Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
США ЗАКЛИКАЮТЬ РОС╤Ю ПОВЕРНУТИ ПЦУ ЗАХОПЛЕН╤ У КРИМУ ХРАМИ
Про це заявив п╕д час телефонно╖ пресконференц╕╖ у в╕второк посол США при ОБС╢ Джеймс Г╕лмор


СЕНЦОВ: ПУТ╤Н ЛЕГШЕ В╤ДДАСТЬ КРЕМЛЬ, Н╤Ж КРИМ
╢диною стратег╕╓ю в питанн╕ деокупац╕╖ Криму може бути лише тиск на Рос╕ю з боку Укра╖ни ╕...


ПУНКТИ ПРОПУСКУ «КАЛАНЧАК» ТА «ЧОНГАР» НАДАЮТЬ ПОНАД 100 АДМ╤НПОСЛУГ
Про це розпов╕в голова Херсонсько╖ ОДА Юр╕й Гус╓в


НЕЗАКОННА АНЕКС╤Я КРИМУ РОС╤╢Ю ПОРУШУ╢ ПРИНЦИПИ ОБС╢
На цьому наголосив п╕д час телефонно╖ пресконференц╕╖ у в╕второк посол США при ОБС╢ Джеймс Г╕лмор


ЧУБАРОВ: ПОКИ КРИМ ОКУПОВАНИЙ, РФ ПОПОВНЮВАТИМЕ «ОБМ╤ННИЙ ФОНД»
Такими словами голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував у Facebook...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 08.11.2019
ЗЕЛЕНСЬКИЙ П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО СУДОВУ РЕФОРМУ

Президент Укра╖ни Володимир Зеленський п╕дписав закон "Про внесення зм╕н до деяких закон╕в Укра╖ни щодо д╕яльност╕ орган╕в судд╕вського врядування". Про це пов╕домля╓ться на оф╕ц╕йному сайт╕ Верховно╖ Ради Укра╖ни. На сайт╕ зазнача╓ться, що закон "повернуто з п╕дписом в╕д президента".
Як пов╕домляв УН╤АН, 16 жовтня Верховна Рада ухвалила президентський закон про внесення зм╕н до деяких закон╕в Укра╖ни щодо д╕яльност╕ орган╕в судд╕вського врядування (№1008). За це р╕шення проголосували 236 ╕з 387 народних депутат╕в, заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕. За це р╕шення не проголосував жоден представник "Опозиц╕йно╖ платформи - За життя", "╢вропейсько╖ сол╕дарност╕", "Батьк╕вщини", "Голосу" та групи "За майбутн╓".
У закон╕ "Про судоустр╕й ╕ статус судд╕в" встановлю╓ться, що до складу Верховного суду входять судд╕ у к╕лькост╕ не б╕льше 100 (ран╕ше - не б╕льше 200). Визнача╓ться, що Вища квал╕ф╕кац╕йна ком╕с╕я судд╕в Укра╖ни ╓ державним колег╕альним органом судд╕вського врядування, який на пост╕йн╕й основ╕ д╕╓ у систем╕ правосуддя Укра╖ни. До складу ВККС входять 12 член╕в (ран╕ше - 16), як╕ призначаються Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу строком на 4 роки. На посаду члена ВККС може бути призначений громадянин Укра╖ни, який волод╕╓ державною мовою, ма╓ повну вищу юридичну осв╕ту та стаж профес╕йно╖ д╕яльност╕ у сфер╕ права не менше 15 рок╕в, належить до правничо╖ профес╕╖ та в╕дпов╕да╓ критер╕ю пол╕тично╖ нейтральност╕. Член ВККС не може належати до пол╕тичних парт╕й, профес╕йних сп╕лок, брати участь у будь-як╕й пол╕тичн╕й д╕яльност╕.
Вищою радою правосуддя для проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККС утворю╓ться конкурсна ком╕с╕я та затверджу╓ться ╖╖ персональний склад. До складу конкурсно╖ ком╕с╕╖ входять: 3 особи, обран╕ Радою судд╕в Укра╖ни з числа ╖╖ член╕в; 3 особи з числа м╕жнародних експерт╕в, запропонованих м╕жнародними та ╕ноземними орган╕зац╕ями, з якими Укра╖на сп╕впрацю╓ у сфер╕ запоб╕гання та протид╕╖ корупц╕╖ в╕дпов╕дно до м╕жнародних договор╕в Укра╖ни, до складу Громадсько╖ ради м╕жнародних експерт╕в. Вводиться нова п╕дстава для зв╕льнення члена ВККС з посади - грубе чи систематичне нехтування обов'язками, що ╓ несум╕сним ╕з статусом члена Вищо╖ квал╕ф╕кац╕йно╖ ком╕с╕╖ судд╕в або виявило його нев╕дпов╕дн╕сть займан╕й посад╕, допущення ╕ншо╖ повед╕нки, що п╕дрива╓ авторитет та сусп╕льну дов╕ру до правосуддя ╕ судово╖ влади, у тому числ╕, недотримання етичних стандарт╕в судд╕ як складово╖ профес╕йно╖ етики члена ВККС. Р╕шення про зв╕льнення члена ВККС ухвалю╓ ВРП на сво╓му зас╕данн╕ б╕льш╕стю голос╕в в╕д ╖╖ складу. Р╕шення про зв╕льнення члена Вищо╖ ради правосуддя вважа╓ться прийнятим, якщо подання не буде в╕дхилене на сп╕льному зас╕данн╕ Вищо╖ ради правосуддя та Ком╕с╕╖ з питань доброчесност╕ та етики б╕льш╕стю голос╕в учасник╕в зас╕дання за умови, що за це проголосувало принаймн╕ два м╕жнародн╕ експерти - члени Ком╕с╕╖ з питань доброчесност╕ та етики.
Також встановлю╓ться, що базовий розм╕р посадового окладу судд╕ становить у судд╕ Верховного Суду - 55 (ран╕ше - 75) прожиткових м╕н╕мум╕в для працездатних ос╕б, розм╕р якого встановлено на 1 с╕чня календарного року. У закон╕ "Про Вищу раду правосуддя" встановлю╓ться, що ВРП признача╓ та зв╕льня╓ з посад член╕в ВККС; прийма╓ р╕шення про зв╕льнення член╕в ВРП; затверджу╓ порядок складення в╕дб╕ркового ╕спиту та методику оц╕нювання його результат╕в, порядок складення квал╕ф╕кац╕йного ╕спиту та методику оц╕нювання кандидат╕в, положення про проведення конкурсу на зайняття вакантно╖ посади судд╕, порядок та методолог╕ю квал╕ф╕кац╕йного оц╕нювання, порядок формування ╕ ведення судд╕вського дось╓. Члени ВРП у сво╖й д╕яльност╕ та поза ╖╖ межами повинн╕ дотримуватися встановлених для судд╕ етичних стандарт╕в як складово╖ профес╕йно╖ етики члена Вищо╖ ради правосуддя. Закон доповню╓ться статтею щодо Ком╕с╕╖ з питань доброчесност╕ та етики, яка ╓ колег╕альним органом, який д╕╓ при ВРП та утворю╓ться з метою забезпечення прозорост╕ ╕ п╕дзв╕тност╕ член╕в ВРП та ВККС.
До складу Ком╕с╕╖ входять 3 члени Вищо╖ ради правосуддя та 3 особи з числа м╕жнародних експерт╕в, запропонованих м╕жнародними та ╕ноземними орган╕зац╕ями, з якими Укра╖на сп╕впрацю╓ у сфер╕ запоб╕гання та протид╕╖ корупц╕╖ в╕дпов╕дно до м╕жнародних договор╕в Укра╖ни, до складу Громадсько╖ ради м╕жнародних експерт╕в. Серед основних завдань Ком╕с╕╖ - оц╕нити в╕дпов╕дн╕сть члена або кандидата до складу ВРП та ВККС принципам добросов╕сност╕ та етичних норм судд╕, як╕ ╓ нев╕д’╓мною складовою профес╕йно╖ етики члена ВРП, ВККС та контролю за прозор╕стю д╕яльност╕ ВРП та ВККС. Також Ком╕с╕я ма╓ зд╕йснювати мон╕торинг ╕нформац╕╖ про судд╕в Верховного Суду з метою виявлення дисципл╕нарних порушень, грубого або систематичного нехтування суддею сво╖ми обов'язками, його несум╕сност╕ з╕ статусом судд╕ чи його нев╕дпов╕дност╕ займан╕й посад╕, порушення обов'язку п╕дтвердити законн╕сть джерела походження майна. Ком╕с╕я ма╓ право, зокрема, збирати, перев╕ряти та анал╕зувати ╕нформац╕ю, включаючи конф╕денц╕йну та особисту ╕нформац╕ю, про член╕в ВРП, ╕нших державних установ та орган╕в м╕сцевого самоврядування, п╕дпри╓мств, установ та орган╕зац╕й, необх╕дну для виконання ╖╖ завдань, кр╕м ╕нформац╕╖, яка зг╕дно ╕з законом визначена як та╓мниця/конф╕денц╕йна ╕нформац╕я.
Дисципл╕нарне провадження розпочина╓ться п╕сля отримання скарги щодо дисципл╕нарного проступку судд╕, пов╕домлення про вчинення дисципл╕нарного проступку суддею або п╕сля самост╕йного виявлення членами ВРП з будь-якого джерела обставин, що можуть св╕дчити про вчинення суддею дисципл╕нарного проступку, або за ╕н╕ц╕ативою Дисципл╕нарно╖ палати, Ком╕с╕╖ з питань доброчесност╕ та етики чи ВККС у випадках, визначених законом. Дисципл╕нарн╕ провадження щодо судд╕в зд╕йснюють Дисципл╕нарн╕ палати Вищо╖ ради правосуддя. Дисципл╕нарне провадження зд╕йсню╓ться у розумний строк. Строк зд╕йснення дисципл╕нарного провадження не повинен перевищувати б╕льше н╕ж 60 дн╕в з моменту отримання дисципл╕нарно╖ скарги. Цей закон набира╓ чинност╕ з дня, наступного за днем його опубл╕кування, кр╕м п╕дпункту 17 пункту 2 розд╕лу ╤, який набира╓ чинност╕ з 1 с╕чня 2020 року. З дня набрання чинност╕ цим законом повноваження член╕в ВККС припиняються, а кер╕вник секретар╕ату ВККС признача╓ться за результатами конкурсу з урахуванням вимог закону. ВРП протягом 90 дн╕в з дня набрання чинност╕ цим законом форму╓ за результатами конкурсу склад ВККС; ухвалю╓ р╕шення про затвердження персонального складу Ком╕с╕╖ з питань доброчесност╕ та етики на п╕дстав╕ та в межах пропозиц╕й суб'╓кт╕в формування тако╖ Ком╕с╕╖.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21702

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков