Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗЛОВ╤СНА Т╤НЬ ФЕЛЬДМАРШАЛА ГОЛОДОМОРУ НАД РОС╤╢Ю
Нещодавно у Ки╓в╕ вийшла друком книга доктора ╕сторичних наук Василя Марочка «Йосип Стал╕н...


ЗЛО ТРЕБА ПЕРЕМАГАТИ
Нещодавно в м╕ст╕ Ковел╕ на Волин╕ вийшла друком книга «╥хн╕ зор╕ не згасли».


ПОКОХАЛИСЯ НАВ╤ЧНО, ВМЕРЛИ ОДНОЧАСНО
Коли Соф╕ю Перовську розшукувала влада, пол╕ц╕╖ пов╕домили ╖╖ прикмети: “Б╕лявка,...


ВОЛОДИМИР СТЕЦЮК: СПРАВА ПЕТЛЮР╤ВСЬКО╥ ПОВСТАНСЬКО╥ ОРГАН╤ЗАЦ╤╥
28 серпня 1921 року в Жандармськ╕й балц╕ поблизу Катеринослава було розстр╕ляно 52-х актив╕ст╕в ╕...


СТЕПАН ПАВЛЮК. ЩО? ФЛОТ УКРА╥НИ? ЗАБИРАЙ!
Ми давно не бачилися, з часу анекс╕╖ Криму. М╕й давн╕й знайомий, полковник, служив у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 24.07.2020 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 24.07.2020
╤ВАН КОВАЛЕНКО: УКРА╥НА ╤ РОС╤Я

(Продовження; початок в попередньому числ╕ «КС»)

Ну ╕ нарешт╕, слова В. ╤. Лен╕на про нац╕ональну горд╕сть ╕ спос╕б мислення "великорос╕в":
Повне з╕брання твор╕в В. ╤. Лен╕на т. 26 стор. 106-110:
"... Жалюг╕дна нац╕я, нац╕я раб╕в, зверху донизу - вс╕ раби ... Н╕хто не винен в тому, що цей народ народився рабом, але раб, який не лише не прагне до сво╓╖ свободи, але виправдову╓ ╕ прикраша╓ сво╓ рабство, такий раб виклика╓ законне почуття обурення, презирства й огиди, в╕н холуй ╕ хам ...
Не може бути в╕льним народ, який пригн╕чу╓ чуж╕ народи... "
Ну як? Адже це слова расс╓йського "великого", як у них кажуть, авторитета. Щоправда, рос╕йським (за сво╖м етн╕чним походженням) в╕н н╕коли не був.
Зупинимося трохи на в╕йнах. Останн╕ми стол╕ттями Рос╕я ╓ джерелом загроз, пост╕йно╖ агрес╕╖ ╕ небезпеки, яку в Кремл╕ перетворили на зовн╕шню пол╕тику. Ви часто почу╓те в╕д хвальковитого рос╕янина розпов╕д╕ про танки або бомбардувальники, але н╕коли не почу╓те в╕д нього про нов╕ досягнення в сфер╕ високих технолог╕й або, принаймн╕, в рос╕йському с╕льському господарств╕. Вони завжди хваляться м╕ф╕чними в╕йськовими подвигами ╕ перемогами над кра╖нами в 100-150 раз╕в менших за них. ╤ вивергають: "Замочимо вс╕х!".
╤снують р╕зн╕ верс╕╖ ╕ погляди на виникнення в╕йни.
Наведу, як мен╕ здалося, одну з ╕стотних думок з приводу
во╓н:
"До в╕йни, як до крайнього засобу, вдаються лише держави-банкрути. В╕йна - останн╕й козир гравця, що програв ╕ в╕дчаявся, огидна спекуляц╕я шахра╖в ╕ аферист╕в". Ромен Роллан
Щоб не бути голосл╕вним наведу неповний перел╕к
"визвольних змагань" царсько╖ Рос╕╖, СРСР ╕ сьогодн╕шньо╖ Рос╕╖.
Факти (неповний список) агрес╕╖ царсько╖ Рос╕╖, СРСР ╕ сучасно╖ Рос╕╖ проти ╕нших кра╖н:
Болгар╕я 1916
Укра╖на 1918
Польща 1920
Азербайджан 1920
Груз╕я 1921
Китай 1929
Япон╕я 1938
Польща 1939
Ф╕нлянд╕я 1939
Румун╕я 1940
Япон╕я 1945
Китай 1946
П╕вн╕чна Корея 1950
Китай 1950
Угорщина 1956
Лаос 1960
В'╓тнам 1961
Алжир 1962
╢гипет 1962
╢мен 1962
Сир╕я 1967
Чехословаччина 1968
Китай 1969
Камбоджа 1970
Бангладеш 1972
Ангола 1975
Еф╕оп╕я 1977
Афган╕стан 1979
Л╕ван 1982
Азербайджан 1988
Азербайджан 1990
Груз╕я 1991
Молдова (Придн╕стров'я) 1992
Груз╕я 1992
Таджикистан 1992
П╕вденна Осет╕я ╕ ╤нгушет╕я 1992
Чечня 1994
Дагестан 1994
Чечня 1999
Дагестан 1999
Груз╕я 2008
Укра╖на 2014 року
на п╕дход╕ Б╕лорусь?

Ось вам ╕ «миролюбна» держава, як мовлять про не╖ вс╕ ╖╖ цар╕, як дзвонять про те по вс╕х ╖╖ ╕нформац╕йних каналах.
Вдумайтеся у наведен╕ тут факти. ╤ роб╕ть висновки. Звичайно, якщо вм╕╓те ╕ хочете.
Хтось з ╕сторик╕в сказав: "Рос╕я - кра╖на з непередбачуваною ╕стор╕╓ю".
Це показова фраза, ╕ ╖╖ треба розум╕ти так: в ╕стор╕╖ Рос╕╖ з
завидною пост╕йн╕стю траплялися дуже кепськ╕ повороти под╕й, як╕ жодна розсудлива людина передбачити не може. Екскурс в далеке минуле робити не будемо. В╕зьмемо ближч╕ до нас в час╕ под╕╖.
Ну хто, скаж╕мо, м╕г передбачити в благословенному 1913 роц╕, коли народ в обстановц╕ високого патр╕отичного п╕дйому ╕ ╓днання з православним государем-╕мператором святкував 300-р╕ччя династ╕╖
Романових, що через чотири роки ця династ╕я впаде, а в кра╖н╕ почнеться громадянська в╕йна, ╕ п╕де брат на брата, ╕ Рос╕я кров'ю вми╓ться, м╕льйони людей загинуть, а ще м╕льйони будуть шукати порятунку на чужин╕?
Хто м╕г передбачити в середин╕ 20-х, на п╕ку "розгулу НЕПу", що через якихось п'ять рок╕в буде колектив╕зац╕я ╕ голодомор, ╕ загинуть нов╕ м╕льйони?
Хто м╕г передбачити, читаючи в 1933 роц╕ в радянських газетах гн╕вн╕ зам╕тки про нов╕ порядки в г╕тлер╕вськ╕й Н╕меччин╕, що через к╕лька рок╕в Радянський Союз п╕дпише догов╕р про дружбу з Трет╕м Рейхом?
Хто м╕г уявити соб╕ в переможному 45-му, коли зв╕льняли з нацистських табор╕в смерт╕ останн╕х, дивом вц╕л╕лих в'язн╕в Голокосту, що через к╕лька рок╕в широкомасштабну антисем╕тську кампан╕ю буде розгорнуто вже в СРСР, що в ╖╖ ход╕ будуть страчен╕ ╕ просто вбит╕ багато ╓врейських ╕ не лише ╓врейських д╕яч╕в, а в╕д етн╕чно╖ чистки, под╕бно╖ до попередн╕х, унасл╕док яких було репресовано ╕нш╕ народи, радянських ╓вре╖в вряту╓ лише смерть Стал╕на? А як чинили з радянськими во╖нами, як╕ побували в полон╕?
Хто м╕г уявити соб╕ радянськ╕ ракети на Куб╕, через як╕
людство мало не згор╕ло в полум'╖ ядерно╖ в╕йни? Хто м╕г уявити Берл╕нську ст╕ну, танки на вулицях Праги, вторгнення в Афган╕стан? ╤ це все "миролюбна" держава?
Хто м╕г припустити в 1989 роц╕, коли СРСР вийшов з Афган╕стану, коли кра╖на з полегшенням з╕тхнула - нарешт╕ ця клята в╕йна
зак╕нчилася! - що вже через п'ять рок╕в розпочнеться нова в╕йна на власн╕й територ╕╖, в Чечн╕ – в╕йна набагато страшн╕ша? А ще через п’ять рок╕в – ще одна ╕ все в т╕й же Чечн╕.
Хто м╕г уявити соб╕ ще рок╕в десять тому, що Рос╕я буде
воювати з Груз╕╓ю, а пот╕м ╕ з Укра╖ною?
З вищесказаного можна зробити висновок, що мешкаючи в СРСР чи в пот╕м в Рос╕╖, треба бути пост╕йно готовими до всього. У тому числ╕ ╕ до того, як зловт╕шно написав на одному з прокремл╕вських сайт╕в якийсь анон╕м, що "ще трохи - ╕ за вами почнуть при╖жджати похмур╕ люди в запорошених шоломах?"
"Обозреватель" пов╕домляв, що на думку убитого рос╕йського опозиц╕онера Бориса Н╓мцова, п╕сля прийняття ново╖ во╓нно╖ доктрини Рос╕я може напасти, окр╕м Груз╕╖ та Укра╖ни, ще й на Б╕лорусь та Казахстан. ╤ то не вичерпний список.
Ну, ╕ хто ж керу╓ вс╕м цим? А це колишн╕ комун╕сти, орган╕зован╕ угрупування КДБешник╕в ╕ чек╕ст╕в, сл╕дчих НКВС, як╕ в сво╓му житт╕ н╕чого й н╕коли не створювали, а лише руйнували, вбивали ╕ катували. Це ╓дине, чому ╖х вчили в вищих школах КДБ ╕ КПРС. Нин╕ саме вони займаються економ╕кою ╕ пол╕тикою Рос╕╖. В╕дтак, нема╓ н╕чого дивного в тому, як вони керують кра╖ною. Проанал╕зуйте, хто зараз при влад╕. У нас в Укра╖н╕ б╕льш╕сть таких же. Вс╕ один до одного.
Ось що сказав Мао Цзедун ("Новий Китай", Пек╕н, 1964 р. №12):
"До влади в СРСР п╕сля 1953-го року прийшли нац╕онал╕сти, кар'╓ристи, хабарники, яких прикривають з Кремля. Прийде час, ╕ вони
скинуть маски, викинуть партквитки ╕ будуть в╕дкрито правити сво╖ми пов╕тами ╕ кра╖ною, як феодали ╕ кр╕посники". Але ж в╕н мав рац╕ю!
До ц╕╓╖ групи управл╕нц╕в в╕дноситься ╕ церковна ╕╓рарх╕я. Адже сам Пут╕н сказав, що Рос╕я трима╓ться на РПЦ ╕ ядерн╕й збро╖.
Доведено, що вони (╕╓рархи) ╓ та╓мними агентами спецслужб. Про це в╕дкрито пов╕дав патр╕арх Ф╕ларет. А народ ╖х плека╓ ╕ вс╕ляко п╕дтриму╓. ╤ мовчить! Жах!
З огляду на вищезгадане, зазначимо, що треба пам'ятати - за вс╕ злочини доведеться в╕дпов╕дати зг╕дно в╕домого б╕бл╕йного закону в╕дплати. Зупинимося на цьому детальн╕ше. Згадаймо незаперечну справедлив╕сть сформульованого у Святому Письм╕ права, яке да╓ можлив╕сть охороняти невинних, карати винних, виносячи покарання у в╕дпов╕дност╕ до тяжкост╕ вчиненого злочину. Треба завжди пам'ятати, що кари Господньо╖ за злод╕яння н╕кому не уникнути. Шкода, лишень, що вона не наста╓ в╕дразу п╕сля вчиненого зла. А за гр╕хи предк╕в кару Господню понесуть нащадки. Але про це поговоримо дал╕.
Зупин╕мося трохи на рол╕ Рос╕йсько╖ православно╖ церкви (РПЦ).
З насильницьким об'╓днанням незалежних феодальних княз╕вств ╕ м╕ст ╤ваном Грозним за зразком Золото╖ Орди татар╕в ╕ монгол╕в, що
залишило глибок╕ рубц╕ в культур╕ ╕ ментал╕тет╕ народу (адже татари ╕ монголи правили близько 300 рок╕в), об'╓днана Рос╕я пост╕йно практикувала засво╓ну в╕д Золото╖ Орди тактику - експанс╕ю ╕ завоювання. Але для маскування т╕╓╖ експанс╕╖ була розроблена ╕ широко застосована (д╕╓ дос╕) тактика у вигляд╕ "м╕с╕╖ Рос╕╖ зв╕льняти християнськ╕ народи" з використанням для цього арм╕╖ ╕ церкви. При тому, остання займалася б╕льше справами державними, ан╕ж богоугодними.
Нагада╓мо (а хто не в╕дав, нехай д╕зна╓ться), що ще 22 березня 1586 року
митрополит Ф╕л╕п в╕дмовився благословити царя на трон ╕ дор╕кнув йому в жорстокост╕. Ф╕л╕па стратили, а церква повн╕стю п╕дкорилася царев╕. В╕дтод╕ н╕хто не наважився зм╕нити тут хоч щось. Церква стала сво╓р╕дним департаментом на служб╕ у ╕мпер╕╖. ╤ не знадобився н╕який Томос.
Правда, б╕льшовики зруйнували церкву, розстр╕лявши ╕ заславши в ГУЛАГ, знищивши духовенство, яке фактично зд╕йснювало пол╕тику держави. Лен╕н видав декрет "Про в╕докремлення церкви в╕д держави ╕ школи в╕д церкви". Це стало базою для "червоного терору".
(Постанова Раднаркому № 174 в╕д 5 вересня 1918 р. про червоний терор). Прислужники Лен╕на-Стал╕на нав╕ть зам╕нили лозунг ╕мпер╕╖ “Зв╕льнення православних брат╕в” на “Пролетар╕ вс╕х кра╖н, ╓днайтесь!”
В час╕ ж Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, коли СРСР опинився у критичн╕й ситуац╕╖, Стал╕н створив Патр╕архат (4 вересня 1943 р.) ╕ п╕дпорядкував його соб╕. ╤ тут, як ╕ ран╕ше, Томос не знадобивсяся. Нове кер╕вництво Рос╕йсько╖ православно╖ церкви прославляло в молитвах Стал╕на як “ген╕ального вождя”. Тобто, в╕н не вигадав н╕чого нового. В╕н просто в╕дновив традиц╕ю церкви час╕в царизму з╕ сво╖ми дов╕реними особами, як╕ (та╓мно, зв╕сно) були членами КДБ.
Все сказане доводить, що Рос╕йська православна церква ╓ церквою поганською, оск╕льки нею – хай в р╕зний час в р╕зних ╕постасях – але керу╓ автократ.
Нин╕шн╕й настоятель Кирило так само займа╓ться ╕ пол╕тикою, ╕ геопол╕тикою, ╕ншими словами, пропов╕ду╓ все той же рос╕йський ╕мпер╕ал╕зм. Схоже на те, що скоро в РПЦ МП, зам╕сть традиц╕йного “Отче наш” можемо почути, скаж╕мо, “Молитву Пут╕ну”. Ви ж пом╕ча╓те, що останн╕м часом вони ходять мало не об╕йнявшись?
Якщо в розкол╕ св╕ту радянська ╕мпер╕я спиралася на ╕деолог╕чн╕ принципи, то патр╕арх Кирило використову╓ для цього постулат про “канон╕чн╕сть територ╕╖ Рос╕йсько╖ православн╖ церкви (РПЦ)”. А в╕н передбача╓, що Укра╖на ╓ частиною то╖ канон╕чно╖ територ╕╖, а отже, належить до Рос╕йсько╖ федерац╕╖. Саме через це Рос╕ська церква спровокувала протистояння з Константинополем.
“Москва ма╓ бути вищою силою в православному св╕т╕, а не Константинополь”, – заявив Кирило.
Аби не втратити авторитет серед своего народу (адже 59% населення Рос╕╖ н╕коли не в╕дв╕дують церкви, не ╓ в╕рянами, а справжн╕х в╕рян лише 5%), нин╕шня церква ревно прославля╓ Стал╕на. Цим хочуть притягнути
до себе зазомбованих л╕тн╕х людей, але втрачають молодь.
Весь св╕т зна╓, що Рос╕я н╕коли не була святою, не ╓
такою ╕ сьогодн╕. Яка ж вона свята, якщо представники церкви
освячують найманц╕в, танки ╕ гармати, спрямован╕ проти народ╕в
Сир╕╖, Кавказу, Груз╕╖, Криму, зад╕ян╕ у кровопролитт╕ на сход╕ Укра╖ни? Тому ╕нш╕ народи й називають цю церкву окупац╕йнною.
Про Рос╕ю побуту╓ ст╕йка думка: “Рос╕я ╕сну╓ для того, щоб з часом провчити св╕т, ╕ “урок” той буде негативним, для ╕нших засторога "(Валер╕й Севозн╕ков - "Независимая газета", 4 червня 2009 р.).
Сучасн╕ мисляч╕ мешканц╕ Рос╕╖ як н╕коли в╕дчувають, що через "особливий шлях розвитку" кра╖на не лише в╕дстала в╕д загального розвитку ╓вропейсько╖ ╕ св╕тово╖ цив╕л╕зац╕╖, а й загрузла в певних стал╕нських ╕ радянських догмах. Вона ризику╓ поставити п╕д загрозу сво╓ майбутн╓.
В св╕т╕ про пут╕нську Рос╕ю 2018 року, жартуючи, кажуть, що це:
- вал╕зи з кока╖ном;
- яхти з пов╕ями;
- труни з найманцями-╕хтамн╓тами;
- косм╕чн╕ корабл╕ з д╕рками.
Зробимо невеличкий в╕дступ. Трохи про Пут╕на.
Багато рос╕йських та св╕тових пол╕тичних д╕яч╕в висловлювали ╕ висловлюють сво╖ далеко не позитивн╕ погляди на правл╕ння Пут╕на. ╥х багато. Але я наведу лише висловлювання А. С. Пол╕тковсько╖: "За
що я незлюбила Пут╕на? За простоту, яка г╕рша за крад╕жку. За цин╕зм. За расизм. За неск╕нченну в╕йну. За брехню. За газ в "Норд-Ост╕".
За трупи невинно уб╕╓нних. Трупи, яких могло й не бути.
Я часто думаю: чи й людина Пут╕н взагал╕? А чи мерзенний зал╕зний ╕дол? Думаю ╕ не знаходжу в╕дпов╕д╕, чи людина в╕н. Пут╕н, отримавши величезну владу в сво╖ руки, розпорядився нею з катастроф╕чними для
Рос╕╖ насл╕дками. ╤ я не люблю його, тому що в╕н не любить людей. В╕н не терпить нас. В╕н зневажа╓ нас. В╕н вважа╓, що ми не б╕льше, ан╕ж зас╕б для нього. Зас╕б для досягнення його особистих владних ц╕лей. ╤ тому з нами можна все - грати, як йому заманеться. Що нас можна знищувати, як заманеться. Що ми - н╕хто. А в╕н, вил╕зши нагору, нин╕ цар ╕ Бог, якому ми повинн╕ поклонятися ╕ боятися його. Пут╕н поставив свою владу виключно на ол╕гарх╕чн╕ глинян╕ п╕дп╕рки. Народу в ц╕й схем╕ м╕сця не виявилося. В╕н дружить з одними ол╕гархами ╕ вою╓ з ╕ншими. ╤ саме це назива╓ться у нас вищим державним управл╕нням, коли головн╕ - м╕льярдери, м╕ж якими под╕лен╕ нафтов╕ ╕ газов╕ запаси"...
Пол╕тковська поплатилася за це життям.
Але ж в╕н - авторитет серед рос╕ян. Як тут не згадати слова Антона Чехова: "Справа не в песим╕зм╕ ╕ не в оптим╕зм╕, а в тому, що у дев'яносто дев'яти з╕ ста нема╓ розуму ".
Люди, думайте дуже добре при оц╕нц╕ повсякденно╖ д╕яльност╕ ваших вожд╕в. Не буду приводити ╕нш╕ висловлювання. ╥х багато. ╤ вс╕ вони характеризують те, що д╕╓ться в "рассейском" повсякденн╕. На превеликий подив, народ терпить ╕ возвеличу╓ цього "царя".
╤ ось, нарешт╕, сталася величезно╖ важливост╕ ╕сторична под╕я. Ки╖в в╕докремився в╕д Москви ╕ в церковному п╕дпорядкуванн╕. Собор в Ки╓в╕, який в╕дбувся в суботу, 15 грудня 2018 року, став завершенням створення Пом╕сно╖ церкви в Укра╖н╕ (ПЦУ). Це - величезна ╕сторична под╕я.
А 6 с╕чня, Укра╖на отримала Томос на автокефал╕ю з рук Вселенського патр╕арха Варфолом╕я.
Збулося багатов╕кове прагнення до незалежност╕ укра╖нсько╖ церкви, яка була втрачена через в╕дверте шельмування.
З пол╕тичного боку - це найважлив╕ший крок подальшого подолання сов╓тизму. А це важливо не лише для Укра╖ни, але ╕ для вс╕х пострадянських земель. "В╕зант╕я" ╕ "греки" раптом, через 25 рок╕в п╕сля краху комун╕зму, вир╕шили простягнути нам руку допомоги, даючи можлив╕сть вийти ╕з зони "неосов╓тсько╖ ╢враз╕╖", в яку запроторила ╖х Москва.
Пол╕тично Москва представля╓ фундаментальну загрозу для майбутнього вс╕х слов'янських народ╕в, ╕ йти в╕д не╖ треба швидко ╕ якнайдал╕. Тому я переконаний, що патр╕арх Варфолом╕й ув╕йде в ╕стор╕ю, як людина, яка дала шанс укра╖нцям для того, щоб п╕ти з-п╕д ╓враз╕йського неосов╓тизму, нав’язуваного сьогоденним Кремлем. Ну, а "Рассея" галайкатиме про те, що це п╕дступи нац╕онал╕ст╕в ╕ Америки, що це розкол. Та й нехай соб╕ галайка╓.
З церковно╖ боку це не менш масштабна под╕я. Адже ╕ рос╕йська церква пережила мало з чим сп╕вставне пригн╕чення в ХХ стол╕тт╕. Вона з╕ткнулася з винищенням, з жорстокими ман╕пуляц╕ями з боку держави, з╕ зламаним хребтом прожила довгий п╕сляво╓нний пер╕од всередин╕ оф╕ц╕йно ате╖стично╖ держави. Але вона не впоралася з отриманою свободою п╕сля 1991 року. Церковне в╕дродження, яке в╕тали вс╕, переросло себе ╕ знову перетворилося на дуже ситий по духу тр╕умф КДБ. ╤ на риторику про те, "як╕ ми велик╕" ╕ про те, що "наш╕ кордони не зак╕нчуються н╕де".
Всю трагед╕ю ХХ стол╕ття Москва конвертувала в ол╕гарх╕в, багат╕╖в ╕ корупц╕онер╕в, як╕ ╖здять в╕дмолювати сво╖ гр╕хи на Афон. Пам'ята╓те, я на початку наводив цитату з газети «Правда» в╕д 1 с╕чня 1941 року? Тому Господь мудро вир╕шив зруйнувати повн╕стю всю цю пострадянську концепц╕ю "канон╕чно╖ територ╕╖", в яку сл╕по ув╕рували кремл╕вськ╕ "тр╕умфатори" на чол╕ з запеклими ворогами нашо╖ держави ╕ народу - Пут╕ним ╕ Жириновським. Рос╕йська церква у всьому в╕др╕знялася в╕д св╕тово╖. Згадаймо: весь св╕т спов╕ду╓ християнство (в Б╕бл╕╖ нема╓ такого поняття як "православ'я"), святку╓ Р╕здво Христове 25 грудня. А вони (ну ╕ ми з ними) - 7 с╕чня. До слова, весь св╕т в╕дзнача╓ День перемоги 8 травня, а СРСР (╕ ми з ними) - 9 травня. Треба ж п╕дкреслювати свою "обран╕сть", в╕др╕знятися в╕д усього св╕ту.
Щодо терм╕ну "православний". Вв╕в його патр╕арх Никон у 17 стол╕тт╕. До цього побутував терм╕н "правов╕рний" - теж не╕снуючий в Б╕бл╕╖. Таким чином, цей терм╕н н╕чого сп╕льного з християнством не ма╓.
А собор в Ки╓в╕ ╓ дуже важливою под╕╓ю, важливим кроком в ╕стор╕╖ Укра╖ни. ╤ ми з вами стали св╕дками ц╕╓╖ велично╖ под╕╖. Юл╕я Тимошенко недаремно просила у Патр╕арха про в╕дстрочку ц╕╓╖ под╕╖, бажаючи ув╕йти в ╕стор╕ю!
У РПЦ МП кажуть, що надання Укра╖н╕ Томосу про автокефал╕ю в╕дбулося за хабар╕ Ворфоломею. Що взяти з хам╕в ╕ плебе╖в…
Патр╕арх Кирило звертався до Варфолом╕я з посланням в╕дносно надання Томосу Укра╖нськ╕й церкв╕. Наведемо витяг з нього: "В╕дступ╕ться нин╕ в╕д сп╕лкування з розкольниками, в╕дмовтеся в╕д участ╕ в пол╕тичн╕й авантюр╕ ╖х легал╕зац╕╖. ╤ тод╕ справжня Православна церква Укра╖ни на чол╕ з блаженн╕шим митрополитом Ки╖вським ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни Онуфр╕╓м благословить Вас, а ╕стор╕я збереже пам'ять про Вас в числ╕ тих святител╕в константинопольського престолу, хто в найважчих умовах зум╕в не
принизити г╕дн╕сть церкви ╕ зберегти ╖╖ ╓дн╕сть".
За словами Кирила, якщо Вселенський Патр╕арх не в╕дмовиться в╕д свого р╕шення, то на нього чека╓ "страшний суд". А що чека╓ на самого Кирила за його злочинн╕ д╕яння?
Схоже, проте, що найб╕льшою печаллю Кирила ╓ ще й те, що урива╓ться грошовий пот╕к з Укра╖ни. А в╕н значно перевищував надходження в╕д Рос╕йсько╖ частини ПЦ.
Принаг╕дно зауважимо, що Рос╕йська православна церква ╓ нелег╕тимною, оск╕льки вона не отримувала в╕д Константинополя Томосу на автокефал╕ю. От цей факт ╓ д╕йсно важливим для РПЦ, оск╕льки ставить п╕д сумн╕в всю ╖╖ д╕яльн╕сть.
Головним примасом православ'я ╓ Вселенський патр╕арх Константинопольский. В╕н ╓ ╓диною особою у св╕т╕, уповноваженою надавати Томос на автокефал╕ю. Але "константинопольськ╕ скнари" (за висловом РПЦ) пол╕зли в арх╕ви ╕ з'ясували, що РПЦ Томоса на автокефал╕ю ╕ справд╕ не ма╓. «Томос», як ми вже в╕дзначали, ╖й надав свого часу Йосип Стал╕н.
Але ж тод╕ ╕ свят╕ та╖нства вона зд╕йснювати не може ╕ нав╕ть церквою зватися не може. В ╕ншому випадку, на звання «церкви» може претендувати будь-яке зб╕говисько, яке вир╕шить заробляти, лякаючи бабусь пеклом (а це таки непоганий б╕знес).
У в╕руючих зовс╕м ╕нший св╕т. Якщо приймати всерйоз вс╕ церковн╕ правила, канони, то РПЦ абсолютно незаконна орган╕зац╕я, як то кажуть, самосвяти, по-сут╕ - звичайна секта.
Нехай РПЦ МП покаже св╕й Томос. Щоб весь св╕т побачив. Особливо, параф╕яни РПЦ МП. Його отримували, так як ╕ обирали свого час Патр╕арха при Стал╕н╕. Ось витяг з наказу Наркома Держбезпеки СРСР Д. Меркулова в╕д 28.09.1944 року:
"У друг╕й половин╕ с╕чня 1945 року в Москв╕ в╕дбудеться пом╕сний собор (з'╖зд) для обрання Патр╕арха Московського ╕ вс╕╓╖ Рус╕...
1. Розпочати п╕дб╕р кандидат╕в для участ╕ в собор╕, ... нам╕тити з ц╕╓ю метою ос╕б, перев╕рених на агентурн╕й робот╕ ... забезпечити, щоб в числ╕ нам╕чених кандидат╕в переважали агенти НКДБ, здатн╕ провести на собор╕ потр╕бну нам л╕н╕ю ... 8. Зобов'язати агент╕в з числа епископ╕в п╕сля прибуття в Москву зв'язатися з прац╕вниками 5-го В╕дд╕лу 2-го Управл╕ння НКДБ СРСР за телефонами ... "
А ось настоятель РПЦ в Укра╖н╕ Онуфр╕й, виступаючи на пропов╕д╕ в Бориспол╕ (с╕чень 2019 р.) оголосив, що РПЦ МП створив сам Господь Бог. Як Вам таке?
Ось так дуже коротко про створення патр╕архату "велико╖" Рос╕╖.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 24.07.2020 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22543

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков