Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2020 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 31.01.2020
╤ЛЮЗ╤Я П╤Д НАЗВОЮ «З ЧИСТОГО ЛИСТА», АБО ЧОМУ «ЗМ╤НА» СУРКОВА - НЕ ПРО ЗМ╤НУ КУРСУ РФ

Експерти наголошують: насправд╕, ще велике питання, хто для Укра╖ни небезпечн╕ший — “демон╕зований” Сурков чи його “добрий” наступник Козак?

Пом╕чник президента Рос╕╖, куратор “Л/ДНР” Владислав Сурков, який очолював укра╖нський напрямок у рос╕йськ╕й зовн╕шн╕й пол╕тиц╕ з 2013 року, н╕бито йде у в╕дставку. В╕дпов╕дну ╕нформац╕ю оприлюднив 25 с╕чня Олекс╕й Чеснаков — пол╕толог з найближчого оточення Суркова. За його словами, Сурков йде з держслужби “в зв'язку з╕ зм╕ною курсу на укра╖нському напрям╕”. ╤мов╕рно новим куратором “укра╖нського напрямку” стане Дмитро Козак, також в╕домий як куратор в╕д Кремля в окупованому Криму, а ще – на П╕вн╕чному Кавказ╕ та в Молдов╕.
Чи вплинуть под╕бн╕ кадров╕ р╕шення Москви на ситуац╕ю в так званих “республ╕ках”, а також на в╕йну, що продовжу╓ться на Донбас╕? Ну, в це мало хто в╕рить, адже в╕д зм╕ни м╕сць доданк╕в сума не зм╕ню╓ться. А сума, в даному раз╕, це тотал╕тарна РФ на чол╕ з одноос╕бним приймачем вс╕х р╕шень — Пут╕ним, ц╕ль якого незм╕нна — знищити незалежну Укра╖ну. Однак на сьогодн╕ нам вперто намагаються «впарити» тезу, мовляв, в╕дх╕д Суркова н╕бито означа╓ зм╕ну курсу Кремля по укра╖нському питанню, що Пут╕н готовий до компром╕с╕в. Тож питання: нав╕що робляться под╕бн╕ вкиди та, власне, що насправд╕ сто╖ть за розмовами про н╕бито "в╕дх╕д" так званого рос╕йського куратора по ОРДЛО Суркова?
Пол╕толог Олег Саакян наголошу╓, що ц╕л╕ Пут╕на не зм╕нюються, власне, про це говорять ╕ його останн╕ д╕╖ — конституц╕йн╕ правки, заяви щодо укра╖нського Причорномор’я ╕ так дал╕. Натом╕сть, зм╕ню╓ться т╕льки одне — ╕нструмент реал╕зац╕╖ цих ц╕лей. “Чому в Укра╖н╕ це сприймають, що, мовляв, прих╕д Козака дасть якийсь позитивний поштовх у рос╕йсько-укра╖нських в╕дносинах? Тому що в нас трива╓ в╕йна. А в╕дтак питання, як╕ стосуються внутр╕шн╕х перестановок у Кремл╕ ╓ сам╕ по соб╕ вибуховими для укра╖нського ╕нформпростору. Себто кожен експерт хоче показати власну об╕знан╕сть, спрогнозувати якийсь подальший розвиток под╕й тощо. А там — в РФ — цю тезу намагаються п╕днести, що Кремль н╕бито в╕д╕йшов в╕д жорсткого сценар╕ю, який пов’язують ╕з Сурковим. Це класична ╕стор╕я про “винн╕ знайден╕ — винних покарано”. Мовляв, Сурков був таким соб╕ злим ген╕╓м, який на св╕й власний розсуд вибудовував вертикал╕ управл╕ння в окупованих територ╕ях, просував сценар╕й по розхитуванню Укра╖ни зсередини тощо. А от тепер з’явиться добрий пол╕цейський — Козак, який, зв╕сно, й надал╕ гнутиме ту ж саму л╕н╕ю, але, тим не менш, все це пода╓ться п╕д соусом “Рос╕я зм╕ню╓ курс по укра╖нському питанн╕”. Направду ж, це н╕що ╕нше, ан╕ж звичайн╕с╕нька зм╕на п╕дход╕в, а курс, ц╕л╕ — залишаються незм╕нними”, - стверджу╓ Саакян.
На думку в╕йськового експерта, ╕сторика Дмитра Сн╓г╕рьова, весь цей пот╕к ╕нформац╕╖ з н╕бито в╕дставкою Суркова — це елемент емоц╕йно-психолог╕чно╖ операц╕╖ рос╕йських спецслужб з метою дезорган╕зац╕╖ ситуац╕╖ всередин╕ Укра╖ни. Тобто нам, укра╖нцям, намагаються нав’язати думку, що ми можемо пристати на б╕льш лояльний для себе сценар╕й розвитку ситуац╕╖ на Донбас╕.
“╤нформац╕я про в╕дставку Суркова тиражуються в укра╖нських ЗМ╤ ╕з завидною пер╕одичн╕стю. Однак без пояснення процес╕в, як╕ проходять в Кремл╕. Насправд╕, в РФ нема╓ конфл╕кт╕в так званих “веж Кремля”, цю думку нам намагаються нав'язати. ╤ коли ми ╖╖ тиражу╓мо, то це св╕дчать про нерозум╕ння вза╓мод╕╖ силових структур кра╖ни-окупанта.
Рос╕я — це тотал╕тарна держава, з жорсткою вертикаллю п╕дпорядкування. Вс╕ р╕шення там прийма╓ одна людина — Пут╕н. Саме ним Сурков був поставлений на створення конфл╕кт╕в на пострадянському простор╕. У тому числ╕ — процес╕в, що в╕дбулися на територ╕╖ Груз╕╖ (Абхаз╕я та П╕вденна Осет╕я). ╤ донбаський сценар╕й — це лише калька тих под╕й, списана один-в-один”, - каже експерт. ╤ дода╓: “Сурков в╕дпов╕да╓ за под╕бн╕ процеси на всьому пострадянському простор╕. В╕н ╕ сам був генератором в╕дпов╕дних ╕дей, волод╕в певними повноваженнями для контролю за ╖х реал╕зац╕╓ю. У тому числ╕ — мав важел╕ в силових структурах РФ, зад╕яних в процес дестаб╕л╕зац╕╖ ситуац╕╖ в кра╖нах на пострадянському простор╕. Тож нав╕ть можлива в╕дставка Суркова не вплине на запущен╕ Рос╕╓ю процеси, в тому числ╕ в Укра╖н╕. Це, скор╕ше, зм╕на антуражу. Адже що Сурков, що Козак... Обидва ╓ лише реал╕заторами вказ╕вок Пут╕на. Хот╕в би звернути увагу, що ╕нформац╕я про в╕дставку Суркова пода╓ться паралельно з можлив╕стю зрушень по “укра╖нському питанн╕”. Н╕бито з'явилася можлив╕сть домовленост╕ з Кремлем”.
Однак, наголошу╓ пан Сн╓г╕рьов, це далеко не так. “Вибачте, але корисн╕ ╕д╕оти з числа окремих експерт╕в взялися малювати з ймов╕рного наступника Суркова л╕берала, н╕бито готового до якихось компром╕с╕в. Але цього не буде. Ба б╕льше, насправд╕ п╕д великим питанням, хто ╕з них небезпечн╕ший — демон╕зований Сурков чи його “добрий” наступник Козак? Варто б нагадати, що Козак свого часу був зад╕яний в Придн╕стровському конфл╕кт╕. Там було запропоновано так звану “формулу Козака”, яка полягала в тому, що Молдова ма╓ погодитися на федеративний устр╕й кра╖ни. У 2003 роц╕ тод╕шн╕й президент Молдови Ворон╕н спершу пристав на таку пропозиц╕ю. Але вже згодом, п╕д тиском американських дипломат╕в, знайшов розум, аби в╕дмовитися, - згаду╓ в╕йськовий експерт. - Тож якщо Суркова справд╕ пом╕няють на Козака, то, вочевидь, нам пропонуватимуть модель федерал╕зац╕╖ Укра╖ни. Себто той самий Придн╕стровський вар╕ант — “формула Козака”, яку нин╕ ми ╕мену╓мо “формулою Штайнма╓ра”, ╕ яку РФ пост╕йно тракту╓ по-сво╓му. Тобто Кремль намагатиметься спочатку втюхати в т╕ло Укра╖ни кваз╕республ╕ки “Л/ДНР” на умовах конфедерац╕╖, а дал╕ — блокувати будь-як╕ ╕н╕ц╕ативи, зокрема, П╕вн╕чноатлантичний курс та ╕нтеграц╕ю в ╢вропу. Гадаю, нин╕ ми ╓ св╕дками чергово╖ ╕нформац╕йно╖ операц╕╖ Рос╕╖. Мета — показати можлив╕сть, готовн╕сть домовлятися з “укра╖нського питання”. А м╕ж тим, на зм╕ну одному п╕шаку просто приходить ╕нший, однак, не призводячи до зм╕ни розкладу на геопол╕тичний шах╕вниц╕”.
Под╕бн╕ м╕ркування висловив пол╕толог-м╕жнародник ╤гар Тишкевич. Те, що частина в╕тчизняних ЗМ╤ встигли назвати цю под╕ю або “перемогою Укра╖ни”, або “подарунком до дня народження Зеленського”... - б╕льш дурно╖ оц╕нки, з╕зна╓ться експерт, не чув уже давно.
“Те, що нин╕ в╕дбува╓ться не можна розглядати у в╕дрив╕ в╕д реформи системи влади в Рос╕╖ з╕ створенням Держради «п╕д Пут╕на» та планам щодо виходу на нову глобальну угоду з США, Кита╓м ╕ ╢С. Козак — далеко не миротворець, в╕н жорсткий пол╕тик. Сурков, далеко не "яструб в╕йни" - в╕н любитель створювати складн╕ ╕деолог╕чн╕ конструкц╕╖, як╕ можуть спрацювати не одразу. Тому зм╕ни ос╕б ще не означають ново╖ пол╕тики щодо Укра╖ни чи Б╕лорус╕. Це частина системи заход╕в по збереженню (зм╕цненню) рос╕йського впливу на пострадянському простор╕. В╕дбудеться лише “рев╕з╕я” ╕снуючих механ╕зм╕в та визначення пр╕оритет╕в на найближч╕ роки, - наголошу╓ Тишкевич. - При цьому ключов╕ елементи системи Суркова, як╕, на в╕дм╕ну в╕д "Новорос╕╖", спрацювали, залишаться. Це Медведчук, який сутт╓во посилився за президентства Порошенка, це план повернення Донбасу в потр╕бний момент, щоб даний процес закрутив новий виток пол╕тично╖ кризи в Укра╖н╕, послабивши укра╖нськ╕ державн╕ ╕нститути. Тому, на жаль, рад╕ти не варто”.
На думку пол╕толога Володимира Фесенка, Сурков — майстер ╕нтриги, а отже — рекомендовано разом з╕ словами “в╕дставка Суркова” вживати слово “н╕бито”.
“Нагадаю, що це вже далеко не вперше, коли або з’являються чутки про в╕дставку Суркова, або його соратника Чеснакова. Под╕бне тиражу╓ться св╕домо. Власне, що стосу╓ться заяв останнього про н╕бито “зм╕ну курсу по укра╖нському питанн╕”, то, гадаю, н╕чого такого й близько не станеться. Зв╕сно, нараз╕ ╓ актив╕зац╕я переговорного процесу, ╓ прям╕ контакти м╕ж Пут╕ним ╕ Зеленським, чого не було м╕ж Пут╕ним та Порошенком або було в обмежених масштабах (ран╕ше переважно Медведчук працював як посередник). Але щодо ставлення Рос╕╖ до Укра╖ни — по Донбасу, по м╕нських угодах — жодних зм╕н не в╕дбудеться. Принаймн╕, в сторону покращення. Зараз ╕де боротьба двох тактичних л╕н╕й — Суркова ╕ Козака. Ц╕ л╕н╕╖ працюють одночасно. Пут╕н лиш застосову╓ час в╕д часу, то одну, то ╕ншу — в залежност╕ в╕д тактичних ╕нтерес╕в. Л╕н╕я Суркова — це залишити все без зм╕н. Сурков противник будь-яких компром╕с╕в. Щодо л╕н╕╖ Козака, то в нього дещо ╕нший, б╕льш прагматичний п╕дх╕д”, - каже пол╕толог.
Пан Фесенко вважа╓, що заради повернення “Л/ДНР” в т╕ло Укра╖ни Козак нав╕ть готовий ╕ти на певн╕ поступки та компром╕си, на в╕дм╕ну в╕д категоричного Суркова. Але ╓ одне “але”... “Тут варто згадати про те, що Козак був автором в╕домого плану по ре╕нтеграц╕╖ Придн╕стров’я в Молдову, а також, що не менш важливо, в╕д╕грав неабияку роль у вибудовуванн╕ коал╕ц╕╖, яка забезпечила трансформац╕ю влади в кра╖н╕. У результат╕ посилилися позиц╕╖ пророс╕йського президента Додона ╕ ослабли про╓вропейськ╕. ╤ я не виключаю, що така гнучка пол╕тика Козака, його схильн╕сть до багатоход╕вок - симпатична Пут╕ну. Формальна конструктивн╕сть Козака може створити для нас проблеми. Власне, Козак ма╓ результативний кейс переговор╕в з пом╕чником Зеленського — ╢рмаком. ╤ оця зв’язка ╢рмак-Козак, вона достатньо ефективно спрацювала — розведення в╕йськ, обм╕н полоненими. Однак важливо не потрапити на його гачки. В╕н може запропонувати пошук компром╕с╕в, якийсь св╕й вар╕ант. Треба дивитися, наск╕льки усе це прийнятно для Укра╖ни”, - резюмував Володимир Фесенко.
Поговорив Мирослав Л╕скович
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2020 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21961

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков