Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: МОЖЕМО ╤ МУСИМО РОБИТИ САМ╤
Ситуац╕я, в як╕й опинилася Укра╖на нин╕, на двадцять дев’ятому роц╕ сво╓╖ незалежност╕, ╓...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК::СПАДКО╢МЦЯМ ГЕРБУРТ╤В
Я не була вчора п╕д Верховною Радою, не писала гн╕вних пост╕в на захист нашо╖ мови –...


ЯК ОКУПАНТ ЗАКР╤ПЛЮ╢ АНЕКС╤Ю КРИМУ
У Держдум╕ заре╓стрували (на сьогодн╕ – вже й п╕дтримали) законопро╓кт, який передбача╓...


АЛ╤НА ШЕВЧЕНКО: РУКИ ГЕТЬ В╤Д СТУСА!
В╕ктор Медведчук подав позов у суд щодо заборони виготовлення ╕ розповсюдження книги Вахтанга...


ПОГЛЯД З ╤НШОГО БОКУ РОЖЕВИХ М╤РАЖ╤В
Дорогу до щастя долають не т╕, хто лиш марять про нього, - а т╕, хто йдуть.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2019 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 29.11.2019
МАЛЕНЬКИЙ ШТРИХ ДО ПОРТРЕТА НАШОГО СУСП╤ЛЬСТВА, ЯКИЙ РОЗРИВА╢ МОЗОК

Минуло╖ суботи на BBC WS згадували Криваву нед╕лю (Bloody Sunday), Дерр╕, П╕вн╕чна ╤рланд╕я. Тод╕, 30 с╕чня 1972 року, Перший десантний батальйон (1Para) в╕дкрив стр╕лянину по беззбройних протестувальниках, в результат╕ чого тринадцятеро людей були вбит╕ на м╕сц╕, одна людина померла на шляху до л╕карн╕. Ще чотирнадцять отримали поранення в╕д гумових куль. За весь час Заворушень (Troubles), що розпочавшись в 60-х тривають практично до сьогодн╕, це найб╕льше число жертв.
З приводу цього кровопролиття Британським урядом було проведено два розсл╕дування. Перше результувалося у В╕джер╕йськму трибунал╕ (The Widgery Tribunal), який виправдав д╕╖ солдат╕в. Друге розсл╕дування, очолюване лордом Сев╕ллем Ньюд╕гейтським (Lord Saville of Newdigate) тривало дванадцять рок╕в. Його висновок – д╕╖ уряду "невиправдан╕, не п╕длягають виправданню" (unjustified, unjustifiable) був оголошений лише в 2010 роц╕. П╕сля висновку ком╕с╕╖ лорда Сев╕лла, Дев╕д Кемерон, прем'╓р-м╕н╕стр на той час, прин╕с оф╕ц╕йн╕ вибачення, а пол╕ц╕я розпочала сл╕дство за фактом вбивства. Сл╕дство трива╓.

В час╕ минулого Майдану, за оф╕ц╕йною статистикою, було вбито, в тому числ╕, померло унасл╕док жорстоких побо╖в сто п'ять людей... Сл╕дство тривало до останнього часу ╕ було дуже показовим. Майже одразу стало зрозум╕лим, що "нова" влада - та, що доп'ялася до державного керма на плечах Майдану - зовс╕м НЕ зац╕кавлена у встановленн╕ винуватц╕в масового вбивства. Спершу гальмувало розсл╕дування в╕домство пана Авакова, на що звертали увагу нав╕ть заруб╕жн╕ експерти, в подальшому естафету ганьби перейняла Генеральна прокуратура. Ми ж пам'ята╓мо скарги прокурора Серг╕я Горбатюка на протид╕ю цього в╕домства його розсл╕дуванню, його досить прозор╕ натяки на протид╕ю Генерального прокурора Луценка? Нин╕ ма╓мо нового прокурора, але - леле! - куди ж под╕лася сл╕дча група пана Горбатюка?
Як з першого, так ╕ з другого прикладу можемо бачити, що держава робить все, аби не здати «сво╖х». Нав╕ть якщо вони сукини сини, нег╕дники ╕ злочинц╕. Нав╕ть, якщо вбивц╕. Британським десантникам, як╕ стр╕ляли в беззбройних демонстрант╕в, нин╕ вже п╕д с╕мдесят. Тим, хто в╕ддавав накази стр╕ляти, значно б╕льше. З огляду на темпи розсл╕дування, т╕ з них, хто ще п╕д сонцем, мають вс╕ шанси спок╕йно дожити сво╖ дн╕ ╕ померти не дочекавшись суду. Щось под╕бне в╕дбува╓ться ╕ тут, х╕ба н╕? Нараз╕ сл╕дство вчергове призупинене.
Вт╕шити р╕дню, присво╖вши полеглим звання геро╖в, давши ╖м на пам'ять про загиблих по медальц╕ та ск╕лькись там грошей? - Як же без цього?!
Перейменувати вулицю ╤нститутську на вулицю Небесно╖ Сотн╕? - Та легко!
Збацати якийсь мемор╕яльчик? – Святе, святе д╕ло! ╤ народу вт╕ха, ╕ тим, хто будуватиме якась коп╕йчина до рук пристане, ╕ постояти раз на р╕к п╕д телекамери буде де, аби продемонструвати посполитими свою ╓дн╕сть з ними у ╖х скорбот╕.
Але копирсатися у минулому? Згадувати вчорашн╕ образи? Вишукувати винних? – От, то вже зайве. Не варто будити лихо. Йде в╕йна ╕ сусп╕льство конче потребу╓ ╓дност╕.
Золот╕, золот╕ слова! ╤ заперечити ж, наче, н╕чого... Чи, таки… ╓ чого?
 
На завершення, маленький, але пронизливий штрих: то╖ ж суботи кра╓м вуха почув, що адвокатеса, пан╕ ╢вгена Закревська, яка разом з паном Т╕тичем веде справи родич╕в жертв Майдану, оголосила голодування через нерозглянуту депутатами Верховно╖ Ради поправку, яка б дозволила сл╕дчим у справах Майдану перейти в Державне бюро розсл╕дувань ╕ поновити розсл╕дування цих справ.
В подальшому до голодування пан╕ Закревсько╖ долучилися ще к╕лька громадян, зокрема, Михайло Шекета та Микола Королович з Мукачево, ветеран АТО, поет Максим Музика, координатор волонтерсько╖ програми парт╕╖ “Голос” Микола Виговський, учасниця Майдану та громадська д╕ячка Любомира Кеплер, волонтер Олекес╕й Цимбалюк та колега пан╕ Закревсько╖ Марина Л╕л╕ченко.
Зверн╕ть увагу, товариство, - голодування оголосили не родич╕ невинно уб╕╓нних, не ╖х любляч╕ батьки, не ╖х невт╕шн╕ вдови, не ╖х вдячн╕ д╕ти чи онуки - адвокатеса. Висновок з цього, останнього, розрива╓ мозок. Але ця загроза лише для тих, у кого в╕н ╓, хто здатний робити висновки...

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2019 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21774

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков