Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 30.07.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 30.07.2004
НАУКА ВИБИРАТИ
Олексій НАБОКОВ, начальник Київського районного управління юстиції м. Сімферополя.

АБЕТКА ВИБОРЦЯ

Відповідно до Конституції України єдиним джерелом влади в Україні є її народ, що здійснює цю місію безпосередньо через органи державної влади й органи місцевого самоврядування.
Формою прямого народовладдя є вибори, за допомогою яких проводиться формування державних інституцій. Ми обираємо парламент України, Президента, органи місцевого самоврядування. 18 березня 2004 року Президент України Л. Кучма підписав Закон України, прийнятий Верховною Радою України, "Про внесення змін до Закону України "Про вибори Президента України".
Згідно з цим законом вибори Президента здійснюються на основі використання громадянами загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Громадяни України, що мають право голосу, можуть висунути кандидата на посаду Президента України, реалізувавши це право через політичні партії і їхні виборчі блоки, а також запропонувати власну кандидатуру шляхом особистої подачі заяви в Центральну виборчу комісію.
Право бути обраним на найвищу державну посаду застерігається за кожним громадянином України, що на день виборів досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, володіє державною мовою і проживає в Україні впродовж десяти останніх років.
Не може бути висунутим кандидатом на посаду Президента України громадянин, що має судимість за здійснення навмисного злочину, якщо ця судимість не скасована у встановленому законом порядку. Одна особа не може бути Президентом України більше двох термінів підряд.
Чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю жовтня, коли закінчується п'ятий рік повноважень даного президента.
Для проведення виборів територія України поділяється на 225 територіальних виборчих округів з приблизно однаковим числом виборців. Ці округи утворюються рішенням Центральної виборчої комісії. Територіальні округи поділяються на виборчі дільниці, що у свою чергу підрозділяються на звичайні, спеціальні, закордонні.
Вибори Президента України організують і проводять Центральна виборча комісія, територіальні виборчі комісії, дільничні виборчі комісії, що наділені відповідним статусом і повноваженнями.
Виборчий фонд кандидата на посаду Президента України формується за рахунок його власних коштів, коштів партії (партій, що входять у виборчий блок), які висунули кандидата, а також добровільних внесків фізичних осіб. Найбільший розмір виборчого фонду складає п'ятдесят тисяч мінімальних заробітних плат.
Добровільний внесок фізичної особи у виборчий фонд одного кандидата на посаду Президента України не може перевищувати двадцяти п'яти розмірів міні-мальних заробітних плат. Заборонено робити добровільні внески іноземцям і особам без громадянства, анонімним жертводавцям. Сума, що перевищує встановлений розмір внеску, чи така, що надійшла від фізичної особи, котра не має
права робити внесок, на підставі заяви і платіжного документа розпорядника або повертається (в першому випадку) фізичній особі, або перераховується в Державний бюджет України.
Висування кандидатів на посаду Президента України партіями (блоками) і самовисування починається за сто дев'ятнадцять днів і закінчується за дев'яносто п'ять днів до дня виборів. Партія (блок) може висунути одного кандидата на посаду Президента України, що є членом цієї партії чи блоку, або ж позапартійного громадянина, який має юридичне право бути обраним. Висувачами кандидата або ж ним самим вноситься грошова застава в безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії в розмірі п'ятисот тисяч гривень.
На підтримку кандидата на посаду Президента України має бути зібрано не менше п'ятисот тисяч підписів виборців, наділених правом голосу, у тому числі по двадцять тисяч підписів в кожному з двох третин регіонів. Підписні листи повинні бути представлені в Центрвиборчком не пізніше ніж за сорок днів до виборів.
Кандидат на посаду Президента України може починати проведення передвиборної агітації наступного дня після його реєстрації Центрвиборчкомом, що проводиться за рахунок коштів Державного бюджету, визначених дійсним Законом, і коштів виборчих фондів кандидатів. Передвиборна агітація проводиться з використанням засобів масової інформації всіх форм власності за дотримання принципу рівних умов для всіх кандидатів.
У передвиборній агітації забороняється брати участь: особам, що не є громадянами України, органам виконавчої влади й органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам; членам виборчих комісій під час виконання їхніх обов'язків на виборчій дільниці.
Під час проведення передвиборної агітації кандидатам на посаду Президента України, що обіймають посади в органах виконавчої влади й органах місцевого самоврядування, на державних, комунальних підприємствах, в установах, організаціях і військових частинах, забороняється залучати для цього підлеглих осіб (у робочий час), службовий транспорт, зв'язок, устаткування, приміщення, інші об'єкти і ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.
Центрвиборчком забезпечує виготовлення в централізованому порядку виборчих бюлетенів для голосування державними поліграфічними підприємствами. Виборчі бюлетені є документами суворої звітності, вони містять назву і дату проведення виборів, номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, місце для печатки і підпису члена дільничної виборчої комісії з вказівкою прізвища та ініціалів.
При проведенні голосування на виборчій дільниці член ДВК на підставі списку виборців, за умови пред'явлення виборцем документа, видає один виборчий бюлетень для голосування. Виборець розписується у визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня й у списку виборців. Член ДВК, що видав виборчий бюлетень, вписує свої прізвище, ініціали та розписується у визначеному місці на виборчому бюлетені і контрольному талоні.  
У виборчому бюлетені для голосування виборець робить позначку "плюс" (+) чи якусь іншу, що підтверджує його волевиявлення, у квадраті навпроти прізвища кандидата на посаду Президента України, за якого він голосує. Виборець може голосувати тільки за одного кандидата на посаду Президента України чи не підтримувати жодного кандидата на цю посаду. У випадку непідтримання жодного кандидата виборець робить позначку, що підтверджує його волевиявлення в квадраті навпроти слів: "Не підтримую жодного кандидата на посаду Президента України".
Обраним у день виборів вважається кандидат, що одержав більше половини голосів виборців. У протоколі ЦВК про підсумки голосування в день виборів Президента України при цьому вказується прізвище та ініціали кандидата, що обраний Президентом України. 
Новообраний Президент України вступає на посаду не пізніше ніж через тридцять днів після офіційного оголошення результатів виборів і здобуває повноваження з моменту принесення присяги Українському народу на урочистому засіданні Верховної Ради України. Після принесення присяги ЦВК вручає новообраному Президенту України відповідне посвідчення.

Тим часом...
Сімферопольська міська організація Всеукраїнського об'єднання "За Україну! За Ющенка!" вимагає провести громадські слухання, присвячені проекту генерального плану Сімферополя. Про це заявив голова міської організації "За Україну! За Ющенка!", член Кримської республіканської асоціації "Екологія і світ" Петро Смолянинов на прес-конференції в Сімферополі 27 липня.
Як відзначив П. Смолянинов, у Сімферополі дотепер не прийнятий "сучасний повноцінний" генеральний план, а нині діючий "постійно порушується". Зокрема, за інформацією П. Смолянинова, у проекті рішення сесії міської ради "Про затвердження меж парків і скверів Сімферополя" пропонувалося скоротити площі восьми парків і скверів міста більш ніж на 20 га. У тому числі мова йшла про скорочення найбільших парків міста - ім. Гагаріна і Салгирки. "Міські власті вирішили одним махом затвердити таке рішення, визначити ділянки під забудову і спокійно будувати", - заявив П. Смолянинов.
У зв'язку з цим сімферопольська організація "За Україну! За Ющенка!" вимагає провести інвентаризацію парків, скверів, зелених зон, затвердити їхні межі. "Прийняття такого важливого рішення, як затвердження меж парків і скверів, повинне відбутися тільки після повної інвентаризації зелених насаджень міста, проведення громадських слухань, а якщо необхідно, й місцевого референдуму", - заявив П. Смолянинов.
"Контекст-медіа".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 30.07.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2251

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков