Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В НЕБЕСНО╥ СОТН╤
Учасники поминально╖ панахиди за загиблими героями Революц╕╖ г╕дност╕ ╕з запаленою св╕чкою в...


МИКОЛА СЕМЕНА: ДУЖЕ СКУЧИВ ЗА РОБОТОЮ
18 лютого Семена ви╖хав з анексованого Рос╕╓ю Криму на материкову частину Укра╖ни на л╕кування.


СТЕПАН ПРОЦЮК: ВИКЛИКИ ПИСЬМЕННИКОВ╤ ХХ╤ СТОЛ╤ТТЯ
для письменника сьогодн╕ надто мало волод╕ти талантом, ум╕ти створювати глибок╕ жив╕ тексти


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ДИСКРИМ╤НАЦ╤Ю В УКРА╥Н╤ КРИМСЬКИХ ПЕНС╤ОНЕР╤В ╤ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В
Для переселенц╕в ╕з Криму ╕сну╓ окремий порядок виплати пенс╕й, а кримськ╕ д╕ти не можуть вчитися...


ФСБ «ШИ╢» КЕРЧЕНСЬКИМ П╤ДЛ╤ТКАМ П╤ДГОТОВКУ ТЕРАКТ╤В У КРИМУ
у Криму затримано двох неповнол╕тн╕х м╕сцевих жител╕в 2003 ╕ 2004 рок╕в народження, як╕ н╕бито...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2020 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 03.01.2020
DER SPIEGEL: ОБМ╤Н УВ'ЯЗНЕНИМИ М╤Ж УКРА╥НОЮ ╤ РОС╤╢Ю БУВ НЕР╤ВНИЙ, ЯК ╤ В╤ЙНА М╤Ж НИМИ

Обм╕н ув'язненими м╕ж Укра╖ною й пророс╕йськими силами був довгооч╕куваним кроком для с╕мей. Але, як ╕ в╕йна в ц╕лому, процес був дуже нер╕вний. Про це пише Der Spiegel, нагадуючи, що оф╕с президента Укра╖ни наживо транслював обм╕н, який в╕дбувся на контрольно-пропускному пункт╕ в Майорському. Саме через цю точку повинен пройти кожен, хто хоче ви╖хати з окуповано╖ територ╕╖ Донбасу й навпаки. В нед╕лю КПП був п╕д посиленою охороною, а обидв╕ сторони отримали десятки ув'язнених. Рос╕йськ╕ бойовики в╕дпустили з╕ сво╖х в'язниць в Донецьку й Луганську 76 людей, а Укра╖на - 127. Камери зн╕мали, як матер╕ обн╕мають сво╖х син╕в на укра╖нському боц╕, як об╕ймаються ж╕нки у в╕йськов╕й форм╕, як визволеним давали телефони, щоб вони могли зателефонувати сво╖м с╕м'ям. Одна з ж╕нок написала на сво╖й б╕л╕й футболц╕ синьою ручкою напис: "М╕й д╕м - Укра╖на".
Обм╕н в нед╕лю був найб╕льшим за два роки, але в╕н пройшов не у формат╕ "вс╕х на вс╕х". Президент Володимир Зеленський об╕цяв швидко повернути вс╕х ув'язнених додому. Однак, на зустр╕ч╕ у Париж╕ з Володимиром Путн╕м, яка пройшла в присутност╕ н╕мецького канцлера Ангели Меркель ╕ президента Франц╕╖ Еммануеля Макрона, стало зрозум╕ло, що нема╓ порозум╕ння у питанн╕, кого вважати в'язнем в╕йни на Донбас╕. У Париж╕ Пут╕н говорив лише про обм╕н "вс╕х погоджених на вс╕х погоджених" в'язн╕в. Саме це зараз й в╕дбулося, але п╕сля важких переговорах за посередництва ОБС╢. Деяк╕ люди не хот╕ли, щоб Укра╖на в╕ддала ╖х так званим "народним республ╕кам", як╕ н╕хто у св╕т╕ не визна╓. Для Ки╓ва цей обм╕н повинен стати лише першим з ц╕ло╖ низки под╕бних процес╕в. Зг╕дно з укра╖нськими даними, десятки пол╕тичних в'язн╕в дос╕ тримають у в'язницях в окупованому Криму й Рос╕╖. А десятки солдат╕в й цив╕льних перебувають за ╜ратами в захоплених рос╕йськими силами Донецьку й Луганську. СБУ пов╕домля╓ про ще понад 150 людей. Видання пише, що, знову ж таки, Зеленському довелося заплатити високу ц╕ну за визволення солдат╕в й цив╕льних цього разу. Адже Укра╖на в╕ддала рос╕йським силам б╕йц╕в п╕дрозд╕лу "Беркут", як╕ жорстоко атакували учасник╕в протест╕в на Майдан╕ в 2014 роц╕. Тод╕ 100 людей загинули, а ще десятки були поранен╕. Коли в суботу стало в╕домо, що п'ятьох б╕йц╕в "Беркут" в╕дпустять без суду, родич╕ загиблих на Майдан╕ безусп╕шно намагалися заблокувати ви╖зд з в'язниц╕ в Ки╓в╕, де ╖х тримали. "Це ще раз вказу╓ на те, наск╕льки нер╕вна в╕йна, яка трива╓ на Сход╕ Укра╖ни. Без поступок з боку Кремля, який п╕дтриму╓ бойовик╕в м╕льярдами рубл╕в, а також у в╕йськовими й ╕деолог╕чними методами, конфл╕кт навряд чи зак╕нчиться", - йдеться в статт╕.
Der Spiegel нагаду╓, що п╕д час попереднього обм╕ну Укра╖на в╕дпустила одного з ключових п╕дозрюваних у знищенн╕ малайз╕йського рейсу MH17 над Донбасом. Тод╕ Зеленський назвав р╕шення в╕дпустити Володимира Цемаха "дуже важким". Тепер укра╖нського президента критикують за те, що в╕н в╕ддав рос╕йськ╕й сторон╕ б╕йц╕в "Беркуту", позбавивши с╕м'╖ загиблих на Майдан╕ права на справедлив╕сть. "Для укра╖нського президента мають значення нав╕ть невелик╕ усп╕хи, яких в╕н зараз може досягти в конфл╕кт╕ на Сход╕ Укра╖ни п╕сля к╕лькох рок╕в застою. Його д╕╖ можна назвати прагматичними. Але вони обмежен╕, тому що в╕н завжди залежить в╕д бажань Пут╕на", - пише Der Spiegel. Видання нагаду╓, що Зеленський хоче в╕дредагувати М╕нськ╕ угоди. Але Москва на це не п╕де. Пут╕н хоче реал╕зувати домовленост╕ лише п╕сля того, як в Донецьку ╕ Луганську пройдуть вибори. Так Кремль зможе закр╕пити свою владу в Укра╖н╕. Й н╕чого не св╕дчить про те, що в╕н готовий в╕дмовитися в╕д цього плану. "На в╕дм╕ну в╕д Зеленського Пут╕н не в╕дчува╓ тиск, який би змушував його добиватися результат╕в максимально швидко", - йдеться в статт╕.
www.unian.ua

СЕНЦОВ ПРОКОМЕНТУВАВ ОБМ╤Н ПОЛОНЕНИМИ: УКРА╥НА В╤ДДА╢ СПРАВЖН╤Х ВБИВЦЬ

Укра╖нський режисер та колишн╕й бранець Кремля Олег Сенцов прокоментував обм╕н людьми м╕ж Ки╓вом та бойовиками ОРДЛО. У сво╓му Facebook режисер висловив думку, що видача Укра╖ною цих ос╕б позбавля╓ укра╖нц╕в справедливост╕. «Не вс╕ хлопц╕ будуть зв╕льнен╕ нав╕ть з ОРДЛО - хтось залишиться у руках бойовик╕в. Кримськ╕ татари та ╕нш╕ наш╕ пол╕тв’язн╕ ╕ надал╕ будуть сид╕ти у рос╕йських в’язницях. Невинн╕. За це Укра╖на в╕ддасть справжн╕х вбивць: рос╕йських найманц╕в, харк╕вських терорист╕в та п’ятьох беркутовц╕в. ╤ справа не т╕льки в тому, що в нас майже не залиша╓ться цього «людського обм╕нного фонду» (дуже цин╕чний та практичний вираз), ╕ для нового повернення сво╖х заручник╕в укра╖нський уряд буде вимушений надал╕ торгувати ╕нтересами кра╖ни з ворогом. А в тому, що цей крок лиша╓ нас головного – справедливост╕. За цю справедлив╕сть ми стояли на Майдан╕, та змогли перемогти», – наголосив Сенцов. При тому режисер висловив рад╕сть за укра╖нц╕в, як╕ сьогодн╕ повернуться додому завдяки обм╕ну. «Я дуже радий за цих хлопц╕в та ╖х родини, як╕ сьогодн╕ мають зустр╕тися. Кра╖на повинна повертати сво╖х геро╖в, але не ц╕ною паплюження ц╕нностей, за як╕ ц╕ геро╖ билися. Бо вони не скажуть спасиб╕ за те, що справа розстр╕лу людей на Майдан╕ не була зак╕нчена хоча б вироком винним. Що майже через ш╕сть рок╕в ми почали повертатися у ту точку, з яко╖ все почалося. Що те, за що боролися укра╖нц╕, йде прахом», – п╕дсумував в╕н.
www.unian.ua

П’ЯТЬОХ ЕКС-«БЕРКУТ╤ВЦ╤В» ПЕРЕДАЛИ БОЙОВИКАМ «Л/ДНР»

П’ятьох екс-"беркут╕вц╕в", обвинувачених у вбивств╕ 48 людей на вулиц╕ ╤нститутськ╕й, 20 лютого 2014 року, передали самоназваним "ДНР" та "ЛНР" у рамках обм╕ну ув'язненими. Про це пов╕домив ознайомлений з процесом обм╕ну адвокат Валентин Риб╕н, переда╓ "Громадське". Йдеться про Олега Ян╕шевського, Серг╕я З╕нченка та Павла Аброськ╕на, як╕ перебували п╕д вартою, а також Серг╕я Тамтуру й Олександра Маринченка, як╕ залишалися п╕д ц╕лодобовим домашн╕м арештом. За ╕нформац╕╓ю Валентина Риб╕на, трьох екс-"беркут╕вц╕в" Аброськ╕на, З╕нченка та Ян╕шевського передали бойовикам "ДНР", а Маринченка та Тамтуру – "ЛНР".
Дов╕дка УН╤АН. Святошинський районний суд Ки╓ва розгляда╓ справу проти екс-"беркут╕вц╕в" Серг╕я З╕нченка, Павла Аброськ╕на, Олександра Маринченка, Серг╕я Тамтури ╕ Олега Ян╕шевського, яких звинувачують у масових розстр╕лах людей на Майдан╕ 20 лютого 2014 року. 28 грудня на зас╕данн╕ Ки╖вського апеляц╕йного суду прокурори заявили, що екс-"беркут╕вц╕" включен╕ в список на обм╕н утримуваними особами м╕ж Укра╖ною ╕ бойовиками "ЛДНР". Суд в╕дпустив ус╕х п'ятьох екс-"беркут╕вц╕в" з-п╕д варти. Напередодн╕ ввечер╕ п╕д Лук'ян╕вським С╤ЗО сталися сутички м╕ж протестувальниками та силовиками. Люди намагалися заблокувати ви╖зд з Лук'ян╕вського С╤ЗО. П╕сля нетривало╖ сутички, спецназу вдалося в╕дт╕снити ╖х, п╕сля чого з вор╕т С╤ЗО ви╖хав м╕кроавтобус.

СПРАВА «ЕКС-БЕРКУТ╤ВЦ╤В»: ПРЕДСТАВНИКИ ПОТЕРП╤ЛИХ
ЗВЕРНУЛИСЬ ДО ГЕНПРОКУРАТУРИ

Представники родин геро╖в Небесно╖ сотн╕ вимагають в╕д Генпрокуратури зам╕нити склад прокурор╕в у справ╕ колишн╕х «беркут╕вц╕в», яких обвинувачують у розстр╕л╕ актив╕ст╕в Майдану в 2014 роц╕. Про це у Facebook пов╕домила адвокат родин геро╖в Небесно╖ сотн╕ ╢вген╕я Закревська.
За ╖╖ словами, в╕дпов╕дне звернення до Генерально╖ прокуратури Укра╖ни направили представники родин потерп╕лих. "Вчора п╕д ялинку Громадська орган╕зац╕я "Родина Геро╖в Небесно╖ Сотн╕" звернулась до ГПУ ╕ ком╕с╕╖ з затвердження на адм╕нпосади - бо на додачу в╕д зв╕льнення обвинувачених, ми п╕д час розгляду клопотання в апеляц╕йному суд╕ ще й втратили в повному склад╕ обвинувачення", - написала Закревська. Вона зазначили, що прокурор╕в, котр╕ належним чином представляли обвинувачення у справ╕, та решту групи, яка зд╕йснювала важливу роботу щодо п╕дготовки до судових зас╕дань, збирання доказ╕в, "викинули з╕ справи ╕ зам╕нили на мар╕онеточних прокурор╕в". У зв’язку з цим представники родин геро╖в Небесно╖ сотн╕ звертаються до ком╕с╕╖ з добору кер╕вного складу орган╕в прокуратури з проханнями затвердити на адм╕н╕стративних посадах ╤горя Земскова, Ян╕са Симонова, Дениса ╤ванова. Водночас просять не затверджувати Серг╕я Куцого на посаду начальника другого в╕дд╕лу процесуального кер╕вництва Департаменту процесуального кер╕вництва у крим╕нальних провадженнях про злочини, вчинен╕ у зв’язку ╕з масовими протестами у 2013-2014 роках. У генпрокурора Руслана Рябошапки ╕ його заступника В╕ктора Трепака водночас вимагають: "В╕дсторонити в╕д участ╕ у крим╕нальних провадженнях по справах Майдану ╕ перевести ╕з Департаменту процесуального кер╕вництва у крим╕нальних провадженнях про злочини, вчинен╕ у зв’язку ╕з масовими протестами у 2013-2014 роках, Олександра Шевеленка, Серг╕я Куцого та Дениса Субот╕на. Зв╕льнити з посади кер╕вника департаменту процесуального кер╕вництва у крим╕нальних провадженнях про злочини, вчинен╕ у зв’язку ╕з масовими протестами у 2013-2014 роках В╕ктора Мисяка, оголосити в╕дкритий конкурс на цю посаду".
www.unian.ua

У РЕЗУЛЬТАТ╤ ОБМ╤НУ ПОЛОНЕНИМИ ВДАЛОСЯ
ЗВ╤ЛЬНИТИ 12 УКРА╥НСЬКИХ В╤ЙСЬКОВИХ

У результат╕ обм╕ну утримуваними особами м╕ж владою Укра╖ни ╕ т. зв. "ДНР" ╕ "ЛНР", який проходив в нед╕лю, 29 грудня, на КПВВ "Майорське" (Донецька обл.), були зв╕льнен╕, зокрема 12 укра╖нських в╕йськових, пов╕домила уповноважений Верховно╖ Ради з прав людини Людмила Ден╕сова.
"Процес вза╓много зв╕льнення завершився! Наш╕ в╕йськовополонен╕ повернулися додому. Деяк╕ з них роками чекали можливост╕ ступити на р╕дну землю ╕ об╕йняти близьких", - написала вона на сво╖й стор╕нц╕ в соцмереж╕ Facebook у нед╕лю п╕сля завершення обм╕ну.
Зокрема, за словами Ден╕сово╖, зв╕льнен╕: Серг╕й ╤ванчук, Юр╕й ╢втушок, ╤ван Д╓╓в, Роман Фурсов, Богдан Панюшенко, Серг╕й Глондар, Олександр Кореньков, Василь Жемелинський, Володимир Воскоб╕йник, Борис Пундор, К╕м Дуванов, Олександр Геймур.
"Укра╖на ще раз довела, що головною ц╕нн╕стю для держави ╓ ╖╖ люди. Ми н╕коли не залишимо наших сп╕вв╕тчизник╕в без уваги ╕ п╕дтримки. Зв╕сно, нам не вдалося повернути вс╕х, але робота щодо подальшого зв╕льнення наших громадян трива╓. Впевнена, що нам вдасться повернути додому вс╕х, кого дос╕ незаконно утримують у м╕сцях несвободи Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, територ╕╖ тимчасово окупованого Криму та на територ╕ях п╕дконтрольних ╖й невизнаних республ╕к", - написала укра╖нський омбудсмен.
https://ua.interfax.com.ua

╢ВРОСОЮЗ ОЧ╤КУ╢, ЩО П╤СЛЯ ОБМ╤НУ ПРОДОВЖАТЬ
РОЗСЛ╤ДУВАТИ «РОЗСТР╤Л МАЙДАНУ»

╢вросоюз в╕та╓ масштабний обм╕н утримуваними особами, що в╕дбувся 29 грудня за р╕шенням Тристоронньо╖ контактно╖ групи, та оч╕ку╓, що розсл╕дування злочин╕в проти Майдану та зусилля з притягнення винних до в╕дпов╕дальност╕ будуть продовжен╕.
Про це йдеться у заяв╕ речника ╢С, яка оприлюднена на сайт╕ ╢вропейсько╖ служби зовн╕шн╕х д╕й.
"Масштабний обм╕н ув’язненими в╕дбувся п╕сля угоди, яку було досягнуто Тристоронньою контактною групою. Це добрий приклад ╕мплементац╕╖ одного ╕з заход╕в, погоджених п╕д час четвертого Нормандського сам╕ту в╕д 9 рудня. ╢вропейський Союз оч╕ку╓, що вс╕ сторони скористаються цим ╕мпульсом. Робота з виконання заход╕в, погоджених п╕д час сам╕ту, ма╓ бути продовжена", - йдеться у документ╕.
"Ми взяли до уваги обм╕н людей, як╕ пов’язан╕ ╕з траг╕чними под╕ями на Майдан╕ у 2014 роц╕. Ми оч╕ку╓мо, що буде продовжено розсл╕дування вс╕х звинувачень та вс╕ залучен╕ сторони забезпечать, щоб т╕, хто несе в╕дпов╕дальн╕сть (у злочинах), були притягнут╕ до правосуддя", - зазначив речник ╢С.
У заяв╕ ╢вросоюз також п╕дтвердив п╕дтримку переговорам в Нормандському формат╕, зусиллям, що зд╕йснюються ОБС╢ та Тристоронньою контактною групою. ╢вропейська сторона ще раз наголосила на необх╕дност╕ повно╖ ╕мплементац╕╖ М╕нських домовленостей, включаючи пост╕йне припинення вогню.
"Це ╓диний шлях для досягнення зм╕стовного та мирного р╕шення для конфл╕кту на сход╕ Укра╖ни. ╢вропейський Союз залиша╓ться непохитним у п╕дтримц╕ суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни", - йдеться у заяв╕ ╢С.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, 9 грудня у Париж╕ Президент Французько╖ Республ╕ки, Канцлер Федеративно╖ Республ╕ки Н╕меччина, Президент Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ та Президент Укра╖ни на нормандському сам╕т╕, зокрема, вир╕шили, що сторони вживатимуть заход╕в до заохочення Тристоронньо╖ контактно╖ групи сприяти зв╕льненню та обм╕ну утримуваних ос╕б, пов’язаних з конфл╕ктом, до к╕нця року на основ╕ принципу "вс╕х на вс╕х", починаючи з "ус╕х встановлених на вс╕х встановлених", при розум╕нн╕, що м╕жнародним орган╕зац╕ям, включно з М╕жнародним ком╕тетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний ╕ безумовний допуск до вс╕х утримуваних ос╕б.
23 грудня п╕д час в╕деоконференц╕╖ Тристоронньо╖ контактно╖ групи досягнуто домовленост╕ щодо вза╓много зв╕льнення утримуваних ос╕б до к╕нця року, як це передбачено п╕дсумками сам╕ту л╕дер╕в кра╖н "нормандського формату" в Париж╕.
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2020 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21874

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков