Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 13.03.2020 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 13.03.2020
«СЕБЕ НЕ МИСЛИМ БЕЗ ТАРАСА»…

Шевченк╕вськ╕ слухання

5 березня в с╕мферопольськ╕й б╕бл╕отец╕-ф╕л╕ал╕ № 7 ╕мен╕ Т. Г. Шевченка в╕дбулась науково-практична конференц╕я «Тарас Шевченко ╕ сьогодення». Орган╕зували ╖╖ кафедра укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ Кримського ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету ╕мен╕ Февз╕ Якубова та кафедра укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ Кримського ун╕верситету ╕мен╕ В. ╤. Вернадського. У н╕й взяли участь учен╕ та студенти цих навчальних заклад╕в, старшокласники с╕мферопольсько╖ загальноосв╕тньо╖ школи № 43.
Традиц╕йно були прив╕тання, допов╕д╕. Студенти декламували в╕рш╕ Кобзаря, зокрема, «Запов╕т» трьома мовами – укра╖нською, кримськотатарською, рос╕йською, ╕ нав╕ть виконували п╕сн╕ на його твори. Прозвучали й строфи ╕з в╕рша кримського поета Данила Кононенка, як╕ можна назвати сво╓р╕дним еп╕графом до конференц╕╖, а саме:
Як Укра╖ну без Дн╕пра –
Себе не мислим без Тараса.
Славетна Кан╕вська гора –
Земл╕ вкра╖нсько╖ окраса,
Де горда постать Кобзаря
Сумл╕нням нашим п╕днялася!
Тарасе! Дум тво╖х пот╕к
Виру╓ в серц╕ Укра╖ни,
Яку любив ти до загину,
Понад усе любив ╓дину,
Сво╓ю Мат╕р’ю нар╕к!
Хвала ж тоб╕, Великий Сину,
╤ нин╕, й пр╕сно, ╕ вов╕к!
Варто нагадати, що це десята науково-практична конференц╕я, яка щор╕чно проводиться в С╕мферопол╕, не дивлячись на ус╕ляк╕ пол╕тичн╕ та соц╕альн╕ перетурбац╕╖ та негаразди. Досл╕джуючи творчий шлях укра╖нського Ген╕я, учасники з╕брання ╕ на пленарних, ╕ на секц╕йних зас╕даннях всеб╕чно анал╕зували його творчий доробок. А в╕н невичерпний, актуальний ╕ ма╓ величезне значення не т╕льки для укра╖нц╕в, а й ╕нших народ╕в на вс╕х континентах. Його шанують у всьому св╕т╕. Як зауважив один ╕з засновник╕в кримських Шевченк╕вських конференц╕й Павло Власенко, в 35 кра╖нах св╕ту Тарасов╕ Шевченку встановлено 1384 пам’ятники, в Укра╖н╕ – 1256. А перший пам’ятник Поету ╕ Художнику встановили казахи – у ╖хн╕х краях в╕н в╕дбував десятир╕чне заслання.
В╕дкриваючи форум, кандидат ф╕лолог╕чних наук, зав╕дувач кафедри укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ К╤ПУ Н╕на Грозян зазначила: талант Тараса Шевченка наст╕льки багатогранний, що варто продовжити проведення таких науково-практичних конференц╕й, аби зрозум╕ти його глибинну суть. На думку кандидата ф╕лолог╕чних наук Валентини Власенко, це особливо важливо для Криму. Декан ф╕лолог╕чного факультету К╤ПУ, кандидат пол╕тичних наук Ал╕ме Апселямова наголосила, що творч╕сть Тараса Шевченка особливо важлива для налагодження на п╕востров╕ добрих м╕жетн╕чних стосунк╕в. Як в╕домо, тут мешкають люди понад ста нац╕ональностей. На важливост╕ популяризац╕╖ твор╕в Кобзаря, особливо серед молод╕, наголошувала зав╕дуюча б╕бл╕отекою-ф╕л╕алом Натал╕я Коржав╕на.
Як уже зазначалось, учасники конференц╕╖ у сво╖х виступах детально спинялись на найр╕зноман╕тн╕ших аспектах творчого здобутку Тараса Шевченка. Зокрема, доктор ф╕лолог╕чних наук, зав╕дувач кафедри укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ Тавр╕йсько╖ академ╕╖ В╕ктор Гуменюк виступив з допов╕ддю про художн╕й психолог╕зм у зображенн╕ дитячих постатей у л╕риц╕ Тараса Шевченка ╕ ранн╕й проз╕ Володимира Винниченка. ╤ ц╕╓ю паралеллю показав, як творч╕сть Кобзаря впливала ╕ вплива╓ на становлення наступних покол╕нь укра╖нських л╕тератор╕в. На не╖ ор╕╓нтуються й нин╕шн╕ кримськ╕ письменники: Михайло Вишняк, Галина Литовченко, Василь Латанський, Катерина Степчин, ╢ва Пономаренко, Анатол╕й Пот╕╓нко, В╕ктор Качула та ╕нш╕.
Словом, науково-практична конференц╕я стала вагомим внеском у вивчення та популяризац╕ю творчост╕ Тараса Шевченка в Криму.
В╕ктор СТУС
На св╕тлин╕: учасники науково-практично╖ конференц╕╖

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 13.03.2020 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22108

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков