Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА НАПРАВИЛА ВОСЬМЕ ПОВ╤ДОМЛЕННЯ ДО СУДУ В ГААЗ╤ ЩОДО ЗЛОЧИН╤В РФ У КРИМУ
Матер╕али з╕брали прокуратура АРК разом ╕з правозахисною неурядовою громадською орган╕зац╕╓ю...


УКРА╥НА ЗАПРОШУ╢ ПОЛЬЩУ ДОЛУЧИТИСЯ ДО М╤ЖНАРОДНО╥ ПЛАТФОРМИ З ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
Про це заявив м╕н╕стр закордонних справ Дмитро Кулеба


СУПЕРНИЦЯ ЛУКАШЕНКА НА ВИБОРАХ РОЗПОВ╤ЛА, ЩО ДУМА╢ ПРО ОКУПАЦ╤Ю КРИМУ ТА ДОНБАСУ
"Що стосу╓ться Донбасу, то там йде в╕йна, ╕ це жахливо. Люди не повинн╕ гинути на в╕йн╕. Я...


ОКУПАНТИ ЗАБРАЛИ ЗЕМЛЮ МАЙЖЕ В 4000 КРИМЧАН
збройна агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни розпочалася 20 лютого 2014 року з окупац╕╖ Кримського...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОБГОВОРИВ З ПУТ╤НИМ ПЕРЕМИР’Я НА ДОНБАС╤
Про це йшлося п╕д час ╖хньо╖ телефонно╖ розмови, пов╕домили у пресслужб╕ глави держави.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 13.12.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 13.12.2019
КОМЮН╤КЕ «НОРМАНДСЬКОГО САМ╤ТУ»

Л╕дери кра╖н "нормандського формату" за результатами сам╕ту 9 грудня у Париж╕ д╕йшли домовленостей за низки питаннь.
Про це йдеться у "Загальних узгоджених висновках Паризького сам╕ту в Нормандському формат╕ 9 грудня 2019 року", оприлюднених Оф╕сом Президента.
Наводимо текст висновк╕в повн╕стю.

Президент Французько╖ Республ╕ки, Канцлер Федеративно╖ Республ╕ки Н╕меччина, Президент Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ та Президент Укра╖ни зустр╕лися сьогодн╕ в Париж╕.
М╕нськ╕ домовленост╕ (М╕нський протокол в╕д 5 вересня 2014 року, М╕нський меморандум в╕д 19 вересня 2014 року та М╕нський комплекс заход╕в в╕д 12 лютого 2015 року) продовжують слугувати основою роботи Нормандського формату, держави – члени якого в╕ддан╕ ╖хн╕й повн╕й ╕мплементац╕╖.
Вони наголошують на загальному прагненн╕ до стало╖ й всеохопно╖ арх╕тектури дов╕ри та безпеки у ╢вроп╕, заснован╕й на принципах ОБС╢, для яко╖ врегулювання конфл╕кту в Укра╖н╕ ╓ одним ╕з низки важливих крок╕в.
На ц╕й основ╕ вони вир╕шили таке:
1. Нев╕дкладн╕ заходи з╕ стаб╕л╕зац╕╖ ситуац╕╖ в зон╕ конфл╕кту:
Сторони в╕дданн╕ повн╕й та всеохопн╕й ╕мплементац╕╖ режиму припинення вогню, п╕дкр╕пленого реал╕зац╕╓ю вс╕х необх╕дних заход╕в з п╕дтримки режиму припинення вогню до к╕нця 2019 року.
Вони п╕дтримають розробку та ╕мплементац╕ю оновленого плану з розм╕нування на основ╕ р╕шення Тристоронньо╖ контактно╖ групи про протим╕нну д╕яльн╕сть в╕д 3 березня 2016 року.
Вони п╕дтримають домовлен╕сть у рамках Тристоронньо╖ контактно╖ групи щодо трьох додаткових д╕лянок розведення з метою розведення сил ╕ засоб╕в до к╕нця березня 2020 року.
Вони заохочують Тристоронню контактну групу сприяти зв╕льненню та обм╕ну утримуваних ос╕б, пов’язаних з конфл╕ктом, до к╕нця року на основ╕ принципу «вс╕х на вс╕х», починаючи з «ус╕х встановлених на вс╕х встановлених», при розум╕нн╕, що м╕жнародним орган╕зац╕ям, включно з М╕жнародним ком╕тетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний ╕ безумовний допуск до вс╕х утримуваних ос╕б.
Вони п╕дтримають досягнення протягом 30 дн╕в домовленост╕ в рамках Тристоронньо╖ контактно╖ групи про нов╕ пункти пропуску через л╕н╕ю розмежування, виходячи передус╕м з гуман╕тарних критер╕╖в.
Вони нагадують, що Спец╕альна мон╕торингова м╕с╕я (СММ) Орган╕зац╕╖ безпеки ╕ сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕ ма╓ бути спроможною використовувати  ус╕ можливост╕ мандату (в╕д 21 березня 2014 року) ╕ мати безпечний ╕ над╕йний доступ на вс╕й територ╕╖ Укра╖ни з метою повного виконання свого мандату.
2. Заходи з ╕мплементац╕╖ пол╕тичних положень М╕нських угод:
Сторони висловлюють зац╕кавлен╕сть у досягненн╕ домовленостей у рамках Нормандського формату (Н4) ╕ Тристоронньо╖ контактно╖ групи щодо вс╕х правових аспект╕в Закону про особливий порядок м╕сцевого самоврядування (про особливий статус) окремих район╕в Донецько╖ та Лугансько╖ областей – як вказано у Комплекс╕ заход╕в з виконання М╕нських домовленостей в╕д 2015 року – з метою забезпечення його функц╕онування на пост╕йн╕й основ╕.
Вони вважають за необх╕дне ╕нкорпорувати «формулу Штайнма╓ра» в укра╖нське законодавство зг╕дно з верс╕╓ю, узгодженою Н4 та Тристоронньою контактною групою.
3. Подальш╕ кроки:
Вони просять сво╖х м╕н╕стр╕в закордонних справ та пол╕тичних радник╕в забезпечити виконання досягнутих домовленостей, ╕ вони погодилися провести ще одну зустр╕ч у цьому формат╕ впродовж чотирьох м╕сяц╕в стосовно пол╕тичних та безпекових умов, серед ╕ншого – для орган╕зац╕╖ м╕сцевих вибор╕в.
(Укр╕нформ)

ОФ╤С ПРЕЗИДЕНТА ОНОВИВ ПЕРЕКЛАД КОМЮН╤КЕ «НОРМАНДСЬКОГО САМ╤ТУ»

На оф╕ц╕йному сайт╕ Президента Укра╖ни внесли зм╕ни у текст Загальних узгоджених висновк╕в Паризького сам╕ту в Нормандському формат╕ 9 грудня 2019 року.
У першому абзац╕ пункту "Заходи з ╕мплементац╕╖ пол╕тичних положень М╕нських угод" прибрано згадку про закон Укра╖ни про особливий порядок м╕сцевого самоврядування на Донбас╕.
У попередн╕й верс╕╖ цей абзац було сформульовано так: "Сторони висловлюють зац╕кавлен╕сть у досягненн╕ домовленостей у рамках Нормандського формату (Н4) ╕ Тристоронньо╖ контактно╖ групи щодо вс╕х правових аспект╕в Закону про особливий порядок м╕сцевого самоврядування (про особливий статус) окремих район╕в Донецько╖ та Лугансько╖ областей – як вказано у Комплекс╕ заход╕в з виконання М╕нських домовленостей в╕д 2015 року – з метою забезпечення його функц╕онування на пост╕йн╕й основ╕".
Нин╕ в╕н вигляда╓ так: "Сторони висловлюють зац╕кавлен╕сть у досягненн╕ домовленостей у рамках Нормандського формату (Н4) ╕ Тристоронньо╖ контактно╖ групи щодо вс╕х правових аспект╕в особливого порядку м╕сцевого самоврядування (особливого статусу) окремих район╕в Донецько╖ та Лугансько╖ областей – як вказано в Комплекс╕ заход╕в з виконання М╕нських домовленостей в╕д 2015 року – з метою забезпечення його функц╕онування на пост╕йн╕й основ╕".
Як пов╕домляв Укр╕нформ,Верховн╕й Рад╕ пропонують продовжити особливий порядок м╕сцевого самоврядування в окремих районах Донецько╖ та Лугансько╖ областей до 31 грудня 2020 року. В╕дпов╕дний законопро╓кт оприлюднений 11 грудня на сайт╕ парламенту.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 13.12.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21814

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков