Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3468)
З потоку життя (6707)
Душі криниця (3633)
Українці мої... (1488)
Резонанс (1549)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1730)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: МОВА НА КАРАНТИН╤
Нав╕ть агон╕зуючи, к╕стлява рука влади буде намагатися знищити укра╖нську мову, як опору...


ВАЛЕНТИН БУТ: COVID-19. КРИМ ╤ НЕ ЛИШЕ
Перш╕ пов╕домлення про вогнище зараження у Вухан╕ сприймалися тут, як репортаж╕ з ╕ншо╖ планети.


В╤РУС ЗАБУТТЯ. ЧАС ЗНОВУ РЯТУВАТИ УКРА╥НСЬКУ КУЛЬТУРУ
Минають роки, зм╕ню╓ться пол╕тики, але стаб╕льним залиша╓ться ставлення до гуман╕тарно╖ сфери....


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: НОТАТКИ П╤СЛЯ ФОРУМУ
Чомусь про це н╕хто не пише, але Форум видавц╕в у Львов╕ вбива╓ сам себе непом╕рною жад╕бн╕стю...


МИР, ЗАРАДИ ОСЯГНЕННЯ ЯКОГО НЕ ТРЕБА Й ПАЛЬЦЕМ ВОРУШИТИ?
Без того всього, як ╕ без державник╕в у влад╕, н╕ про як╕ повернення, н╕ про який мир не варто й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 31.01.2020
ЧИЯ УКРА╥НА?

Фронти ╕нформац╕йно╖ в╕йни -
Ми програ╓мо ╖х ╕ дал╕, крок за кроком.
Про око лаючи пор╕ддя сатани,
Йому п╕д╕гру╓мо тим ╕ ╕ншим боком…

- Про що це в╕н? - скаже хтось. - Який ще програш? Про яке п╕д╕грування мова?
Д╕йсно, далекому в╕д св╕ту м╕д╕йних реал╕й читачев╕ важко нав╕ть уявити, що под╕бне може мати м╕сце. Особливо ж, в час╕ в╕йни. Ще б╕льше тих, як╕ н╕ про що под╕бне нав╕ть не замислюються. Справд╕, який стосунок до ╕нформац╕йно╖ в╕йни мають мил╕ ведуч╕ ╤нтеру, актуальн╕ програми NewsOne(у) чи запальн╕ влащенк╕вськ╕ ток-шоу на ZIK(у)? Який стосунок до ╕нформац╕йних батал╕й мають сво╖ в дошку Свати, тим б╕льше, Слуга Народу? Про ставлення нашо╖ публ╕ки до них зайве говорити, адже й дос╕, вмикаючи телев╕зор ╕ бачачи на екран╕ знайоме обличчя, не вс╕ зразу скажуть, чи то Зеленський виступа╓ з полум'яною промовою проти кровос╕с╕в-ол╕гарх╕в, а чи Голобородько, з ол╕вцем в руках, уважно слуха╓ Б╓н╕них настанов.
А що вже казати про ╕нформац╕йн╕ в╕йни на перифер╕╖! Чимось далеким, нереальним ╕ дуже сумн╕вним, нав╕ть для тих, хто кра╓м вуха щось там чув про те, вигляда╓, скаж╕мо, пол╕тика укра╖нсько╖ влади стосовно ╓дино╖ державницько╖ укра╖нськомовно╖ газети Криму «Кримсько╖ св╕тлиц╕». Хоча, яка вже там пол╕тика! Наша влада, незалежно в╕д ╕мен, не просто не жалувала - в╕дверто не любила цю кримську газету. В час╕, коли московомовна преса Криму отримувала в╕д укра╖нсько╖ влади м╕льйони, «КС», немов яка байстрючка, перебивалася з хл╕ба на воду, сид╕ла по вуха в боргах, по п╕вроку не мала кошт╕в на зарплати сп╕вроб╕тникам. Наприк╕нц╕ 2009 року та нелюбов сягнула такого градусу, що незручну газетку було вир╕шено прибрати до рук. Сказано - зроблено. "Борц╕ за державницьке ╕нформац╕йне поле Криму" з М╕нкульту та ДП ГЖВ зв╕льнили головного редактора, звинувативши його у ф╕нансових зловживаннях, газету переформатували ╕, випустивши про людське око якийсь м╕зер здво╓них номер╕в, за к╕лька м╕сяц╕в закрили. Лише р╕шення суду, який, не виявивши у д╕ях облудно звинуваченого головреда н╕яких зловживань, зобов'язав поновити його на посад╕, та наполеглив╕сть читач╕в, як╕ не хот╕ли втратити свою газету, повернули «КС» до життя.
Та правду кажуть, що насильно милою не станеш. Особливо ж, коли зам╕сть диф╕рамб╕в, «КС» стала звинувачувати тепер вже "революц╕йну" владу фактично у здач╕ Криму ворогу (див.: http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=12974 ).
Тож вже на третьому роц╕ анекс╕╖, не дочекавшись, доки до св╕тличан доберуться спецслужби Москви, ка╖ни з ДП НГЖВ та М╕нкульту знову взялися до «КС». Цього разу зв╕льнили всю редакц╕ю «КС» за те лише, що ╖╖ колектив поклав не залишати Криму, розд╕лити долю сво╖х читач╕в, п╕дло кинутих революц╕йною владою на ласку загарбника. На показ же облудно було заявлено, що редакц╕я «КС» пере╖хала до Ки╖ва, де й видаватеме газету. Було створено клона, який виходив на материку у 2017-2018 роках м╕зерним паперовим накладом, а у Мереж╕ - ╓диний спос╕б дотягнутися до нього з Криму - з'являлася паками, раз на к╕лька м╕сяц╕в, останн╕м часом ще й здво╓ними числами.
Щось проясню╓ться вам, читачу, а чи все ще так само туманно ╕ незрозум╕ло?
Певно, ще б╕льш незрозум╕лою для широкого загалу ╓ ╕стор╕я з припиненням ф╕нансування кримськотатарського телеканалу ATR та л╕кв╕дац╕╓ю ╕номовлення. Чи… може, наша влада таки зна╓, що робить? Справд╕, нащо витрачати м╕льйони, якщо кримц╕ не збираються хором йти в партизанськ╕ загони, а "глибокостурбована" англомовна публ╕ка не форму╓ ╕нтербригади?! М╕льйони зовс╕м не зайв╕ для б╕дно╖ кра╖ни. ╥х можна витратити хоч би й на зменшення комунальних тариф╕в, на зб╕льшення субсид╕й та п╕льг, на телепрограми на "общ╓понятном" для заявлених до ре╕нтеграц╕╖ територ╕й, на тих же веселих Сват╕в, на Квартали ╕ Дизельшоу, зрештою, на достойну зарплату ефективним менеджерам. А все, що варто знати киримлар та англомовн╕й публ╕ц╕, скажуть наш╕ л╕дери, ╕ то - на найвищому р╕вн╕. Он, як на в╕дкритт╕ ПАРЕ наш Гончаренко вр╕зав вс╕м тим Рашатудеям! Н╕-н╕ - наша влада таки зна╓, що робить!
Можливо, можливо… От лиш нам тут, за поребриком, дуже дивними видаються методи зм╕цнення ╕нформац╕йно╖ потуги укра╖нсько╖ держави шляхом л╕кв╕дац╕╖ ╕номовлення, перекриття кисню ATR, кодування, власне - унеможливлення доступу до таких популярних, зокрема, тут, в Криму, укра╖нських телеканал╕в, при тому, що пошесть та дивним чином не зачепила жоден телеканал, асоц╕йований з кумом ВВП.
Щось все те дивним чином нагаду╓ нам пол╕тику щодо «Св╕тлички». Виходить на те, що ан╕ плин часу, н╕ зм╕на ╕мен владц╕в, н╕ майдани-революц╕╖ не зм╕нили вектора укра╖нсько╖ ╕нформац╕йно╖ пол╕тики. Не пустила б моя геройська влада ╕ Укра╖ну усл╕д за Кримом. Про те думаю щоразу, проходячи повз свою м╕сцеву раду, над якою, зам╕сть милого серцю жовто-блакитного, майорить сьогодн╕ триколор.
╤нформац╕йна в╕йна. ╥╖ ведуть проти нас давно ╕, загалом, усп╕шно. Так само, як ╕ ф╕нансову. Так само, як ╕ економ╕чну. А тепер, вже шостий р╕к, як ╕ збройну. Хоча, яка там в╕йна, адже моя влада й дос╕ не визнала того на законодавчому р╕вн╕. Ми ж на тому цин╕чному ╕нформац╕йному пол╕ бою часто нагаду╓мо кошеня, яке зам╕сть запустити к╕гт╕ в свого кривдника, ганя╓ за власним хвостом, до якого той причепив брязкальце.
Тож, може, досить, панове скрип╕ни, генерувати ненависть одних укра╖нц╕в до ╕нших, кидаючи в прямому етер╕ ╕нфантильно-ритуальне "чийкрим" в лице аннам-мар╕ям, усикам чи менш публ╕чним мешканцям Криму, добре розум╕ючи при тому, що, ставлячи те питання, не ризику╓те в сво╖х ки╖вських студ╕ях н╕чим, вони ж, в╕дпов╕вши на нього в дус╕ Резолюц╕╖ Генассамбле╖ ООН 68/262, мають ц╕лком реальн╕ шанси надовго потрапити за грати (ст. 280.1 КК РФ)? Може, пора б задуматися над тим, чия Укра╖на - укра╖нсько╖ нац╕╖, а чи маф╕озних клан╕в, що тягнуть ╖╖ назад у ╕мперське ст╕йло, руйнуючи ╕нформац╕йн╕ баст╕они держави, зокрема? Може б запитати про те нашу любу владу? Чи... те не так безпечно?

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21974

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков