Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«З НАБЛИЖЕННЯМ НЕБЕЗПЕКИ ДО НЕ╥ ВЕРТАВ ДОБРИЙ НАСТР╤Й»
Про траг╕чну долю в╕дважно╖ розв╕дниц╕ холодноярських повстанц╕в Ольги...


НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 20.12.2019 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 20.12.2019
МИРОСЛАВ МАМЧАК: ЛОТОФАГИ

(Продовження; попередн╕ розд╕ли в №№49, 50)

Розд╕л I, ч.ч. 2, 3
  2
В╕дкинувши геть уроки ╕стор╕╖, ми намагалися свою державну недосв╕дчен╕сть компенсувати нашим щирим серцем, думали, що наш╕ сус╕ди допоможуть нам у важку годину, що наша дов╕ра, наша сп╕льна в╕ра повернеться нам вза╓мн╕стю ╕ повагою. Так, в останн╕ роки ми завели на флот╕ виключно московську церкву, в╕дсторонюючи в╕д флоту ки╖вську, як╕й у Севастопол╕ так ╕ не дали в╕дпов╕дного прим╕щення. ╤ московська церква «виправдала» ту дов╕ру – виконала покладену на не╖ ╕деолог╕чними структурами Москов╕╖ функц╕ю нейтрал╕зац╕╖ спротиву окупац╕╖ через лицем╕рне використання ╓вангельських моральних припис╕в та демагог╕╖ на теми братолюбства ╕ миролюбства. З початком анекс╕╖ на нив╕ "гр╕ховност╕ братовбивчо╖ в╕йни" та пролиття братсько╖ кров╕ працювали не лише севастопольськ╕ ╕ кримськ╕ священики. Для ╖х п╕дтримки при╖хали "свят╕ отц╕" в рясах нав╕ть з Поча╖вського монастиря, з Терноп╕льщини. Вкуп╕ з ╕деолог╕чним структурами ЧФ ╕ м╕ста вони розмили у кримчан почуття Батьк╕вщини, яка з появою в Криму "зелених чолов╕чк╕в" почала стискатися до розм╕р╕в Кримського п╕вострова.
Кольори рос╕йського прапора швидко ╕ впевнено заливали карту Криму. Под╕╖ нагадували 1941 р╕к. Згадалася в╕дома книга учасника ╤╤ Св╕тово╖ в╕йни Вас╕л╕я Суббот╕на "Как кончаются войны", прочитана незадовго перед тим. Не знаю, чи брали цю книгу спогад╕в ветерана в╕йни укра╖нськ╕ в╕йськов╕ чини ╕ анал╕тики до уваги, чи н╕, але багато чого з написаного старим танк╕стом, який пройшов дорогами в╕йни з першого до ╖╖ останнього дня, мовби в╕ддзеркалилося в кримських под╕ях 2014 року.

Вас╕л╕й Суббот╕н. "1941 год …никто еще не верил, что началась война. Замполиты повторяли одно слово: "Провокация". …Как мы догадывались, никакой связи с командованием и никаких приказов не было".

Чи не повторилося под╕бне у 2014-му в Криму? Чому здали Крим ╕ в╕дступили з п╕вострова без бою? У дн╕, коли рос╕йський спецназ з кубанськими козаками вже топтали укра╖нську землю, вже оточували укра╖нськ╕ в╕йськов╕ частини, набатом звучало ╕ ширилося як заклинання "Не п╕ддаватися на провокац╕╖!". ╤ це твердили не т╕льки зампол╕ти. Вищ╕ державн╕ урядовц╕, група народних депутат╕в, що прибула до Криму, екс-м╕н╕стр оборони генерал арм╕╖ Укра╖ни О. Кузьмук закликали не п╕ддаватися на провокац╕╖, а сам╕ чимскор╕ше покинули п╕востр╕в, забираючись подал╕ в╕д зони прогресуючого вторгнення. Чиновники м╕сцевих адм╕н╕страц╕й, зам╕сть того, щоб протистояти окупантам, зреклися присяги державних службовц╕в, сво╖х виборц╕в, прича╖лася, вич╕куючи, коли вже Укра╖на на п╕востров╕ впаде остаточно, а десь ╕ активно сприяли л╕кв╕дац╕╖ ╕нституц╕й укра╖нсько╖ влади. Командири укра╖нських в╕йськових частин не застосовували плани протид╕╖ терористичним загрозам ╕ захопленню в╕йськових частин, не привели сво╖ п╕дрозд╕ли  у п╕двищений стан, ╖х командирського, оф╕церського моб╕л╕зуючого голосу на захист Криму, загалом, не було чути.
 
Вас╕л╕й Суббот╕н. "Был день, когда мы с немцами шли рядом. В одном направлении — на восток. Они шли по параллельной с нами дороге. Иногда можно было их видеть. Пехота двигалась колоннами. Много солдат ехало в машинах, впереди и сзади мотоциклисты. Отдельно — танки… Так они и прошли. На нас не обратили внимания. То есть понимали, убедились, что воевать, стрелять в них мы не будем".

У лютому-березн╕ 2014-го року укра╖нськ╕ вояки паралельними колонами з рос╕йськими в╕йськовослужбовцями Кримом не ходили, проте, упродовж рок╕в, до анекс╕╖ Криму включно, сп╕льними колонами ходили на сп╕льних парадах на вс╕х державних святах. Браталися ╕ запевняли одн╕ одних про незламн╕сть ╕ в╕чн╕сть сп╕льних бойових традиц╕й ╕ ╕стор╕╖. Для цього у Севастопол╕ нав╕ть створили В╕йськово-морський музей Укра╖ни – ф╕л╕ю Нац╕онального в╕йськово-╕сторичного музею м╕н╕стерства оборони Укра╖ни, який прославляв ╕стор╕ю рос╕йського флоту значно краще, ан╕ж музей самого рос╕йського Чорноморського флоту. Тому п╕д час ╕нтервенц╕╖ в Крим рос╕яни, як ╕ н╕мц╕ вл╕тку 1941-го, були впевнен╕, що укра╖нськ╕ в╕йськов╕ "брати" у них стр╕ляти не будуть, а будуть складати зброю ╕ здаватися. В ╕м'я вихованого у них "флотського побратимства". Тому, в╕дчували себе господарями ситуац╕╖, ходили до заблокованих ними ж укра╖нських в╕йськових частин помитися в баню, столуватися, погомон╕ти-перемовитися, ходили разом до кав’ярн╕, в╕льно заходили аг╕тувати зрадити присяз╕ ╕ оприходувати вже складену укра╖нцями в арсенали ╕ погреби зброю. З’явився у В╕йськово-Морських силах Укра╖ни ╕ св╕й "генерал Власов" – першим, щойно отримавши призначення, зрадив в╕йськов╕й присяз╕ ╕ сво╓му народу командувач В╕йськово-Морських сил ЗС Укра╖ни контр-адм╕рал Денис Березовський.
Зрада Березовського впала вже на зас╕яну в╕дступництвом кримську ниву. Кримський п╕востр╕в вс╕ роки незалежност╕ зас╕вався держаними чиновниками, кер╕вниками силових структур, як╕ принципово ╕ показово в╕дгороджували себе в╕д укра╖нсько╖ нац╕онально╖ ╕де╖, в╕д проблем кримських татар. Вони ж створювали ╕ нестерпн╕ умови для б╕знесу проукра╖нськи налаштованим п╕дпри╓мцям. Пророс╕йський сепаратизм не вважався в Криму чимось антидержавним, навпаки – виявом демократ╕╖ ╕ свободи слова. Вс╕м на м╕сцях належало не створювати перешкод для орган╕зац╕й Русского м╕ра. Це звалося "не давати п╕дстав для провокац╕й". Начальник головного управл╕ння виховно╖ роботи Генштабу ЗС Укра╖ни якось було нав╕ть прислав телеграму на ТРК ВМС "Бриз", якою, всупереч л╕ценз╕йним умовам, вимагав вести половину часу мовлення рос╕йською мовою та щоденно ╕ сп╕льно з рос╕йськими журнал╕стами готувати спец╕альн╕ передач╕ для Чорноморського флоту РФ. В той же час, всякий почин з боку укра╖нських в╕йськових завжди мусив чекати на "пол╕тичне р╕шення", команду з Ки╓ва. Таким чином, наших вояк╕в позбавляли будь яко╖ ╕н╕ц╕ативи на м╕сцях. Якщо ж тако╖ команди не надходило, вони мали сид╕ти ╕ не ворушитися. ВМС Укра╖ни було заборонено вести контроль за д╕ями рос╕йського флоту в Криму. За ╕н╕ц╕ативу, яка була не узгоджена з Ки╓вом ╕ Москвою, суворо карали.
Якось вир╕шив було командувач ВМС адм╕рал ╤гор Тенюх, попри позиц╕ю ЧФ РФ, встановити у Севастопол╕ пам’ятник гетьману Сагайдачному, а до 90-р╕ччя п╕дняття укра╖нських прапор╕в на Чорноморському флот╕ у 1918 роц╕ встановити на Графськ╕й пристан╕ пам’ятну дошку. Пам’ятник, щоправда, встановили, а от дошку – витв╕р мистецтва – пророс╕йськ╕ депутати м╕ськради по-зв╕рячому з╕рвали з╕ ст╕ни ╕ втопили у бухт╕.  З приводу тих под╕й в╕йськова прокуратура ВМС Укра╖ни в╕дкрила к╕лька карних справ. Але не проти тих, хто зривав дошку - проти командувача ВМС "за перевищення повноважень". За проукра╖нськ╕ позиц╕╖, за членство у Сп╕лц╕ оф╕цер╕в Укра╖ни, чи "Просв╕т╕" оф╕цер╕в звинувачували в нац╕онал╕зм╕, обмежували кар’╓рний р╕ст ╕ просування по служб╕, усували з посад ╕ в╕дправляли в запас. Така ситуац╕я на укра╖нському флот╕ почала формуватися в╕дразу п╕сля завершення розпод╕лу Чорноморського флоту ╕ зм╕ни командування флотом. З року в р╕к йшло приниження власного флоту ╕ вихваляння флоту рос╕йського – його ╕стор╕╖, традиц╕й, "в╕кового слов'янського братства". "Головним у Севастопол╕ був, ╓ ╕ буде Чорноморський флот" – не раз заявляв з екрана телев╕зора ╕ на нарадах голова Севастопольсько╖ держадм╕н╕страц╕╖ В. Яцуба. Власних в╕йськових традиц╕й ╕ геро╖в боротьби за волю свого народу цуралися, з бойово╖ п╕дготовки вимивалася нац╕ональна складова. У ВМС Укра╖ни, як ╕ в ╕нших силових структурах, геро╖в позичали у сус╕д╕в, на поразках вчились перемагати. Проголошували ╓вроатлантичний курс, а на вс╕х практичних навчаннях вчилися воювати з ворогом у сп╕лц╕ з "братським" рос╕йським флотом, а отже, ╕ оч╕куваним супротивником була сторона, до сп╕лки з якою, н╕бито, прагнули. Отак, подв╕йними стандартами, укра╖нська влада сама закладала у св╕дом╕сть укра╖нських вояк╕в  подв╕йну мораль, яка у подальшому стала п╕дгрунтям зради. В╕д в╕йськових моряк╕в Укра╖ни б╕льше вимагали дружити з рос╕йським флотом, ан╕ж зм╕цнювати власну бойову готовн╕сть. Доходило до ц╕лковитого абсурду, коли м╕н╕страми оборони Гриценком, ╢хануровим, ╢желем, Саламат╕ним ╕ Л╓б╓д╓вим проголошувалося, що гарантом безпеки нашого флоту виступа╓ флот "братньо╖ Рос╕╖" та, що "Укра╖на н╕коли воювати не буде". На службу обороноздатност╕ поставили "братство флот╕в", бойову готовн╕сть зам╕нила дружба. Флотська служба перетворилася на гарну, при╓мну ╕ без особливих клопот╕в роботу. Ситуац╕я пост╕йно╖ зм╕ни курсу державного поступу, безв╕дпов╕дальних реформ в умовах, коли гарант╕╖ безпеки покладалися не на власн╕ Збройн╕ Сили, а на сус╕да, коли влада втрачала ╕нстинкт самозбереження, роздвоювало св╕дом╕сть захисник╕в В╕тчизни. ╤деолог╕я "братства двох флот╕в" позбавляла ╖х нац╕онального ╜рунту, а пост╕йне стримування у р╕шеннях виховувало в оф╕церському середовищ╕ звичку до ╕нфантил╕зму, службово╖ безв╕дпов╕дальност╕, яка у час╕ в╕йськово╖ агрес╕╖ ╕ загрози життю деморал╕зувала ╖х св╕дом╕сть, д╕╖ ╕ вчинки. В╕дбувалася прихована морально-психолог╕чна ╕нтоксикац╕я духовно╖ складово╖ захисник╕в Батьк╕вщини.
     
Вас╕л╕й Суббот╕н. "Они боялись не немцев, а …отдать какой-нибудь приказ самостоятельно, без приказа сверху. Никто не осмелился взять на себя ответственность и организовать на каком-нибудь рубеже оборону. Просто отступал. …. Никакой приказ, если он и был, ни до кого не доходил. А самостоятельно, без приказа, командиры боялись хоть что-то сделать. И миллионы солдат отступали без боя".

Вражаюч╕ паралел╕ 2014 року з роком 1941-м! В 2014 роц╕ н╕хто з укра╖нських в╕йськових теж не боявся рос╕йських "зелених вв╕чливих чолов╕чк╕в", не боявся донських чи кубанських казаков, перем╕шаних з м╕сцевими сепаратистами. Б╕льше, н╕ж втратити Батьк╕вщину, боялися п╕дняти руку на "брат╕в по збро╖" – оф╕ц╕йно проголошених гарант╕в ╖х безпеки. Хоч наказ застосувати зброю при спроб╕ захоплення корабл╕в чи в╕йськових частин був, на нього не звертали уваги, вимагали якихось додаткових. Так н╕хто ╕ не осм╕лився взяти на себе оборону Кримського п╕вострова чи п╕дняти сигнал "Помираю, але не здаюся!". ╤ це мало п╕д собою ц╕лий ряд причин. До 2014 року процес в╕йськово╖ п╕дготовки командного складу Збройних Сил Укра╖ни в Криму сягнув тако╖ меж╕, коли оф╕цери боялися проявляти ╕н╕ц╕ативу та брати на себе в╕дпов╕дальн╕сть б╕льше, ан╕ж втратити Батьк╕вщину. У час╕ загрози ╖х командирську волю ╕ оф╕церську честь п╕дпорядкував ╕нстинкт самозбереження ╕ матер╕ально╖ вигоди та заохотив до зради, яка вже ╖м виглядала продовженням ╕люзорного братства "слов’янських народ╕в ╕ флот╕в". У "Положенн╕ про корабельну службу" була старанно об╕йдена можлив╕сть захоплення ╕ блокади корабл╕в чужинцями (а вони з неприхованою неприязню стояли поруч у власних бухтах), збройна оборона передбачалася лише у в╕дкритому мор╕ чи ╕ноземних портах, а спуск свого прапора ╕ здача корабл╕в без бою у власн╕й бухт╕ не визначалися в╕йськовим злочином. Саме через в╕дсутн╕сть нац╕онально╖ основи ╕ духовност╕, спуск з щогл власних флотських прапор╕в ╕ п╕дняття зам╕сть них рос╕йських протесту в укра╖нських моряк╕в вже не викликав, а про збройний оп╕р год╕ було думати, бо ╖х атрофована св╕дом╕сть спок╕йно сприймала проголошення нац╕ональних кольор╕в "бандерофашистською символ╕кою".
Тривале виховання рабсько╖ психолог╕╖, психолог╕╖ не самост╕йного во╖на-захисника свого народу, а другорядного в╕йськового, залежного не в╕д закону, а в╕д програм пол╕тичних парт╕й ╕ м╕сцевих вельмож, проявило сво╖ руйн╕вн╕ результати. Саме тому ╕ у м╕н╕стерств╕ оборони Укра╖ни, ╕ у в╕йськах байдуже реагували на в╕дверт╕ ╕ неприхован╕ намагання рос╕йсько╖ нов╕тньо╖ ел╕ти в╕дродити спочилу в боз╕ ╕мпер╕ю, найперше, за рахунок Укра╖ни. А в╕дновлення ╕мпер╕╖ – то свята для Рос╕╖ р╕ч. Я ╕ мо╖ колеги, котр╕ пройшли горнило розпод╕лу флоту, знали це, тому нас першими в╕дправили в запас ╕ в╕дставку, бо ми не сприймали рос╕йського впливу ╕ протистояли ╕деолог╕чному натиску, вм╕ли в╕дд╕лити правду в╕д вимисл╕в, лж╕ ╕ облуди. Л╕н╕я ╕деолог╕чного протиборства, л╕н╕я фронту пройшла не землею, а через флотськ╕ душ╕ ╕ серця, у вим╕р╕ морально-психолог╕чному. У кожного став св╕й фронт, особистий виб╕р: боротися чи зрадити народу, держав╕, кра╖н╕…
Ми йшли до ╢вропи, до ╓вропейських стандарт╕в через ╕деолог╕ю "слов'янського братства" ╕ "брат╕в по збро╖", а прийшли до анекс╕╖ ╕ окупац╕╖ власно╖ земл╕, до захоплення "братами по збро╖" бойового ядра нашого флоту. Це сталося тому, що пост╕йно ╕гнорували застереження древн╕х римлян: "небезпечно користуватися прив╕леями римського громадянина ╕ одночасно дружити з варварами".

  3

Президент Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Володимир Пут╕н заявляв з екран╕в телев╕зора, на р╕зних зустр╕чах в ╢вроп╕, що в Криму рос╕йських в╕йськ нема╓, що там лише "кримська самооборона" борониться в╕д ки╖всько╖ "хунти" ╕ Майдану. В╕н, мовляв, до кримських под╕й стосунку не ма╓. В ╢вроп╕ схилялися до думки в╕рити йому.
Так сталося, що моя дружина, на запрошення сво╓╖ подружки юност╕, л╕карки за профес╕╓ю, ще до анекс╕╖ Криму по╖хала на проф╕лактичне обстеження до ╖╖ кл╕н╕ки в Краснодар, на Кубань. По╖хала, коли в Севастопол╕ було ще мирно ╕ б╕льш-менш спок╕йно. Настав час повертатися, ╕ тут виявилося, що  рейси автобус╕в скасован╕, переправа через Керченську протоку закрита. Я зателефонував ╖й, щоб залишалася там, бо переправитися на кримський берег вже не було чим, оск╕льки укра╖нськ╕ прикордонники закрили Керченський порт, рейси автобус╕в через Керченську протоку були скасован╕, а ситуац╕я у Севастопол╕ стала напруженою.
Переправу прикордонники закрили, щойно пором Керченського порту доправив з кубанського берега першу незадекларовану рос╕йську бронетехн╕ку з╕ спецназом, який, про╕гнорувавши укра╖нських прикордонник╕в, нахабно вийшов на кримський берег. У в╕дпов╕дь на в╕двертий бандитизм укра╖нськ╕ прикордонники закрили порт. Закрити закрили, але ненадовго, бо ж яка там сила у прикордонник╕в? Два десятка чолов╕к, з яких половина ж╕нки. Як стемн╕ло, до порту прибув заг╕н морсько╖ п╕хоти Чорноморського флоту, захопив Керченський порт, грубо видворивши зв╕дти прац╕вник╕в укра╖нсько╖ митниц╕ та самих прикордонник╕в. Порт було знову в╕дкрито, рух пором╕в через протоку поновлено.
У той же час укра╖нський батальйон морсько╖ п╕хоти почали п╕кетувати к╕лька десятк╕в м╕сцевих ╕ прибулих ран╕ше з Кубан╕ козак╕в, виставивши ╖м вимогу скласти зброю. Тут укра╖нськ╕ чорноберетники стали розм╕рковувати, що у них нема╓ розпоряджень боронити Крим, нема╓ н╕яких наказ╕в, а у банд╕, що закрила ╖м ворота ╕ блоку╓ ви╖зд в м╕сто, вглед╕ли не терорист╕в, а "сус╕д╕в" з сус╕днього п╕д'╖зду – як з ними воювати? Тим часом, п╕д ц╕ ╖хн╕ роздуми, рос╕яни швиденько прибрали Керченський порт ╕ саме м╕сто Керч до сво╖х рук. ╤ н╕хто ╖м в цьому не перешкоджав.
Через добу в╕дновили рейси автобус╕в Краснодар-Севастополь. Дружина взяла квиток ╕ ви╖хала додому. ╥╖ автобус на трас╕ Краснодар – Слов’янськ – Темрюк – порт Кавказ ╖хав у суц╕льн╕й колон╕ в╕йськово╖ техн╕ки, яку тягнули до переправи. За словами дружини, завантажен╕ в╕йськовими «Урали» тягнули р╕зн╕ гармати, на трейлерах везли самох╕дн╕ гармати ╕ танки, ╖хали системи залпового вогню ╕ ╕нша забрезентована техн╕ка.
В порту Кавказ перед посадкою на пором стояв натовп кубанських козак╕в, як╕ см╕ючись казали, що ╖дуть в Крим "у гост╕", захищати сво╖х, православних, в╕д "нацик╕в ╕ фашист╕в". ╤ готували ╖х для цього вже давненько: кожна станиця непомильно знала, де знаходяться "нацики" ╕ кого ма╓ в╕д них захищати. Майже з кожно╖ станиц╕ виряджалися козач╕ сотн╕ "захищати" Крим. Козачки плакали, намагалися не пускати сво╖х чолов╕к╕в до Криму, мовляв, як╕ з них козаки? А ╖м у в╕дпов╕дь показували списки запис╕в у козацтво ще шк╕льних час╕в. Значить козаки. Маршрутний автобус "Старотитар╕вська – Темрюк", заповнений кубанськими козаками, правився на Крим, оминувши сам Темрюк. Поряд кубанська козачка-продавчиня магазину лаялася, що в Керч╕ в╕дключили укра╖нськ╕ телеканали, як╕ вона любила дивитися на кубанськ╕й сторон╕.
На кримському берез╕ стояла група озбро╓них ╕ ек╕п╕рованих для бою рос╕йських вояк╕в, без будь-яких в╕дзнак. Кучкувалися, палили цигарки. Б╕льш╕сть з них були представниками сиб╕рських народ╕в. К╕лька севастопольських ж╕нок накинулося на них:
- Ви чого сюди прийшли, що тут робите? Що вам тут треба, хто вас сюди звав?
- Ми пр╕шл╕ вас защ╕щать от б╓нд╓ровцев ╕ фаш╕стов. К╕╓вская хунта ╕х в Кр╕м пр╕слала, - в╕дказав один.
Другий, бурят, додав:
- Ми пр╕шл╕ защ╕щать православних в Кр╕му.
- А ви сам╕ православн╕? Нас не треба захищати, нам н╕хто, кр╕м вас, не загрожу╓, ╕ ми вас не звали. Забирайтесь на св╕й берег!
У в╕дпов╕дь зависла мовчанка, затим ж╕нкам порекомендували менше патякати, закрити рота. Вони, мовляв, мають наказ "защ╕щать". Тим часом,  бронетехн╕ка, артилер╕я, танки, вантажн╕ автомоб╕л╕ "визволител╕в" вивантажувалися з пором╕в ╕, натужно ревучи двигунами, виповзали на кримськ╕ дороги. ╤ так щодня протягом березня м╕сяця…
(Продовження пов╕ст╕ читайте у наступному числ╕)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 20.12.2019 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21840

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков