Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ХМАРИ НАД КРИМОМ
Розчаровання те не об╕йшло н╕ п╕дпри╓мц╕в, н╕ бюджетник╕в, н╕ нав╕ть пенс╕онер╕в.


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: КНИЖКОВ╤ ДЖУНГЛ╤-2020
У джунглях сво╖ закони, з╕ сво╖ми хижаками ╕ сво╖ми маугл╕, пастками ╕ блудом. Там сильн╕...


ВОЛОДИМИР КЛИМЕНКО: БУДАПЕШТСЬКИЙ МЕМОРАНДУМ. ДН╤ПРОВСЬКИЙ КАСКАД. 2021 Р╤К ТА ГОЛ╤ВУД
Ця стаття, опубл╕кована автором у Мереж╕, зверта╓ на себе увагу наст╕йним закликом до влади про...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ПРАВО НА ПРИВАТН╤СТЬ
Останн╕й у цьому роц╕ допис буде про незахищен╕сть. Це як ков╕д – н╕коли не зна╓ш, з якого...


ВАЛЕНТИН БУТ: ЗА КОРДОН!
Т╕, хто вийшли з Есересер╕╖, добре знають, що верхом мр╕й всякого совка час╕в Великого Застою,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 24.07.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 24.07.2020
Микола СЕМЕНА: ОКУПАНТИ В КРИМУ ЗНИЩИЛИ УКРА╥НСЬК╤ ЗМ╤, АЛЕ ╥Х ЗАМ╤НИЛИ ГРОМАДСЬК╤ ЖУРНАЛ╤СТИ

П╕сля окупац╕╖ Криму Рос╕╓ю на п╕востров╕ була знищена мережа укра╖нських ЗМ╤, але на ╖х м╕сце прийшли громадськ╕ журнал╕сти, як╕ продовжують розпов╕дати Укра╖н╕ ╕ св╕тов╕ про те, що сьогодн╕ в╕дбува╓ться в Криму.
Про це у в╕второк в Укр╕нформ╕ на пресконференц╕╖ «НЕсвобода слова на тимчасово окупованих територ╕ях Укра╖ни» розпов╕в журнал╕ст видання "Рад╕о.Свобода" Микола Семена.
"Мережа укра╖нських журнал╕ст╕в була л╕кв╕дована, на наше м╕сце прийшли громадськ╕ журнал╕сти, як╕ передавали стр╕ми з ус╕х под╕й, обшук╕в ╕ м╕тинг╕в, ╕ як╕ в результат╕ постраждали ще б╕льше, н╕ж профес╕йн╕ журнал╕сти. Я думаю, що повн╕стю припинити пот╕к ╕нформац╕╖ з Криму в укра╖нськ╕ ЗМ╤ все одно не вдасться, тому що на м╕сце тих громадських журнал╕ст╕в, яких заарештували ╕ засудили, приходять нов╕ люди, як╕ не бояться, що вони будуть репресован╕. ╤ ╕нформац╕я все одно надходить", - сказав Семена.
За його словами, сьогодн╕ вс╕ разом журнал╕сти - ╕ профес╕йн╕, ╕ громадянськ╕ - роблять сп╕льну справу, щоб "Укра╖на ╕ св╕т знали про те, що в Криму в╕дбуваються репрес╕╖ ╕ пересл╕дування свободи слова".
Як зазначив Семена, до окупац╕╖ у Криму було заре╓стровано 1500 засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖, п╕сля 2014 року ╖х залишилося 150.
"Тобто джерел ╕нформац╕╖ в Криму зменшилося в 10 раз╕в", - п╕дкреслив журнал╕ст.
В╕н розпов╕в, що коли в березн╕ 2014 року в С╕мферопол╕ було створено корпункт Рад╕о Свободи, через к╕лька дн╕в над дверима корпункту з'явилася камера, яка ре╓струвала вс╕х в╕дв╕дувач╕в.
"З часом ми змушен╕ були в╕дмовитися в╕д цього корпункту, в╕дкрили його в ╕ншому м╕сц╕, але ╕ там ми в╕дчували, що за нами стежать. П╕сля цього ми стали працювати у в╕ддаленому режим╕. Але коли в Криму розформували батальйон к╕берв╕йськ, ми стали розум╕ти, що рано чи п╕зно ми вс╕ будемо в╕дсл╕дкован╕ ╕ за нами рано чи п╕зно прийдуть. Я особисто зм╕г протриматися ще два роки", - розпов╕в Семена.
Проти журнал╕ста було в╕дкрито крим╕нальну справу.
"╤ це при тому, що до 2014 року в Криму одночасно працювали, маючи однаков╕ права, ╕ укра╖нськ╕ ╕ рос╕йськ╕ журнал╕сти, ╕ без будь-яких обмежень поширювалися рос╕йськ╕ газети ╕ транслювалося рос╕йське телебачення", - сказав в╕н.
П╕сля 2014 року, зазначив Семена, будь-як╕ можливост╕ передач╕ ╕нформац╕╖ до Ки╓ва з Криму, були перекрит╕, "тому що, по-перше, у нас не було н╕якого досв╕ду ╕ можливост╕ консп╕ративно╖ роботи, ╕ це не було нашою метою, так як журнал╕ст повинен працювати в╕дкрито".
Кр╕м того, пов╕домив Семена, "влада" Криму заборонила надавати будь-яку ╕нформац╕ю укра╖нським журнал╕стам ╕ нав╕ть влаштовували показов╕ зв╕льнення тих кер╕вник╕в, як╕ контактували з представниками укра╖нських ЗМ╤.
Микола Семена - заслужений журнал╕ст Укра╖ни, стосовно нього в окупованому Криму порушили крим╕нальну справу за н╕бито публ╕чн╕ заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕╖. Приводом стала його публ╕кац╕я про громадянську блокаду п╕вострова на сайт╕ Крим.Реал╕╖.
22 вересня 2017 року Зал╕зничний районний "суд" С╕мферополя засудив журнал╕ста до двох з половиною рок╕в умовно з випробним терм╕ном на три роки ╕ забороною займатися публ╕чною д╕яльн╕стю. У грудн╕ того самого року Верховний "суд" Криму частково пом'якшив вирок Семен╕ в частин╕ додаткового покарання, скоротивши терм╕н заборони займатися публ╕чною д╕яльн╕стю.
Через проблеми з╕ здоров'ям Семена потребував квал╕ф╕кованого л╕кування, яке не могло бути йому надано в Криму. Але ви╖хати до Ки╓ва йому не дозволили.
28 с╕чня 2020 року Семена отримав постанову про дострокове припинення випробного терм╕ну ╕ зняття з нього судимост╕. 18 лютого в╕н ви╖хав з Криму ╕ 19 лютого прибув до Ки╓ва.
www.ukrinform.ua

P.S. в╕д «КС»:
Ма╓мо нагадати, що нав╕ть в умовах анекс╕╖ редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕» у С╕мферопол╕ продовжувала готувати до друку щотижнев╕ випуски газети аж до середини 2016 року! (див. http://svitlytsia.crimea.ua/ks_26_16.pdf) ╤ якби «не так тим ворогам, як добрим людям» у М╕нкультури Укра╖ни вистачило здорового глузду, то не розгромили б с╕мферопольську редакц╕ю, а зробили б хоча б спробу зберегти щось укра╖нське в Криму.
Але кожен дбав найперше про свою шкуру… ╕ кишеню. Тому ки╖вське начальство вир╕шило, що буде значно ефективн╕ше (╕, головне, безпечн╕ше для них!), якщо «Кримську св╕тлицю» переведуть з Криму до Ки╓ва, а незгодних з цим волюнтаристським р╕шенням позв╕льняють. ╤ займуть ╖хн╕ м╕сця. ╤ проголосять себе «св╕тличанами». ╤ «геро╖чно» боротимуться за визволення Криму на ки╖вських паркетах (див. https://www.facebook.com/krymskasvitlytsia/posts/2023972767674317?__tn__=K-R).
А в Криму купка «св╕тличан-залишенц╕в» вс╕ ц╕ роки продовжу╓ в окупац╕йних умовах щотижня оновлювати сайт т╕╓╖ «фронтово╖» «Кримсько╖ св╕тлиц╕», яка т╕льки й ма╓ право називатися КРИМСЬКОЮ, але яка позбавлена будь-яко╖ п╕дтримки.
Ми вже не раз зверталися по допомогу до наших читач╕в, щоб продовжити життя кримського укра╖нського «Св╕тличного» газетного сайту - http://www.svitlytsia.crimea.ua. Просимо – хто ск╕льки зможе – перерахувати кошти на картку «Приватбанку» 4149 4991 3904 8001 на ╕м'я Владз╕м╕рського Миколи ╤вановича, адм╕н╕стратора сайту - потр╕бно сплатити за хостинг та доменне ╕м'я, оновити програмне забезпечення, хоча б косметично модерн╕зувати сайт.
╤ ще про одне. На жаль, з Криму не видно, чи д╕ють в Укра╖н╕ як╕сь грантов╕ програми, як╕ п╕дтримали б оцифрування безц╕нного арх╕ву «Кримсько╖ св╕тлиц╕» (про який н╕хто з ки╖вських «борц╕в» за Крим так дос╕ й не подбав). Якщо читачам в╕домо, де й в╕д кого можна було б отримати таку п╕дтримку, п╕дкаж╕ть, будь ласка! (Ел. пошта «КС» – kr_svit@meta.ua)
З повагою – Кримськ╕ св╕тличани

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 24.07.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22535

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков