Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЕТРО КУХАРЧУК: ЗАМОРОЗЬ
Присвячую мо╖й перш╕й вчительц╕ Греченюк Ганн╕ Васил╕вн╕, вчительц╕ укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури...


З ПОКРОВИ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ЗИМА
У цей день уперше запалювали у печах, щоб «роз╕гр╕ти ╖х на зиму».


«СЕРЦЕ Д╤ТЯМ В╤ДДАЮ!..»
Попереду у Натал╕╖ К╕чун-Лемех нов╕ плани, нов╕ творч╕ ╕де╖. Дай Бог ╖х зреал╕зувати!


ЖУРАВЛИН╤ КЛЮЧ╤
Жовтень холодний - оч╕куй тако╖ ж зими.


ФЕОДОРА ОС╤НЬ П╤ДТИНА╢...
24 вересня — свято преподобно╖ Феодори.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 26.06.2020 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 26.06.2020
ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!

Чотири роки тому, в останню п'ятницю червня 2016 р., побачив св╕т останн╕й «друкарський» номер «Кримсько╖ св╕тлиц╕», п╕дготовлений до видання ╕ в╕дправлений до видавництва у Ки╓в╕ колективом «св╕тличан» ╕з С╕мферополя (див. http://svitlytsia.crimea.ua/ks_26_16.pdf). Треба сказати, що на той час кримська редакц╕я вже м╕сяць як була… л╕кв╕дована директором Нац╕онального газетно-журнального видавництва при М╕нкультури Укра╖ни А. Щекуном. Тобто, майже два з половиною роки в окупованому С╕мферопол╕ функц╕онував колектив укра╖нських журнал╕ст╕в, готував до друку щотижнев╕ випуски «Св╕тлиц╕», гуртував довкола себе укра╖нц╕в, ╕ от на третьому роц╕ ки╖вське начальство вир╕шило, що досить, що б╕льше буде корист╕ (╕, головне, безпечн╕ше для них!), якщо «Кримську св╕тлицю» переведуть з Криму до Ки╓ва, а незгодних з цим волюнтаристським р╕шенням позв╕льняють. ╤ займуть ╖хн╕ м╕сця. ╤ проголосять себе «св╕тличанами». ╤ «геро╖чно» боротимуться за визволення Криму на ки╖вських паркетах…
Пан Щекун зараз представля╓ себе редактором ки╖всько╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» (див. https://www.facebook.com/krymskasvitlytsia/posts/2023972767674317). А в Криму купка «св╕тличан-залишенц╕в» вс╕ ц╕ роки продовжу╓ в окупац╕йних умовах щотижня оновлювати сайт т╕╓╖ «фронтово╖» «Кримсько╖ св╕тлиц╕», яка т╕льки й ма╓ право називатися КРИМСЬКОЮ, але яка позбавлена будь-яко╖ п╕дтримки.
Ми вже не раз зверталися по допомогу до наших читач╕в, щоб продовжити життя кримського укра╖нського «Св╕тличного» газетного сайту - http://www.svitlytsia.crimea.ua. ╤ ось знову наближа╓ться «момент ╕стини» - потр╕бно сплатити за хостинг та доменне ╕м'я, оновити програмне забезпечення, хоча б косметично модерн╕зувати сайт. Просимо – хто ск╕льки зможе – перерахувати кошти на картку «Приватбанку» 5457 0822 8185 0151 на ╕м'я Владз╕м╕рського Миколи ╤вановича, адм╕н╕стратора сайту.
╤ ще про одне. На жаль, з Криму не видно, чи д╕ють в Укра╖н╕ як╕сь грантов╕ програми, як╕ п╕дтримали б оцифрування арх╕ву «Кримсько╖ св╕тлиц╕». Якщо читачам в╕домо, де й в╕д кого можна було б отримати таку п╕дтримку, п╕дкаж╕ть, будь ласка! (Ел. пошта «КС» – kr_svit@meta.ua)
З повагою – Кримськ╕ св╕тличани
***
Про той - чотирир╕чно╖ давнини неостанн╕й (!) номер «Св╕тлички» згадав у сво╓му допис╕ у Фейсбуц╕ наш кримський колега-побратим Valentine But:
24 червня 2016 р.
http://svitlytsia.crimea.ua/
http://svitlytsia.crimea.ua/ks_26_16.pdf
26 число Св╕тлички. Вже справд╕ останн╓? Кажуть, остання у попа ж╕нка... Але цього разу все аж надто серйозно.
Зв╕льнена ще наприк╕нц╕ травня Кримська редакц╕я продовжувала готувати тижневик до сьогодн╕. Без спод╕вання. Тож, про всяк випадок, хочу сказати, що для мене було честю бути частиною «КС», ╖╖ маленького колективу, який не втратив лиця там, де безповоротно зганьбила себе наша влада записних "патр╕от╕в". Дякую принаг╕дно вс╕м, хто надсилав сво╖ матер╕али до газети. Саме вони робили ╖╖ живою, актуальною. Особлива вдячн╕сть мо╖м шановним колегам - неймов╕рно талановитим поеткам, поетам з усього нашого Краю. Ваше житт╓дайне слово було ╕ окрасою ╖╖ стор╕нок, ╕ насолодою, ╕ гострою збро╓ю.
Так може статися, що вже не буде нового, 27 числа. Кажуть, буде щось ╕нше. Що буде в нього в╕д Криму? Чи вже й не до нього? Але - не в╕шаймо носи, панове:
Що не згасло в очах - не погасне в душ╕,
В╕дсп╕вати мандр╕вця завчас не сп╕ш╕м.
За порогом безсмертя безмежн╕ св╕ти.
Де м╕й посох? Я дал╕ збираюся йти.
http://svitlytsia.crimea.ua/
http://svitlytsia.crimea.ua/ks_26_16.pdf
***
Valentine But поширив спогад.
П'ять рок╕в тому Головред Кримсько╖ Св╕тлиц╕ В╕ктор Качула запропонував оф╕ц╕йно ув╕йти до штату редакц╕╖ тижневика. Мовляв, все одно ж тво╖ статт╕ друку╓мо, то хоч якусь коп╕йчину за те отримуватимеш. Погодився не без сумн╕в╕в, ╕ зовс╕м не в над╕╖ на "золотий дощ". Одна справа писати, коли тоб╕ припече, ╕ геть ╕нша - зв'язати себе зобов'язанням дописувати у кожне число, що вже саме собою в╕дсувало роботу над власними л╕тературними творами до невизначених час╕в.
Наприк╕нц╕ листопада те р╕шення було все ж заф╕ксоване оф╕ц╕йно у каб╕нет╕ новспеченого гендиректора НГЖВ пана Щекуна - вчорашнього кримчанина, а колись ╕ партайгеноссе, на якого покладав (та й чи один я?) велик╕ над╕╖ щодо п╕дтримки «КС» - ╓диного укра╖нського державницького видання, яке залишалося у анексованому Криму.
А вже наприк╕нц╕ травня 2016 року редакц╕я «КС» була зв╕льнена. Наказом саме пана Щекуна. За в╕дмову залишити Крим ╕ перебиратися до Ки╖ва.
Незаре╓стрований аж до к╕нця 2019 року ки╖вський клон, з краденим у Кримсько╖ Св╕тлиц╕ ╕менем ╕ брехнею про, н╕бито, пере╖зд ╖╖ редакц╕╖, попри величезну укра╖нськомовну аудитор╕ю (це вам не змосковлений Крим!), попри те, що ╕нтерес до Криму н╕куди не пропав, ╕ дос╕ ледь живот╕╓ на теренах Велико╖ Укра╖ни, видаючи себе за «КС», цуплячи матер╕али з арх╕ву Кримсько╖ Св╕тлиц╕ - матер╕али, як╕ кримська редакц╕я (зв╕льнена чотири роки тому нин╕шн╕м "головредом" клона паном Щекуном) продовжу╓ оцифровувати, перебуваючи на загарбан╕й територ╕╖.
Ось таку ╕стор╕ю нагадав мен╕ сьогодн╕ FB. ╤стор╕я сумна, бо зам╕сть того, щоб гуртувати, об'╓днувати сусп╕льство перед лицем ворога, зам╕сть думки про те, як найефективн╕ше використати вс╕ наявн╕ засоби для боротьби з ним, кожен новий оч╕льник намага╓ться внести розкол, перехамаркати все на св╕й лад, прикриваючись лункими словами про патр╕отизм ╕ долю Краю...

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 26.06.2020 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22438

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков