Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СПРАВА "МЕДВЕДЧУК ПРОТИ СТУСА"
Як сталося, що в Укра╖н╕ почали забороняти книги


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬК╤ ДУМИ
Чи може тут щось зробити Укра╖на? Мусить.


╤НЦИДЕНТ В ОДЕСЬК╤Й Г╤МНАЗ╤╥: ЦЕ В╤ДПОВ╤ДЬ, ЯК╤Й МОВ╤ НАСПРАВД╤ ПОТР╤БЕН ЗАХИСТ
Уповноважений ╕з захисту державно╖ мови Тарас Крем╕нь вимага╓ в╕д М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬКА ПОЛ╤ТИКА УКРА╥НСЬКО╥ ВЛАДИ
Як би те сумно не звучало, але укра╖нська пол╕тика щодо Криму, за виключенням коротких ╕сторичних...


ВАЛЕНТИН БУТ: КУЛЬТУРА ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ ?
Думаю, не одному мен╕ впада╓ в оч╕ певна дев╕ац╕я у сприйнятт╕ нашими сп╕вв╕тчизниками цього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 11.09.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 11.09.2020
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ГРАБЛ╤, ГРЕЧКА ╤ СТОПКРАН

1
Коронав╕рус плюс недолуга влада – формула, яка визнача╓ нин╕ реальний стан укра╖нсько╖ культури та ╖╖ перспективи. За майже 30 рок╕в у нас не було жодно╖ д╕йсно укра╖нсько╖ влади. Як т╕льки нац╕ональна культура пускала паростки в╕дродження з дозволу влади, ясна р╕ч, владу негайно м╕няли й обирали укра╖нофобську. Зрештою культура почала пристосовуватись до таких цикл╕в ╕ не все вдавалось заморозити. Сегмент ╖╖ пов╕льно зб╕льшу╓ться разом з усв╕домленням, що без нац╕онально╖ культури з абсолютним дом╕нуванням укра╖нсько╖ мови ми н╕чого н╕коли  не досягнемо. Власне, т╕льки завдяки укра╖нськ╕й культур╕ ми зберегли державу ╕, дасть Бог, збережемо. Недавно один чолов╕к, директор школи, сказав мен╕: ми будемо робити свою справу, доки живемо, а дал╕ що буде, то буде.Хай спиваються, деградують, але ми зробили все, що могли. Може, ви хот╕ли б почути щось оптим╕стичн╕ше, але, на жаль, це так. Не кожен,хто садить сад, доживе до першого врожаю, але н╕хто не в╕дмовить його в╕д думки садити дерева.

На лихо, ще й пандем╕я посилила процес руйнування укра╖нсько╖ культури та й осв╕ти також. Влада натисла на стопкран ╕ потяг зупинився посеред поля. Театри, ф╕лармон╕╖, виставки, б╕бл╕отеки, музе╖  стоять посеред того зарослого  бур’янами поля вже п╕вроку ╕ нев╕домо, коли свисне наказ рушати хоча б пов╕льно. Вони тепер ц╕лком залежать в╕д вол╕ машин╕ста, якого обрала б╕льш╕сть, та його куратор╕в. В Середньов╕ччя не було потяг╕в, тому казали «корабель дурн╕в», якщо ви чули про поему Себаст╕яна Бранта.

Потяг коли-небудь рушить, проте збитки в╕д простою будуть дуже велик╕, бо музиканти ╕ танцюристи втратять квал╕ф╕кац╕ю як ╕ спортовц╕, художники стануть малювати те, що до вподоби невибаглив╕й публ╕ц╕: дешеве ╕ яскраве, письменники – т╕ взагал╕ н╕кому не потр╕бн╕, як ╕ ╖хн╕ книги – продовжать служити ринку, а не читачев╕, музейники ╕ б╕бл╕отекар╕ п╕дуть на б╕ржу прац╕. ╤ цього н╕хто не пом╕тить. Як на от╕й картин╕ Брейгеля «Пад╕ння ╤кара». А хто того ╤кара просив ч╕пляти соб╕ крила? Надо буть попроще ╕ не вимахуватись. А С╕з╕ф хай броса╓ ту каменюку ╕ йде вкалувать на стройку, як нормальн╕ люди. Тобто н╕хто не заплаче за збанкрут╕лими видавництвами, непочутою музикою, непрочитаними книгами. Бо тато й мама не привчили до культури змалку, тому й не буде культурного голоду, х╕ба т╓л╕к та ╕нстаграм.

Вт╕м, для показу буде культура. Така, як на День Незалежност╕. Вона р╕дна для б╕льшост╕ населення, така ж сама прим╕тивна  ╕ вбога. На плаву залишиться те, що завжди на плаву – кон’юнктурники ╕ колаборанти, як╕ пристосовуються до кожно╖ влади ╕ п╕дбирають крихти з╕ столу ол╕гарх╕в, одне слово, аморальн╕ авторитети в закон╕. Це та сама гречка, яку щедро роздають перед виборами, т╕льки ╖╖ називатимуть культурою. А вс╕х ╕нших замкнуть у резервац╕╖ без права голосу, бо ж вс╕ впливов╕ мед╕а належать одв╕чним ворогам Укра╖ни, як╕ вже нав╕ть не прикидаються укра╖нськими.

Вересень 4, 2020 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 11.09.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22624

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков