Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 20.09.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 20.09.2019
ОКУПАНТИ ПОДВО╥ЛИ К╤ЛЬК╤СТЬ ОБШУК╤В ╤ РЕЙД╤В ПРОТИ КРИМСЬКИХ ТАТАР

Кримосуддя

К╕льк╕сть обшук╕в ╕ рейд╕в, спрямованих проти кримських татар, в окупованому Криму за перше п╕вр╕ччя 2019 року подво╖лась. Про це заявила на пресконферец╕╖ голова Мон╕торингово╖ м╕с╕╖ ООН з прав людини в Укра╖н╕ Матильда Богнер, презентуючи нову допов╕дь, яка охоплю╓ пер╕од з 16 травня по 15 серпня 2019 року, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.
За словами Богнер, к╕льк╕сть обшук╕в ╕ рейд╕в, спрямованих проти кримських татар за перше п╕вр╕ччя 2019 року подво╖лась пор╕вняно з аналог╕чним пер╕одом минулого.
“Свобода вираження погляд╕в, як ╕ ран╕ше, придушувалась, зокрема шляхом накладення адм╕н╕стративних санкц╕й за законодавством про протид╕ю екстрем╕зму", - наголосила вона.
Богнер зауважила, що це стосувалась нав╕ть тих пост╕в, як╕ були розм╕щен╕ до початку окупац╕╖, коли в Криму ще не були введен╕ закони РФ.
У допов╕д╕ ООН також п╕дкреслено, що за урядом Укра╖ни збер╕гаються зобов'язання щодо прав людини перед тими громадянами Укра╖ни, як╕ живуть в окупованому Криму, зокрема, зобов'язання забезпечити ╖м р╕вний доступ до пенс╕й та соц╕альних виплат на материков╕й Укра╖н╕.

НА НАРАД╤ ОБС╢ РОЗПОВ╤ЛИ ПРО 300 ФАКТ╤В ТИСКУ НА ЗМ╤ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ

У Криму з 2014 року заф╕ксовано понад 300 факт╕в тиску та агрес╕╖ проти журнал╕ст╕в з боку окупац╕йно╖ влади. На цьому в коментар╕ власному кореспондентов╕ Укр╕нформу в кулуарах наради ОБС╢ з питань людського вим╕ру у Варшав╕ пов╕домила представник Кримсько╖ правозахисно╖ групи, мед╕аексперт ╤рина С╓дова.
“Ми вивча╓мо цю ситуац╕ю вже 5 рок╕в, з к╕нця лютого 2014 року. Зараз заф╕ксовано понад 300 факт╕в тиску на свободу слова у Криму. Це катування, ф╕зичне насилля, напади, залякування, адм╕н╕стративн╕ ╕ крим╕нальн╕ пересл╕дування, мова ворожнеч╕, законодавч╕ обмеження”, - зазначила С╓дова.
Вона п╕дкреслила, що таким чином Рос╕я робить все, щоб знищити незалежн╕ голоси ╕ покарати тих, хто не бо╖ться казати, що Крим – це Укра╖на, ╕ пише про порушення прав людини на п╕востров╕.
Вона назвала к╕лька нещодавн╕х випадк╕в пересл╕дування журнал╕ст╕в, як╕ сп╕впрацюють з правозахисною орган╕зац╕╓ю “Кримська сол╕дарн╕сть” ╕ висв╕тлюють у Криму теми тиску на кримських татар, на укра╖нц╕в, Православну церкву Укра╖ни. Зокрема, представники “Кримсько╖ сол╕дарност╕” Ремз╕ Бек╕ров та Осман Ар╕фмеметов були заарештован╕, але ╖хн╕ заяви про катування п╕сля затримання не були розсл╕дуван╕ так званою кримською владою. Кр╕м того, за словами С╓дово╖, пересл╕дування зазна╓ журнал╕стка ATR Гульсум Хал╕лова. ╥╖ оголосили в Рос╕╖ в розшук, звинувачуючи в участ╕ у збройних формуваннях, хоча вона просто виконувала сво╖ журнал╕стськ╕ обов’язки. Правозахисниця також зауважила, що журнал╕ст “Рад╕о Свобода” Микола Семена не може ви╖хати з Криму на л╕кування, в нього умовний терм╕н ув’язнення ╕ його пр╕звище внесено окупац╕йною владою у списки екстрем╕ст╕в.
С╓дова висловила думку, що рос╕йськ╕ оф╕ц╕йн╕ та неоф╕ц╕йн╕ орган╕зац╕╖ при╖хали на нараду ОБС╢ до Варшави “орган╕зованою групою, щоб розповсюджувати меседж╕ рос╕йсько╖ пропаганди”.
“Це все влада Рос╕╖ робить для того, щоб легал╕зувати окупац╕ю й анекс╕ю Криму”,- констатувала укра╖нський мед╕аексперт.
На ╖╖ переконання, позиц╕ю рос╕йсько╖ сторони “потр╕бно перекривати фактами, оск╕льки вс╕ ╖хн╕ виступи не мають жодного практичного п╕д╜рунтя”.
“Це просто акторська майстерн╕сть. Вони красивими словами говорять рос╕йську пропаганду”, - наголосила С╓дова.
Як пов╕домлялося, у Варшав╕ трива╓ до 27 вересня щор╕чна нарада ОБС╢ з виконання зобов'язань держав-учасниць у сфер╕ дотримання прав ╕ свобод людини.

В КРИМУ В╤ДКРИЛИ 374 СПРАВИ ПРОТИ М╤ТИНГУВАЛЬНИК╤В
ТА ЗАЛЯКУЮТЬ ПРОТИВНИК╤В РЕЖИМУ

Кримська правозахисна група заф╕ксувала 374 факти крим╕нального чи адм╕н╕стративного пересл╕дування за участь у мирних з╕браннях за пер╕од окупац╕╖ п╕вострова. Про це заявив анал╕тик КПГ Александров С╓дов п╕д час виступу на конференц╕╖ з людського вим╕ру ОБС╢ у Варшав╕, пов╕домля╓ КПГ у Facebook.
За його словами, щонайменше у 24 випадках виносилося р╕шення про адм╕н╕стративний арешт, а загальна сума призначених штраф╕в сяга╓ 4 м╕льйон╕в рубл╕в. "Влада Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ продовжу╓ використовувати в Криму погоджувальний механ╕зм для заборони проведення мирних збор╕в ╕ пересл╕дування ос╕б, як╕ проводять мирн╕ з╕брання без узгодження з владою. Основним ╕нструментом пересл╕дування ╓ статт╕ адм╕н╕стративного кодексу, як╕ передбачають покарання у вигляд╕ штрафу або арешту за проведення мирного з╕брання без отримання дозволу в╕д влади", - розпов╕в експерт. С╓дов зазначив, що найчаст╕ше п╕д пересл╕дування потрапляють учасники та орган╕затори заход╕в з критикою влади РФ або м╕сцевих адм╕н╕страц╕й, акц╕й проти пол╕тичного ╕ рел╕г╕йного пересл╕дування в Криму, а також актив╕сти, як╕ ф╕ксують д╕╖ силових структур РФ п╕д час проведення масових обшук╕в. В╕н також наголосив, що окупанти обмежують можлив╕сть проведення укра╖нських ╕ кримськотатарських нац╕ональних свят або заход╕в, присвячених роковинам депортац╕╖ кримськотатарського народу. Одним ╕з приклад╕в таких д╕й РФ цього року ╓ в╕дмова адм╕н╕страц╕╖ села Зар╕чне мусульманам у проведенн╕ рел╕г╕йного свята "Курбан Байрам" 9 серпня. Приводом для в╕дмови стала в╕дсутн╕сть в орган╕затор╕в додаткового письмового узгодження з Духовним управл╕нням мусульман Криму.
"Кр╕м заборон, влада використову╓ практику залякування. Сп╕вроб╕тники пол╕ц╕╖ завчасно вручають актив╕стам попередження з погрозами адм╕н╕стративного або крим╕нального пересл╕дування за проведення несанкц╕онованих заход╕в. Щонайменше с╕м таких попереджень вручили кримськотатарським актив╕стам перед роковинами депортац╕╖ у травн╕ 2019 року, ще три - перед Днем кримськотатарського прапора у червн╕" , - додав анал╕тик КПГ. За його словами, ще одним порушенням свободи мирних з╕брань ╓ обмеження м╕сць для проведення мирних з╕брань в окупованому Криму. Так, у грудн╕ 2018 року в Севастопол╕ три дозволених для проведення мирних з╕брань м╕сця перенесли з центру м╕ста у передм╕стя. "Необх╕дн╕сть отримання дозволу в╕д влади на проведення мирних з╕брань ╕ обмеження списку м╕сць для ╖х проведення порушу╓ кер╕вн╕ принципи ОБС╢ з╕ свободи мирних з╕брань, а саме позитивне зобов'язання держави щодо сприяння мирним з╕бранням та презумпц╕ю на користь проведення збор╕в", - п╕дкреслив С╓дов. В╕н зазначив, що КПГ рекоменду╓ кра╖нам-учасницям ОБС╢ звернути увагу, що РФ сво╖ми д╕ями в Криму порушу╓ сво╖ зобов'язання перед ОБС╢ у сфер╕ людського вим╕ру, а застосування норм рос╕йського права на окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни порушу╓ М╕жнародне гуман╕тарне право. У зв'язку з цим правозахисники закликали ОБС╢ розробити ефективний механ╕зм протид╕╖ стосовно кра╖н, як╕ систематично порушують сво╖ зобов'язання.
www.unian.ua

КРИМСЬК╤ ПРАВОЗАХИСНИКИ РОЗПОВ╤ЛИ В ОБС╢,
ЯК РОС╤Я ГЛУШИТЬ УКРА╥НСЬК╤ РАД╤ОСИГНАЛИ

Кримська правозахисна група (КПГ) заявила про факти знищення свободи слова на п╕востров╕, у тому числ╕ про блокування рос╕йськими рад╕останц╕ями укра╖нського мовлення на територ╕╖ Херсонсько╖ област╕ та п╕вн╕чного Криму. Про це у в╕второк у Варшав╕ на нарад╕ Орган╕зац╕╖ з безпеки та сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕ (ОБС╢) заявила експерт Кримсько╖ правозахисно╖ групи ╤рина С╓дова, ╕нформу╓ оф╕ц╕йний сайт КПГ.
«Станом на середину вересня 2019 року, як м╕н╕мум у 10 великих населених пунктах на ц╕й територ╕╖ на вс╕х FM рад╕очастотах укра╖нських рад╕останц╕й мовлять рос╕йськ╕ станц╕╖. Таку ситуац╕ю заф╕ксовано в тому числ╕ ╕ в м╕стах Джанкой, Армянськ та Красноперекопськ. Ще у 9 населених пунктах на ц╕й територ╕╖ укра╖нськ╕ рад╕останц╕╖ заблоковано частково. Для блокування рад╕осигналу рос╕йська влада навмисно включа╓ на цих же частотах рос╕йськ╕ та п╕дконтрольн╕ РФ кримськ╕ рад╕останц╕╖ або встановлюють обладнання, яке заглуша╓ рад╕осигнал укра╖нських станц╕й», - розпов╕ла С╓дова.
Це в╕дбува╓ться на фон╕ того, пов╕домила експерт, що п╕сля збройно╖ окупац╕╖ Криму Рос╕╓ю до к╕нця 2014 року цифрове, кабельне та еф╕рне мовлення укра╖нських ТРК на п╕востров╕ було повн╕стю знищено.
С╓дова зазначила, що в Криму продовжу╓ проводиться системна робота з╕ знищення доступу ╕ до ╕нших незалежних джерел ╕нформац╕╖.
Станом на к╕нець травня 2019 року, п╕дкреслила вона, як м╕н╕мум 14 популярних укра╖нських ╕нформац╕йних ╕нтернет-ресурс╕в повн╕стю заблокован╕ в Криму.
Под╕бними д╕ями, вважа╓ C╓дова, РФ порушують ц╕лий ряд зобов'язань перед ОБС╢, зокрема, зобов'язання сприяти пол╕пшенню поширення рад╕о- ╕ телев╕з╕йно╖ ╕нформац╕╖, прийняте у рамках наради про Сп╕впрацю в гуман╕тарних та ╕нших сферах у Гельс╕нк╕ 1975 р.
Також Рос╕я порушу╓ зобов'язання забезпечувати "прямий ╕ нормальний прийом передач рад╕ослужб, що д╕ють в╕дпов╕дно до правил рад╕омовлення М╕жнародного Союзу Електрозв'язку", прийняте кра╖нами-учасницями у В╕дн╕ в 1989 роц╕.
Кр╕м того, РФ не викону╓ прийняте у Москв╕ в 1991 роц╕ зобов'язання кра╖н-учасниць про в╕льне отримання ╕ передачу ╕нформац╕╖ та ╕дей без втручання з боку державно╖ влади, у тому числ╕ через ╕ноземн╕ публ╕кац╕╖ та програми телерад╕омовлення.
Як заявила С╓дова, Рос╕я сво╖ми д╕ями в Криму повн╕стю ╕гнору╓ зобов'язання вжити вс╕х необх╕дних заход╕в для функц╕онування в╕льних та незалежних засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ та безперешкодного транскордонного ╕ внутр╕шньодержавного поток╕в ╕нформац╕╖, прийняте в Стамбул╕ в 1999 роц╕ у рамках Харт╕╖ ╢вропейсько╖ безпеки.
«З огляду на вищезазначене, вимага╓мо в╕д РФ забезпечити неухильне виконання вс╕х перерахованих вище зобов'язань, припинити незаконн╕ блокування незалежних укра╖нських рад╕останц╕й ╕ онлайн-мед╕а на територ╕╖ Криму", - резюмувала експерт Кримсько╖ правозахисно╖ групи.
Представник КПГ звернулася до представник╕в кра╖н-учасниць ОБС╢ з проханням посилити тиск на Рос╕йську Федерац╕ю для того, щоб вона припинила блокування мед╕а та ╕нш╕ незаконн╕ обмеження свободи слова в Криму.
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 20.09.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21547

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков