Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 30.07.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 30.07.2004
ЧИНОВНИКУ НА ЗАМІТКУ
Оксана ЖУКОВА.

Усе-таки як мало ми знаємо про свої права і як рідко цікавимося обов'язками владоможців. Іноді тримає під сукном чиновник папір, про який давно вже забув, а людям про нього зовсім нічого не відомо. Проте, можливо, такий-от вкритий пилом документ здатен змінити чиюсь долю і навіть навколишній світ. Чи багато хто знає, що існує міжнародна конвенція, яка гарантує нам право одержання будь-якої екологічної інформації? В Україні цей документ, відомий як Орхуська конвенція (Конвенція Європейської економічної комісії ООН "Про доступ до інформації, участь громадськості в процесі ухвалення рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища"), набрав чинності ще 1999 року. Конвенція підтверджує конституційне право на одержання і поширення екологічної інформації, закріплене в статті 50 Конституції України. Конвенція гарантує громадянам право на життя в безпечному навколишньому середовищі, а дані про його стан в повній мірі повинні повідомлятися населенню. Причому саме державні службовці зобов'язані не тільки відповідати на запити громадян, а й збирати, зберігати, публікувати екологічну інформацію в засобах масової інформації, розсилати її через Інтернет. До речі, це стосується не тільки екологічних управлінь і Міністерства охорони навколишнього природного середовища, а й практично всіх державних структур, адже екологічна інформація є в багатьох відомствах. А поки що, незважаючи на те, що в Україні Орхуська конвенція діє вже п'ять років, про неї майже нічого не відомо.
Продемонструвати практичне застосування конвенції випало євпаторійцям. Зараз у цьому сонячному місті на березі Каламітської затоки здійснюється локальний пілотний проект з впровадження Орхуської конвенції - "Участь громадськості в ухваленні рішень місцевими органами влади на прикладі розробки плану благоустрою міста".
Чому саме Євпаторії випала честь поділитися цінним досвідом з усіма містами України? Тому що містом напрацьований досвід спільного вирішення екологічних проблем місцевою владою і громадськістю. Усе почалося два роки тому, коли в Євпаторії почали впроваджувати програму місцевих екологічних дій (з 115 міст України тільки
7 були вибрані для її реалізації). Завдяки їй в Євпаторії вже два роки працює на громадських засадах міська екологічна рада, її активісти провели аналіз навколишнього середовища, зібрали багато інформації, проаналізували її. І на основі цих даних визначили заходи, необхідні для поліпшення екологічної ситуації в місті. Так був розроблений екологічний план дій, що реалізується зараз у місті-курорті. Крім того, Євпаторія стала першим містом в Україні, у статуті якого зафіксоване право громадськості на участь у розробці та ухваленні будь-яких рішень стосовно стану навколишнього середовища. Опис навколишнього середовища м. Євпаторії, складений членами екологічної ради, неодноразово використовували у своїй роботі туристичні фірми міста, управління економіки міської ради.
Після обміну досвідом з Польщею, проведеного в рамках програми МЕП, у місті з ініціативи мера було створене управління інвестиційної політики і зовнішніх економічних зв'язків. Нині начальник цього управління Едуард Кугель бере безпосередню участь у популяризації Орхуської конвенції. На відміну від більшості держслужбовців, які навіть не припускали, що їм потрібно збирати і поширювати екологічну інформацію, і які ставляться до цих міжнародних норм з упередженням, Е. Кугель упевнений, що залучати населення міста до обговорення найбільш гострих питань, пов'язаних з екологічними проблемами, просто необхідно. Тому проект Європейського Союзу з подальшого впровадження Орхуської конвенції "Екологічна інформація. Освіта й інформованість населення" саме в Євпаторії він розглядає як ще один перспективний напрямок розвитку міста. Проект передбачає проведення в Україні шести тренінгів, у яких візьмуть участь більше 90 офіційних осіб і представників громадянського суспільства. Ці навчальні заходи ознайомлять учасників з нинішнім станом імплементації Орхуської конвенції, нормативно-правовими актами України, що діють у цій сфері. А також допоможуть учасникам знайти шляхи співробітництва. Три тренінги в Євпаторії уже відбулися. Зараз у місті розробляється комплексний план оздоровлення озера Мойнаки і реконструкції його навколишньої зони. Оскільки згідно з положеннями Орхуської конвенції будь-яке велике будівництво чи реконструкція масштабного об'єкта не можуть початися без вивчення думки населення, у місті відбулися громадські слухання з проблеми знаменитого лікувального озера. Усі точки зору городян щодо різних шляхів вирішення проблеми після обговорення були опубліковані в пресі. Таким чином, механізм участі громадськості, практичного застосування Орхуської конвенції вже діє. Крім того, Орхуська конвенція не тільки закріплює право громадськості брати участь у процесі ухвалення рішень, що впливають на стан навколишнього середовища, а й звертатися до суду, щоб захистити ці права. Відзначимо, що конвенція вже допомогла нашим громадянам виграти судові процеси з приводу порушення права людини на одержання екологічної інформації. До слова, в Україні існує мережа громадських організацій "Екоправо", де юристи вміло і, головне, успішно ведуть справи по захисту навколишнього середовища, спираючись і на положення Орхуської конвенції.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 30.07.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2250

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков