Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3589)
З потоку життя (6827)
Душі криниця (3677)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1578)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ХЕРСОН ЗВЕРНЕТЬСЯ ДО ВЛАДИ, ЩОБ НЕ ДОПУСТИЛА ПОДАЧ╤ ВОДИ В ОКУПОВАНИЙ КРИМ
«Не можна сьогодн╕ сприяти окупантам», - зазначив м╕ський голова Херсона Володимир...


УКРА╥НА ЗАКЛИКА╢ ГЕНСЕКА ООН В╤ДРЕАГУВАТИ НА РОС╤ЙСЬКИЙ ТЕРОР У КРИМУ
Про це йдеться в заяв╕ "Так працю╓ тактика терору", оприлюднен╕й Пост╕йним представництвом...


УКРА╥НА В ОБС╢ ЗНОВУ ЗАКЛИКАЛА РОС╤Ю ДО ВИКОНАННЯ БУДАПЕШТСЬКОГО МЕМОРАНДУМУ
Про це заявив заступник Пост╕йного представника Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╤гор...


СИТУАЦ╤Я З КОРОНАВ╤РУСОМ У СВ╤Т╤ ПОГ╤РШУ╢ТЬСЯ
б╕льш╕сть кра╖н поки не змогли взяти ситуац╕ю п╕д контроль


РФ НЕ В╤ДНОВЛЮ╢ П╤ВН╤ЧНО-КРИМСКИЙ КАНАЛ НА АДМ╤НКОРДОН╤ З ХЕРСОНЩИНОЮ
Про це в коментар╕ Укр╕нформу пов╕домив командувач Об'╓днаних сил ЗСУ Серг╕й На╓в
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 15.11.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 15.11.2019
СУД У ГААЗ╤ ВИЗНАВ СВОЮ ЮРИСДИКЦ╤Ю ╤ РОЗГЛЯНЕ ПОЗОВ УКРА╥НИ ПРОТИ РФ

М╕жнародний суд ООН на в╕дкритому судовому зас╕данн╕, яке проходить в Палац╕ миру в Гааз╕, ухвалив р╕шення, що ма╓ юрисдикц╕ю розглядати сп╕р щодо М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про боротьбу з ф╕нансуванням тероризму. Про це пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.
Суд також наголосив, що Укра╖ною були дотриман╕ вс╕ процесуальн╕ досудов╕ процедури. Це р╕шення означа╓, що М╕жнародний суд ООН може перейти до розгляду справи по сут╕.
Укра╖нська делегац╕я розц╕ню╓ ухвалу суду як свою беззаперечну свою перемогу. Зокрема, ╖╖ оч╕льниця заступник м╕н╕стра закордонних справ з питань ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖, агент Укра╖ни у справ╕ "Укра╖на проти Рос╕йсько╖ Федерац╕╖" Олена Зеркаль написала у Facebook: "Ми виграли!!!"
╥й втору╓ член делегац╕╖ речниця МЗС Катерина Зеленко, яка написала у Twitter: "Сьогодн╕ знаковий день для Укра╖ни - М╕жнародний суд правосуддя вин╕с р╕шення на користь Укра╖ни, визнавши, що в╕н ма╓ юрисдикц╕ю у справ╕ Укра╖ни проти Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Незважаючи на зусилля РФ уникнути в╕дпов╕дальност╕ за сво╖ численн╕ порушення м╕жнародного права, сьогодн╕ суд остаточно в╕дхилив заперечення РФ щодо юрисдикц╕╖ та погодився з Укра╖ною, що ╖╖ вимоги належним чином подан╕ на розгляд суду. Вс╕ вимоги Укра╖ни, як╕ стосуються ф╕нансування тероризму в Укра╖н╕ та расово╖ дискрим╕нац╕╖ в Криму, тепер будуть предметом розгляду на слуханнях по сут╕. Це беззаперечна перемога!"
Також на розгляд╕ - скарга про порушення Рос╕╓ю М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, Укра╖на 16 с╕чня 2017 року подала до М╕жнародного суду ООН позов проти Рос╕╖ щодо порушення Конвенц╕╖ про заборону ф╕нансування тероризму та Конвенц╕╖ про заборону расово╖ дискрим╕нац╕╖.
Звинувачення, висунут╕ Рос╕╖, включають: надання збро╖ та ╕нших вид╕в допомоги незаконним збройним формуванням; збиття л╕така “Малайз╕йських ав╕ал╕н╕й” рейсу MH17; обстр╕ли житлових район╕в Мар╕уполя та Краматорська; знищення цив╕льного пасажирського автобуса неподал╕к Волновахи; вибух п╕д час мирного з╕брання в Харков╕; дискрим╕нац╕ю щодо укра╖нсько╖ та кримськотатарсько╖ громад; заборону д╕яльност╕ Меджл╕су кримськотатарського народу; хвил╕ зникнень, вбивства, самов╕льн╕ обшуки, затримання; обмеження на викладання укра╖нсько╖ й кримськотатарсько╖ мов.

УКРА╥НА VS РОС╤Я: В МЗС РОЗПОВ╤ЛИ ПРО НАСТУПН╤ КРОКИ У М╤ЖНАРОДНОМУ СУД╤

М╕жнародний суд ООН, який визнав свою юрисдикц╕ю у справ╕ Укра╖ни проти РФ, тепер ма╓ встановити терм╕н для подання Рос╕╓ю контрмеморандуму, п╕сля чого Укра╖на на слуханнях по сут╕ зможе представити свою справу.
Про це йдеться у коментар╕ МЗС, оприлюдненому на сайт╕ в╕домства.
"Як насл╕док сьогодн╕шнього р╕шення, Укра╖на готова представляти свою справу по сут╕ перед МС ООН. Наступним кроком оч╕ку╓ться встановлення судом дедлайну для подання Рос╕йською Федерац╕╓ю контрмеморандуму. П╕сля наступних подань суд проведе слухання по сут╕, на яких Укра╖на зможе представити свою повну справу", - йдеться у документ╕.
У зовн╕шньопол╕тичному в╕домств╕ п╕дкреслили, що 8 листопада М╕жнародний суд правосуддя («МС ООН») остаточно в╕дхилив заперечення Рос╕╖ щодо юрисдикц╕╖ та погодився з Укра╖ною, що ╖╖ вимоги належним чином подан╕ на його розгляд.
Як наголосили в укра╖нському МЗС, Рос╕я протягом тривалого часу намагалася уникнути в╕дпов╕дальност╕ за численн╕ порушення м╕жнародного права. Тепер же Укра╖на ма╓ змогу продовжити рухатись уперед з правовими заходами, спрямованими на притягнення Рос╕╖ до в╕дпов╕дальност╕ за ╖╖ порушення м╕жнародного права.
"Сьогодн╕шн╕й наказ - це лише одна ╕з ряду перемог для Укра╖ни. У травн╕ 2019 року М╕жнародний трибунал з морського права наказав Рос╕╖ зв╕льнити укра╖нських в╕йськовослужбовц╕в та в╕йськово-морськ╕ судна, як╕ вона незаконно захопила. У кв╕тн╕ 2017 року МС ООН видав знаковий наказ про застосування тимчасових заход╕в для захисту кримськотатарсько╖ та укра╖нсько╖ громад в окупованому Криму", - нагадали у МЗС.
Ран╕ше М╕жнародний суд ООН визнав свою юрисдикц╕ю у справ╕ щодо порушення Рос╕╓ю двох конвенц╕й – про боротьбу з ф╕нансуванням тероризму та про заборону вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖. Суд також наголосив, що Укра╖ною були дотриман╕ вс╕ процесуальн╕ досудов╕ процедури. Це р╕шення означа╓, що М╕жнародний суд ООН може перейти до розгляду справи по сут╕.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, Укра╖на 16 с╕чня 2017 року подала до М╕жнародного суду ООН позов проти Рос╕╖ щодо порушення Конвенц╕╖ про заборону ф╕нансування тероризму та Конвенц╕╖ про заборону расово╖ дискрим╕нац╕╖.
Звинувачення, висунут╕ Рос╕╖, включають: надання збро╖ та ╕нших вид╕в допомоги незаконним збройним формуванням; збиття л╕така “Малайз╕йських ав╕ал╕н╕й” рейсу MH17; обстр╕ли житлових район╕в Мар╕уполя та Краматорська; знищення цив╕льного пасажирського автобуса неподал╕к Волновахи; вибух п╕д час мирного з╕брання в Харков╕; дискрим╕нац╕ю щодо укра╖нсько╖ та кримськотатарсько╖ громад; заборону д╕яльност╕ Меджл╕су кримськотатарського народу; хвил╕ зникнень, вбивства, самов╕льн╕ обшуки, затримання; обмеження на викладання укра╖нсько╖ й кримськотатарсько╖ мов.
6 березня 2017 року в╕дбулися перш╕ слухання в Гааз╕.
19 кв╕тня 2017 року було оголошено р╕шення про запоб╕жн╕ заходи. М╕жнародний суд ООН у Гааз╕ постановив, що Рос╕я ма╓ поновити д╕яльн╕сть Меджл╕су кримськотатарського народу, забезпечити доступн╕сть осв╕ти у Криму укра╖нською мовою.

РОС╤Я ВПЕРШЕ В ╤СТОР╤╥ В╤ДПОВ╤ДАТИМЕ У СУД╤
ЗА ПОРУШЕННЯ М╤ЖНАРОДНОГО ПРАВА

М╕жнародний суд ООН в╕дхилив ус╕ заперечення з боку Рос╕╖ щодо юрисдикц╕╖ у справ╕ Укра╖ни РФ, тож Рос╕я вперше буде в╕дпов╕дати за порушення м╕жнародного права. Про це заявила журнал╕стам заступник м╕н╕стра закордонних справ з питань ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖, агент Укра╖ни у ц╕й справ╕ Олена Зеркаль, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу в Гааз╕.
“Рос╕я вперше буде в╕дпов╕дати за порушення м╕жнародного права, за порушення прав людини. Це вперше в ╕стор╕╖, коли вони (рос╕йська сторона - ред.) будуть за це в╕дпов╕дати. Вони будуть в╕дпов╕дати в суд╕ за вс╕ма фактами ╕ за вс╕ма нашими звинуваченнями, як╕ представлен╕ в укра╖нському меморандум╕, включаючи МН17”, - сказала посадовець.
За ╖╖ словами, дал╕ справа буде розглядатися по сут╕.
“Суд ма╓ зд╕йснити св╕й анал╕з того, як в╕н бачить, ск╕льки часу ма╓ бути надано РФ для п╕дготовки ╖х меморандуму, ╕ прийняти протокольний наказ. П╕сля того Рос╕я ма╓ подати св╕й меморандум, в якому викладе свою позиц╕ю за вс╕ма пунктами, по яких Укра╖на надала сво╖ факти щодо порушень конвенц╕й, ╕ п╕сля того вже в╕дбудуться слухання”, - пояснила Зеркаль.
Вона також зазначила, що це перемога не т╕льки укра╖нц╕в ╕ верховенства права, а й перемога здорового глузду.
“Вс╕ кра╖ни - незалежно в╕д ╖х розм╕ру, ╖х рол╕ у Рад╕ Безпеки - мають в╕дпов╕дати за порушення м╕жнародного права, ╕ ми дуже рад╕, що суд п╕дтримав ус╕ прохання Укра╖ни, ╕ ми руха╓мося дал╕ по повн╕й програм╕. В нас нема╓ жодних обмежень”, - зауважила Зеркаль.

СУД ООН БУДЕ РОЗГЛЯДАТИ ПОЗОВ УКРА╥НИ ПРОТИ РФ ЧЕРЕЗ РАСОВУ ДИСКРИМ╤НАЦ╤Ю

М╕жнародний суд Орган╕зац╕╖ Об'╓днаних Нац╕й заявив, що ма╓ юрисдикц╕ю розглядати позов Укра╖ни проти Рос╕╖ в╕дпов╕дно до М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖. Зас╕дання суду в Гааз╕ транслювалося на сайт╕ ООН. Резолютивну частину р╕шення суду щодо заперечень Рос╕╖ по юрисдикц╕╖ оприлюднив президент М╕жнародного суду ООН суддя Абдулкав╕ Ахмед Юсуф. “Суд 15 голосами проти одного в╕дхиля╓ попередн╕ заперечення, порушен╕ Рос╕йською Федерац╕╓ю, що у суду нема╓ юрисдикц╕╖ на основ╕ ст. 22 М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖”, - наголосив Юсуф.
Також в╕н сказав, що “одноголосно в╕дхиля╓ попередн╕ заперечення, порушен╕ Рос╕йською Федерац╕╓ю, з приводу прийнятност╕ позову Укра╖ни у зв’язку з претенз╕ями в╕дпов╕дно до М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖“. Кр╕м того, суд 15 голосами проти одного вважа╓, що “ма╓ юрисдикц╕ю на основ╕ ст. 22 М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖ розглядати позов, поданий Укра╖ною в╕дпов╕дно до ц╕╓╖ конвенц╕╖, ╕ що позов стосовно цих претенз╕й прийнятний”. Таким чином, суд ма╓ розпочати по сут╕ розгляд позову Укра╖ни.
Як пов╕домили УН╤АН у М╕н╕стерств╕ закордонних справ Укра╖ни, за конвенц╕╓ю про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖, оф╕ц╕йний Ки╖в стверджу╓, що "Рос╕я впроваджу╓ кампан╕ю ╕з расово╖ дискрим╕нац╕╖ та культурного знищення кримських татар та укра╖нц╕в в окупованому Криму". В МЗС заявили, що позиц╕я Укра╖ни поляга╓ у тому, що "Рос╕йська Федерац╕я як окупац╕йна влада Криму проводить систематичну кампан╕ю культурного знищення нерос╕йського населення шляхом дискрим╕нац╕╖". Укра╖нськ╕ дипломати нагадали, що "п╕сля незаконного вторгнення в Крим, РФ орган╕зувала ф╕ктивний «референдум» на тл╕ залякувань та насильства, спрямованих проти нерос╕йського населення". У позов╕ Укра╖ни йдеться, що "Рос╕я продовжу╓ свою дискрим╕нац╕йну кампан╕ю ╕з самого початку спроби анекс╕╖, зокрема, зосереджуючи зусилля на кримських татарах та етн╕чних укра╖нцях Кримського п╕вострова". Також в МЗС наголосили, що "конкретними прикладами дискрим╕нац╕╖ з боку Рос╕╖ ╓: заборона Меджл╕су кримськотатарського народу; висилка та пересл╕дування кримськотатарських л╕дер╕в; зникнення та вбивства кримськотатарських актив╕ст╕в; свав╕льн╕ обшуки та арешти; тиск на ЗМ╤; а також придушення укра╖нсько╖ та кримськотатарсько╖ мов".

УКРА╥НА МА╢ ВЕЛИК╤ ШАНСИ ВИГРАТИ В ГААЗЬКОМУ СУД╤ СПРАВУ ПРОТИ РОС╤╥

Укра╖на ма╓ велик╕ шанси перемогти у М╕жнародному суд╕ ООН у справ╕ про порушення Рос╕╓ю м╕жнародних конвенц╕й про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖ та про боротьбу з ф╕нансуванням тероризму. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це заступник м╕н╕стра закордонних справ з питань ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖ Олена Зеркаль сказала на бриф╕нгу в Ки╓в╕.
«Рос╕йськ╕ ЗМ╤ ╕ рос╕йське МЗС завжди стверджують, що вс╕ наш╕ (укра╖нськ╕ – УН╤АН) позови будуть в╕дхилен╕... Д╕йсно, рос╕яни дуже сильн╕ в дипломат╕╖ ╕ в м╕жнародному прав╕, але ситуац╕я зм╕ню╓ться, ╕ ми вже не слабш╕, ╕ ми готувалися дуже ретельно. Для нас був дуже важливим досв╕д, який ми отримали в 2017 роц╕ п╕д час слухань щодо попередн╕х заход╕в. Ми зробили дуже багато для себе висновк╕в», – заявила вона. Зеркаль зауважила, що Ки╖в готував св╕й меморандум з доказами в М╕жнародному суд╕ ООН, виходячи з необх╕дност╕ перев╕ряти факти ╕ надавати ╜рунтовний анал╕з ус╕╓╖ ╕нформац╕╖, отримано╖ в╕д правоохоронних орган╕в Укра╖ни. «У цьому меморандум╕ разом з додатками ╓ експертизи, зроблен╕ ╕ноземними фаховими ╕нституц╕ями. Ми залучали в╕йськових з Британ╕╖, як╕ проводили артилер╕йську експертизу в Мар╕упол╕, Краматорську ╕ Волновас╕. Ми сп╕впрацювали з Bellingcat. В╕н робив окремий анал╕з того, як постачався 53-ю (зен╕тно-ракетною рос╕йською – УН╤АН) бригадою «Бук» (зен╕тно-ракетна установка, з яко╖ ймов╕рно збили л╕так рейсу МН17 – УН╤АН). Тепер Рос╕я ма╓ в╕дреагувати», - наголосила вона. За словами Зеркаль, «те, що ми бачили в ╖хн╕х матер╕алах, як╕ вони подавали п╕д час попередн╕х заход╕в, вони надавали ╕нформац╕ю з╕ сво╖х ЗМ╤. Зазвичай це було Russia Tuday. Якщо вони будуть притримуватися цього ж принципу, то думаю, що в нас ╓ велик╕ шанси по вс╕х фактах виграти», - заявила Зеркаль.
www.unian.ua

ЗЕРКАЛЬ: МОРАЛЬНИЙ ОБОВ’ЯЗОК УКРА╥НИ – ДОВЕСТИ,
ЩО РФ ТА ╥╥ ПОСАДОВ╤ ОСОБИ ВИНН╤ У КАТАСТРОФ╤ МН17

Укра╖на вважа╓ сво╖м моральним обов’язком довести в М╕жнародному суд╕ ООН в╕дпов╕дальн╕сть Рос╕╖ за збиття л╕така рейсу МН17 ╕ постачання збро╖, за допомогою яко╖ скоювались теракти в укра╖нських м╕стах. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це заступник м╕н╕стра закордонних справ з питань ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖ Олена Зеркаль сказала на бриф╕нгу в Ки╓в╕.
«Ми виходимо з того, ╕ суд нас п╕дтримав, що н╕хто не може уникнути в╕дпов╕дальност╕ ╕ н╕кому не дозволено безкарно порушувати права людини, норми м╕жнародного права», - заявила вона. За словами Зеркаль, Ки╖в наполяга╓, що «вс╕ мають нести в╕дпов╕дальн╕сть за порушення незважаючи на розм╕р, стан, членство в Рад╕ безпеки ООН». «Без огляду на все це порушення мають бути в╕дом╕ усьому св╕товому сусп╕льству, ╕ Рос╕я зараз вже ма╓ виправдовуватись ╕ доводити, як саме вона запоб╕гала ╕ не допускала ф╕нансування тероризму сво╖ми особами. Суд наголосив на тому, що це вс╕ посадов╕ особи, як╕ уповноважен╕ на виконання функц╕й держави. Чому це важливо? Тому що зараз у сво╓му меморандум╕, який РФ ма╓ представити наступного року, вони мають вже доводити, як╕ вони вживали заходи для того, щоб забезпечити в╕дпов╕дне сл╕дство, недопущення (ф╕нансування тероризму – УН╤АН), правове сп╕вроб╕тництво по вс╕х фактах ╕ по вс╕х показах, як╕ ми наводимо у сво╓му меморандум╕ та додатках», - сказала Зеркаль. Заступник м╕н╕стра зауважила, що Укра╖на просить суд ООН встановити ско╓н╕ Рос╕╓ю порушення, припинити ╖х ╕ компенсувати вс╕ збитки. «Ми вважа╓мо, що наш моральний обов’язок - довести, що РФ та рос╕йськ╕ посадов╕ особи винн╕ у збитт╕ МН17, що вони винн╕ у постачанн╕ збро╖ на територ╕ю Укра╖ни, завдяки як╕й були ско╓н╕ терористичн╕ акти в Мар╕упол╕, Волновас╕, Краматорську, Харков╕. Усе це в╕дбувалося за ф╕нансово╖ п╕дтримки рос╕йських посадових ос╕б, ╕ рос╕йськ╕ посадов╕ особи були св╕дом╕ того, задля чого вони надають цю зброю та цю п╕дтримку», - наголосила вона. Зеркаль висловила спод╕вання, що справа проти Рос╕╖ у М╕жнародному суд╕ ООН буде доведена до к╕нця, будуть встановлен╕ винн╕, ╕ вони понесуть за це в╕дпов╕дальн╕сть.
Як пов╕домляв УН╤АН, 8 листопада М╕жнародний суд ООН вир╕шив, що ма╓ юрисдикц╕ю розглядати позов Укра╖ни до Рос╕╖ через ф╕нансування нею тероризму на Донбас╕, в╕дпов╕дно до М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про боротьбу з ф╕нансуванням тероризму, а також через порушення прав кримських татар ╕ укра╖нц╕в в окупованому Криму - в╕дпов╕дно до М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖. Зокрема, суд в╕дхилив попередн╕ заперечення РФ за позовом. Тепер суд ма╓ розпочати розгляд позову Укра╖ни по сут╕. Зеркаль прогнозувала, що до Р╕здвяних кан╕кул М╕жнародний суд ООН вир╕шить вс╕ процедурн╕ моменти з розгляду по сут╕.

Р╤ШЕННЯ СУДУ ООН ╢ СВ╤ТОВИМ ПРЕЦЕДЕНТОМ ╤ НАДДОРОГО КОШТУВАТИМЕ РОС╤╥

Р╕шення М╕жнародного суду ООН щодо прийнятност╕ скарги Укра╖ни про ф╕нансування Рос╕╓ю тероризму на Донбас╕ ╓ св╕товим прецедентом ╕ буде наддорого коштувати РФ у вс╕х сенсах. Про це заявив ексм╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Павло Кл╕мк╕н у Twitter.
"Те, що РФ робила ╕ робить на Донбас╕, буде предметом розгляду М╕жнародного суду ООН. Сьогодн╕шне р╕шення буде наддорого коштувати Рос╕╖ у вс╕х сенсах. Воно ╓ св╕товим прецедентом ╕ в╕дпов╕ддю для тих, хто скиглить, що важел╕в проти агресора нема╓. Вони ╓, за них потр╕бно боротися", - написав Кл╕мк╕н.
В╕н подякував вс╕й укра╖нськ╕й команд╕ за те, що довели цю справу в М╕жнародному суд╕ ООН до хоч ╕ пром╕жно╖, але дуже важливо╖ перемоги.
Читайте також: Суд у Гааз╕ визнав свою юрисдикц╕ю ╕ розгляне позов Укра╖ни проти РФ
"Це - неймов╕рна команда, без компл╕мент╕в", - п╕дкреслив ексм╕н╕стр.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 15.11.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21731

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков