Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3544)
З потоку життя (6791)
Душі криниця (3657)
Українці мої... (1498)
Резонанс (1566)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ПРАВДА ПРО ДИКИЙ ВИНОГРАД
Я 32 роки прожила в окупац╕╖. Я ╖╖ вже застала. Окупац╕я – це коли не можна говорити...


ОБ’╢ДНАННЯ КРАЮ: ЧИ НЕ ШКОДЯТЬ ЙОМУ НАШ╤ ЕКЗАЛЬТОВАН╤ УЯВЛЕННЯ ПРО «СПРАВЖН╤Й» ПАТР╤ОТИЗМ?
Пише пан╕ Галина пристрасно, щиро вбол╕ваючи за долю Краю, чия культура, мова ╕ дал╕, вже в час╕...


ПЛУТАНИНА З ╤НФОГРАФ╤КОЮ: ВИДАННЯ LE MONDE "ПОВЕРНУЛО" КРИМ УКРА╥Н╤
Нараз╕ на карт╕ Le Monde Крим – це Укра╖на.


ЯКЩО ЦЕ НЕ МАРОДЕРСТВО – ТО ЩО?
Та наперек╕р всьому – «Св╕тлиця» у Криму ╓! ╤ наполеглив╕ потуги нин╕ ки╖вських...


МАСТИ ФЕДЯ МЕДОМ, А ФЕДЬ УСЕ ФЕДЬОМ, АБО ПОЛ╤Т П╤Д КРИЛОМ КУНИЦИНА
Якщо хтось раптом не зна╓, нагада╓мо, що «герой» цих арх╕вних публ╕кац╕й пан В....
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 27.03.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 27.03.2020
ВАЛЕНТИН БУТ: COVID-19. КРИМ ╤ НЕ ЛИШЕ

Спершу, зв╕сно ж, про Крим. Перш╕ пов╕домлення про вогнище зараження у Вухан╕ сприймалися тут, як репортаж╕ з ╕ншо╖ планети. Нав╕ть показовий, майже м╕сячний в╕дст╕й на рейд╕ Йокогами лайнера Diamond Princess не призв╕в тут до яко╖сь пом╕тно╖ моб╕л╕зац╕╖. А даремно. Фах╕вц╕в, в усякому раз╕, ця под╕я мала б насторожити, адже зараження в╕д одного лише пасажира з попереднього рейсу (з╕йшов у Гонконз╕ 25 с╕чня) в наступному рейс╕, на момент постановки на карантин (4 лютого) призвело до ╕нф╕кування 132 член╕в ек╕пажу ╕ шести пасажир╕в. В подальшому, на 16 березня, к╕льк╕сть ╕нф╕кованих з ╖х числа зросла до 712, з них десятеро померли. Нефах╕вц╕в цифри, певно ж, не вражають.
– Ну, подума╓ш, захвор╕в кожен п’ятий! Помер же лише один з 371. На дорогах, мовляв, гине значно б╕льше народу.
Все так, але рахунок смертям ще не зак╕нчено, бо далеко не вс╕ з то╖ групи одужали, а по-друге, тут, на в╕дм╕ну в╕д дороги, уберегтися значно важче, х╕ба що ходити до к╕нця св╕ту в антив╕русному скафандр╕.
Збираючи папери для посв╕дки на замешкання, де медицинськ╕ сертиф╕кати про в╕дсутн╕сть наркозалежност╕, венеричних захворювань та СН╤Д займають пом╕тне м╕сце, мусив упродовж лютого м╕сяця витратити на ╖х отримання чимало часу в кл╕н╕ках Чорноморського та Евпатор╕╖. Н╕яких особливих антиков╕д╕вських заход╕в там я не пом╕тив. Маски на обличчах як пац╕ент╕в, так ╕ л╕кар╕в (окр╕м персоналу Евпатор╕йських м╕ських пол╕кл╕н╕ки та дитячо╖ ╕нфекц╕йно╖ л╕карн╕), були радше виключенням, ан╕ж правилом. Таким самим виключенням була запроваджена з 17 березня вимога м╕грац╕йно╖ служби заходити до каб╕нет╕в лише в масц╕. Н╕ в пол╕ц╕йному в╕дд╕лку, де на мене складали протокол «за порушення строк╕в перебування ╕ноземного громадянина на територ╕╖ РФ», н╕ в суд╕, де накладали стягнення, н╕ в банку, де той штраф сплачував, жодних запоб╕жних заход╕в не дотримувалися. Б╕льше того, в жодн╕й аптец╕, до яко╖ заходили, масок на продаж не було. Аптекар╕ запевняли (╕ тут ╖м важко не пов╕рити), що роблять все можливе, аби отримати маски, але замовлене не надходить. За ╖хн╕ми словами, десь торгують великими, тонними, парт╕ями, але те все йде мимо них. Слухаючи ╖х, мимовол╕ згадалося урядове пов╕домлення, трансльоване службою новин «Маяка», про п’ятнадцять транспортних л╕так╕в ВКС з гуман╕тарною допомогою для Бергамо ╕ ╕нших уражених в╕русом рег╕он╕в ╤тал╕╖. Вочевидь, на пожеж╕ найб╕льше ллють води туди, де пала╓ найдужче, аби не перекинулося на ще ц╕ле, але ж ╕ ц╕ле поливають, аби не зайнялося й воно.
Наск╕льки ж благополучний в ков╕д╕вському спектр╕ зору Крим? За ╕нформац╕╓ю м╕сцевих еп╕демолог╕в, перший випадок п╕дтвердженого ╕нф╕кування був виявлений у евпатор╕йця Романа Тихончука, який 22 березня звернувся до медик╕в з ознаками ГРВ╤, невдовз╕ п╕сля повернення з Франц╕╖ (тут дуже хот╕лося б знати, чи ц╕кавилася наш╕ в╕дпов╕дн╕ служби, з ким пан Тихончук контактував в Укра╖н╕, по дороз╕ до Криму?). Оск╕льки по поверненн╕ пан Роман контактував з с╕м’╓ю та р╕дними, п╕д ╕золяц╕ю потрапили ц╕ п’ятеро ╕ ще 32 ╕нш╕ його контакти.
В наступн╕ дн╕ було виявлено ще шестеро заражених коронав╕русом: двох в С╕мферопол╕ ╕ чотирьох у Ялт╕.
За даними голови кримського м╕н╕стерства охорони здоров’я ╤горя Чемоданова: «П╕д медичним наглядом на сьогодн╕шн╕й день(25 березня - В.Б.) 1345 чолов╕к, а п╕д динам╕чним медичним наглядом - 1293 людини. В стац╕онарах у нас 52 людини. П╕дтверджений в╕рус у 7 ос╕б».
Здавалося б, статистика не надто вражаюча. Питання лише в тому, наск╕льки вона достов╕рна. Адже, попри бравурн╕ заяви про те, що все необх╕дне для протид╕╖ в╕русу ╓, я особисто м╕г переконатися, що в аптеках (пишу лише про наш куток), нема╓ нав╕ть одноразових масок. Б╕льш допитлив╕ вияснили, що в л╕карнях нема╓ достатньо╖ к╕лькост╕ тест╕в, тож тестують лише тих, хто при╖хав з Китаю, Коре╖ чи ╤тал╕╖.
Чи треба казати, що в так╕й ситуац╕╖ нав╕ть т╕, хто звертаються до л╕кар╕в, можуть бути д╕агностован╕ як нос╕╖ звичайно╖ ГРВ╤. Чим те загрожу╓, можна легко здогадатися, особливо ж коли небезп╕дставно побоюючись втрат в╕д зриву курортного сезону, його спробують провести, попри вс╕ ков╕ди, влаштувавши такий соб╕ бенкет п╕д час чуми.
P.S.
Проглядаючи щоранку дописи сво╖х друз╕в по мереж╕ ФБ, сп╕лкуючись з ними – з реальними живими людьми з р╕зних куточк╕в нашо╖ планети – можна судити, наск╕льки серйозно чи несерйозно та чи ╕нша кра╖на ставиться до цього виклику. Так Джеймс (#Followtheboat), застрягши на сво╖й яхт╕ в Малайз╕╖, карта╓ не лише уряд Джонсона за невчасн╕сть ╕ недостатн╕сть протипандем╕йних заход╕в, але й перес╕чних британц╕в за ╖х несерйозне ставлення до загрози, адже в Британ╕╖ в нього з дружиною лишилися р╕дн╕. На противагу, в╕н наводить приклад Малайз╕╖, де уряд, хоч ╕ не запровадив ц╕лковито╖ ╕золяц╕╖ громадян, як в ╤тал╕╖, а все ж перекрив ус╕ кордони, припинив рух громадського транспорту, заборонив будь-як╕ з╕брання, включно з в╕дв╕дуванням мечетей. Працю╓ лише те, що забезпечу╓ житт╓д╕яльн╕сть – продовольч╕ магазини, аптеки, л╕карн╕.
Щось под╕бне запровадив уряд Туреччини. Колега Шебнем може вийти з дому лише за продуктами чи до аптеки. У Франц╕╖ перш, н╕ж вийти з дому, ма╓ш роздрукувати соб╕ разову перепустку. Вих╕д без перепустки тягне за собою великий штраф.
На Маврик╕╖, де живе нин╕ авторка фентез╕йних роман╕в Пайпер МкДермотт, спершу запровадили соц╕альне дистанц╕ювання, прохаючи громадян не наближатися одне до одного ближче двох метр╕в, але коли це не спрацювало, запровадили режим ╕золяц╕╖ з патрулюванням, подекуди нав╕ть за допомогою гел╕коптер╕в.
Ще одна с╕мейна пара – американц╕ Н╕кк╕ та Джейсон, намагаючись повернутися на св╕й плавучий д╕м – катамаран К’юр╕ос╕ти, полишений на Тонга, змогли добратися лише до Ф╕дж╕. Тут вони потрапили на м╕лину двотижневого карантину, а ще д╕зналися, що Тонга закрило сво╖ кордони ╕ надовго: за деякими пов╕домленнями, до червня м╕сяця.
Тож суд╕ть сам╕, чи серйозно св╕т ставиться до ц╕╓╖ пандем╕╖. Я не маю медично╖ осв╕ти ╕ не можу судити, наск╕льки великою ╓ загроза насправд╕. Знаю лише, що ан╕ л╕к╕в, н╕ вакцини проти цього в╕русу нараз╕ не ╕сну╓. Будуть створен╕ нескоро, х╕ба за р╕к-п╕втора. Нин╕ ж виживання того справд╕ невеликого в╕дсотка б╕дах, хто п╕дч╕пляють цю хворобу, залежить в╕д фаховост╕ л╕кар╕в ╕ гарного обладнання, де апарати штучно╖ вентиляц╕╖ легень ╓ обов’язковою умовою. Чи багато таких апарат╕в нин╕ в Укра╖н╕? Хтось каже, лише трохи б╕льше шестисот. Та нав╕ть якби ╖х було удесятеро б╕льше, чи варто випробовувати долю, ╕гноруючи реальну загрозу ╕ здоровий глузд?

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 27.03.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22142

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков