Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3855)
З потоку життя (7032)
Душі криниця (3784)
Українці мої... (1521)
Резонанс (1649)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1774)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤ТАЛ╤Й ЛАЗОРК╤Н: МОВНЕ НЕВ╤ГЛАСТВО ЧИ ЗЛИЙ НАМ╤Р?
Для нас, укра╖нц╕в, останн╕ дев’ятнадцять рок╕в виявилися нелегкими роками випробовувань...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: УКРА╥НСЬКА Л╤ТЕРАТУРА ╤ НАЦ╤ОНАЛЬНА ╤ДЕНТИЧН╤СТЬ
Я не лише письменниця, а й читачка. Мен╕ пощастило в дитинств╕ в╕дчути смак ╕ запах слова р╕дною...


ПОВЕРНЕМО В ШКОЛУ ВИВЧЕННЯ ТВОР╤В С. РУДАНСЬКОГО «НАУКА» ТА «ПОВ╤Й, В╤ТРЕ, НА ВКРА╥НУ…»
Шанобливе ставлення до р╕дно╖ земл╕ у п╕дростаючого покол╕ння вихову╓ться в школ╕ зокрема у...


ШАХТАР ОШТРАФОВАНО ЧЕРЕЗ ОГОЛОШЕННЯ НА СТАД╤ОН╤ РОС╤ЙСЬКОЮ МОВОЮ
Про це пов╕домля╓ сайт "Футбол 24".


НЕМА╢ Н╤ЯКОГО СЕПАРАТИЗМУ
Нещодавно я прочитав першу частину книги б╕йця добровольчого батальйону особливого призначення...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 07.02.2020 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 07.02.2020
В╤ТАЛ╤Й ЛАЗОРК╤Н: «УКРА╥Н╤-НАЦ╤╥ ПОТР╤БНА НОВА ДЕРЖАВА-УКРА╥НА»

ч. 2. РЕАЛ╤ЗАЦ╤Я УКРА╥НСЬКО╥ НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ ╤ДЕ╥

Обдурен╕, знев╕рен╕ ╕ розчарован╕ в обраних пров╕дниках та в очолюваних ними пол╕тичних силах, укра╖нськ╕ виборц╕ не спроможн╕ були зд╕йснити радикальн╕ зм╕ни на краще ╕ п╕д час м╕сцевих вибор╕в 2010 року, як╕ знову стали виборами без вибору. Для нац╕╖ – це нов╕ втрати ╕ збитки, що зумовлю╓ необх╕дн╕сть об’╓днання здорових сил укра╖нського сусп╕льства в нову пол╕тичну силу, здатну моб╕л╕зувати укра╖нського виборця на утворення д╕йсно укра╖нсько╖ держави та вивести Укра╖ну з пол╕тично╖ ╕ економ╕чно╖ кризи.
Ця ╕дея все б╕льше опанову╓ голови реально мислячих укра╖нц╕в.
Д╕йсно, участь у створенн╕ укра╖нсько╖ держави ма╓ взяти вся нац╕я на п╕дстав╕ схвалено╖ нею ново╖ Конституц╕╖ Укра╖ни, виконано╖ у вигляд╕ угоди про загальнонац╕ональну згоду, з ч╕тко визначеними головними функц╕ями держави – задов╕льнення нац╕ональних ╕нтерес╕в, оск╕льки саме нац╕я найма╓ соб╕ на службу державу, що ╕ ╓ сутн╕стю нац╕онально╖ ╕де╖ будь яко╖ нац╕╖. Реал╕зац╕я укра╖нсько╖ нац╕онально╖ ╕де╖ – справа не окремих пол╕тик╕в, нав╕ть не окремих пол╕тичних парт╕й. Це справа вс╕╓╖ укра╖нсько╖ нац╕╖, яка заявила про себе 1 грудня 1991 року ╕ самовизначилась в над╕╖ на утворення сво╓╖ нац╕онально╖ держави.
Проте укра╖нська нац╕я у котрий раз стала заручником владно╖ верх╕вки, яка обдурила ╖╖ солодкими демагог╕чними об╕цянками щодо кращого майбутнього в незалежн╕й Укра╖н╕. Скориставшись слабк╕стю позиц╕й молодо╖ нац╕онально╖ ел╕ти ╕ реальною владою, владна верх╕вка на п╕дстав╕ Конституц╕╖ УРСР похапцем утворила свою державу, яку згодом перетворила на диктатуру ол╕гарх╕чних клан╕в. 18 рок╕в панування ц╕╓╖ держави обернулося для укра╖нсько╖ нац╕╖ значними демограф╕чними втратами та зубож╕нням переважно╖ б╕льшост╕ Укра╖нського народу, занепадом економ╕ки, культури ╕ осв╕ти та розкв╕том тотально╖ корупц╕╖ на вс╕х щаблях державно╖ влади.
Цей г╕ркий досв╕д нов╕тньо╖ ╕стор╕╖ Укра╖ни п╕дказу╓, що не може бути н╕яких компром╕с╕в м╕ж пров╕дниками укра╖нсько╖ нац╕╖ ╕ владно╖ верх╕вки у доленосних питаннях, таких, як скликання Нац╕ональних конституц╕йних збор╕в, прийняття ними ново╖ Конституц╕╖ Укра╖ни та створення на ╖╖ основ╕ нац╕онально╖ держави. Саме ц╕ питання у сво╖й основ╕ ╓ доленосними для укра╖нсько╖ нац╕╖, бо складають суть нац╕онально╖ ╕де╖, яку ма╓ реал╕зовувати сама нац╕я, а не владна верх╕вка.
А це значить, що пров╕дники нац╕╖ орган╕зовують п╕дготовку договору про загальнонац╕ональну згоду – проект ново╖ Конституц╕╖ Укра╖ни за участю представник╕в ус╕х етн╕чних груп укра╖нсько╖ нац╕╖, селян, трудових колектив╕в, громадських орган╕зац╕й, пол╕тичних парт╕й, наукових, осв╕тянських ╕ культурних установ та в╕йськових частин, об’╓днаних у представницьк╕ загальнонац╕ональн╕ конституц╕йн╕ збори.
Для б╕льшост╕ наших сп╕вв╕тчизник╕в зрозум╕ло, що саме широким нац╕ональним представництвом процес скликання ╕ роботи представницьких Нац╕ональних конституц╕йних збор╕в щодо п╕дготовки та прийняття ново╖ Конституц╕╖ Укра╖ни ма╓ бути убезпеченим в╕д будь якого впливу на нього з боку владно╖ верх╕вки ол╕гарх╕чно╖ держави, самих ол╕гарх╕в та кер╕вник╕в пров╕дних пол╕тичних парт╕й.
Отже, ╓ мета – реал╕зувати укра╖нську нац╕ональну ╕дею, тобто зм╕нити не укра╖нську державу на народну, укра╖нську.
╢ два шляхи досягнення ц╕╓╖ мети – революц╕йний та еволюц╕йний.
До революц╕й укра╖нство не схильне ╕ не готове, та ╓ небезпека, що результатом революц╕╖ знову скористаються хиж╕ люди. Тож за сво╓ довготерп╕ння ми приречен╕ Богом до еволюц╕йного шляху, де важливу роль мають виконати пров╕дники нац╕╖ ╕ обраний спос╕б реал╕зац╕╖ нац╕онально╖ ╕де╖.
Тривалий, а тому малоефективний спос╕б – це наполегливе п╕дштовхування сусп╕льства до перетворення ╕снуючо╖ держави з ол╕гарх╕чно╖ на народну. Але за досв╕дом Помаранчево╖ революц╕╖ ми вже зна╓мо, що бандити сам╕ не п╕дуть с╕дати до тюрем, а багат╕ так просто не под╕ляться з б╕дними.
Проте народу не потр╕бн╕ подачки! Народ справедливо вимага╓ нормальних умов для самореал╕зац╕╖, для розкв╕ту малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва, щоб бути г╕дними, самодостатн╕ми, незалежними ╕ щасливими, а держава вс╕ляко стриму╓ цей процес. Тому потр╕бне прискорення, а значить ╕ ╕нший, б╕льш ефективний спос╕б.
Прискорений спос╕б реал╕зац╕╖ нац╕онально╖ ╕де╖ поляга╓ у якнайшвидшому ╕ якнайширшому об’╓днанн╕ самосв╕домих активних громадян, вже сформованих громад, патр╕отичних громадських орган╕зац╕й, об’╓днань ╕ не скомпрометованих пол╕тичних парт╕й в нову потужну пол╕тичну силу, яка за р╕к–п╕втора п╕дготу╓ укра╖нський народ до президентських вибор╕в, вибор╕в у Ради вс╕х р╕вн╕в на нових засадах, виг╕дних для вс╕х укра╖нц╕в, та збере представницьк╕ загальнонац╕ональн╕ конституц╕йн╕ збори для остаточного закр╕плення нових засад формування народно╖ держави з головною функц╕╓ю – слугувати укра╖нськ╕й нац╕╖, задовольняти ╖╖ потреби ╕ ╕нтереси.
Виника╓ питання, а хто ж пров╕дники нац╕╖, що здатн╕ очолити процес реал╕зац╕╖ ц╕╓╖ нац╕онально╖ ╕де╖, а також, як╕ етапи ╕ можлив╕ способи зд╕йснення цього процесу, оск╕льки ╓ ц╕лком зрозум╕лим, що сусп╕льство не п╕дтриму╓ нин╕шн╕х пров╕дник╕в, бо знев╕рене в╕д ╖х пост╕йних обдурювань, ╖х зрощенням ╕з владною корумпованою верх╕вкою. Розчарований у сво╖х скомпрометованих л╕дерах ╕ пол╕тичних парт╕ях, народ обов’язково п╕дтрима╓ нову пол╕тичну силу, яка не буде заплямована участю в н╕й скомпрометованих пол╕тик╕в ╕ пол╕тичних сил. Нов╕ пров╕дники мають об’╓днати здоров╕ сили укра╖нсько╖ нац╕╖: авторитетних громадян, сформован╕ м╕сцев╕ громади, громадськ╕ орган╕зац╕╖ та пол╕тичн╕ парт╕╖, як╕ себе не скомпрометували, в нову пол╕тичну силу, здатну моб╕л╕зувати Укра╖нський народ – ╓дине джерело державно╖ влади на перемогу у виборах ╕ на вибори у власних ╕нтересах.
Народ на майбутн╕х виборах ма╓ попрацювати на себе, на сво╓ майбутн╓!
Весь процес реал╕зац╕╖ нац╕онально╖ ╕де╖, на думку б╕льшост╕ наших експерт╕в, ма╓ супроводжуватись методом пост╕йного загальнонац╕онального д╕алогу у вигляд╕ тематичних передач на телебаченн╕, рад╕о, в ╕нших засобах масово╖ ╕нформац╕╖, у вигляд╕ тематичних зустр╕чей, м╕тинг╕в, збор╕в, конференц╕й з доведенням корисно╖ ╕нформац╕╖ до кожно╖ людини.
Народ ма╓ знати правду, чому в╕н так погано живе, ма╓ знати сво╖х геро╖в, ╖х вчинки ╕ насл╕дки в╕д них для укра╖нського народу, народ ма╓ знати ╕сторичну правду, народ ма╓ св╕домо робити св╕й виб╕р!
Тому в укра╖нському сусп╕льств╕ справедливо п╕дн╕мають питання щодо створення громадянського сусп╕льства, яке у кра╖нах ╢вропи в╕д╕гра╓ значну роль у наведенн╕ порядку на вищих щаблях державно╖ влади та у забезпеченн╕ нац╕онально╖ безпеки. Люди говорять, мовляв, в Укра╖н╕ громадянське сусп╕льство мертве, бо нема╓ механ╕зму контролю влади, а владоможц╕ роблять так, як ╖м заманеться: нема╓ механ╕зму в╕дкликання депутата крад╕я, депутата, який паплюжить Укра╖ну або представля╓ ╕нтереси ╕ншо╖ держави, а наш╕ спец╕альн╕ служби не спроможн╕ притягнути його до в╕дпов╕дальност╕ за державну зраду, - так дума╓ ╕ говорить б╕льш╕сть укра╖нц╕в. В╕дтак, Укра╖н╕ потр╕бна нова пол╕тична сила, яка зможе покликати за собою ╕ повести народ до зм╕ни нин╕ ╕снуючо╖ держави на укра╖нську народну державу.
Ки╖в-Льв╕в. 2008 р╕к.
(Дал╕ буде)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 07.02.2020 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21984

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков