Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3537)
З потоку життя (6772)
Душі криниця (3653)
Українці мої... (1496)
Резонанс (1559)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: СМЕРТЬ УКРА╥НСЬКО╥ КУЛЬТУРИ В╤Д КОРОНОВ╤РУСУ
Вистачило б написати цих к╕лька сл╕в, бо ця тема важлива лише для м╕зерно╖ к╕лькост╕ людей, а...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ВОНИ ПАЛЯТЬ - МИ ГАСИМО
Це – як дв╕ раси, що в╕др╕зняються одна в╕д друго╖ наявн╕стю мозку, або можна ще сказати,...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦЯ НЕПОТР╤БНА СВОБОДА
Люди охоче м╕няють персональну свободу на послух, бо ╕нфантильн╕сть у них плекають упродовж...


"ЗВИЧАЙНИЙ МАНКУРТ": ВЕТЕРАНА АТО ОБУРИЛО ╤НТЕРВ'Ю УСИКА ПРОПАГАНДИСТАМ
Ветеран АТО Леон╕д Остальцев висловився на адресу укра╖нського боксера Олександра Усика.


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: НЕСТЕРПНА ЛЕГК╤СТЬ ПРИСТОСУВАНСТВА
Добров╕льна лояльн╕сть до пол╕тики, яку проводить кожна влада, виника╓ радше з вигоди, ан╕ж з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 20.03.2020
МИР, ЗАРАДИ ОСЯГНЕННЯ ЯКОГО НЕ ТРЕБА Й ПАЛЬЦЕМ ВОРУШИТИ?

"╤ на в╕ки в╕к╕в, ╕ у вс╕х племенах
Боягузам ╕ зрадцям зневага,
Ворог ворогом ╓
╤ в╕йна - це в╕йна,
╤ темниця т╕сна,
╤ свобода одна,
Бо вона - найбезц╕нн╕ше благо".
(Перефраз В.Б з В.В.)

В 2001 роц╕ за участь в акц╕╖ «Укра╖на без Кучми» привладна маф╕я зруйнувала м╕й маленький б╕знес, який уможливлював виживання нашо╖ с╕м’╖ упродовж безчасся, коли вчителям не виплачували зарплат по в╕с╕м м╕сяц╕в. Основу б╕знесу – моторно-в╕трильну яхту, власноруч збудовану ╕ оснащену на основ╕ корпусу мотодор╕, було незаконно конф╕сковано ОЗУ у склад╕ податково╖ м╕л╕ц╕╖ та корумпованих судд╕в, а п╕сля в╕дкриття крим╕нально╖ справи проти них, затоплено (див.: http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=23). В т╕й ситуац╕╖ не мав ╕ншо╖ ради, як негайно, не оч╕куючи на р╕шення суд╕в про компенсац╕ю завдано╖ шкоди, закласти к╕ль нового суденця (за присудом в╕тчизняних суд╕в була компенсована частково в 2008 роц╕, з примусу ЕСПЛ, лише в 2018 р.). На буд╕вництво його витрачав весь св╕й час, роками не маючи н╕ вих╕дних, н╕ в╕дпусток.
До чого ц╕ мемуари? Згадалося, як в час╕ того буд╕вництва до стапеля нав╕дувалися ц╕кав╕ – як односельц╕, так ╕ туристи. Присьорбуючи пивасики, а то й щось м╕цн╕ше, теревенили годинами, ображаючись, що не перериваю заради них роботу. Ц╕кавилися, чи служив на флот╕ (наче служба на флот╕ автоматично робила з тебе кораблебуд╕вника чи моряка), критикували простецький (не червоне дерево) матер╕ал, хтось з апломбом настановляв, як би треба робити ось це чи он те, ╕нш╕ ж (з тих, що не знали, що то вже п’яте мо╓ буд╕вництво) переконували, що вс╕ т╕ зусилля марн╕, бо нав╕ть золотий «самопал» н╕хто не заре╓стру╓. Все ж, попри нев╕дпов╕дн╕сть сво╓╖ ун╕верситетсько╖ осв╕ти справ╕, якою займався, попри брак червоного дерева ╕ ще багатьох ╕нших блискучих цяцьок, попри явну свою непошану до настанов «експерт╕в», до ╖хньо╖ твердо╖ впевненост╕, що з того всього н╕чого не вийде, в 2008 роц╕ я, на в╕дм╕ну в╕д них, таки спустив сво╓ суденце на воду в порту Чорноморськ, ╕ в╕дтод╕ воно в╕рою й правдою служило мен╕ аж до 2014 року.
Але – то все приказка. Казка ось тут:
Час в╕д часу в Мереж╕, зокрема, в YouTube, з’являються пов╕домлення про зах╕д того чи ╕ншого NATOвського корабля у Чорне море, про в╕дв╕дування ними Одеси чи Очакова. ╤ все б н╕чого, якби не те, як т╕ в╕зити подаються, а ще б╕льше – коментуються. Скаж╕мо, мен╕ не до вподоби позиц╕я полохливого хлопчака, що наляканий сильн╕шим та нахабн╕шим однол╕тком, вт╕к в╕д нього, покинувши сво╖ шабельки-кораблики, ╕ тепер, зам╕сть накачати м’язи та, з╕бравшись з духом, забрати у нахаби сво╓, задовольня╓ться тим, що рад╕сно п╕дстрибу╓ та рукоплеще, побачивши, як вулицею деф╕лю╓ суперник його кривдника.
Щось под╕бне сп╕ткав ╕ ось тут, на ╕нформац╕йному портал╕ RIDNA.UA, в допис╕ журнал╕ста Олександра Квашука (https://ridna.com.ua/show-article/ssha-zaproponuvali-dvij-metod-povernennya-donbasu-bez-strlbi-ta-peregovorv-874/?fbclid=IwAR2YdFXh1wcMXPOcUToPk0-kasCMtwwZ0ip_9n2yw7l_rvGIO_ioMgSG588), де як одкровення пода╓ться думка неназваних експерт╕в Атлантично╖ Ради про те, що найефективн╕шим методом повернення окупованих територ╕й (при тому, без всяко╖ стр╕лянини!) буде припинення будь-яких торг╕вельних стосунк╕в з ними, припинення постачання електроенерг╕╖, води та теплонос╕╖в. Власне, мова йде про запровадження ембарго – всеохоплюючо╖ торг╕вельно╖ блокади, з метою максимального економ╕чного виснаження кра╖ни-окупанта. Торг╕вельн╕ ембарго дуже правильна реакц╕я гарних хлопц╕в на неправильн╕ д╕╖ хлопц╕в поганих. ╤нша р╕ч – його реальна ефективн╕сть. Пан Олександр нагаду╓ нам, що ембарго накладалося Сполученими Штатами на торг╕влю з Кубою, ╤зра╖лем на торг╕влю з палестинцями.
- ╤ що? – хочеться запитати. - Мо’ та сердешна Куба чи Палестина вже наступного дня п╕дняли лапки вгору? Чи... таки н╕? Чи т╕ ембарго ╕ за к╕лька десятил╕ть не привели до бажаних зм╕н?
Ще раз: думка мудрих експерт╕в Атлантично╖ Ради щодо накладення ембарго на агресивну Москов╕ю, якщо вона правильно ╕нтерпретована в цьому допис╕ (зайти на сам сайт зв╕дси, де я тепер, не маю змоги), в ц╕лому ╓ правильною ╕ продуктивною, нав╕ть попри те, що д╕я цього ╕нструмента не митт╓ва – на роки й десятил╕ття. От лиш виношувалася вона дещо задовго. Певно, Атлантичн╕й Рад╕ було незручно вказувати полум’яноокому п’ятому Президентов╕ на те, що створення в╕льно╖ економ╕чно╖ зони на загарбаному в тебе вчора п╕востров╕ – то таки трохи занадто, що торг╕вля з окупованими Кримом та Донбасом, попри золотий струмок у кишен╕ обраних ╕ нав╕ть якихось вигод для держбюджету, не ╓ тим важелем, що поверта╓ ╖х. Скор╕ше, навпаки.
Але ж участь в ембарго кра╖ни-жертви агрес╕╖, з огляду на здоровий глузд, не п╕дляга╓ жодному сумн╕ву. Чи не так? Задумаймося: який сенс отому правильному хлопцев╕, що час в╕д часу з’явля╓ться на наш╕й вулиц╕, зч╕плятися з нашим кривдником, аби повернути нам наш╕ шабельки-кораблики, якщо ми сам╕ палець об палець не вдаримо, аби повернути соб╕ сво╓. Б╕льше того: мов н╕ в чому не бувало, обм╕ню╓мося з супостатом яблучками-цукерками.
╤ ще одне: той правильний, хлопак, мо’ й зглянувся б на нашу б╕ду ╕ дав би нам щось ╕з сво╖х цяцьок, ще кращого за втрачене, але дивлячись на таку нашу повед╕нку, певно ж, ма╓ велик╕ сумн╕ви щодо того, чи не в╕ддамо завтра супостатов╕ ще й те.
То може б почати нам з себе, соплив╕ мо╖ пол╕тики? Може б поводитися нам без ото╖ клято╖ г╕бридност╕: без вилизування чоб╕т агресора, без п╕д╕грування йому, без запоб╕гання перед його забаганками, без визнання його мар╕онеток за щось справжн╓? Може спробувати-таки належно в╕дпов╕дати на виклики часу ╕ дол╕ – не словоблудити, присьорбуючи пивасики, не спод╕ватися, що добрий дядько Трамп подару╓ нам з╕ свого широкого плеча ав╕ац╕ю, флот, що в╕льний св╕т демократ╕╖, без жодного постр╕лу, задавить агресора одним лише накладенням ембарго? Може самим би взятися до справ? Не шукати, що б там ще продати – землю, зал╕зницю, рештки порт╕в, аби протягнути ще якось р╕к-другий, а реформувати судову г╕лку влади, пол╕ц╕ю, прокуратуру, дати, врешт╕-решт, дихати п╕дпри╓мцям, оживити економ╕ку, привести до тями ф╕нансово-банк╕вський сектор? Може б реформувати, нарешт╕, СБУ, аби вона займалася не обслуговуванням влади, а таки безпекою держави? Може б завести сво╖х, укра╖нських, оператор╕в моб╕льного зв’язку, бо ж користуватися в час╕ в╕йни москов╕йськими к╕╕встарам╕ та вадафонам╕ якось вже надто непевно? Може б, зам╕сть штампування пот╕шно╖ флотил╕╖ р╕чкових самотоп╕в, оживити стапел╕ Микола╖вського суднобуд╕вного ╕ будувати св╕й флот, самим застоювати сво╖ ╕нтереси в наших морях, не спод╕ваючись на спорадичн╕ в╕зити гарних хлопц╕в? Може Атлантична Рада саме про це?
╢дине, що здивувало в тому допис╕, то пасаж, н╕бито з вуст тих евроексперт╕в, про «…абсурдн╕сть ситуац╕╖ з виплатою пенс╕й та соц╕ального забезпечення людям, як╕ фактично проживають на окупованих територ╕ях». Здивувало, бо дуже схоже на пост╕йн╕ потуги мо╓╖ лукаво╖ влади, показавши «сепарам» дулю з маком, привернути до себе м╕нлив╕ симпат╕╖ охлосу, дуже податливого на так╕ провокац╕╖. Чому «провокац╕╖»? Бо, якщо ми вважа╓мо окупован╕ територ╕╖ сво╓ю землею, а тамтешн╕х стариган╕в з паспортами громадян Укра╖ни сво╖ми сп╕вгромадянами, ми хоч не хоч, а ЗОБОВ'ЯЗАН╤ виплачувати ╖м ЗАРОБЛЕН╤ НИМИ пенс╕╖. ╤ тут н╕яко╖ г╕бридност╕ нема╓. Не так, як ╕з ЗУ "Про в╕льну економ╕чну зону "Крим". Не так, як з планами постачання дн╕прово╖ води до Криму. Ось там г╕бридн╕сть. З пенс╕ями - н╕. ╥х право застояне Конституц╕╓ю Укра╖ни (ст. 46) та в╕дпов╕дними р╕шеннями Верховного та Конституц╕йних суд╕в Укра╖ни. Також право тих б╕дах на пенс╕ю неодноразово п╕дтверджував ╕ ЕСПЛ. ╤нша р╕ч, що т╕ ╖хн╕ пенс╕╖ можуть бути виплачуван╕ лише на В╤ЛЬН╤Й, н╕як не на окупован╕й територ╕╖.
Насправд╕ ж, спос╕б повернути загарбане ╓ лише один: не ждати й не прохати милостей н╕ в╕д кого, не вимолювати миру, густо зам╕шаного на ганьб╕. Зам╕сть безк╕нечних розпатякувань п╕д пивасики ╕ без, зам╕сть запл╕тання м╕зк╕в на кремл╕всько-медведчук╕вських ╕ псевдопатр╕отичних телешоу, ма╓мо братися до справ ╕ тяжко працювати, п╕дн╕мати економ╕ку, робити ╖╖ ефективною, усп╕шною. Правова держава, з над╕йно захищеною приватною власн╕стю, суди, що стоять на сторож╕ закону та справедливост╕, пол╕ц╕я, що захища╓ народ, а не владу в╕д дуреного народу, прокуратура, яка нагляда╓, аби не було зловживань з боку влади – ось основа для розвитку економ╕ки. А вже м╕цна, потужна, динам╕чна економ╕ка, в свою чергу, ╓ запорукою створення повноц╕нного, з ус╕ма родами ╕ видами, в╕йська. Без не╖ сильного в╕йська не створити. А без сильного в╕йська не бува╓ сильно╖, переконливо╖ дипломат╕╖, не бува╓ незалежно╖ держави.
Без того всього, як ╕ без державник╕в у влад╕, н╕ про як╕ повернення, н╕ про який мир не варто й мр╕яти.
Але п╕дняти економ╕ку, створити ╕ п╕дготувати непереможне в╕йсько можливо лише за умови витурення з владних структур наднац╕онально╖ маф╕╖, яка проросла в них за роки незалежност╕. Операц╕я по ╖╖ видаленню смертельно небезпечна - надто густо пронизан╕ державн╕ структури ╖╖ метастазами. Але це ╓диний спос╕б повернути соб╕ обличчя, нац╕╖ г╕дн╕сть, а держав╕ самост╕йн╕сть, самодостатн╕сть, визнання ╕ повагу св╕тово╖ сп╕льноти. Варто лише розум╕ти, що цю брилу не зрушити з м╕сця одними лишень словами-перемовинами, п╕снями-гопаками, запевненнями-об╕цяннями, клятвами-закляттями, в╕рами-молитвами, оч╕куваннями-спод╕ваннями та дурними над╕ями на те, що все зробить за нас рудий Ганс з волохатими руками. Тож засукуймо рукави, товариство, ╕ бер╕мося до справ. Доки ще не п╕зно.

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 20.03.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22122

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков