Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3755)
З потоку життя (6958)
Душі криниця (3741)
Українці мої... (1518)
Резонанс (1628)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1763)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ХМАРИ НАД КРИМОМ
Розчаровання те не об╕йшло н╕ п╕дпри╓мц╕в, н╕ бюджетник╕в, н╕ нав╕ть пенс╕онер╕в.


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: КНИЖКОВ╤ ДЖУНГЛ╤-2020
У джунглях сво╖ закони, з╕ сво╖ми хижаками ╕ сво╖ми маугл╕, пастками ╕ блудом. Там сильн╕...


ВОЛОДИМИР КЛИМЕНКО: БУДАПЕШТСЬКИЙ МЕМОРАНДУМ. ДН╤ПРОВСЬКИЙ КАСКАД. 2021 Р╤К ТА ГОЛ╤ВУД
Ця стаття, опубл╕кована автором у Мереж╕, зверта╓ на себе увагу наст╕йним закликом до влади про...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ПРАВО НА ПРИВАТН╤СТЬ
Останн╕й у цьому роц╕ допис буде про незахищен╕сть. Це як ков╕д – н╕коли не зна╓ш, з якого...


ВАЛЕНТИН БУТ: ЗА КОРДОН!
Т╕, хто вийшли з Есересер╕╖, добре знають, що верхом мр╕й всякого совка час╕в Великого Застою,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 10.01.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 10.01.2020
ЩО МА╢ НА МЕТ╤ ╤Н╤Ц╤АТИВА ГАЛИНИ ТРЕТЬЯКОВО╥ – СТВОРЕННЯ ПЕНС╤ЙНОГО РАЮ ДЛЯ ЗАПРОДАНЦ╤В, ЧИ ЩЕ ОДИН КРОК УКРА╥НИ НА ШЛЯХУ ДО ПРАВОВО╥ ДЕРЖАВИ?

Нещодавн╓ висловлювання «слуги народу», Голови ком╕тету ВР з соц╕ально╖ пол╕тики пан╕ Галини Третьяково╖ про те, що Укра╖на ма╓ виплачувати сво╖м громадянам з неп╕дконтрольних територ╕й пенс╕╖, незалежно в╕д тих, як╕ виплачу╓ ╖м окупант, збурило Укра╖ну. Як же так – запроданцям ще й платити ма╓мо з нашого ╕ без них злиденного гаманця?!
Почуття народу можна зрозум╕ти. А от зрозум╕ти публ╕чних ос╕б, тим б╕льше, пол╕тик╕в, як╕ апр╕ор╕ мають в першу чергу керуватися правом, а не емоц╕ями, тим не менш, шалено опонують ╕н╕ц╕атив╕ пан╕ Третьяково╖, дуже складно. Схоже, дурман попул╕зму в ╖хн╕х м╕зках розр╕сся так густо, що паросткам мудрост╕ просто не пробитися...
Пом╕ркуймо: чи ма╓ держава Укра╖на зобов'язання перед тими громадянами, яким вона ж призначила пенс╕╖? Безсумн╕вно, якщо вона правова держава. Б╕льше того, особи, як╕ досягли пенс╕йного в╕ку вже п╕сля втрати нею контролю над територ╕ями ╖х замешкання, також мають повне право на пенс╕йне забезпечення в╕д держави Укра╖на. Аби не бути голосл╕вним, додам, що це було п╕дтверджено р╕шеннями ЕСПЛ у справах «П╕чкур проти Укра╖ни», «╤лашку та ╕нш╕ проти Молдови та Рос╕╖», та Постановою Пленуму Верховного суду Укра╖ни в╕д 24 кв╕тня 2015 року №6 у справ╕ мешканця м╕ста С╕мферополя Володимира ╤оффе проти Управл╕ння Пенс╕йного фонду Укра╖ни в Центральному район╕ м╕ста С╕мферополя, АР Крим. У згадан╕й Постанов╕ ВС Укра╖ни прямо зазначено, що «…незалежно в╕д подальшого м╕сця проживання, громадянин ма╓ так╕ сам╕ можливост╕ для реал╕зац╕╖ свого права на пенс╕ю, як ╕ громадянин, який прожива╓ на територ╕╖ Укра╖ни».
╤нша р╕ч, що на окупован╕й/неп╕дконтрольн╕й територ╕╖ держава Укра╖на може, з незалежних в╕д не╖ причин, не мати можливостей для виконання вищезгаданих ╕ неназваних тут сво╖х зобов'язань. Але ж на територ╕╖, де пану╓ ╖╖ юрисдикц╕я, сво╖ зобов'язання вона ма╓ виконувати повною м╕рою, ч╕тко ╕ без затримки. ╤ то – без жодних додаткових умов, без дискрим╕нац╕╖, без утиск╕в ╕ принижень сво╖х громадян. Якщо вважа╓ себе правовою державою, зв╕сно.
Чи повинно, при тому, мати значення для держави, отриму╓ та чи ╕нша особа пенс╕ю чи як╕сь ╕нш╕ виплати на окупован╕й територ╕╖ з рук окупанта? З точки зору права, – н╕, не ма╓. Вдумаймось: яке д╕ло укра╖нським чиновникам, призначеним виключно для того, аби неухильно дотримуючись закону, виконувати зобов'язання держави щодо сво╖х громадян, до того, що окупант буде ощасливлювати б╕дах, як╕ потрапили в його лабета, виплачуючи ╖м ще й свою пенс╕ю? Очевидно, що н╕якого.
Але тут на поверхню виповза╓ добре вс╕м в╕дома "жаба". ╤ тод╕ кулявлобн╕ прем’╓ри забороняють ПФ виплачувати пенс╕ю кримчанам, перш н╕ж ╖х паперов╕ пенс╕йн╕ справи не будуть переведен╕ на п╕дконтрольну територ╕ю. Так, ч. 4 Постанови КМУ в╕д 2 липня 2014 р. №234 (чинна до сьогодн╕) наклада╓ на територ╕альн╕ п╕дрозд╕ли ПФУ обов’язок робити запит до ПФ кра╖ни-окупанта з метою витребування в них паперово╖ пенс╕йно╖ справи того звихнутого мешканця Криму, який зам╕сть втро╓ б╕льшо╖ москов╕йсько╖ пенс╕╖ забажав отримувати свою, укра╖нську. Чого тут було б╕льше – ото╖ давучо╖ «жаби», а чи холопсько╖ запопадливост╕ – як би не завдати збитк╕в Пенс╕йному фонду «дружньо╖» держави, яка щойно в╕дхопила добрячий шмат тво╓╖ територ╕╖ – важко вгадати. Як би там не було, маховик ганьби було запущено. Чи було при тому розум╕ння, що змушування чиновник╕в ПФУ до сп╕впрац╕ з чиновниками ПФ РФ на р╕вн╕ урядово╖ постанови було н╕чим ╕ншим, як примусом до колаборац╕╖ з кра╖ною-окупантом в час╕ в╕йни з нею? Чи було розум╕ння, що передача «партнерам» з ПФ РФ конф╕денц╕йних даних кримчан, в тому числ╕ учасник╕в АТО, було н╕чим ╕ншим, як актом зради щодо сво╖х громадян? Чи ╓ розум╕ння що така ганебна повед╕нка влади п╕дрива╓ дов╕ру громдян до держави, руйну╓ ╖╖ ╕м╕дж в очах св╕ту?
Я ц╕лком св╕домий того, що ц╕ мо╖ м╕ркування ╓ не надто близькими для публ╕ки, яко╖ не торкнулися, на щастя, н╕ окупац╕я, н╕ в╕йна, н╕ пов’язан╕ з ними проблеми. Я здогадуюся, що моя позиц╕я ╓ ще б╕льш дивною, а то й неприйнятною для тих, хто плавають де глибше, живуть – де краще, хто звично зневажа╓ право, не в╕рить в справедлив╕сть закону, в непорушн╕сть зобов'язань держави перед сво╖ми громадянами. Проте, маючи п╕сля в╕дмови в╕д накидуваного тут, в Криму, москов╕йського громадянства, а в╕дтак ╕ в╕д значно б╕льшо╖ пенс╕╖, сумний досв╕д принижень у намаганн╕ отримати свою ж, накопичену на стар╕сть пенс╕ю, коли ПФУ в╕дразу ╕ безповоротно в╕дмовився виплачувати св╕й борг перед╕ мною за перш╕ в╕с╕м м╕сяц╕в окупац╕╖, пот╕м не платив пенс╕╖ по п╕вроку, по с╕мнадцять м╕сяц╕в, ╕гноруючи нав╕ть однозначн╕ р╕шення суд╕в та виконавчо╖ служби, дос╕ уника╓ виплати пенс╕йного боргу за п╕втора роки, знаючи не з чуток про кола пекла, якими моя влада (ПФУ, УСЗН, гройсман╕вське ф╕скально-╕дентиф╕кац╕йне кодло, наш╕ найсправедлив╕ш╕ в св╕т╕ суди) прогнала десятки тисяч укра╖нських пенс╕онер╕в, зокрема, колишнього кримчанина, учасника АТО Павла Довбиша, який, втративши над╕ю добитися справедливост╕ у власн╕й кра╖н╕, не бажаючи залишатися об╓ктом знущань чиновник╕в, був змушений ви╖хати з с╕м’╓ю за меж╕ Укра╖ни, я бачу, що пол╕тика системних утиск╕в, обмеження та порушення прав тих укра╖нських громадян, як╕ поза сво╓ю волею опинилися на загарбаних територ╕ях, ╕ дал╕ нац╕лена на ╖х п╕дштовхування в об╕йми Москви, а отже, на подальше в╕дторгнення загарбаних Москов╕╓ю територ╕й. Чи треба казати, що факти колаборац╕╖ на найвищому р╕вн╕ держави-жертви агрес╕╖ ╕ агресора лише посилюють це в╕дчуття?
Хтось скаже, - то, мовляв, окремий випадок. Справд╕, кримчан, як╕ в╕дмовилися в╕д значно б╕льшо╖ москов╕йсько╖ пенс╕╖, не так багато. Знаю, проте достеменно, що моя землячка пан╕ Ксенженко, яка також перевела свою пенс╕йну справу до Б╕лоп╕льського в╕дд╕лення ПФУ, так ╕ не д╕ждала сво╓╖ пенс╕╖, померши ще до того, як з Криму над╕йшла ╖╖ паперова пенс╕йна справа.
Чи не те саме й з ЛуганДон╕╓ю? Ба! – тамтешн╕ пенс╕онери потрапили ще в г╕ршу халепу. Якщо кримським пенс╕онерам Москов╕я платить нар╕вн╕ з╕ сво╖ми ╕ вони не потребують ще й укра╖нсько╖ пенс╕╖, то тамтешн╕м без сво╓╖ укра╖нсько╖ пенс╕╖ на одну лише москов╕йську подачку в дв╕ тисяч╕ рубл╕в просто не вижити.
Зв╕сно, як певна частина кримсько╖ публ╕ки, так ╕ якась к╕льк╕сть тамтешн╕х, ╓ прихильниками «рускавам╕ра» ╕ вол╕ли б жити не п╕д тризубом, а в зат╕нку розчеп╕рених крил двоголового орла. Але чи то означа╓, що в╕дпов╕дальна укра╖нська держава ма╓ трактувати нав╕ть цих якось ╕накше, перетворювати ╖х звернення за СВО╢Ю пенс╕╓ю на хресний щлях? В╕дпов╕дь на це питання стане ще зрозум╕л╕шою, якщо розв╕явши дурман пропаганди та проплачених в╕домо ким «соц╕олог╕чних досл╕джень», усв╕домимо: як в Криму, так ╕ на загарбаних територ╕ях Донеччини та Луганщини залишаються м╕льйони громадян, як╕ н╕коли й не в╕дхрещувалися в╕д Укра╖ни.
Тож, якщо ми всерйоз збира╓мося, рано чи п╕зно, повертати загарбан╕ територ╕╖, дуже важливо, аби ставлення тамтешн╕х мешканц╕в до держави Укра╖на було максимально прихильним. А таким воно може бути лише тод╕, коли держава ставитиметься до них справедливо, поводитиме себе г╕дно. Г╕дн╕сть ╕ справедлив╕сть для держави – то, без переб╕льшення, неоц╕ненн╕ якост╕. ╤ не лише для внутр╕шнього користування. Скаж╕мо, назовн╕, в очах св╕ту, дуже негарно вигляда╓, коли ПФ окупанта, хоч-не-хоч, а викону╓ сво╖ зобов'язання, а ПФ кра╖ни, який, власне, й сформований страховими внесками ╖╖ громадян, робить все можливе, аби уникнути виконання сво╖х зобов'язань.
Тож емоц╕╖, панове, то одне, а право – таки дещо ╕нше. ╤ якщо хочемо будувати не якогось покруча, а правову державу, ма╓мо ╕ поводитися в╕дпов╕дно. А та наша публ╕ка, з м╕зк╕в яко╖ ще не випарувався отруйний туман совкових уявлень про справедлив╕сть, де прост╕ше не дати, в╕дняти ╕ розд╕лити, ан╕ж знайти причину, чому не дода╓ться, не примножу╓ться, ма╓ затямити, що пенс╕йн╕ проблеми укра╖нц╕в – а це не лише дискрим╕нац╕я прав переселенц╕в ╕ мешканц╕в окупованих територ╕й, але й м╕зерн╕, часто за межею реального прожиткового м╕н╕муму розм╕ри пенс╕йних виплат б╕льшост╕ пенс╕онер╕в – не в тому, що ПФ платить «с╓парам», а в тому, що нездарн╕ уряди, сформован╕ з обраних т╕╓ю публ╕кою н╕кчем та шахра╖в, не роблять н╕чого сутт╓вого задля реан╕мац╕╖ в╕тчизняно╖ економ╕ки – ╓диного джерела, здатного не лише наповнити пустий гаманець Пенс╕йного фонду, але оживити кра╖ну в ц╕лому. Роб╕мо висновки, товариство.

Валентин БУТ
9 c╕чня 2020 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 10.01.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21906

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков