Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3544)
З потоку життя (6791)
Душі криниця (3657)
Українці мої... (1498)
Резонанс (1566)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАКЛИКА╢ ВЕРХОВНОГО КОМ╤САРА ОБС╢ В╤ДРЕАГУВАТИ НА УТИСКИ В КРИМУ ТА НА ДОНБАС╤
Про це заявив Пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ОКУПАНТИ В КРИМУ ЗАСНУВАЛИ МЕДАЛЬ ЗА "ЗБЕРЕЖЕННЯ МИРУ" З УКРА╥НОЮ
У так зван╕й «укра╖нськ╕й громад╕ Криму» заснували медаль «Переяславська...


СУД РФ ВИСУНУВ ОБВИНУВАЧЕННЯ В "ТЕРОРИЗМ╤" ЩЕ ТРЬОМ КРИМСЬКИМ ТАТАРАМ
Про це в Facebook пов╕домля╓ Кримська сол╕дарн╕сть.


КПВВ НА АДМ╤НМЕЖ╤ З ОКУПОВАНИМ КРИМОМ ПРАЦЮЮТЬ В ОБМЕЖЕНОМУ РЕЖИМ╤
Про це у Faceboоk пов╕домля╓ Херсонський прикордонний заг╕н Держприкордонслужби.


КНИГА ПРО ОЛЕГА СЕНЦОВА
У Харков╕ ще до визволення мужнього громадянина Укра╖ни було видано книгу Олександра Мимрука...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2020 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 03.04.2020
ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ: В УРЯД╤ ПЕРЕЛ╤ЧИЛИ НОВ╤ ЗАБОРОНИ ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В

Для попередження розповсюдження коронав╕русно╖ хвороби Каб╕нет м╕н╕стр╕в Укра╖ни плану╓ запровадити б╕льш жорстк╕ заходи безпеки на пер╕од карантину - до 24 кв╕тня 2020 року. У громадських м╕сцях не можна буде з'являтись без маски, а перем╕щення групою б╕льш як дво╓ людей без службово╖ необх╕дност╕ буде заборонено.
Як пов╕домила прес-служба уряду, в╕дпов╕дн╕ зм╕ни з одноденним доопрацюванням запропоновано до постанови №211 «Про запоб╕гання поширенню на територ╕╖ Укра╖ни гостро╖ респ╕раторно╖ хвороби COVID-19, спричинено╖ коронав╕русом SARS-CoV-2» на зас╕данн╕ уряду. "Зважаючи на щоденне зростання к╕лькост╕ хворих на COVID-19 в Укра╖н╕ б╕льше, н╕ж на 10%, та враховуючи р╕шення Державно╖ ком╕с╕╖ з питань техногенно-еколог╕чно╖ безпеки та надзвичайних ситуац╕й ╕ досв╕д м╕жнародно╖ практики, уряд вважа╓ за потр╕бне запровадити б╕льш жорстк╕ вимоги щодо карантину", - йдеться у пов╕домленн╕.
Зокрема, п╕д час карантину, який триватиме до 24 кв╕тня на вс╕й територ╕╖ Укра╖ни, серед внесених нових зм╕н д╕ятиме заборона на: перебування в громадських м╕сцях без вдягнуто╖ маски чи респ╕ратора; перем╕щення групою ос╕б б╕льш н╕ж дв╕ особи, кр╕м випадк╕в службово╖ необх╕дност╕ та супроводу д╕тей; перебування в громадських м╕сцях ос╕б, як╕ не досягли 16 рок╕в, без супроводу повнол╕тн╕х; в╕дв╕дування парк╕в, сквер╕в, зон в╕дпочинку, л╕сопаркових та прибережних зон, кр╕м вигулу домашн╕х тварин одн╕╓ю особою та у випадку службово╖ необх╕дност╕; в╕дв╕дування спортивних та дитячих майданчик╕в; проведення вс╕х масових (культурних, розважальних, спортивних, соц╕альних, рел╕г╕йних, рекламних та ╕нших) заход╕в, у яких бере участь понад 10 ос╕б, кр╕м заход╕в, необх╕дних для забезпечення роботи орган╕в державно╖ влади та орган╕в м╕сцевого самоврядування тощо.
Пов╕домля╓ться, що деяк╕ обмежувальн╕ заходи вже введен╕ в д╕ю м╕сцевою владою, вс╕ ╕нш╕ нововведення будуть опрацьован╕ з урахуванням пропозиц╕й уповноваженого Верховно╖ Ради з прав людини Людмили Ден╕сово╖ та проф╕льних м╕н╕стерств та в╕домств. Нагада╓мо, р╕шення про посилення карантину було прийняте з ╕н╕ц╕ативи М╕н╕стра охорони здоров’я на зас╕данн╕ Кабм╕ну 1 кв╕тня, з доопрацюванням до 2 кв╕тня. Нов╕ обмеження будуть застосовуватися щодо транспорту, само╕золяц╕╖, а також обсервац╕╖.
www.unian.ua

СОБАКУ - МОЖНА, ДИТИНУ – Н╤?
Доктор Комаровський жорстко в╕дреагував на р╕шення уряду посилити карантин ╕ написав свою думку у сво╓му оф╕ц╕йному Telegram-канал╕. В╕домий укра╖нський пед╕атр обурився тим, що собаку в парку можна вигулювати, а дитину тепер не можна. "Наш чудовий ╕ дбайливий уряд вир╕шив, що "забороня╓ться в╕дв╕дування парк╕в, сквер╕в, зон в╕дпочинку, л╕сопаркових ╕ прибережних зон, кр╕м вигулу домашн╕х тварин одн╕╓ю особою ╕ в раз╕ службово╖ необх╕дност╕". Це дуже круто, що вигулювати собаку можна, а дитину н╕", - написав Комаровський.
Як в╕домо, Комаровський неодноразово в╕дзначав, наск╕льки згубне для ╕мунно╖ системи людини знаходження без св╕жого пов╕тря. Заборона прогулянок може дуже серйозно позначитися на ╕мун╕тет╕, який, природно, знизиться.
www.unian.ua

КЛИЧКО ПОЯСНИВ, ЯК БУДУТЬ КАРАТИ ПОРУШНИК╤В КАРАНТИНУ
Мер Ки╓ва В╕тал╕й Кличко пояснив, до яко╖ в╕дпов╕дальност╕ можуть бути притягнут╕ особи, як╕ порушують правила карантину або обов’язковий режим обсервац╕╖.
«В╕дпов╕дальн╕сть за порушення режиму карантину, само╕золяц╕╖, або обсервац╕╖, буде наступною: перше порушення – штраф 17 тисяч гривень. Друге порушення – 34 тисяч╕ гривень. Ну ╕ для тих, хто зовс╕м не розум╕╓ ╕ порушу╓ правила втрет╓ – крим╕нальна в╕дпов╕дальн╕сть», - зазначив ки╖вський м╕ський голова п╕д час бриф╕нгу. Нагада╓мо, Ки╖вська влада ма╓ нам╕р штрафувати порушник╕в карантину. Пов╕домлялося, що штрафувати киян будуть на суму в╕д 1700 до 3400 гривень.

У РОС╤╥ ПОСИЛИЛИ КРИМ╤НАЛЬНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ КАРАНТИНУ
Рос╕йська Держдума ухвалила закон, що передбача╓ посилення крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕ за порушення сан╕тарно-еп╕дем╕олог╕чних правил. Про це пов╕домля╓ ТАСС. В╕дпов╕дно до законопроекту, порушення ╕нф╕кованим еп╕дем╕олог╕чних правил, що спричинило з необережност╕ масове захворювання людей, буде каратися штрафом до 1 млн рубл╕в або позбавленням права об╕ймати певн╕ посади чи займатися певною д╕яльн╕стю на строк до трьох рок╕в, або позбавленням вол╕ на строк до трьох рок╕в. Якщо таке порушення призвело з необережност╕ до смерт╕ людини або було по╓днане з умисним створенням загрози масового захворювання людей, що розм╕р штрафу складе вже до 2 млн рубл╕в, а терм╕н позбавлення вол╕ - до п'яти рок╕в. Якщо ж воно спричинило з необережност╕ смерть двох ╕ б╕льше ос╕б, порушников╕ загрожу╓ ув'язнення до семи рок╕в.
 Зг╕дно д╕ючо╖ редакц╕╖ ст. 236 КК РФ, таке порушення, що призвело з необережност╕ масове захворювання або отру╓ння людей, кара╓ться штрафом у розм╕р╕ до 80 тис. рубл╕в або обов'язковими роботами на строк до 360 годин, або виправними роботами до одного року, або обмеженням вол╕ на той самий строк. При цьому те саме д╕яння, що призвело з необережност╕ смерть людини, передбача╓ в╕дпов╕дальн╕сть у вигляд╕ обов'язкових роб╕т на терм╕н до 480 годин, або виправних роб╕т в╕д шести м╕сяц╕в до двох рок╕в, або примусових роб╕т до п'яти рок╕в, або позбавлення вол╕ на той самий строк. Нараз╕ в Рос╕╖ п╕дтвердили 1836 випадк╕в ╕нф╕кування коронав╕русом, 66 ос╕б одужали, 9 - померли.
www.unian.ua

ПУТ╤Н ДОЗВОЛИВ ФЕДЕРАЛЬН╤Й ОХОРОН╤ ВИКОРИСТОВУВАТИ БОЙОВУ ТЕХН╤КУ
Президент РФ Володимир Пут╕н п╕дписав закон, що дозволя╓ сп╕вроб╕тникам Федерально╖ служби охорони використовувати бойову техн╕ку, ф╕зичну силу, зброю ╕ спецзасоби. Документ розм╕щений на портал╕ правово╖ ╕нформац╕╖.
Зг╕дно з законом, сп╕вроб╕тники ФСО «мають право на застосування ф╕зично╖ сили, спец╕альних засоб╕в, збро╖ та бойово╖ техн╕ки» особисто або у склад╕ п╕дрозд╕лу, а командири мають право наказувати про ╖хн╓ застосування в окремих випадках. При цьому вони не нестимуть в╕дпов╕дальн╕сть «за шкоду ╕ збитки особам та орган╕зац╕ям при застосуванн╕ ф╕зично╖ сили, спецзасоб╕в, збро╖ та бойово╖ техн╕ки, якщо ╖хн╓ застосування в╕дбувалось у передбаченому законодавством порядку.
Як пов╕домляв УН╤АН, Уряд Рос╕╖ розробив систему стеження за людьми, як╕ прибули з-за кордону, та ╖хн╕ми близькими.

НОВИЙ РОС╤ЙСЬКИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ НЕСЕ ЗАГРОЗУ СВОБОД╤ ВИРАЖЕННЯ ДУМКИ
Кримська правозахисна група заявля╓, що ухвалений Держдумою РФ законопроект, який доповню╓ Крим╕нальний кодекс РФ новою статтею «Публ╕чне поширення зав╕домо неправдиво╖ ╕нформац╕╖ про обставини, як╕ становлять загрозу для життя ╕ безпеки громадян», несе загрозу свобод╕ вираження думки в окупованому Криму. ╤нформац╕ю про це опубл╕ковано на оф╕ц╕йному сайт╕ Кримсько╖ правозахисно╖ групи.
«Ця норма несе в соб╕ загрозу порушення свободи вираження думки. В тому числ╕ стаття да╓ можлив╕сть пересл╕дування за висв╕тлення ситуац╕╖ щодо заход╕в, яких вживають представники кра╖ни-окупанта в окупованому Криму», - йдеться у пов╕домленн╕ КПГ.
За даними правозахисник╕в, з-пом╕ж ╕ншого стаття передбача╓ покарання за «публ╕чне поширення зав╕домо неправдиво╖ ╕нформац╕╖ про вжит╕ заходи з забезпечення безпеки населення ╕ територ╕й».
Тож, вважають експерти КПГ, п╕сля п╕дписання закону президентом будь-як╕ заяви про заходи, яких вжива╓ влада РФ для запоб╕гання еп╕дем╕╖ коронав╕русу, як╕ не зб╕гатимуться з оф╕ц╕йною позиц╕╓ю, можуть бути розглянут╕ як «неправдив╕», що загрожуватиме штрафом до 700 000 рубл╕в або позбавленням вол╕ до 2-х рок╕в.
(Укр╕нформ)

К╤ЛЬК╤СТЬ ╤НФ╤КОВАНИХ КОРОНАВ╤РУСОМ У СВ╤Т╤ НАБЛИЖА╢ТЬСЯ ДО М╤ЛЬЙОНА
За розрахунками ВООЗ незабаром к╕льк╕сть летальних випадк╕в унасл╕док коронав╕русу у св╕т╕ може досягти позначки 50 000. А число хворих — зрости до м╕льйона. Про це пов╕домля╓ BBC.
"У св╕т╕ протягом найближчих к╕лькох дн╕в нал╕чуватиметься м╕льйон п╕дтверджених випадк╕в та 50 000 смертей", - пов╕домив оч╕льник Всесв╕тньо╖ орган╕зац╕╖ охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебре╕сус.
За його словами, протягом останнього м╕сяця в╕дбулося майже експонентне зростання к╕лькост╕ нових випадк╕в коронав╕русу. Водночас к╕льк╕сть летальних випадк╕в у св╕т╕ протягом останнього тижня зб╕льшилася б╕льш н╕ж удв╕ч╕.
Голова Всесв╕тньо╖ орган╕зац╕╖ охорони здоров’я заявив, що "глибоко стурбований швидкою ескалац╕╓ю та глобальним поширенням" коронав╕русно╖ ╕нфекц╕╖.
За останн╕ми даними, у св╕т╕ в╕д COVID-19 померли понад 51 тисяча ос╕б, ╕нф╕кувалися - б╕льш н╕ж 998 тисяч. Про це св╕дчать дан╕ мапи поширення в╕русу, яка розм╕щена на сайт╕ Ун╕верситету ╕мен╕ Джона Гопк╕нса (Johns Hopkins University). Зокрема, станом на 21:14 2 кв╕тня п╕дтверджено 998 тис. 47 випадк╕в ╕нф╕кування коронав╕русом. Найб╕льше таких випадк╕в заре╓стровано у США - 234 тис. 462, в ╤тал╕╖ - 115 тис. 242, в ╤спан╕╖ - 110 тис. 238, у Н╕меччин╕ - 84 тис. 264 та в Кита╖ - 82 тис. 432. Всього летальних випадк╕в заф╕ксовано 51 тис. 335. Найб╕льше в ╤тал╕╖ - 13 тис. 915, в ╤спан╕╖ - 10 тис. 3 випадки, у Франц╕╖ 4 тис. 32, у китайськ╕й пров╕нц╕╖ Хубей - 3 тис. 199 ╕ в ╤ран╕ 3 тис. 160. Натом╕сть, нараз╕ всього вил╕кувалися 208 тисяч 630 ос╕б.
В Укра╖н╕ заф╕ксовано 897 випадк╕в коронав╕русно╖ хвороби COVID-19. Про це йдеться у пов╕домленн╕ МОЗу у Facebook. Станом на 22:00 2 кв╕тня в Укра╖н╕ 897 лабораторно п╕дтверджених ПЛР-досл╕дженням випадк╕в COVID-19. Усього в Укра╖н╕ заф╕ксовано 22 летальн╕ випадки в╕д COVID-19. Загалом 19 людей вже одужали — повторне лабораторне досл╕дження не виявило в╕русу в орган╕зм╕.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2020 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22172

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков