Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 15.05.2020 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 15.05.2020
ЖУРНАЛ╤СТ СЕМЕНА У СВО╥ 70 ПЛАНУ╢ НАПИСАТИ КНИГУ ПРО КРИМ ╤ В╤ДРОДИТИ ТРАДИЦ╤╥ Р╤ДНОГО СЕЛА

Кримський журнал╕ст Микола Семена, який в╕дзначив 14 травня сво╓ 70-р╕ччя, сповнений творчих план╕в ╕ дуже радий тому, що сьогодн╕ може писати так, як йому дозволя╓ сов╕сть. Про те, з яким настро╓м в╕н зустр╕ча╓ св╕й юв╕лей ╕ як╕ його плани на майбутн╓ Семена розпов╕в кореспондентов╕ Укр╕нформу.
«70 рок╕в - це фантастична цифра, в яку важко пов╕рити, але це факт, ╕ в╕д нього н╕куди не д╕тися. Я дуже радий, що мен╕ вдалося вирватися з окуповано╖ зони ╕ зустр╕ти св╕й юв╕лей на улюблен╕й укра╖нськ╕й земл╕, де легко диха╓ться, де я можу писати не п╕д чиюсь диктовку, а так, як мен╕ дозволя╓ моя сов╕сть», - сказав Семена.
╢дине, додав в╕н, хот╕лося, «щоб Бог дав мен╕ здоров'я ╕ сил для того, щоб завершити сво╖ творч╕ плани».
Що стосу╓ться план╕в, то журнал╕ст зазначив, що хоче написати книгу, в як╕й в╕н викладе спогади ╕ роздуми про Крим.
«У н╕й я спробую в╕дпов╕сти на запитання - чому стало можливим те, що сталося в Криму, як╕ пол╕тичн╕, соц╕альн╕, моральн╕ та ф╕лософськ╕ аспекти ц╕╓╖ под╕╖», - под╕лився журнал╕ст.
Кр╕м того, пов╕домив в╕н, ╓ плани написати книгу про р╕дне село Вороньки, розташоване в Бобровицькому район╕ Черн╕г╕всько╖ област╕.
За його словами, коли в Криму була накладена заборона на його профес╕йну д╕яльн╕сть, з ним зв'язалися його земляки, ╕ у них з'явилася сп╕льна ╕дея написати ╕стор╕ю села, знаменитого тим, що в ньому знайшли св╕й останн╕й притулок декабрист Серг╕й Волконський з дружиною Мар╕╓ю Волконською ╕ його друг декабрист Олександр Поджио.
"Вони були похован╕ у спец╕ально побудован╕й церкв╕-усипальниц╕ з п'ятьма куполами, але в 30-т╕ роки б╕льшовики зруйнували ╖╖", - розпов╕в Семена.
Журнал╕ст вважа╓, що необх╕дно в╕дновити ╕нформац╕ю про цю церкву, оск╕льки вона була ун╕кальним культурним об'╓ктом, який би дав змогу жителям Вороньк╕в розвивати туризм.
«Коли будували церкву, були орган╕зован╕ р╕зноман╕тн╕ майстерн╕, наприклад, для виготовлення цегли, вироб╕в з майол╕ки, були в╕дкрит╕ ковальськ╕ майстерн╕, а в майстернях для р╕зьблення по дереву був зроблений ╕коностас для церкви. Все, що було потр╕бно для буд╕вництва церкви, виготовлялося руками самих жител╕в села, т╕льки дзв╕н привезли з ╕ншого м╕сця», - розпов╕да╓ Семена.
За його словами, Волконськ╕ п╕сля зв╕льнення з рос╕йсько╖ каторги по╖хали у Франц╕ю, але «доживати св╕й в╕к» при╖хали в ма╓ток пом╕щика Кочубея, дружиною якого була ╖хня донька. У Вороньках ними був створений с╕льський театр, традиц╕╖ якого збер╕галися дуже довго.
«На мо╖й пам'ят╕, в 50-60-х роках, батьки обговорювали спектакл╕, як╕ влаштовувалися в с╕льському клуб╕. Думаю, що насправд╕ було багато й ╕нших культурних традиц╕й, як╕ можуть п╕дкреслити особлив╕сть цього села», - вважа╓ Семена.
За його словами, в 60-╕ роки нащадки Волконських ╕з Франц╕╖ хот╕ли при╖хати у Вороньки, щоб побачити церкву ╕ в╕дв╕дати могили сво╖х предк╕в, але влада СРСР ╖м не дозволила цього, оск╕льки дивитися було н╕чого.
Журнал╕ст Семена разом з однодумцями хоче зробити так, що на його мал╕й батьк╕вщин╕ було що подивитися.
Колектив Укр╕нформу в╕та╓ Миколу Семену з 70-р╕ччям ╕ бажа╓ йому м╕цного здоров'я, сил ╕ натхнення для зд╕йснення вс╕х сво╖х план╕в!
Микола Семена - заслужений журнал╕ст Укра╖ни, стосовно якого "влада" окупованого Криму порушила крим╕нальну справу за н╕бито публ╕чн╕ заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕╖. Приводом стала його публ╕кац╕я про громадянську блокаду п╕вострова на сайт╕ Крим.Реал╕╖.
22 вересня 2017 року Зал╕зничний районний "суд" С╕мферополя засудив журнал╕ста до двох з половиною рок╕в умовно з випробним терм╕ном на три роки ╕ забороною займатися публ╕чною д╕яльн╕стю. У грудн╕ того самого року Верховний "суд" Криму частково пом'якшив вирок Семен╕ в частин╕ додаткового покарання, скоротивши терм╕н заборони займатися публ╕чною д╕яльн╕стю до трьох рок╕в.
Через проблеми з╕ здоров'ям Семена потребував квал╕ф╕кованого л╕кування, яке не могло бути йому надано в Криму. Але ви╖хати до Ки╓ва йому не дозволили.
28 с╕чня 2020 року Семена отримав постанову про дострокове припинення випробного терм╕ну ╕ зняття з нього судимост╕. 18 лютого в╕н ви╖хав з Криму ╕ 19 лютого прибув до Ки╓ва.
***
«Кримська св╕тлиця» ╕ «св╕тличани» з Криму сердечно здоровлять юв╕ляра з╕ святом! Здоров’я, невичерпного натхнення ╕ – помр╕╓мо ╕ заплану╓мо! – святково╖ зустр╕ч╕ в редакц╕╖ у С╕мферопол╕, у як╕й колись працювалося в далек╕ 90-т╕!
На фото: М. Семена (сидить другий л╕воруч) у першому склад╕ редакц╕╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», С╕мферополь, 1993 р. (Фото з арх╕ву «КС»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 15.05.2020 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22308

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков