Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 29.11.2019
НА ФОРУМ╤ ООН У ЖЕНЕВ╤ ЗАСУДИЛИ РОС╤ЙСЬКУ БЛОКАДУ ПОРТ╤В АЗОВУ

Блокада Рос╕╓ю Мар╕уполя та Бердянська пог╕ршила становище прац╕вник╕в цих порт╕в, а незаконн╕ затримання укра╖нських рибалок в Азовському та Чорному морях шкодять морському рибальству.
Про це йдеться у заяв╕ низки укра╖нських морських орган╕зац╕й та профсп╕лок, виголошен╕й професором, доктором юридичних наук Борисом Баб╕ним на Форум╕ ООН з питань б╕знесу та прав людини, який проходив 25-27 листопада у Женев╕, переда╓ власний кореспондент Укр╕нформу.
"Блокада Азовського моря та Керченсько╖ протоки для вантажних суден, що прямують до укра╖нських порт╕в Мар╕уполя та Бердянська, орган╕зована рос╕йськими збройними силами у 2018 роц╕, значно пог╕ршила становище  прац╕вник╕в цих порт╕в. Незаконн╕ масов╕ затримання укра╖нських рибалок в Азовському та Чорному морях кораблями ВМФ РФ зменшили можлив╕сть укра╖нського традиц╕йного морського м╕сцевого рибальства у власних водах", - йдеться у заяв╕.
Документ п╕дтримали Профсп╕лка прац╕вник╕в водного господарства Укра╖ни, Укра╖нський морський союз, Укра╖нська незалежна морська профсп╕лка, Федерац╕я морських профсп╕лок Укра╖ни, Укра╖нська профсп╕лка прац╕вник╕в транспорту та докер╕в, Благод╕йний фонд "Морська дружба".
Представники укра╖нського морського б╕знесу та профсп╕лок, неурядових орган╕зац╕й висловили занепоко╓ння щодо "подальшого поглиблення ризик╕в та загроз у морському сектор╕ Укра╖ни, як╕ мають не лише економ╕чне значення, а й справляють величезний вплив на людський вим╕р для сотень тисяч укра╖нських моряк╕в, рибалок, портових прац╕вник╕в та ╖хн╕х с╕мей".
"Сьогодн╕ укра╖нський вантажний та рибальський флот продовжу╓ скорочуватися через дискрим╕нац╕ю укра╖нських суден в умовах конфл╕кту. Рос╕йська нелегальна морська д╕яльн╕сть в Криму та в╕дпов╕дний в╕йськовий тиск створюють безроб╕ття для укра╖нських морських прац╕вник╕в, як╕ проживають у Криму та залучен╕ до м╕сцевого ╕ глобального ринку морсько╖ прац╕", - зазнача╓ться у заяв╕.
Кр╕м того, наголошу╓ться, що рос╕йська активна в╕йськова присутн╕сть на захоплених укра╖нських газовидобувних платформах у п╕вн╕чн╕й частин╕ Чорного моря "загрожу╓ безпец╕ судноплавства в напрямку вс╕х укра╖нських порт╕в Чорного моря".
Документ заклика╓ м╕жнародн╕ орган╕зац╕╖ та ╕ноземн╕ уряди, б╕знес-асоц╕ац╕╖ та профсп╕лки взяти активну участь у мон╕торингу ситуац╕╖ з правами член╕в ек╕паж╕в вантажних ╕ рибальських суден у водах Азовського та Чорного мор╕в, прилеглих до Укра╖ни, включно з Керченською протокою. А також долучитися до розробки власних механ╕зм╕в такого мон╕торингу, включаючи д╕яльн╕сть м╕с╕й ООН та ОБС╢ в Укра╖н╕, до забезпечення в╕дпов╕дних структур квал╕ф╕кованим персоналом та в╕дпов╕дним обладнанням.
"Ми вимага╓мо в╕д Рос╕╖ утримуватися в╕д будь-яких подальших провокац╕йних д╕й проти вантажних ╕ риболовецьких суден у зон╕ конфл╕кту, проти порт╕в Чорного та Азовського мор╕в, включаючи спроби блокади. А також вимага╓мо  дем╕л╕таризувати укра╖нськ╕ морськ╕ об'╓кти та споруди, захоплен╕ з 2014 року, ╕ виконати вимоги м╕жнародного морського та гуман╕тарного права на окупованих укра╖нських територ╕ях ╕ морських водах, прилеглих до них", - зазнача╓ться у заяв╕ укра╖нських морських орган╕зац╕й та профсп╕лок.
(Укр╕нформ)

ЧОТИРИ КРА╥НИ ЗАКЛИКАЛИ РОС╤Ю «РОЗБЛОКУВАТИ» АЗОВСЬКЕ МОРЕ

М╕н╕стри закордонних справ Естон╕╖ Урмас Рейнсалу, Литви - Л╕нас Л╕нкяв╕чюс, Швец╕╖ - Анн Л╕нде та Укра╖ни - Вадим Пристайко закликали РФ поважати м╕жнародне право та його основн╕ принципи ╕ забезпечити безперешкодний доступ до укра╖нських порт╕в у Азовському мор╕.
Про це йдеться у сп╕льн╕й заяв╕, опубл╕кован╕й на сайт╕ МЗС Укра╖ни.
Зазнача╓ться, що м╕н╕стри нагадують про незм╕нну п╕дтримку суверен╕тету, територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕, ╓дност╕ та незалежност╕ Укра╖ни в межах м╕жнародно визнаних кордон╕в.
"Ми заклика╓мо Рос╕ю поважати м╕жнародне право та основоположн╕ принципи та в╕дмовитися в╕д д╕й, як╕ суперечать цим принципам. Ми категорично засуджу╓мо ч╕тке порушення суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, зд╕йснене шляхом акт╕в агрес╕╖ рос╕йськими збройними силами з лютого 2014 р., та спроби незаконно╖ анекс╕╖ Рос╕йською Федерац╕╓ю Автономно╖ Республ╕ки Крим та м. Севастополь, яку ми не визна╓мо. Ми залиша╓мося в╕дданими пол╕тиц╕ невизнання, у т.ч. шляхом обмежувальних заход╕в", - йдеться у документ╕.
Кр╕м того, м╕н╕стри позитивно оц╕нили наполеглив╕ зусилля Укра╖ни розв’язати конфл╕кт на Донбас╕, спричинений триваючою рос╕йською агрес╕╓ю, мирним шляхом на користь Укра╖нського народу та ╢вропи у ц╕лому. Вони п╕дкреслили важлив╕сть досягнення тривалого пол╕тичного р╕шення конфл╕кту на основ╕ повного виконання М╕нських домовленостей та закликали Рос╕ю повною м╕рою визнати свою в╕дпов╕дальн╕сть у цьому зв’язку.
"М╕н╕стри наголошують на нев╕д’╓мному прав╕ кожно╖ кра╖ни приймати р╕шення щодо пр╕оритет╕в сво╓╖ пол╕тики, у т.ч. щодо безпекових питань. Нещодавн╕ парламентськ╕ вибори продемонстрували переважну п╕дтримку виборцями ╓вроатлантичних прагнень Укра╖ни та надали новому Уряду сильний мандат для продовження масштабних реформ. Усп╕х цих реформ буде мати вир╕шальне значення у закладенн╕ основи для процв╕таючо╖ та мирно╖ Укра╖ни, що м╕цно ╕нтегрувалася серед ╓вропейських демократ╕й та спов╕ду╓ наш╕ сп╕льн╕ ╓вропейськ╕ ц╕нност╕, у т.ч. демократ╕ю, права людини, гендерну р╕вн╕сть та верховенство права. Ми готов╕ п╕дтримати Укра╖ну у цих зусиллях, у т.ч. в рамках Сх╕дного партнерства", - наголошу╓ться у заяв╕.
У контекст╕ повернення Укра╖н╕ корабл╕в, як╕ було незаконно захоплено Рос╕╓ю у 2018 р., м╕н╕стри також закликали Рос╕йську Федерац╕ю виконати сво╖ м╕жнародн╕ зобов’язання, забезпечивши безперешкодний доступ до укра╖нських порт╕в у Азовському мор╕ та свободу нав╕гац╕╖.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 29.11.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21768

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков