Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ЩЕ ОДИН КОРОНАВ╤РУСНИЙ КРИМСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ
напередодн╕ анекс╕╖ Криму я написав в╕дмову в╕д накидуваного мен╕ громадянства, пояснивши, що не...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: К╤НЕЦЬ "СВ╤ТУ БЕЗ КОРДОН╤В"
Китайськ╕ ╕мператори вкладали величезн╕ ресурси у побудову Велико╖ ст╕ни – кожен наступний...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: МОВА НА КАРАНТИН╤
Нав╕ть агон╕зуючи, к╕стлява рука влади буде намагатися знищити укра╖нську мову, як опору...


ВАЛЕНТИН БУТ: COVID-19. КРИМ ╤ НЕ ЛИШЕ
Перш╕ пов╕домлення про вогнище зараження у Вухан╕ сприймалися тут, як репортаж╕ з ╕ншо╖ планети.


В╤РУС ЗАБУТТЯ. ЧАС ЗНОВУ РЯТУВАТИ УКРА╥НСЬКУ КУЛЬТУРУ
Минають роки, зм╕ню╓ться пол╕тики, але стаб╕льним залиша╓ться ставлення до гуман╕тарно╖ сфери....
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 11.10.2019 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 11.10.2019
ПОВЕРНУТИ В╤Д ПР╤РВИ

«Якщо запилен╕ скрижал╕ –
Духовний запов╕т Отця –
Тв╕й св╕т у ворохобн╕м шал╕
Б╕жить до пр╕рви, як в╕вця.
╤ вовк, що диха╓ у спину,
Страх╕в зд╕йма╓ каламуть.
А ╕стина одна-╓дина:
Ти дозволя╓ш - ╕ женуть».
╤неса Доленник

Ще можуть в╕вц╕ мчать до пр╕рви,
бо повно в головах трухи -
Але – чи хто б у те пов╕рив! –
Щоб гурту зрадивши дов╕ру,
Туди ╖х гнали пастухи?
Валентин Бут

- Гра сл╕в, - скаже м╕й читач. – Ох, ц╕ вже поети… Не нагн╕тайте. Все буде до ладу. Ми ж йдемо в Европу.
Справд╕? В Европу? Ви так в╕дчува╓те? Нав╕ть сьогодн╕, коли вже не одн╕ лише поети з ╖х оголеними душами б’ють на сполох?
Н╕, ну я розум╕ю, що Укра╖на неоднор╕дна, що в н╕й чимало тих, кому клята н╓зал╓жность г╕рше к╕стки в горл╕, що, окр╕м в╕двертих ворог╕в та доморощених яничар╕в, тут на порядок б╕льше виведених за довг╕ стол╕ття бездержавност╕ потомственних раб╕в, пахолк╕в, яким с╕равно, яким какаяразн╕ца, а ще купи крайньохатих, байдужих до всього, окр╕м ближчо╖ до т╕ла нужденно╖ сво╓╖ сорочки, а ще звиродн╕лих, а ще…
Але ж ╓ й т╕, що виходили на майдани, стояли в п╕кетах, на барикадах, от╕, що ставали на дороз╕ навал╕ русскавам╕ра в╕д Криму ╕ Одеси, Херсона ╕ Харкова, т╕, що взявши в руки зброю, зупинили його на Донбас╕. Цим безд╕яльн╕стю не дор╕кнеш. Але нав╕ть тут не без проблем. Людська натура така, що прост╕ше пов╕рити, ан╕ж перев╕рити, прост╕ше реагувати на яскраву обгортку, ан╕ж трудитися виясняти, що насправд╕ вона прихову╓, прост╕ше вибрати владу, ор╕╓нтуючись на гучн╕ гасла, на яскрав╕ вишиванки, ан╕ж жорстко ╕ нев╕дступно контролювати ╖╖ реальн╕ справи. Цьому, щоправда, хоч ╕ пов╕льно, але вчимося. Як на мене, за тепер╕шн╕х реактивних час╕в – недопустимо пов╕льно. Адже ц╕на то╖ пов╕льно╖ науки на власних помилках аж надто висока! Я вже не кажу про укра╖нську традиц╕ю безв╕дпов╕дального вибору, коли зам╕сть профес╕онал╕в, людей моральних, порядних, патр╕отичних, у владу, на диво всьому св╕ту, перманентно приводимо як не вчорашн╕х, то пол╕тичних ╕мпотент╕в, головор╕з╕в, рецидив╕ст╕в, шахра╖в, мародер╕в, а тепер вже й клоун╕в. Аби пот╕м геро╖чно боротися з насл╕дками такого вибору?
Нав╕ть за мирних час╕в така пол╕тика, як м╕н╕мум, неефективна, безальтернативно веде до занепаду кра╖ни, в к╕нцевому результат╕ – до п╕дпад╕ння п╕д вплив (економ╕чний, пол╕тичний) усп╕шн╕ших сус╕д╕в, в найг╕ршому випадку, до деградац╕╖ держави, повно╖ втрати нав╕ть формально╖ незалежност╕. Чи треба казати, наск╕льки т╕ небезпеки зростають в час╕ в╕йни?!
Не раз ╕ не два писав про те, починаючи ще з початку 2000-х. Кажуть, рукописи не горять. Публ╕кац╕╖ тим паче. Але чи багатьом могли потрапити на оч╕ т╕ мо╖, чи сп╕взвучн╕ ╖м статт╕ ╕нших автор╕в? А мо’ хоч хтось пам’ята╓ опубл╕ковану ще в 1999 роц╕ книжечку пана ╢вгена Марчука «П’ять рок╕в укра╖нсько╖ трагед╕╖», де давався ╕ адекватний анал╕з причин керовано╖ деградац╕╖ Укра╖ни, ╕ анал╕з паралельно╖ влади – покруча з ол╕гархату, пол╕тико-економ╕чних клан╕в, корумповано╖ державно╖ бюрократ╕╖, орган╕зованих крим╕нальних структур, заруб╕жних виробник╕в+в╕тчизняних посередник╕в та м╕жнародних ф╕нансових орган╕зац╕й? Насправд╕, переважну б╕льш╕сть сусп╕льства в╕дучили в╕д читання, тим б╕льше, в╕д анал╕зу. Натом╕сть, за допомогою практично всуц╕ль контрольованого маф╕╓ю телебачення з послужливим штатом продажних журнал╕ст╕в (окрем╕ виключення лише п╕дтверджують загальне правило), за допомогою часто прим╕тивних, але ц╕лком д╕╓вих в сво╓му потоц╕ ╕нформац╕йних вкид╕в, в м╕зки дов╕рливо╖ публ╕ки вкладаються потр╕бн╕ ляльководам думки. Останн╕ президентськ╕ вибори ╓ дуже показовим прикладом ефективност╕ таких технолог╕й, х╕ба н╕?
А чи ╓ потреба уточнювати, що наша маф╕я, як метастаз велико╖ раково╖ пухлини, вс╕ ц╕ роки перебувала/дос╕ перебува╓ п╕д пост╕йним впливом, а десь ╕ п╕д прямим управл╕нням вчорашньо╖ метропол╕╖?
Руйнування економ╕чного потенц╕алу Укра╖ни, яка на момент осягнення Незалежност╕ перебувала на двадцять сьомому м╕сц╕ в св╕т╕ за р╕внем ВВП, а нин╕ на 128 з 182, нищення в╕йська – майже безкоштовна, без належно закр╕плених гарант╕й безпеки, здача третього ядерного потенц╕алу св╕ту, бездарна втрата Чорноморського флоту на користь Москов╕╖, антиконституц╕йна згода на збереження ╕ноземно╖ в╕йськово-морсько╖ бази в Криму, пол╕тика тотального розколу сусп╕льства з п╕длою грою на мовному питанн╕, стимулювання м╕жконфес╕йних чвар, пол╕тика руйнування людського потенц╕алу, особливо ж тако╖ важливо╖ його складово╖, як потенц╕ал ╕нтелектуальний (найвища ц╕нн╕сть, найпотужн╕ший руш╕й будь-якого сусп╕льства), нищення в╕тчизняного ╕нформац╕йного простору – чи могло те все не результуватися у деградац╕╖ кра╖ни, у перетворенн╕ укра╖нсько╖ нац╕╖ фактично на вимираючу? Чи могло те не привести, зрештою, до збройно╖ агрес╕╖ Москов╕╖, до анекс╕╖ Криму, до тисяч ╕ тисяч загиблих, м╕льйон╕в б╕женц╕в, до балансування ц╕ло╖ кра╖ни на гран╕ дефолту, на гран╕ втрати державност╕? Ось вона – ц╕на самов╕дстороненост╕ б╕льшост╕ укра╖нц╕в в╕д пол╕тики, безоглядно╖ передач╕ прав на управл╕ння таким дорогоц╕нним скарбом, як власна незалежна держава, до рук шахра╖в, мародер╕в та пройдисв╕т╕в!
Знову й знову, з року в р╕к пишу одне й те саме: прокидаймося, укра╖нц╕! Прокидаймося й пригадуймо, що на лукаво засипаних пилом скрижалях нашо╖ нац╕╖ записано, що лише МИ ╕ н╕хто ╕нший у в╕дпов╕д╕ за не╖ – за ╖╖ добробут, за ╖╖ розвиток ╕ процв╕тання, але, в першу чергу, за ╖╖ безпеку у св╕т╕, який не був, не ╓ ╕ н╕коли не стане Ел╕з╕умом. Х╕ба не про те каже й Велесова Книга:
"В╕д ранку до ранку бачимо,
Як зло д╕╓ться на Рус╕,
╤ чека╓мо, що повернеться до добра.
Але такого не буде,
╤накше, як сили сво╖ не згурту╓мо
╤ не в╕зьмемо мету одну до мисл╕ нашо╖.
Те бо глаголить нам глас праотц╕в"
Книга Велеса, скрижаль8/2
Той, хто закарбував ц╕ пророч╕ слова, був людиною, поза всяким сумн╕вом, мудрою. Не чекаймо ж, що все залагодиться само собою. Припиняймо чвари ╕ чимскор╕ше розвертаймося од пр╕рви, до яко╖ п╕дштовхують нас як недруги, так ╕ лукав╕ пастир╕ наш╕!

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 11.10.2019 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21614

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков