Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥Н╤ СЛ╤Д ЗБЕР╤ГАТИ СВОЮ ПОЛ╤ТИКУ ЩОДО ВОДОПОСТАЧАННЯ ДО КРИМУ
Про це заявив експосол США в Укра╖н╕ Джон Гербст п╕д час онлайн-конференц╕╖ на тему "Укра╖на в...


КОРОНАВ╤РУС В УКРА╥Н╤ ТА СВ╤Т╤
близько 30% в╕д загального числа ╕нф╕кованих коронав╕русом у св╕т╕ заф╕ксували у Сполучених Штатах.


Хакан Киримли: НИН╤ШНЯ СИТУАЦ╤Я В КРИМУ МОЖЕ МАТИ ЩЕ Б╤ЛЬШ ТРАГ╤ЧН╤ НАСЛ╤ДКИ, Н╤Ж ДЕПОРТАЦ╤Я 1944 РОКУ
Про ╕сторичний аспект окупац╕╖ та сучасн╕ реал╕╖, про схож╕сть ╕ в╕дм╕нн╕сть, про боротьбу,...


УКРА╥НА ПОКАЗАЛА В ООН ЛЮДСЬК╤ ОБЛИЧЧЯ ТРАГЕД╤╥ ОКУПОВАНОГО КРИМУ
представник Укра╖ни при ООН Серг╕й Кислиця наголосив, що м╕жнародна сп╕льнота ма╓ актив╕зувати...


Р╤К ПРЕЗИДЕНТСТВА ЗЕЛЕНСЬКОГО
Узагальню╓мо в╕дпов╕д╕ на запитання учасник╕в пресконференц╕╖ Президента Укра╖ни Володимира...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2020 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 20.03.2020
ОКУПАЦ╤Я КРИМУ: ╢С ЗАЛИША╢ТЬСЯ ТВЕРДИМ У П╤ДТРИМЦ╤ ТЕРИТОР╤АЛЬНО╥ Ц╤Л╤СНОСТ╤ УКРА╥НИ

У чергову р╕чницю з моменту анекс╕╖ Криму ╢вросоюз вкотре нагадав про незм╕нн╕сть пол╕тики щодо невизнання таких д╕й Рос╕╖, як╕ ╓ грубим порушенням м╕жнародного законодавства та мають вкрай негативний вплив на ситуац╕ю з безпеки у рег╕он╕ та св╕т╕.
Про це йдеться у заяв╕ Високого Представника ╢С Жозепа Борреля, яка оприлюднена на сайт╕ ╢вропейсько╖ Ради
«Через ш╕сть рок╕в п╕сля незаконно╖ анекс╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополь Рос╕йською Федерац╕╓ю ╢вропейський Союз залиша╓ться твердим у п╕дтримц╕ суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. ╢вропейський Союз п╕дтверджу╓, що в╕н не визна╓ та продовжу╓ засуджувати це порушення м╕жнародного законодавства, яке залиша╓ться прямим викликом для м╕жнародно╖ безпеки, ма╓ важк╕ насл╕дки для м╕жнародного правопорядку, який захища╓ територ╕альну ц╕л╕сн╕сть, ╓дн╕сть та суверен╕тет вс╕х держав», - йдеться у документ╕.
Високий представник ╢С наголосив на тому, що ╢вропейський Союз продовжу╓ неухильно дотримуватися пол╕тики невизнання анекс╕╖, включаючи застосування обмежувальних заход╕в. ╢вропейський Союз заклика╓ вс╕ кра╖ни-члени ООН зважити на под╕бн╕ заходи з невизнання, в╕дпов╕дно до резолюц╕╖ Генерально╖ Асамбле╖ ООН 68/263. ╢вропейський Союз не визна╓ ╕ не буде визнавати у майбутньому проведення Рос╕йською Федерац╕╓ю вибор╕в на Кримському п╕востров╕.
У заяв╕ йдеться також про те, що зростаюча м╕л╕таризац╕я п╕вострова продовжу╓ негативно впливати на ситуац╕ю з безпеки у Чорноморському рег╕он╕. У порушення м╕жнародного гуман╕тарного права Рос╕йська Федерац╕я нада╓ рос╕йське громадянство жителям Криму та призива╓ ╖х до служби у рос╕йських збройних силах.
«Невиправдане застосування сили Рос╕╓ю проти Укра╖ни 25 листопада 2018 року ╓ нагадуванням про негативний ефект незаконно╖ анекс╕╖ на рег╕ональну стаб╕льн╕сть. Повернення незаконно захоплених укра╖нських в╕йськовослужбовц╕в та корабл╕в, як це було передбачено р╕шенням М╕жнародного Морського трибуналу та до чого закликав ╢С, було вже дуже зап╕зн╕лим на момент проведення у друг╕й половин╕ 2019 року», - йдеться у документ╕.
У ц╕й заяв╕ ╢вросоюз засудив буд╕вництво Кримського мосту без згоди Укра╖ни та нещодавн╓ в╕дкриття його зал╕знично╖ частини. Ц╕ кроки були спрямован╕ на подальшу насильницьку ╕нтеграц╕ю незаконно анексованого п╕вострова Рос╕╓ю, ╕ надал╕ порушують суверен╕тет та територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни. ╢С оч╕ку╓, що Рос╕я забезпечить безперешкодне та в╕льне проходження вс╕х суден через Керченську протоку в Азовське море та у зворотному напрямку, в╕дпов╕дно до м╕жнародного законодавства. Незаконн╕ обмеження на такий прох╕д все ще продовжуються та мають негативн╕ економ╕чн╕ насл╕дки для порт╕в Укра╖ни в Азовському мор╕ та для усього рег╕ону.
╢вросоюз в╕дзнача╓, що з моменту незаконно╖ анекс╕╖ Кримського п╕вострова Рос╕йською Федерац╕╓ю там сутт╓во пог╕ршилася ситуац╕я з правами людини. Жител╕ п╕вострова стикаються з систематичними утисками фундаментальних свобод, таких як свобода висловлювання, рел╕г╕╖ або переконань, свободи на з╕брання та права на проведення мирних збор╕в.
В╕дпов╕дно до резолюц╕╖ Генерально╖ Асамбле╖ ООН 74/168 в╕д 18 грудня 2019 року, дуже важливо, щоб рег╕ональн╕ та м╕жнародн╕ орган╕зац╕╖ з прав людини мали безперешкодний доступ до Криму та Севастополя.
«Права кримських татар були грубо порушен╕ шляхом закриття кримськотатарських видань, заборони на д╕яльн╕сть Меджл╕су, як органу самоуправл╕ння, пересл╕дування його л╕дер╕в та член╕в кримськотатарсько╖ сп╕льноти. ╢С оч╕ку╓, що Рос╕я перегляне ц╕ р╕шення та покладе край тиску на кримськотатарську сп╕льноту. Кримськ╕ татари, укра╖нц╕ та вс╕ етн╕чн╕ та рел╕г╕йн╕ сп╕льноти на п╕востров╕ мають отримати можлив╕сть продовження та розвитку сво╖х культурних, осв╕тн╕х, культурних традиц╕й ╕ спадщини, та на збереження власно╖ ╕дентичност╕, як╕ зараз знаходяться п╕д загрозою внасл╕док незаконно╖ анекс╕╖», - йдеться у документ╕.
Високий Представник ╢С окремо наголосив, що Рос╕йська Федерац╕я ма╓ зупинити д╕╖ з╕ зм╕ни демограф╕чно╖ структури населення п╕вострова шляхом перем╕щення туди власного населення. Рос╕я ма╓ також вжити заходи з пол╕пшення природоохоронно╖ ситуац╕╖, яка сутт╓во пог╕ршилася з час╕в незаконно╖ анекс╕╖.
╢С повторив св╕й заклик до негайного зв╕льнення Ем╕ра-Усе╖на Куку та його п’яти п╕дзахисних, Олега Приходька та вс╕х ╕нших, кого затримали на Кримському п╕востров╕ та ув’язнили у порушення м╕жнародного законодавства. ╢С закликав до повного дотримання на п╕востров╕ м╕жнародних стандарт╕в з прав людини. Журнал╕сти, правозахисники та ╖х адвокати мають отримати можлив╕сть працювати незалежно, без випадк╕в втручання або погроз.
«Вс╕ справи щодо порушення прав людини, так╕ як насильницьк╕ зникнення, тортури та вбивства, насильство, пол╕тично мотивоване судове пересл╕дування, дискрим╕нац╕я та утиски мають бути ретельно розсл╕дуван╕. Повний та безперешкодний доступ для м╕жнародних актор╕в з прав людини до вс╕╓╖ територ╕╖ Укра╖ни, включаючи Крим та Севастополь, продовжу╓ бути ключовою вимогою. ╢вросоюз нагаду╓ про резолюц╕╖ Генерально╖ Асамбле╖ ООН 74/168 в╕д 19 грудня 2019 року, та заклика╓ до ╖╖ повного виконання, включаючи м╕жнародн╕ зобов’язання Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в╕дпов╕дно до чинного м╕жнародного гуман╕тарного права», - йдеться у документ╕.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, цього дня 2014 року в окупованому Рос╕╓ю Криму ╕ м╕ст╕ Севастополь, в обх╕д укра╖нського законодавства та законодавства Автономно╖ Республ╕ки Крим, в╕дбувся так званий референдум, щодо статусу Криму.
Зг╕дно з рос╕йськими даними, 96,77% жител╕в Криму п╕дтримало при╓днання п╕вострова до Рос╕╖, у Севастопол╕ за при╓днання до Рос╕╖ проголосувало 95,6 в╕дсотка м╕стян. Результати неконституц╕йного референдуму були грубо сфальсиф╕кован╕, а вже через два дн╕, 18 березня 2014 року, в Кремл╕ в╕дбулось п╕дписання так званого Договору про прийняття Республ╕ки Крим до складу Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Б╕льш╕сть кра╖н-член╕в ООН та ╕нш╕ м╕жнародн╕ орган╕зац╕╖ визнали ╕нсценований окупантами фальсиф╕кований кримський референдум нелег╕тимним.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2020 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22126

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков