Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2020 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 28.02.2020
ПЛАН «ХОЛОДНО╥» ДЕОКУПАЦ╤╥ В╤Д «ГОЛОСУ»: НАСК╤ЛЬКИ В╤Н РЕАЛ╤СТИЧНИЙ

Факт наявност╕ стратег╕╖, як в╕дзначають експерти, це вже добре. Але водночас наголошують на “с╕рост╕” документа, себто його недосконалост╕…

Пол╕тична парт╕я “Голос” представила св╕й план ╕з повернення окупованих територ╕й Донецько╖ та Лугансько╖ областей, а також п╕вострова Крим п╕д назвою “Голос розуму: Стратег╕я холодно╖ деокупац╕╖”. Перше враження: ╕н╕ц╕атива вигляда╓ ц╕лком прийнятною для Укра╖ни ╕, що важливо, чи не вперше за ц╕ ш╕сть во╓нних рок╕в нарешт╕ пропону╓ться конкретне бачення, власний вар╕ант компром╕су для зак╕нчення в╕йни ╕ повернення окупованих територ╕й.
Розробники плану не приховують, що терм╕ни 7-8 рок╕в дуже приблизн╕, а ╖хн╓ точне визначення – предмет подальших переговор╕в ╕ розрахунк╕в. Лише п╕сля зак╕нчення вс╕х цих етап╕в в окремих районах Донецько╖ та Лугансько╖ областей (ОРДЛО) мають в╕дбудутися м╕сцев╕ вибори (у документ╕, щоправда, зазначено, що за ╕деальних умов це може статися й ран╕ше — за чотири роки).
Планом передбачаються так╕ етапи:
Припинення вогню на вс╕й “л╕н╕╖ фронту” (розмежування) – не менше 6 м╕сяц╕в, бажано року;
Дем╕л╕таризована зона та м╕жнародна пол╕цейська м╕с╕я;
Початок роззбро╓ння;
Створення умов для деокупац╕╖;
Початок деокупац╕╖ та тимчасова м╕жнародна адм╕н╕страц╕я;
Завершення деокупац╕╖ та початок ре╕нтеграц╕╖ Донбасу;
Перш╕ вибори на зв╕льнених територ╕ях;
Повернення Криму.
Паралельно з цим Укра╖на ма╓ працювати над: розбудовою арм╕╖; зв╕льненням ╕ захистом громадян Укра╖ни, розбудовою ╕нфраструктури й економ╕ки, захистом ╕нформац╕йного простору, в╕дшкодуванням збитк╕в в╕д рос╕йсько╖ агрес╕╖ ╕ в╕дпов╕дальн╕стю за злочини окупант╕в. Детальн╕ше з документом можна ознайомитися — ТУТ.
Ми попросили пол╕толог╕в, юрист╕в та економ╕ст╕в вказати сильн╕ та слабк╕ сторони плану “Голосу”, а також оц╕нити його реал╕стичн╕сть.

В╕тал╕й Мартинюк, пол╕толог-м╕жнародник, кер╕вник м╕жнародних програм
“Позитивним ╓ те, що документ м╕стить пропозиц╕╖ по деокупац╕╖ Криму. Але...”
— Позитивним ╓ те, що парт╕я «Голос» вийшла з власною ╕н╕ц╕ативою щодо Плану деокупац╕╖ укра╖нсько╖ територ╕╖. На фон╕ пророс╕йських пропозиц╕й ма╓ звучати власне укра╖нський голос ╕ просуватися укра╖нський вар╕ант припинення в╕йни ╕ в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. Позитивним також ╓ те, що документ м╕стить пропозиц╕╖ по деокупац╕╖ Криму, адже у нас нин╕ прийнято виносити Крим за дужки, хоча його захоплення ╓ нев╕д’╓мною складовою в╕йни Рос╕╖ проти Укра╖ни. Поки Крим не буде повернутий Укра╖н╕, в╕йна не зак╕нчиться.
Конкретно по плану. Не прогляда╓ться, хто ╓ гарантом виконання ус╕х пункт╕в. Адже Рос╕я продовжу╓ заперечувати свою участь у в╕йн╕ на сход╕ Укра╖ни. Яскравий приклад – невиконання Рос╕╓ю домовленостей, досягнутих 9 грудня 2019 року у Париж╕. Гарантом мала б стати Рада Безпеки ООН, але ╖╖ пост╕йний член Рос╕я, без сумн╕ву, заблоку╓ будь-як╕ р╕шення, як╕ вказуватимуть на не╖, як на сторону конфл╕кту.
Якщо пройтись по пунктах, то терм╕ни виконання не повинн╕ обмежуватись одним роком, але можуть бути й коротшими. Не зовс╕м зрозум╕ло, для чого прив’язу╓ться виведення важкого озбро╓ння ╕ бронетехн╕ки до режиму повно╖ тиш╕ – адже його перебування на укра╖нськ╕й територ╕╖ ╕ ╓ загрозою для режиму тиш╕. В цьому ж 3-му пункт╕ мало б бути й виведення «окупац╕йного в╕йськового ╕ цив╕льного персоналу», що пот╕м згаду╓ться у пункт╕ 5, але не зрозум╕ло, коли цей процес ма╓ розпочатись. В пропозиц╕ях не враховано, що у 2,5-к╕лометрову смугу потраплять населен╕ пункти, як╕ мають адм╕н╕струватися ╕ забезпечуватись, ╕ в першу чергу вони мають п╕дпасти п╕д юрисдикц╕ю тимчасово╖ м╕жнародно╖ адм╕н╕страц╕╖. Тимчасова м╕жнародна адм╕н╕страц╕я, згадана у пункт╕ 4, не може створюватись п╕д ег╕дою ОБС╢. За аналог╕╓ю СММ ОБС╢, куди входять рос╕яни, неприпустимим для Укра╖ни ╓ те, щоб до тимчасових адм╕н╕страц╕й входили громадяни кра╖ни-агресора. Тобто, така адм╕н╕страц╕я ма╓ створюватись п╕д ег╕дою ООН, ╕ тут ми знову поверта╓мось до визнання Рос╕╓ю сво╓╖ участ╕ у в╕йн╕ на сход╕ Укра╖ни. А це ма╓ стати першим кроком у будь-якому сценар╕╖ мирного врегулювання конфл╕кту.
Якщо ж рос╕йська сторона хоче уникнути такого визнання, то алгоритм ма╓ бути ╕ншим – без тимчасових адм╕н╕страц╕й, шляхом простого зв╕льнення окупованих територ╕й, демонтажу окупац╕йних адм╕н╕страц╕й ╕ в╕дновленням укра╖нського перех╕дного (до проведення м╕сцевих вибор╕в) адм╕н╕стрування на цих територ╕ях, як це в╕дбувалось у 2014 роц╕ на зв╕льнених укра╖нських територ╕ях. Укра╖нсько-рос╕йський кордон ма╓ контролюватися укра╖нськими прикордонниками. Ус╕ жител╕ тимчасово окупованих територ╕й, як╕ отримали рос╕йськ╕ паспорти, а отже й рос╕йське громадянство, повинн╕ мати право безперешкодно ви╖хати на територ╕ю РФ за власним бажанням, або ж в╕дмовитись в╕д такого громадянства, залишившись громадянами Укра╖ни, чи виконувати норми укра╖нського громадянства по в╕дношенню до ╕ноземц╕в. Все це ма╓ в╕дбуватися п╕д наглядом СММ ОБС╢, яка повинна бути посилена ╕ розширена.
У подальшому, под╕бний алгоритм ма╓ бути застосований ╕ для деокупац╕╖ Криму.

Дмитро С╕нченко, пол╕толог, актив╕ст Руху опору кап╕туляц╕╖ (РОК):
“Для реал╕стичност╕ цьому плану браку╓ головного пункту - завдання максимально╖ шкоди Рос╕йськ╕й Федерац╕╖”
— Ця стратег╕я значно краща, н╕ж те, що ма╓мо нин╕. Мен╕ взагал╕ важко сказати, чи ма╓ влада хоч якусь стратег╕ю, чи ╖╖ ма╓ лише кремл╕вська агентура. Але менше з тим. Якщо Укра╖на на оф╕ц╕йному р╕вн╕ затвердить ╕ почне дотримуватися саме тако╖ стратег╕╖, то це однозначно буде великим прогресом.
Наск╕льки ця стратег╕я ╓ реал╕стичною? Як на мене, ╖╖ не можливо вт╕лити в життя. Чому? Бо план «Голосу» не врахову╓ причини ц╕╓╖ в╕йни, тобто зовн╕шньопол╕тичну стратег╕ю Кремля. А вона поляга╓ у в╕дновленн╕ ╕мпер╕╖. Для цього Кремлю потр╕бно завоювати Укра╖ну. Не Крим, не Донбас ╕ нав╕ть не п╕вденн╕ та сх╕дн╕ рег╕они. Потр╕бна вся Укра╖на. ╤ доки цього не в╕дбудеться, рос╕яни не зупиняться.
Тому для реал╕стичност╕ цьому плану браку╓ головного пункту - завдання максимально╖ шкоди Рос╕йськ╕й Федерац╕╖. Економ╕чними, пол╕тичними, в╕йськовими, ╕нформац╕йними, ╕деолог╕чними чи будь-якими ╕ншими можливими способами. ╤ нашими союзниками тут можуть бути вс╕ сус╕ди РФ, а також вс╕ нац╕онально-визвольн╕ та опозиц╕йн╕ рухи всередин╕ РФ.

Борис Баб╕н, юрист-м╕жнародник, експредставник президента Укра╖ни в АРК:
“Очевидно, що автори "стратег╕╖" не були на фронт╕, ╕ не знають, що утворити 2,5 км смугу "де н╕кого нема╓" неможливо ф╕зично. У с╕р╕й зон╕, насправд╕, живуть люди”
— По-перше ця "стратег╕я" передбача╓ ключовою умовою реал╕зац╕╖ фактичну згоду на це держави-агресора, ╕накше жоден з ╖╖ пункт╕в не спрацю╓. А тако╖ згоди зв╕сно н╕коли не буде й бути не може без ключово╖ умови - пол╕тично-безпеково╖ або пол╕тико-правово╖, або в╕йськово-пол╕тично╖ ПЕРЕМОГИ над ворогом або нанесенню йому фундаментальних стратег╕чних, пол╕тичних або економ╕чних втрат. У односторонньому ж порядку жодна теза цього документу по Донбасу не може бути реал╕зованою практично. Також очевидно, що автори "стратег╕╖" н╕коли не були на фронт╕, та не знають, що утворити смугу в 2,5 км "де н╕кого нема╓" неможливо ф╕зично. Бо у с╕р╕й зон╕, насправд╕, живуть люди. Не кажучи про п'ять рок╕в зусиль на ╕нженерне та безпекове облаштування у ц╕й зон╕ п╕дрозд╕л╕в ЗСУ. В реальност╕ ж будь-яка "нейтральна зона" через дек╕лька годин чи д╕б п╕сля в╕дходу укра╖нських в╕йськових ста╓ зайнятою рос╕йськими окупантами. А "миротворц╕" (м╕ф╕чн╕ поки що) будуть у кращому раз╕ писати про це зв╕ти до проф╕льних орган╕в ООН.
По-друге, особливо фантастичними ╓ "стратег╕╖" з деокупац╕╖ Криму, адже, як зазначалося безл╕ч раз╕в, "Нормандський формат" ╓ просто режимом зустр╕чей щодо "М╕нських домовленостей". Ан╕ ц╕ зустр╕ч╕ ан╕ ц╕ домовленост╕ н╕кого н╕ до чого не зобов'язують. Зокрема й РФ. А кримського питання у "М╕нську" нема╓ де-юре, тому воно н╕коли не виникне у "Норманд╕". З ус╕╓ю повагою до природних прав кримськотатарського народу, зазначу: вважати що будь-як╕ зм╕ни до Конституц╕╖ Укра╖ни змусять ворога в╕д╕йти хоч на сто метр╕в в╕д перекопського валу – це просто см╕шно. Ц╕ безумовно важлив╕ питання прав кор╕нного народу не мають жодного в╕дношення до деокупац╕╖. ╥х пост╕йне нав'язування сусп╕льству у вим╕р╕ деокупац╕╖ ╓ фактично спробою влади перекласти в╕дпов╕дальн╕сть за деокупац╕ю Криму з себе - на кримських татар.

Юр╕й См╓лянський, економ╕ст, експерт фонду “Майдан закордонних справ”, голова правл╕ння БО “╤нститут Стратег╕чних Чорноморських Досл╕джень”:
“Довгострокове припинення вогню необх╕дне. Однак нема╓ в╕дпов╕д╕, як досягти цього самого довгострокового припинення вогню?”
— Парт╕я «Голос» заф╕ксувала свою участь у гр╕ «мр╕╖ про деокупац╕ю». Суть «холодно╖ деокупац╕╖» в╕д парт╕╖ «Голос» - прийде хтось дуже добрий ╕ буде ризикувати життями сво╖х пол╕цейських, витрачати грош╕ сво╖х платник╕в податк╕в для деокупац╕╖ Укра╖ни. Укра╖на при цьому буде виконувати як╕сь невиразн╕ домашн╕ завдання. На м╕й погляд, основна проблема у пропозиц╕╖ парт╕╖ «Голос» поляга╓ в тому, що вони не розр╕зняють категор╕╖ «окупац╕я» ╕ «громадянська в╕йна». З документу виплива╓, що ц╕ категор╕╖ в баченн╕ парт╕╖ ╕дентичн╕.
А тепер - коротко по пунктах.
1. Довгострокове припинення вогню. Необх╕дно в будь-якому вар╕ант╕. Нема╓ в╕дпов╕д╕ на питання - як досягти цього самого довгострокового припинення вогню? Хто або що змусить окупац╕йн╕ збройн╕ сили припинити вести активн╕ бойов╕ д╕╖? Може, це ма╓ бути якась «невидима рука миру»?
2. Дем╕л╕таризована зона ╕ м╕жнародна пол╕цейська м╕с╕я. Пол╕цейська м╕с╕я - це про громадянську в╕йну ╕ розведення ворогуючих стор╕н. Ми згодн╕, що у нас громадянська в╕йна? Якщо так, то ми погоджу╓мося на те, що в Укра╖н╕ нема╓ окупац╕йних рос╕йський п╕дрозд╕л╕в. Хто або що змусить Рос╕ю в╕двести сво╖ окупац╕йн╕ в╕йська, якщо «╖х там нема╓»? В╕дпов╕дей на ц╕ питання парт╕я «Голос» не да╓.
3. Початок роззбро╓ння. Якщо до моменту настання цього етапу ми погодилися що в Укра╖н╕ «громадянська в╕йна», кого роззброювати ╕ чию техн╕ку в╕дводимо? Якщо окупац╕я, то хто чи що змусить окупант╕в в╕двести техн╕ку ╕ роззбро╖тися?
4. Створення умов для деокупац╕╖. Якщо м╕жнародн╕ адм╕н╕страц╕╖ як елемент припинення громадянсько╖ в╕йни - при чому тут деокупац╕я? Починаючи з пункту 4 пропонован╕ кроки в «нових нотах стара п╕сня» про те, що хтось (якась держава або група держав) зам╕сть Укра╖ни деокупу╓ ╖╖ територ╕ю або припинить на ╖╖ територ╕╖ громадянську в╕йну ╕ пот╕м поверне цю територ╕ю Укра╖ни.
5. Повернення Криму. Казка про «чудо». За все хороше проти всього поганого. Хто або що змусить Рос╕ю зм╕нити свою думку про те, що «питання Криму назавжди знято з порядку денного»? В умовах наявност╕ в Криму потужно╖ в╕йськово╖ бази. В╕дпов╕д╕ нема╓.
До реч╕, точкою в╕дл╕ку визначено 21 лютого 2014 року. Чому 21 лютого? У чинному законодавств╕ Укра╖ни визначено дату 20 лютого, як дата початку окупац╕╖ суверенно╖ територ╕╖ Укра╖ни. Там ще такого вистача╓. Хот╕лося б порекомендувати парт╕╖ «Голос» уважн╕ше ознайомитися з проблематикою збройно╖ агрес╕╖ РФ проти Укра╖ни.

Богдан Петренко, пол╕тичний експерт, заступник директора Укра╖нського ╕нституту досл╕дження екстрем╕зму:
"Цього разу "Голос" був б╕льш ╜рунтовн╕ший у пропозиц╕╖ плану, н╕ж його минуле – "в╕дмовитись в╕д "м╕нських домовленостей"
— У деяких моментах йдеться про лог╕чн╕ реч╕, як╕ Укра╖на ма╓ вимагати. Зокрема це стосу╓ться всеосяжного припинення вогню до будь-яких домовленостей. Щодо посл╕довност╕, то вона повн╕стю б в╕дпов╕дала укра╖нським ╕нтересам, бо почина╓ться з п╕вр╕чного етапу припинення обстр╕л╕в, роззбро╓ння незаконних збройних угруповань, запровадження м╕жнародних адм╕н╕страц╕й... ╤ завершу╓ться поверненням Криму. Де-факто, про це ми говоримо уже давно: якщо Кремль наполяга╓ на виконанню м╕нських домовленостей у хронолог╕чн╕й посл╕довност╕, то перше, що в╕н ма╓ зробити – це припинити обстр╕ли.
Водночас одн╕ з найб╕льших проблем у реал╕зац╕╖ ц╕╓╖ концепц╕╖ – це прийняття як акс╕оми трьох речей: по-перше, Зах╕д буде в усьому п╕дтримувати Укра╖ну, по-друге, в╕дсутн╕сть ╕нтерес╕в Рос╕╖ на Донбас╕ та в Криму, а точн╕ше – ╖╖ згода покинути ц╕ територ╕╖, по-трет╓, система м╕жнародно╖ безпеки працю╓. На жаль, вс╕ ц╕ пункти, а особливо другий, розбиваються об реальн╕сть. Зах╕д не плану╓ виконувати Будапештський меморандум. Так, ми можемо ╕ дал╕ вимагати його виконання, але це буде довготривала дискус╕я чи ╓ там прям╕ зобов’язання, санкц╕╖ ╕ чи стосу╓ться в╕н конфл╕кту без застосування ядерно╖ збро╖. Погоджуюсь у тому, що ми ма╓мо наполягати на його виконанн╕. Щоправда, це можна робити ╕ без зм╕н/скасування "м╕нських домовленостей". Та за 6 рок╕в в╕йни це н╕ до чого не призвело.
Не може бути запроваджено м╕жнародно╖ цив╕льно╖ адм╕н╕страц╕╖ без згоди на те Рос╕╖ або сепаратист╕в (якщо вони отримають суб’╓ктн╕сть). Право вето в Радбез╕ ООН ще н╕хто не скасовував. А розширений мандат СММ ОБС╢, який уже передбача╓ доступ до ус╕х територ╕й, ╕ сьогодн╕ усп╕шно блоку╓ться рос╕йськими прокс╕ в окупованому Донбас╕.
╤ зрозум╕ло, що Рос╕я не погодиться на ту посл╕довн╕сть, яка завершу╓ться в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни та повернення Криму, який вони вважають сво╓ю територ╕╓ю. А не повного входження Укра╖ни в склад оновлено╖ Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖. Не для того вони зат╕яли в╕йськов╕ д╕╖ та порушення м╕жнародних договор╕в у 2014 роц╕, щоб просто п╕ти з нашо╖ територ╕╖.
Власне, це б╕льше систематизований план бажань Укра╖ни, який б╕льшою м╕рою спира╓ться на емоц╕йне сприйняття проблеми в╕йни та окупованих територ╕й. ╤ якраз емоц╕йн╕сть цього моменту вказу╓, що головне завдання цього плану – не реал╕зац╕я проблеми, а бажання «окучити» патр╕отичний електорат. Тим б╕льше з п╕дтримкою у "Голосу" нин╕ велик╕ проблеми.
Мирослав Л╕скович
(Укр╕нформ)

Тим часом…
У М╤НВЕТЕРАН╤В НАЗВАЛИ ТРИ НАПРЯМКИ СТРАТЕГ╤╥ РЕ╤НТЕГРАЦ╤╥ КРИМУ

М╕н╕стр у справах ветеран╕в, тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Укра╖ни Оксана Коляда вважа╓ основними напрямками стратег╕╖ ре╕нтеграц╕╖ Криму осв╕ту, культуру ╕ правду.
Про це вона сказад п╕д час форуму "Age of Crimea" (Час Криму) пов╕домила м╕н╕стерка у справах ветеран╕в, тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Укра╖ни Оксана Коляда, переда╓ кореспондент Укр╕нформу.
"Крим рано чи п╕зно повернеться до укра╖нського суверен╕теру ╕ наше завдання, зокрема укра╖нсько╖ влади, зробити так, щоб у св╕домост╕ наших громадян, по обидва боки тимчасово╖ адм╕н╕стративно╖ л╕н╕╖, Крим завжди залишався укра╖нським. Для цього ма╓ бути сформований ╓диний укра╖нський порядок денний щодо кримсько╖ ╕дентичност╕", - сказала Коляда.
Вона зауважила, що мова йде про довготривалу комплексну стратег╕ю ре╕нтеграц╕╖ тимчасово окупованих територ╕й. "╤ якби ми не ц╕нували ун╕кальну географ╕чну особлив╕сть п╕вострова, нас насамперед ц╕кавлять люди, ╖хня св╕дом╕сть та само╕дентиф╕кац╕я", - додала м╕н╕стр.
"Як ми збира╓мось повертати Крим? Ми говоримо про це упродовж п╕вроку, зокрема нашою урядовою командою ╕ визначили для себе так╕ напрямки - осв╕та, культура ╕ правда у вигляд╕ доступу до ╕нформац╕╖. Ось три основн╕ кити нашо╖ стратег╕╖ ре╕нтеграц╕╖. ╤ в центр╕ нашо╖ уваги - д╕ти та молодь", - наголосила Коляда.
За ╖╖ словами, сьогодн╕ на тимчасово окупованих територ╕ях, в Донбас╕ ╕ Крими, прожива╓ близько м╕льйона д╕тей.
"З них понад 300 тисяч народилися вже п╕сля 2014 року, вс╕ ц╕ д╕ти перебувають п╕д пост╕йним впливом антиукра╖нсько╖ пропаганди ╕ живуть у реал╕ях чужого порядку денного", - сказала урядовець.
Вона наголосила, що завдання укра╖нсько╖ влади - забезпечити доступ до як╕сних укра╖нських осв╕тн╕х та публ╕чних послуг.
"Напрямок ре╕нтеграц╕╖ через осв╕ту потр╕бно кардинально посилювати. Для цього урядова команда, на завдання Президента, розробила та винесла на розгляд концепц╕ю ре╕нтеграц╕╖ д╕тей та молод╕ з тимчасово окупованих територ╕й", - зазначила м╕н╕стр.
Кр╕м цього, за ╖╖ словами, Укра╖на ма╓ розпочати д╕алог насамперед з кра╖нами гарантами Будапештського меморандуму про практичн╕ сценар╕╖ ре╕нтеграц╕╖ Криму.
"Н╕ у кого, як в середин╕ нашо╖ держави, так ╕ за ╖╖ межами, нема╓ бути ╕люз╕й щодо можливост╕ виокремлення кримського питання в╕д загально╖ стратег╕╖ ре╕нтеграц╕╖ вс╕х окупованих територ╕й та в╕дновлення укра╖нського суверен╕тету. Санкц╕╖ - це лише один з елемент╕в довгостроково╖ ре╕нтеграц╕╖ окупованих територ╕й, ╕ ╖х головне завдання робити токсичними кожного, хто порушу╓ права людей в окупац╕╖ та сприя╓ д╕ям Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Мова йде про тих, хто орган╕зовував ╕ проводив фейков╕ вибори, видавав рос╕йськ╕ паспорти ╕ продовжу╓ це робити, був залучений до буд╕вництва Керченського мосту, постачав товари та надавав послуги на в╕йськов╕ об'╓кти Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, незаконно проводив та проводить археолог╕чн╕ розкопки, пересл╕дував та пересл╕ду╓ укра╖нську та кримськотатарську ╕дентичн╕сть, закрив ╕ закрива╓ храми. Цей напрямок ми досить вдало координу╓мо з нашими партнерами з США, Канадою, кра╖нами ╢вросоюзу", - заявила Коляда.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2020 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22058

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков