Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3589)
З потоку життя (6827)
Душі криниця (3677)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1578)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТАРАС МАРУСИК: «ЧИ ЗДОБУДУТЬ СЛАВУ ГЕРОСТРАТА НАПАДНИКИ НА КОНСТИТУЦ╤ЙНИЙ СТАТУС УКРА╥НСЬКО╥ МОВИ?»
Саботування мовного закону у верхах вплинуло на «вс╕ сфери сусп╕льного життя».


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ПРО ПЛАГ╤АТ ╤ ХАЛТУРУ, або А ШО ТАКО╢?
Норми в нашому сусп╕льств╕ деколи так╕ дик╕, що зда╓ться, н╕би я живу в альтернативн╕й до...


КРИМСЬК╤ – УКРА╥НЦ╤, МАЛОРОСИ ЧИ, ПРОСТИ ГОСПОДИ, ХОХЛИ?
Браття-укра╖нц╕! Може, ми помилилися адресою? Може, це не до «Кримських укра╖нц╕в», а...


ВАЛЕНТИН БУТ: ╤НСПЕКЦ╤Я ЕВПАТОР╤ЙСЬКИХ ПЛЯЖ╤В
Без ефективного функц╕онування Укра╖нсько╖ ЕКОНОМ╤КИ н╕ про яку безпеку, н╕ про яке повернення...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЧОРНИЙ СОН ЧЕРН╤ГОВА
Феномен Черн╕гова поляга╓ у тому, що я не знаю красив╕шого укра╖нського м╕ста ╕ водночас...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2020 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 03.01.2020
ЧИ╥ ╤НТЕРЕСИ В╤ДТАНЦЬОВУЮТЬ ПАТР╤ОТИ, В╤ДР╤КАЮЧИСЬ В╤Д КРИМУ

Були часи, коли роками не дивився телебачення. «Зневаживши локшину довгу з екран╕в, читаю улюблен╕ книги» - в╕рш, написаний саме тод╕. Тод╕ дуже виручало рад╕о. Може через те, що наш╕ маф╕оз╕ не сприймали його можливостей всерйоз, не скупили тамтешн╕х журнал╕ст╕в, воно мало св╕й, ц╕лком притомний, голос, з ч╕ткими державницькими, укра╖ноцентричними нотками. Але ж, аби не загубитися у вир╕ в╕тчизняно╖ пол╕тики, перед виборами телетабу зн╕малося ╕ ти по вуха поринав у брудну калабаню пол╕тичного шахраювання, нудотних сер╕ал╕в з п’ятихвилинок ненавист╕, де м╕лко плавали, але дуже активно мутили воду джанг╕рови, корчинськ╕ та ╕нш╕ п╕ховшики.
Поява в 2003 роц╕ порошенк╕вського П’ятого каналу, з його редакц╕йною пол╕тикою, заснованою на стандартах ВВС, була ковтком св╕жо╖ води, под╕╓ю, значення яко╖ важко переб╕льшити. Без такого незагнузданого владою каналу чи й сталися б помаранчев╕ зм╕ни! Можна як завгодно трактувати т╕ под╕╖ – ╕деал╕зувати чи п╕ддавати критиц╕, але вони зм╕нили кра╖ну. Телебачення знову ув╕йшло в мо╓ життя. Попри те, що тепер ╕ ╕нш╕ канали намагалися подавати ╕нформац╕ю б╕льш-менш безсторонньо, П’ятий канал залишався мо╖м фаворитом упродовж рок╕в. Аж до того часу, як Петро Олекс╕йович став президентом. От тод╕ виявилося, що бути безсторонн╕м власником телеканалу значно легше, коли ти не при влад╕. Я не буду тут пригадувати ганебне видворення шустер╕всько╖ Свободи Слова чи пряме запитання кореспондента Deutche Welle, нав╕що президентов╕ кра╖ни приватний телеканал. Скажу лишень, що в╕д 2016 року дивитися його програми, не потерпаючи в╕д сорому, стало неможливим.
На щастя, з’явилися ╕нш╕ телеканали, на яких пробивалася небажана для влади правда. Згадаймо хоча б 112. Чи ми мали сумн╕ви, з чи╓╖ долон╕ дзьобали просо тамтешн╕ журнал╕сти? Певно, що н╕. А все ж, доки його редакц╕йна пол╕тика була б╕льш-менш збалансованою, доки стандарти порядно╖ журнал╕стики були сяк-так дотримуван╕, доки в його програми запрошувався не один лише жорстко визначений власником пул куплених з тельбухами говорун╕в, в╕н був ц╕кавим ╕ корисним джерелом ╕нформац╕╖. Що сталося пот╕м, добре в╕домо. На жаль, т╕ зм╕ни, торкнулися не лише 112. Телеетер Укра╖ни щодал╕, то б╕льше, сказати б, «рег╕онал╕зувався» Ще якийсь час можна було дивитися ZIK, але й в╕н, зрештою, з╕йшов нан╕вець, поповнивши колекц╕ю кума ВВП. В╕дтод╕ дивитися його стало геть неможливим.
Що ж укра╖нського залиша╓ться в ном╕нально укра╖нському телеетер╕ сьогодення? Трохи на Громадському, на UA та UA Крим, дв╕-три програми на ESPRESO, по одн╕й на ICTV та 1+1. Щось забув?
Не пан╕куючи, все ж сл╕д констатувати, що п’ята колона в кра╖н╕ значно актив╕зувалася. Як би те не сумно було констатувати, але сталося це унасл╕док розчарування результатами д╕яльност╕ попередньо╖ влади, яка, задекларувавши правильн╕ ор╕╓нтири на реформи, рухалась часом у зовс╕м протилежному напрямку. Широка публ╕ка, мо’ й не надто грамотна, але вона непомильно в╕дчува╓ фальш. Тим б╕льше, в╕дверту брехню, не кажучи вже про намагання наживатися за рахунок ╖╖ зубож╕ння. Якби не те, постмайданна влада реформатор╕в усп╕шно продовжувала б розбудову укра╖нсько╖ Укра╖ни. Нин╕ ж ма╓мо нового президента. Зеленого в усих розум╕ннях. А ще поведеного на утоп╕чн╕й ╕де╖ знайти порозум╕ння ╕ мир з Москов╕╓ю. В час╕ в╕йни з нею. Запрошення до Укра╖ни пропагандист╕в Красной Зв╓зди, в╕дмова в╕д позов╕в до Газпрому (притому, як стверджу╓ рад╕о «Маяк», не лише в╕д вже практично виграного, але й на вс╕ подальш╕ роки), безг╕мнове поздоровлення народу Укра╖ни ╕ запоб╕гливе новор╕чно-телефонне прив╕тання ВВП, який ясно дав зрозум╕ти москов╕йськ╕й публ╕ц╕, що серед списку гол╕в держав, яким в╕д його ╕мен╕ роз╕слан╕ новор╕чн╕ прив╕тання, ╕мен╕ президента Укра╖ни нема╓ – все те не просто приниження держави – то надломлення паростк╕в г╕дност╕ ц╕ло╖ нац╕╖.
Дуже шкода, що в ц╕й непрост╕й ситуац╕╖ наростаючого протистояння нового ╕ позавчорашнього, ведуч╕ деяких популярних патр╕отичних телепрограм, не надто роз╕бравшись, починають нав’язувати сво╖ особист╕ бачення то╖ чи ╕ншо╖ ситуац╕╖. Так, нещодавно в╕домий телеведучий пан Дроздов в сво╖й авторськ╕й програм╕ уже вкотре, у притаманн╕й йому експресивн╕й манер╕, нав’язував сво╖м шанувальникам (а ╖х у нього таки чимало) думку про безповоротн╕сть втрати Криму. Побудова моста, певно, н╕чого не означала для нього, бо, мо’ й не в╕рив в те, що його колись побудують, а от в╕дкриття зал╕зничного руху по тому мосту обернулося руйнуванням тих його ╕люз╕й. А раз так, то - прощавай, нев╕рний Криме, прощавай назавжди!
Така реакц╕я чомусь дуже нагаду╓ типову повед╕нку розбалуваних надм╕рною увагою самозакоханих ╕нфант╕в та ╕стеричних д╕виць. Але то перша реакц╕я. Пан Дроздов або дуже талановито гра╓ роль самовпевненого дурника, або ж д╕йсно не розум╕╓, що причина втрати Криму - то аж н╕як не вроджена зрадлив╕сть його мешканц╕в, як╕ в 1991 роц╕, нагадаю, дв╕ч╕ - спершу на м╕сцевому (20 с╕чня), а пот╕м на всеукра╖нському (1 грудня) референдумах - п╕дтвердили його належн╕сть до Укра╖ни, а загарбницька пол╕тика сус╕ди, з одного боку та в╕дверте сприяння тому нашо╖ домашньо╖ маф╕╖ - одного з мацак╕в г╕гантського постсов╓цького спрута, голова якого сам╕ зна╓мо де.
В останн╓ н╕як не хочеться в╕рити, чи не так? Правда надто страшна. Прийнявши ╖╖, треба б д╕яти, а тут, ось - ╕ винних призначено, ╕ робити н╕чого не треба. Дуже зручно. Тарас Григорович про под╕бне колись написав: "теплий кожух, т╕льки шкода, не на мене шитий, а розумне ваше слово брехнею п╕дбите."
Пан Дроздов, поза всяким сумн╕вом, ╓ талановитим телеведучим. Його ╕мпульсивн╕сть, його пом╕рно-кострубата мова, приправлена то тут, то там перчинками тако╖ популярно╖ вже й не лише серед охлосу ненормативно╖ лексики, заворожу╓ аудитор╕ю. Публ╕ка таких обожню╓. ╤нша р╕ч, чи задуму╓ться над тим, що, св╕домо чи н╕, хлопець гра╓ проти нац╕╖, в╕дтанцьовуючи ╕нтереси спрута.
Валентин БУТ
2 с╕чня 2020 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2020 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21888

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков