Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДАР СОНЦЯ
Народна медицина


ЛОПУХ В ОЦТ╤
Народна медицина


ПОВИВСЯ В’ЮНОК
Народна медицина


ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина


ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 16.07.2004 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 16.07.2004
ПИЙТЕ ЗДОРОВІ!
КС

Для соків годяться плоди будь-яких розмірів і форм, але обов'язкова умова - добра якість, без червоточини і частин, що підгнили.
Перед приготуванням соків добре промийте фрукти. Ніжні ягоди - полуницю і малину - промийте під душем. Щоб сік легше відділився при віджиманні, подрібніть плоди і ягоди до кашкоподібної маси. Це можна зробити на м'ясорубці з великими дірками (5 - 10 мм) у сітці. Малину і полу-ницю роздавіть в каструлі, щоб не залишилося цілих ягід.
Деякі плоди і ягоди (слива, чорна смородина) віддають сік неохоче. Ці ягоди після дроблення помістіть в емальовану каструлю, додайте води з розрахунку 1 л води на 8 кг мезги (роздавлених ягід) і нагрівайте до температури 60° С.
Сік можна віджимати на електричній соковижи-малці або ручному пресі. У свіжих соках, що витікають з-під пресу, міститься велика кількість м'якоті плодів, тому перед консервацією такий сік профільтруйте. Після фільтрації сік підігрійте в емальованій каструлі до температури 80 - 85° С і розлийте в скляні банки. Банки закрийте жерстяними кришками і пастеризуйте в гарячій воді (85° С) протягом 15 - 20 хв. Якщо ви хочете отримати смачний, готовий до вживання сік, до нього потрібно додати цукор. В сік з вишні додайте цукор до 20%, в сік із сливи - до 10%, в малиновий - до 15%. Всі підсолоджені соки обов'язково пастеризуйте.
Добрі прозорі соки виходять з червоної і чорної смородини, малини, вишні. Звичайно сік буває каламутним і містить частинки плодів. Щоб від них
звільнитися, профільтруйте сік через тканину, а потім дайте йому відстоятися в холодному приміщенні. Соки з м'якоттю, на відміну від прозорих, містять, окрім власного соку, ще дуже подрібнену плодову м'якоть. Такі соки багатші вітамінами і корисніші.

СІК З МАЛИНИ
Малина віддає сік легко, тому прогрівати ягоду не потрібно. Відразу після їх роздавлювання відіжміть сік через мішечок. Сік з малини дуже кислий, тому або змішайте його з соком солодких плодів, або при вживанні розведіть цукровим сиропом.

ВИШНЕВИЙ СІК
З вишень видаліть кісточки, ягоди роздрібнюйте, а потім отримайте сік за допомогою соковарки, соковижималки або вручну. Потім сік піддайте тепловій обробці, окрім соку з соковарки.

АБРИКОСОВИЙ СІК
Абрикоси цінуються через вміст в них каротину, тому сік з них готуйте
тільки з м'якоттю. Переробляйте на сік стиглі плоди з яскраво-оранжевим забарвленням. Абрикоси розріжте, видаліть кісточки обшпарте окропом, розм'якшені плоди протріть через дрібне сито, додайте воду, в якій їх обшпарювали, масу прогрійте при 85° 5 хв, розлийте в гарячі банки і зразу ж закрийте.

ТОМАТНИЙ СІК
Сік готуйте з помідорів, що добре виспіли. Помідори очистіть від плодоніжок, вимийте і поріжте. Покладіть їх в емальовану каструлю і, помішуючи, кип'ятіть 5 - 10 хв. Гарячими протріть через друшляк або дрібне сито. Отвори в друшляку повинні бути такі, щоб затри-мувалися шкірка і насіння. Сік знову нагрівайте. При бажанні можна додати на 1 л соку 10 г солі. Банки стерилізуйте при слабому кипінні (півлітрові - 3 - 5 хв, літрові - 8 - 9 хв, трилітрові - 12 - 15 хв).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 16.07.2004 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2198

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков