Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: МОЖЕМО ╤ МУСИМО РОБИТИ САМ╤
Ситуац╕я, в як╕й опинилася Укра╖на нин╕, на двадцять дев’ятому роц╕ сво╓╖ незалежност╕, ╓...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК::СПАДКО╢МЦЯМ ГЕРБУРТ╤В
Я не була вчора п╕д Верховною Радою, не писала гн╕вних пост╕в на захист нашо╖ мови –...


ЯК ОКУПАНТ ЗАКР╤ПЛЮ╢ АНЕКС╤Ю КРИМУ
У Держдум╕ заре╓стрували (на сьогодн╕ – вже й п╕дтримали) законопро╓кт, який передбача╓...


АЛ╤НА ШЕВЧЕНКО: РУКИ ГЕТЬ В╤Д СТУСА!
В╕ктор Медведчук подав позов у суд щодо заборони виготовлення ╕ розповсюдження книги Вахтанга...


ПОГЛЯД З ╤НШОГО БОКУ РОЖЕВИХ М╤РАЖ╤В
Дорогу до щастя долають не т╕, хто лиш марять про нього, - а т╕, хто йдуть.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2019 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 06.12.2019
ШКОДА

Третього кв╕тня цього року депутат Держдуми Москов╕╖ в╕д Криму Андр╕й Козенко, виконуючи доручення голови Думи пана Волод╕на проф╕льним ком╕тетам ╕ т. зв. Держрад╕ Криму, озвучив розм╕р шкоди, завдано╖ п╕вострову за час перебування п╕д юрисдикц╕╓ю Укра╖ни. За п╕драхунками тих хвах╕вц╕в, сума шкоди перевищу╓ п╕втора трильйони рубл╕в. Аргументи, наведен╕ паном Козенком, вражають. Так, пан Козенко каже, що прибутки кримського бюджету за 2018 р╕к оц╕нен╕ в 54,8 м╕льярда рубл╕в, а найкращий прибуток за час╕в Укра╖ни складав, за його словами, лише 22 м╕льярди рубл╕в в ц╕нах 2014 року. Зв╕дси прихильник просто╖ арифметики, пан Козенко виводить висновок про те, що нав╕ть за грубими п╕драхунками «…за 23 роки - 30 м╕льярд╕в - це 690 м╕льярд╕в рубл╕в». А отже «… це недоотримана вигода кримчан, втрачена вигода, ╕ це прир╕вняти, за великим рахунком, до збитк╕в».
Але то було в кв╕тн╕. Нин╕ грудень. Думськ╕ ком╕тети, що займалися п╕драхунками "шкоди", завдано╖ Укра╖ною Криму, в╕дтанцювавши сво╓, вже, певно, й розб╕глися, а от про кримську групу якось забули. Вона ж – оск╕льки програми, закладено╖ в ╖ слоти, н╕хто не скасовував - тим часом ╕ дал╕ трудилася, не менш неухильна в сво╓му поступ╕, н╕ж рагоз╕нський робот Хведя. Власне, забули про не╖ далеко не вс╕. Так, один з вищих оч╕льник╕в тепер╕шньо╖ кримсько╖ влади, пан Констант╕нов заявив нещодавно, що робота групи буде продовжена й за нового складу кримського парламенту.
«Потр╕бно с╕сти ╕ порахувати, пред'явити претенз╕╖ з приводу того непоправного збитку, який завдано Криму за час перебування в склад╕ Укра╖ни... Крим деградував в сво╓му розвитку. Практично все, що було створено за радянсько╖ влади - школи, дитсадки, дорожн╕ ╕ електричн╕ мереж╕, ╕нфраструктура ЖКГ, газопроводи - практично все прийшло в непридатн╕сть ╕ потребу╓ ремонту».
Також до завдань робочо╖ групи включено визначення шкоди, завдано╖ товарно-транспортною та енергетичною блокадою.
Не дивно, що розм╕р суми в╕дшкодування в п╕втора трильйони рубл╕в, озвучений на кв╕тневому зас╕дання Держдуми, на думку пана Констант╕нова, далеко не остаточний. На робочих зас╕даннях кримсько╖ групи вже мовилось про суму економ╕чних втрат Криму – ╕ то лише за 1991-2014 роки – в два з половиною трильйони. А ╓ ж побажання отримати ще й в╕дшкодування моральних втрат, про як╕ згадував пан Козенко. Тож «суми будуть величезними», заявив пан Констант╕нов.
Кажуть, коментувати марення сиво╖ кобили – справа невдячна, а десь ╕ небезпечна, бо спроби лог╕чного анал╕зу хворо╖ маячн╕ можуть пошкодити ╕ здоров╕ м╕зки. Тим не менш, важко не в╕дреагувати, бодай, на к╕лька момент╕в.
Найперше, як можна пор╕внювати усп╕шну, процв╕таючу в нов╕м отечеств╕ економ╕ку Криму-2018 ╕ роки занепаду час╕в Укра╖ни?! Очевидно, що вони не до пор╕вняння. Очевидно, що за час╕в захланно╖ бандер╕всько╖ влади Криму (ц╕каво, хто очолював ╖╖?) кримський бюджет жодним чином не м╕г спродукувати 54,8 м╕льярда рубл╕в. Чи м╕г? Але ж тод╕ про який занепад йдеться?
Воно, зв╕сно, за час╕в бандер╕вщини не будували н╕чого путнього, не кажучи вже про так╕ г╕ганти, як Керченський м╕ст чи траса Таврида. Це ж лише в останн╕ п’ять рок╕в вулиц╕ та площ╕ кримських м╕ст, зам╕сть розтр╕сканого ще совкового асфальту, вкрилися ошатною тротуарною плиткою, це ж не за Кирпи, а лиш тепер приведено до ладу зал╕зничн╕ шляхи, реконструйовано вокзали-автовокзали, це ж лише з приходом у нову гавань Чорноморнафтогаз отримав нов╕ потужн╕ буксири, дв╕ нов╕ пересувн╕ бурильн╕ установки, назван╕ чорт зна чого вишками Бойка, це ж не за Кучми, а за правильно╖ кримсько╖ влади було здано в експлуатац╕ю газопров╕д Джанкой-Феодос╕я-Керч, це ж лише тепер газиф╕ковано сотн╕ кримських м╕ст, селищ ╕ с╕л, в результат╕ чого б╕льше м╕льйона кримчан отримали доступ до вигод природного газу, це ж лише в останн╕ п’ять рок╕в Крим ╕з засм╕ченого совкового курорту з курниками для невибагливих в╕дпочиваючих переворився на щось пристойне... Чи таки н╕? Чи було це все збудоване, створене, в╕дкрите за нелюбо╖ Укра╖ни – ╕ мережа як╕сного конкурентного моб╕льного зв'язку, ╕ доступ до як╕сного оптоволоконного ╕нтернету, ╕ над╕йн╕ банки, ╕ усп╕шн╕ кримськ╕ "монол╕ти"-"консол╕", ╕ тисяч╕ готельчик╕в, незг╕рших, ан╕ж в якомусь Мармарис╕ чи Хургад╕?
А от сьогодн╕шн╕й кримський ╕нтернет - н╕який, зам╕сть трьох укроп╕вських - лише один оператор моб╕льного зв'язку, який, до того ж, щоразу нагаду╓ кожному кримчанину, включно з паном Констант╕новим, що той перебува╓ у роум╕нгу, на п╕востров╕ жодного в╕дпов╕дального банку, на згаданих готельчиках, на кафе-ресторанчиках чомусь надто часто можна побачити написи «прода╓ться», а на вулицях, в парках в╕тер знову ганя╓ см╕ття.
Воно, зв╕сно, можна багато чого розказувати сотням тисяч новоспечених кримчан чи м╕льйонам дов╕рливих соот╓ч╓ств╓нн╕ков з Велико╖ Гаван╕, можна знайти в╕дгук у темних закутках душ тих мешканц╕в п╕вострова, хто з р╕зних причин не сприймав ╕ не сприйма╓ Укра╖ни, але ж б╕льш╕сть тих, хто при пам'т╕, хто не розучився в╕дд╕ляти зерна в╕д полови, в кому залишилась, бодай, крапля порядност╕, розум╕ють, що до чого. ╤ про шкоду вони знають. ╤ про те, кому доведеться в╕дшкодовувати, в тому числ╕, й моральн╕ збитки, мають певний здогад.

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2019 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21806

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков