З Гард╕нгом розмовляла ведуча програми телеканалу «Дом» «На самом деле: Мир» Тетяна Попова.

- Як це - бути особистим ворогом Пут╕на? Якими були методи оц╕нки стану Пут╕на, як╕ ви виклали у книз╕ «Mafia State»?
- У мо╓му випадку це в певному сенс╕ сум╕ш особистого досв╕ду ╕ в╕домостей, отриманих в╕д ╕нших людей. У мене в Рос╕╖ були сво╖ джерела в оф╕ц╕йних колах, як╕ мовчали, поки перебували у Москв╕. Пот╕м вони втекли до Лондона, ╕ вже зв╕дти в╕дкрито розпов╕дали, що в╕дбува╓ться в Рос╕╖.
Якщо коротко, то я був ╕ ╓ ╕ноземним кореспондентом газети «Гард╕ан». Коли я при╖хав до Москви п╕сля сво╓╖ роботи в Берл╕н╕, а пот╕м в Дел╕, я думав, що Рос╕я – це така нап╕вдемократична кра╖на.
Дуже швидко я зрозум╕в, що помиляюся, – це н╕яка не демократ╕я, а корумпована ╕ агресивна рев╕з╕он╕стська влада, на чол╕ яко╖ знаходяться абсолютно нелюдськ╕ люди.
Я остаточно утвердився в ц╕й думц╕, коли до нашо╖ квартири у Москв╕ к╕лька раз╕в вламувалися. Як пов╕домило нам британське посольство, це було орган╕зовано ФСБ, тобто пут╕нським агентством з╕ шпигунства.
- З Ассанжем ╕ Сноуденом, як я розум╕ю, ви сп╕лкувалися особисто. Як╕ ц╕ люди у сп╕лкуванн╕, у житт╕?
- З м╕стером Сноуденом особисто ми жодного разу не зустр╕чалися, тому що до того часу, коли Сноуден при╖хав до Москви, мене вже вигнали з Рос╕╖. Оск╕льки мене також внесли до «чорного списку», найближчими роками я не зможу б╕льше потрапити до Москви.
З Джул╕аном Ассанжем я познайомився у 2010 роц╕, п╕д час його численних зустр╕чей з журнал╕стами, у тому числ╕ ╕ мого видання, п╕сля того як в╕н опубл╕кував секретн╕ американськ╕ дипломатичн╕ телефонограми. Дан╕, як╕ м╕стилися в цих документах, змальовували дуже непривабливий образ Рос╕╖ ╕ описували Влад╕м╕ра Пут╕на як главу маф╕озно╖ держави. Ми з Джул╕аном працювали над ц╕╓ю ╕нформац╕╓ю ╕ нав╕ть написали про це книгу. З часом в╕н в╕д╕йшов в╕д сп╕впрац╕ з «Гард╕ан», але я, тим не менш, п╕дтримую його боротьбу проти спроб його видач╕ американському уряду, як╕ тривають дос╕. На мою думку, те, що Джул╕ан зробив у 2010 роц╕, – це ╕ ╓ журнал╕зм у чистому вигляд╕, ╕ н╕що ╕нше.
Це також стало великою п╕дмогою для Едварда Сноудена, який у 2013 роц╕, якщо пам'ята╓те, також зважився розкрити деяк╕ секретн╕ в╕домост╕ американського Агентства з нац╕онально╖ безпеки, п╕сля чого полет╕в до Гонконгу, де зустр╕вся з журнал╕стами з «Гард╕ан».
- Суд у США визнав незаконним розкрите Сноуденом стеження спецслужб. Оск╕льки зб╕р запис╕в телефонних розмов громадян США без дозволу суд╕в порушу╓ "Акт про негласне спостереження з метою зовн╕шньо╖ розв╕дки". Як дума╓те, як дал╕ складеться доля Едварда Сноудена?
- Сноуден був упевнений, що американський уряд займа╓ться тотальним стеженням не лише за громадянами сво╓╖ кра╖ни, але ╕ по всьому св╕ту – включно з громадянами мо╓╖ власно╖ кра╖ни, Укра╖ни та ╕нших кра╖н. На думку Сноудена, так╕ активност╕ не можуть в╕дбуватися безконтрольно ╕ потребують широкого обговорення. Саме Сноуден ╕н╕ц╕ював дискус╕ю про те, де проходять меж╕ приватност╕ у сучасному св╕т╕; про передов╕ технолог╕╖ ╕ можливост╕ державно╖ машини контролювати приватне листування ╕ телефонн╕ розмови, ╕ особист╕ дан╕ загалом.
Як на мене, те, що зробив Сноуден – дуже важливо, ╕ я вважаю його видатною людиною, яка заплатила за свою см╕лив╕сть непом╕рну ц╕ну. Зда╓ться, в╕н застряг у Рос╕╖ назавжди, оск╕льки тепер у всьому св╕т╕ його вважають рос╕йським шпигуном, але я не думаю, що в╕н рос╕йський шпигун. На мою думку, в╕н просто справжн╕й викривач у прямому сенс╕ цього слова, який заслугову╓ на подяку за сво╖ зусилля.
- Ваша профес╕йна д╕яльн╕сть ╕ резонансн╕ публ╕кац╕╖ не викликають оптим╕зму у кер╕вництва низки кра╖н. Кр╕м заборони в'╖зду до Рос╕╖, чи не в╕дчували ви на соб╕ ╕нш╕ елементи уваги спецслужб, ╕ в чому це виражалося?
- Зрозум╕ло, що Кремль не ма╓ до мене велико╖ симпат╕╖ – вони не просто вигнали мене з кра╖ни, але також весь час атакують у соц╕альних мережах та ╕нших мед╕а за допомогою сво╓╖ арм╕╖ трол╕в, як╕ зас╕дають у Петербурз╕. Але мене також недолюблюють ╕ в Америц╕, принаймн╕ в адм╕н╕страц╕╖ Трампа.
П╕д час роботи над сво╖ми книгами я контактував з колишн╕м сп╕вроб╕тником британсько╖ розв╕дки М╤6, автором знаменитого дось╓, в якому в╕н доводить, що рос╕яни усп╕шно досягли компром╕су з Дональдом Трампом.
Тому я також часто п╕ддаюся нападкам прихильник╕в Трампа - вони стверджують, що мен╕ не можна в╕рити ╕ що ╕нформац╕я, яку я пов╕домляю – суц╕льний фейк.
Але насправд╕ це мене не так сильно турбу╓, оск╕льки я абсолютно упевнений, що той образ Рос╕╖, який я створюю в сво╖х книгах ╕ статтях, – образ «темного царства», яке прагне перекро╖ти на св╕й манер ц╕лий св╕т, – цей образ правдивий. Непри╓мно, звичайно, що правдиву ╕нформац╕ю часто перекручують ╕ не дають ╖й ходу, але треба продовжувати, попри все, тому що на св╕т╕ ╕сну╓ ще занадто багато пол╕тик╕в, як╕ вибудовують свою д╕яльн╕сть на брехн╕.
- П╕д час нашо╖ першо╖ розмови ви сказали, що у зах╕дних кра╖нах Рос╕я застосовувала методи г╕бридно╖ в╕йни, обкатан╕ в Укра╖н╕. А як╕ саме ╕нструменти пот╕м застосовувалися щодо зах╕дних кра╖н?
- Саме таку гримучу сум╕ш метод╕в я ╕ маю на уваз╕, Тетяно. З одного боку, ми ма╓мо в╕йськову агрес╕ю у чистому вигляд╕, а з ╕ншого – таку витончену зброю, як таргетований вплив у соц╕альних мережах. Тобто, в одн╕й руц╕ у них танки ╕ важке озбро╓ння, ╕ жива сила, як╕ формально хоч ╕ не ╓ п╕дрозд╕лами рос╕йсько╖ арм╕╖, вт╕м, ч╕тко ╕ нерозривно пов'язан╕ з рос╕йськими в╕йськовими структурами. А в ╕нш╕й руц╕ у них - молод╕ цин╕чн╕ люди, як╕ працюють на ботфабриках, чи╓ завдання – строчити антиукра╖нськ╕ меседж╕ ╕ поширювати антиукра╖нськ╕ фейки. Це одна з форм диверс╕╖ проти Укра╖ни ╕ частина справжньо╖, ф╕зично╖ в╕йни за територ╕ю.
Ми бачили, як в результат╕ анекс╕╖ 2014 року у Укра╖ни силою в╕дняли частину територ╕╖. Але ведеться також прихована в╕йна за уми – робиться спроба створити в головах людей якусь паралельну реальн╕сть ╕ приживити там наративи, як╕ не мають н╕чого сп╕льного з правдою.
Так╕ методи ведення в╕йни доведен╕ Кремлем майже до досконалост╕, ╕ особливо це стосу╓ться Укра╖ни.
Под╕бний ╕нструментар╕й обкату╓ться ╕ на Заход╕, ╕ мен╕ зда╓ться, багато хто побачив ╕ почав усв╕домлювати масштаби ц╕╓╖ проблеми лише починаючи з 2016 року, коли масован╕ атаки кремл╕вських ботоферм справили значний вплив на уми американських виборц╕в. Тролям ╕ ╖хн╕м ляльководам вдалося дискредитувати Г╕ллар╕ Кл╕нтон ╕ допомогти Дональду Трампу зайняти президентське кр╕сло.
- Як зах╕дному св╕ту знайти баланс м╕ж необх╕дн╕стю адекватно реагувати на агресивн╕ д╕╖ РФ ╕ одночасно в╕дпов╕дати вимогам дотримання базових прав людини?
- Так-так, питання про розумний баланс ╓ дуже важливим. Завдяки, наприклад, Кр╕стоферу Ст╕лу, автору згаданого нами дось╓ на Трампа, а також ╕ншим фах╕вцям у галуз╕ розв╕дки, ми отримали безл╕ч ц╕кавих в╕домостей в ц╕й сфер╕. Нин╕шн╕ рос╕йськ╕ шпигуни виглядають зовс╕м не так, як ╖х зображують у старих ф╕льмах: це не похмур╕ солдафони, вбран╕ у жорстку ун╕форму, а звичайн╕ люди, ол╕гархи, б╕знесмени, студенти – хто завгодно. Вони розумн╕, добре одягнен╕ ╕ начитанн╕, вони люблять сво╖х д╕тей. ╤ та робота, яку вони виконують негласно, ╕ ╓ справжн╕м шпигунством на користь Кремля, його шпигунськими активами, як╕ мають з ним б╕льш-менш оф╕ц╕йн╕ в╕дносини.
Як на мене, зах╕дне сусп╕льство, ╕ в тому числ╕ моя кра╖на, дос╕ повною м╕рою не усв╕домили масштаб╕в цього явища. Нещодавно Ком╕тет з розв╕дки ╕ безпеки британського парламенту опубл╕кував великий документ, який так ╕ називався – зв╕т про Рос╕ю.

Там говориться, що Лондон перетворився на «Лондонград», став комфортною гаванню для в╕дмивання грошей людьми з Москви. Не вс╕ з них обов'язково ╓ поганими людьми або злочинцями, але багато з них мають т╕сн╕ зв'язки з Кремлем.
Також у зв╕т╕ сказано, що ╕сну╓ ц╕ла мережа британц╕в – юрист╕в, прац╕вник╕в сфери нерухомост╕, п╕арник╕в та ╕нших, – як╕ наймалися людьми з Кремля для просування рос╕йських геопол╕тичних ц╕лей ╕ завдань. Мен╕ зда╓ться, така ситуац╕я ╓ досить небезпечною, тому що на тл╕ економ╕чного спаду вс╕ постраждали: зах╕дним кра╖нам потр╕бн╕ грош╕, потр╕бн╕ нов╕ ╕нвестиц╕╖. Плюс ми вс╕ стражда╓мо в╕д пандем╕╖ коронав╕русу. ╤ тут ми отриму╓мо грош╕ в╕д Москви. Але ц╕ грош╕ - брудн╕: вони завжди йдуть в комплект╕ з певними пол╕тичними ц╕лями.
- Трива╓ активна п╕дготовка до листопадового сам╕ту G20. РФ зробила все (отру╓ння Навального, зд╕йснювана зараз анекс╕я Республ╕ки Б╕лорусь, окупац╕я Криму ╕ Донбасу, втручання Рос╕╖ у внутр╕шн╕ справи Сир╕╖, Л╕вану, Л╕в╕╖ ╕ ще десятк╕в кра╖н), щоб питання м╕жнародно╖ безпеки точно опинилися у центр╕ уваги ц╕╓╖ зустр╕ч╕. Ваш прогноз: чи вдасться м╕жнародн╕й сп╕льнот╕ знайти важел╕ впливу на Рос╕ю? Якими б вони могли бути?
- Думаю, для усп╕шно╖ протид╕╖ Рос╕╖ нам ус╕м треба спочатку зрозум╕ти, що ж в╕дбува╓ться насправд╕, ╕ що д╕╓ться в голов╕ у Пут╕на ╕ його оточення. Ви зна╓те, мен╕ зда╓ться, що Влад╕м╕р Пут╕н не зац╕кавлений у розвитку под╕й, який був би виграшним для вс╕х. В╕н - гравець, який завжди в╕дда╓ перевагу антагон╕стичному п╕дходу. Пут╕н упевнений, що те, що погано для Укра╖ни або Заходу, – автоматично виг╕дно для Рос╕╖. ╤ навпаки.
До того ж у нього спостер╕гаються вс╕ ознаки парано╖дального складу розуму, якийсь КДБ╕стський спос╕б мислення. Як за час╕в "холодно╖ в╕йни", в╕н бачить Рос╕ю державою, яка з ус╕х бок╕в оточена ворогами ╕ знаходиться в стан╕ перманентно╖ неоф╕ц╕йно╖ в╕йни з кра╖нами Заходу.
Тому св╕товим пол╕тикам насамперед треба зрозум╕ти це.
Друге. Звичайно ж, н╕хто в св╕т╕ не хоче в╕дкрито конфл╕ктувати з Рос╕╓ю, особливо п╕сля того, що сталося з Укра╖ною. Тому найб╕льш адекватною в╕дпов╕ддю залишаються санкц╕╖. Щодо деяких кремл╕вських д╕яч╕в вони вже працюють, але цього недостатньо. Потр╕бн╕ б╕льш сувор╕ ╕ широк╕ санкц╕╖, як╕ б охоплювали член╕в ╖х с╕мей, включно ╕з забороною на перем╕щення по св╕ту, заморожуванням банк╕вських рахунк╕в.
Важливо враховувати, що попри те, що для внутр╕шнього рос╕йського споживача кремл╕вський режим вигляда╓ як ура-патр╕отичний, дуже нац╕онал╕стичний, – «Кримнаш» ╕ все таке, – але насправд╕ ╓дине, що д╕йсно турбу╓ верх╕вку – це грош╕. Ус╕ вони м╕льярдери, ╕ найб╕льше на св╕т╕ вони бояться втратити доступ до сво╖х грошей ╕ до зах╕дних ринк╕в – ось що для них було б справд╕ дуже бол╕сно.
- У ваш╕й книз╕ «Shadow State» ви пишете про те, що ще у 2017-2018 роках представники пригожинського Internet Research Agency обговорювали можлив╕сть провокац╕╖ афроамериканц╕в на м╕жрасов╕ конфл╕кти. Чи виразилося, на вашу думку, п╕зн╕ше це у Back Life Matters рус╕?
- Нам не варто сприймати Пут╕на як якогось всезнаючого «злого ген╕я», який сидить десь у сво╓му бункер╕ перед панеллю управл╕ння з миготливими червоними лампочками, а пот╕м просто натиска╓ певну кнопку - ╕ в цей момент щось в╕дбува╓ться в Ки╓в╕. Або в Лондон╕, Вашингтон╕ ╕ так дал╕.
Це не так. Пут╕н - це класичний КДБшний авантюрист, пристосуванець, який чинить за принципом «А давайте ось так спробу╓мо ╕ подивимося, що вийде». У цьому в╕н всього лише сл╕ду╓ традиц╕йним методам КДБ - рознюхати обстановку ╕ виявити вразливост╕, як╕ ╕снують в ╕нших сусп╕льствах, ╕нших кра╖нах, щоб пот╕м скористатися ними.
Тому Пут╕н сам не розпалю╓ вогонь – в╕н просто непом╕тно п╕дкрада╓ться ╕ п╕длива╓ в нього масло.
Це саме те, що ми спостер╕гали в Америц╕ з рухом Black Lives Matter. Ц╕ радикальн╕ тертя ╕снують у них незалежно в╕д Пут╕на, але чого в╕н намага╓ться добитися – це створити стан «холодно╖» громадянсько╖ в╕йни в Америц╕ – етн╕чного, пол╕тичного протистояння ╕ так дал╕, – щоб посилити вже ╕снуюч╕ проблеми.
Треба сказати, що Дональд Трамп у цьому випадку виступа╓ його сп╕льником, але в ранз╕ п╕дмайстра, тому що Влад╕м╕р Пут╕н досяг такого усп╕ху у розпалюванн╕ полум'я протистояння, що вже може спок╕йно спостер╕гати за результатами сво╓╖ руйн╕вно╖ д╕яльност╕ з боку.
- У сво╖й останн╕й книз╕ ви також вказу╓те на досить активний вплив рос╕ян в кампан╕╖ щодо Brexit. Не могли б ви розпов╕сти глядачам - у чому конкретно в╕н виражався?
- Тут треба розум╕ти, що такий самий вплив кремл╕вських шпигун╕в ╕ ╕нтернет-трол╕в, як ми спостер╕гали в Америц╕, – те саме сталося ╕ у Велик╕й Британ╕╖, в мо╖й кра╖н╕, тому що Пут╕н ненавидить ╢вропейський Союз ╕ ус╕ляко п╕дтриму╓ Brexit.
Тому що в╕н вважа╓, що вих╕д Британ╕╖ з ╢С насамперед нашкодить Брюсселю, нашкодить ╓вропейському сп╕втовариству, ╕ водночас послабить Велику Британ╕ю економ╕чно ╕ пол╕тично.
Тому те, що весь св╕т бачив у 2016 роц╕, – це перш за все масштабна, найширша кампан╕я у соц╕альних мережах, метою яко╖ було «натискати» на гостр╕, больов╕ точки, як наприклад, приплив ем╕грант╕в в ╢С з Сир╕╖ тощо, щоб просувати меседж╕ на користь Brexit, за вих╕д з ╢вропейського сп╕втовариства.
Але, кр╕м впливу за допомогою мед╕а, були також випадки класичного шпигунства за участю рос╕йського посольства в Лондон╕ ╕ нав╕ть самого посла того пер╕оду – Олександра Яковенка, – який зустр╕чався в Лондон╕ з низкою ключових ф╕гур британсько╖ кампан╕╖ з виходу з ╢С. Одна з цих ос╕б зробила величезну пол╕тичну пожертву на суму приблизно дев'ять м╕льйон╕в фунт╕в стерл╕нг╕в, ╕ Яковенко запропонував ц╕й людин╕, яку звуть Аарон Бенкс, зробити «золоту угоду» ╕ про╕нвестувати про╓кт в Сиб╕ру. Згодом посол запропонував м╕стеру Бенксу «д╕амантову» угоду, а пот╕м знову «золоту», ╕ так дал╕.
Вл╕тку 2016 року рос╕йського шпигуна виявили нав╕ть у парт╕╖-переможниц╕, яка виступала за вих╕д з ╢С. Дуже сумно, що британський уряд на чол╕ з Борисом Джонсоном не прагне розсл╕дувати те, що сталося, оск╕льки вони сам╕ п╕дтримують Brexit, ╕ з пол╕тичних причин намагаються зам'яти цю справу.
- Люку, ви давно вивча╓те методи рос╕йського впливу. ╤, можливо, у вас ╓ рекомендац╕╖, як йому протистояти. Як ви зна╓те, в Укра╖н╕ близько 1,5 м╕сяця збер╕галося перемир'я. ╤ к╕лька дн╕в тому глава так звано╖ «ДНР» заявив про запланований обстр╕л укра╖нських позиц╕й. ╤ позиц╕╖ обстр╕ляли у дек╕лькох м╕сцях. 1 в╕йськовослужбовець загинув ╕ 1 був поранений. Усе це в╕дбува╓ться на тл╕ м╕сцевих вибор╕в, де рос╕янам виг╕дно просувати пророс╕йську парт╕ю кума Пут╕на. Як, на вашу думку, дал╕ може розвиватися ситуац╕я ╕ як треба реагувати Укра╖н╕ на под╕бн╕ рос╕йськ╕ операц╕╖?
- Як ви ╕ сам╕ чудово зна╓те, Укра╖на сьогодн╕ знаходиться на передов╕й, як у буквальному, так ╕ у переносному сенс╕ цього слова. Мен╕ доводилося бувати в Донецьку ╕ Луганську в якост╕ репортера «Гард╕ан» ╕ бачити все, що там в╕дбува╓ться, – ус╕ т╕ страждання, як╕ укра╖нц╕ отримали в результат╕ рос╕йсько╖ агрес╕╖ ╕ втручання Кремля у внутр╕шн╕ справи Укра╖ни. Н╕хто, кр╕м Пут╕на, не вм╕╓ так майстерно жонглювати домовленостями ╕ переривати д╕алог там, де йому це стратег╕чно виг╕дно. Тому в св╕тл╕ майбутн╕х вибор╕в, - природно, в╕н буде втручатися. Кремль збира╓ться просувати одних кандидат╕в ╕ «мочити» ╕нших, неугодних йому.
Як на мене, тут не ╕сну╓ легких р╕шень, але мен╕ зда╓ться, що оптимальною в╕дпов╕ддю для Укра╖ни – ╕ ваш╕ глядач╕, напевно, оц╕нять це – будуть справжн╕, реальн╕ реформи вс╕╓╖ держави.
Я не в╕зьму на себе см╕лив╕сть радити вам, однак укра╖нцям все-таки варто було б перемогти корупц╕ю, очиститися в╕д не╖ ╕ прийняти ╓вропейськ╕ стандарти у тому, що стосу╓ться ф╕нансово╖ прозорост╕. Житт╓во важливо, щоб д╕яльн╕сть суд╕в стала абсолютно чесною ╕ законною, адже справедлив╕сть неможливо купити.
Думаю, що чим дал╕ Укра╖на просунеться в б╕к в╕д рос╕йсько╖ модел╕ до ╓вропейсько╖, тим виг╕дн╕ше це буде для вашо╖ кра╖ни у довгостроков╕й перспектив╕, ╕ тим легше Укра╖на зможе протистояти як рос╕йськ╕й загроз╕, так ╕ ╖╖ прям╕й агрес╕╖.
Хот╕лося б додати, що роль незаангажованих - в╕льних в╕д чийогось впливу - засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ тут ╓ дуже важливою. У минулому ви часто користувалися ╕нформац╕╓ю ЗМ╤, якими переважно волод╕ли ╕ управляли ол╕гархи, тому найкращою в╕дпов╕ддю для Укра╖ни стали б в╕льн╕ мед╕а ╕ чесне, прозоре управл╕ння державою.
www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 11.09.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22629

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков