Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 13.09.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 13.09.2019
ЩО В╤ДОМО ПРО ТИХ, ХТО ПОВЕРНУВСЯ З УВ'ЯЗНЕННЯ В РОС╤╥

У суботу, 7 вересня, м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю в╕дбувся обм╕н ув'язненими.
До Укра╖ни повернулися 11 незаконно засуджених у Рос╕╖ сп╕вгромадян та 24 моряк╕в, яких Рос╕я захопила в район╕ Керченсько╖ протоки у листопад╕.

Роман Сущенко, журнал╕ст Нац╕онального державного ╕нформац╕йного агентства Укр╕нформ, З 2010 року працю╓ кореспондентом Укр╕нформу у Франц╕╖. Незаконно заарештований в Рос╕╖ 30 вересня 2016 року. 4 червня 2018 року Московський м╕ський суд засудив Романа Сущенка до 12 рок╕в колон╕╖ суворого режиму. У сл╕дчому ╕золятор╕ та колон╕╖ багато малював, виробивши власний стиль, його роботи експонувались на виставках у Париж╕ та Нью-Йорку. За вагомий особистий внесок у розвиток в╕тчизняно╖ журнал╕стики, багатор╕чну сумл╕нну працю, високий профес╕онал╕зм нагороджений орденом «За мужн╕сть» III ст.

Олег Сенцов, режисер ╕ сценарист. У нього був невеликий б╕знес - волод╕в комп'ютерним клубом в С╕мферопол╕. У 2011 роц╕ на виручен╕ грош╕ зняв перший ф╕льм «Гамер», в липн╕ 2013-го приступив до зйомок нового ф╕льму. Актив╕ст с╕мферопольського Автомайдану. 10 травня 2014 року Сенцова затримала рос╕йська ФСБ, звинувативши в тероризм╕. 25 серпня 2015 року суд засудив його до 20 рок╕в колон╕╖ суворого режиму. З жовтня 2017-го перебував у колон╕╖ в Лабитнанг╕. В ув’язненн╕ Сенцов писав роман, опов╕дання, п'╓су «Номери» ╕ сценар╕╖. Лауреат Прем╕╖ Сахарова за свободу думки ╢вропарламенту. Нагороджений орденом «За мужн╕сть» III ст. за значний особистий внесок у державне буд╕вництво, соц╕ально-економ╕чний, науково-техн╕чний, культурно-осв╕тн╕й розвиток Укра╖ни та орденом «За мужн╕сть» I ст. — за особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕сть, виявлен╕ у в╕дстоюванн╕ конституц╕йних прав та свобод людини, ц╕л╕сност╕ Укра╖нсько╖ держави.

Олександр Кольченко, студент-заочник географ╕чного факультету Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету, актив╕ст л╕вих рух╕в, у 2014 роц╕ брав участь у проукра╖нських м╕тингах у Криму. Його затримали рос╕йськ╕ спецслужби в травн╕ 2014 року за обвинуваченням в орган╕зац╕╖ теракт╕в на п╕востров╕. У серпн╕ 2015 року в╕йськовий суд в Ростов╕-на-Дону засудив Кольченка до 10 рок╕в колон╕╖. В╕н в╕дбував терм╕н у колон╕╖ № 6 Копейська Челяб╕нсько╖ област╕. Нагороджений орденом «За мужн╕сть» I ст. — за особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕сть, виявлен╕ у в╕дстоюванн╕ конституц╕йних прав та свобод людини, ц╕л╕сност╕ Укра╖нсько╖ держави.

Володимир Балух, ╕нженер з водозбереження, фермер, укра╖нський громадський актив╕ст, у 2006 та 2010 роках балотувався до Верховно╖ Ради АРК в╕д Конгресу укра╖нських нац╕онал╕ст╕в. П╕сля окупац╕╖ Криму рос╕йськими в╕йськами залишився громадянином Укра╖ни, в╕дмовившись отримувати рос╕йський паспорт, та тримав над сво╓ю садибою синьо-жовтий прапор, за що в 2015 роц╕ отримав 10 д╕б арешту. Наприк╕нц╕ листопада 2016 року Балух розм╕стив табличку «Вулиця Геро╖в Небесно╖ сотн╕, 18» на ст╕н╕ власного будинку ╕ вже за тиждень йому п╕дкинули на горище набо╖, за як╕ у серпн╕ 2017 року ╕ посадили на 3 роки 7 м╕сяц╕в.

Едем Бек╕ров, 58-р╕чний кримськотатарський актив╕ст селища Новоолекс╕╖вка Херсонсько╖ област╕. Брав участь в акц╕ях, автопроб╕гах, м╕тингах Меджл╕су кримськотатарського народу ╕ кримськотатарських громадських об'╓днань, закликав до опору анекс╕╖ ╕ дотримання прав кримських татар. П╕дтримував пол╕тв'язн╕в в Криму, ╖х с╕м'╖. Дружина - Гульнара Бекирова - член Меджл╕су кримськотатарського народу ╕ заступник голови адм╕н╕страц╕╖ Ген╕чеського району. Едем Бек╕ров носить протез на прав╕й ноз╕ (нижче кол╕на), з с╕чня 2018 року ма╓ 4 шунта на серце, а в грудн╕ того ж - перед наступною плановою операц╕╓ю - вир╕шив з'╖здити до матер╕ в Крим. Його затримали при в'╖зд╕ на п╕востр╕в з боку Чонгара ╕ намагалися звинуватити в провезенн╕ тротилу ╕ патрон╕в. За його стану здоров'я восьмим╕сячне перебування в С╤ЗО саме по соб╕ було пов╕льною стратою.

Микола Карпюк, укра╖нський громадський та пол╕тичний д╕яч, заступник голови парт╕╖ УНА-УНСО Юр╕я Шухевича. У 1992—1993 роках брав участь у Придн╕стровському конфл╕кт╕ на боц╕ ПМР та у в╕йн╕ в Абхаз╕╖ на боц╕ Груз╕╖. Брав участь у парламентських виборах 1998 та 2002 рок╕в за списками Укра╖нсько╖ нац╕онально╖ асамбле╖. У 2000—2001 роках брав участь в акц╕╖ «Укра╖на без Кучми», через що був арештований та засуджений до 4,5 рок╕в ув'язнення. 17 березня був затриманий при перетин╕ рос╕йсько-укра╖нському кордон╕ у Черн╕г╕вськ╕й област╕.

Стан╕слав Клих, журнал╕ст, ╕сторик, Викладав ╕стор╕ю у навчальному заклад╕ м. Ки╓ва. Писав статт╕ з ╕стор╕╖, протягом певного часу орган╕зовував книжков╕ ярмарки. заарештований у м. Орел у серпн╕ 2014 року, куди при╖хав у с╕мейних справах – не виключено, як ╕ Павло Гриб, у приготовлену пастку. Клиха тримали у в'язниц╕ в м╕ст╕ Верхньоуральськ Челяб╕нсько╖ област╕ та псих╕атричн╕й л╕карн╕ у Магн╕тогорську.
Клиха та Карпюка суд Чечн╕ засудив 26 травня 2016 року до 20 та до 22,5 рок╕в ув'язнення, в╕дпов╕дно. ╥х звинуватили у вбивств╕ рос╕йських в╕йськових у Грозному в 1994-1995 роках, попри те, що Клих ╕ Карпюк взагал╕ не були в Чечн╕. П╕д час перебування у С╤ЗО м╕ста ╢ссентуки до обох застосовувалися жорсток╕ тортури та залякування.

Павло Гриб, студент Ки╓во-Могилянсько╖ академ╕╖. Зник 24 серпня 2017 року в Гомельськ╕й област╕ Б╕лорус╕, куди по╖хав на зустр╕ч з д╕вчиною. П╕зн╕ше з╕зналася, що д╕йсно запросила хлопця в пастку, ╕ ╖╖ змусили це зробити сп╕вроб╕тники ФСБ Рос╕╖. Викраденого укра╖нця у Рос╕╖ засудили до 6 рок╕в ув'язнення за обвинуваченням у "сприянн╕ терористичн╕й д╕яльност╕".

Олекс╕й Сизонович, найстарший з ус╕х. 63-р╕чний пенс╕онер, актив╕ст ВО «Батьк╕вщина», затриманий у серпн╕ 2016 року при перетин╕ рос╕йсько-укра╖нського кордону в ╤звариному, визнаний винним у «п╕дготовц╕ терористичного акту», «незаконному поводженн╕ з вибуховими речовинами» та «незаконному перетин╕ державного кордону», засуджений до 12 рок╕в ув'язнення.

╢вген Панов, один ╕з л╕дер╕в орган╕зац╕╖ «Самооборона Енергодара». Затриманий в Криму в серпн╕ 2016 року. За верс╕╓ю рос╕йського сл╕дства, в╕н з╕ сп╕льниками в район╕ Армянська мав зустр╕ти п╕дкр╕плення з материково╖ Укра╖ни н╕бито для подальших диверс╕й. За твердженням родич╕в, н╕коли не збирався ╖хати до Криму, тож, ╢вгена вивезли туди, викравши. Так званим «Верховним судом» Криму 13 липня 2018 року засуджений до восьми рок╕в колон╕╖ суворого режиму.

Артур Панов, студент, поет, блогер, актив╕ст пол╕тичних та правозахисних рух╕в, брав активну участь у под╕ях Революц╕╖ г╕дност╕. П╕д час антитерористичн╕й операц╕╖ на сход╕ Укра╖ни, луганчанин Панов пов╕домляв укра╖нських в╕йськовослужбовц╕в про м╕сця дислокац╕╖ рос╕йських бойовик╕в та про пересування в╕йськово╖ техн╕ки окупант╕в. Активно сп╕впрацював з укра╖нськими журнал╕стами, надаючи ╖м ╕нформац╕ю про под╕╖ в╕йни. На початку грудня 2015 р. за поки що невiдомих обставин був викрадений ╕ опинився у в'язницi на територ╕╖ Росiйсько╖ Федерацi╖. Його звинуватили у пiдготовцi до терористичного акту та шпигуванн╕.

* * *
Також зв╕льнено 24 моряк╕в, як╕ були захоплен╕ Рос╕╓ю в район╕ Керченсько╖ протоки у листопад╕ 2018 року ╕ мали бути безумовно зв╕льнен╕ за р╕шенням М╕жнародного морського трибуналу ООН.

Малий броньований артилер╕йський катер "Бердянськ"

Роман Мокряк, командир МБАК «Бердянськ». В╕йськову службу розпочинав у Севастопол╕ на п╕дводному човн╕ «Запор╕жжя». П╕сля анекс╕╖ Криму залишився в╕рним в╕йськов╕й присяз╕ та продовжив служити на ракетному човн╕ «Прилуки». У 2016 роц╕ прийняв командування новозбудованим малим броньованим артилер╕йським катером «Бердянськ». Роман Мокряк в╕дмовився в╕дпов╕дати на запитання ФСБ та давати будь-як╕ св╕дчення. Один з правозахисник╕в, що в╕в справу укра╖нських полонених, зазначив, що командир «Бердянська» у в╕дпов╕дь на ус╕ закиди послав «федерал╕в» за «в╕домою адресою». За особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕ д╕╖, виявлен╕ п╕д час виконання в╕йськового обов'язку, в╕рн╕сть Укра╖нському народов╕ ╕ в╕йськов╕й присяз╕ нагороджений орденом Богдана Хмельницького ╤╤╤ ступеня.

Юр╕й Без’язичний, моторист-електрик, студент третього курсу Одеського нац╕онального морського ун╕верситету. «Попросив йому допомогти з наданням академ╕чно╖ в╕дпустки, у зв'язку з вимушеним перебуванням в рос╕йськ╕й в'язниц╕», - написав тод╕ про Без'язичного адвокат Микола Полозов. «Чудово трима╓ться, не давав св╕дчень, вважа╓ себе в╕йськовополоненим», - додав адвокат полонених моряк╕в Серг╕й Л╓гостов. Юр╕й нагороджений медаллю «За в╕йськову службу Укра╖н╕».

Андр╕й Артеменко, старший комендор, один з трьох поранених п╕д час нападу, студент заочного в╕дд╕лення факультету «кораблевод╕ння» ╤нституту в╕йськово-морських сил Укра╖ни Одесько╖ морсько╖ академ╕╖ – на час перебування у полон╕ попросив кер╕вництво вишу про академ╕чну в╕дпустку. За особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕ д╕╖, виявлен╕ п╕д час виконання в╕йськового обов'язку, в╕рн╕сть Укра╖нському народов╕ ╕ в╕йськов╕й присяз╕ нагороджений орденом «За мужн╕сть» ╤╤╤ ступеня.

Андр╕й Ейдер, комендор-сигнальник, один з трьох поранених п╕д час нападу. Наймолодший ╕з моряк╕в: ще нема╓ 20, народився в грудн╕ 1999 року. У 2018 роц╕ зак╕нчив Одеський профес╕йний л╕цей морського транспорту. За особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕ д╕╖, виявлен╕ п╕д час виконання в╕йськового обов'язку, в╕рн╕сть Укра╖нському народов╕ ╕ в╕йськов╕й присяз╕ нагороджений орденом «За мужн╕сть» ╤╤╤ ступеня.

Богдан Головаш, випускник Кременчуцького в╕йськового л╕цею 2011 року та ╤нституту в╕йськово-морських сил. Богдан Головаш був серед курсант╕в Академ╕╖ ВМС ╕м. Нах╕мова у Севастопол╕, як╕ залишили Крим п╕сля окупац╕╖ його в╕йськовими РФ. В╕н пере╖хав до Одеси для продовження навчання. За особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕ д╕╖, виявлен╕ п╕д час виконання в╕йськового обов'язку, в╕рн╕сть Укра╖нському народов╕ ╕ в╕йськов╕й присяз╕ нагороджений орденом Богдана Хмельницького ╤╤╤ ступеня.

Денис Гриценко, командир 1-го див╕з╕ону корабл╕в охорони рейду морського командування. Голос Дениса Гриценко чути на вс╕х в╕део обстр╕лу ╕ захоплення наших корабл╕в. Це саме в╕н, як досв╕дчений оф╕цер, який бачив захоплення Криму, одним з перших зрозум╕в: рос╕яни не просто готов╕ пограти в "морський б╕й", а вони точно перейдуть межу закону ╕ п╕дуть в атаку. Коли Гриценка у Лефортово в╕дв╕дала ком╕сар Ради ╢вропи з прав людини Дуня М╕ятович, вони сп╕лкувалися англ╕йською, виключивши з розмови рос╕йську омбудсвумен Москалькову. За особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕ д╕╖, виявлен╕ п╕д час виконання в╕йськового обов'язку, в╕рн╕сть Укра╖нському народов╕ ╕ в╕йськов╕й присяз╕ нагороджений орденом Богдана Хмельницького ╤╤╤ ступеня.


Василь Сорока, кап╕тан (на час ╕нциденту – старший лейтенант) СБУ, перебував на борту МБАК «Бердянськ», поранений п╕д час нападу: осколки влучили в обличчя. За словами начальника апарату голови Служби безпеки ╤горя Гуськова, неодноразово виконував бойов╕ завдання в район╕ проведення Антитерористично╖ операц╕╖ та операц╕╖ Об’╓днаних сил. «Василь, незважаючи на поранення, трима╓ться молодцем. Вв╕чливий ╕ уважний. Без злоби ╕ докор╕в. Справжн╕й в╕йськовий», – написав тод╕ адвокат Серг╕й Бадамшин. За особист╕ заслуги у зм╕цненн╕ нац╕онально╖ безпеки, мужн╕сть, високий профес╕онал╕зм та зразкове виконання службового обов'язку, Василь Сорока нагороджений орденом «За мужн╕сть» ╤╤╤ ступеня

Малий броньований артилер╕йський катер "Н╕кополь"

Богдан Небилиця, командир МБАК «Н╕кополь», один з тих курсант╕в Академ╕╖ В╕йськово-морських сил ╕мен╕ Нах╕мова в Севастопол╕, як╕ в березн╕ 2014 року уславилися виконанням г╕мну Укра╖ни. «В╕н мр╕яв про море, хот╕в бути в╕йськовим», - розпов╕в батько Богдана Павло. Зак╕нчував сво╓ навчання Небилиця вже в Одес╕. Першим м╕сцем служби Богдана став ракетний катер «Прилуки». За особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕ д╕╖, виявлен╕ п╕д час виконання в╕йськового обов'язку, в╕рн╕сть Укра╖нському народов╕ ╕ в╕йськов╕й присяз╕ нагороджений орденом Богдана Хмельницького ╤╤╤ ступеня.

Вячеслав З╕нченко, комендор-сигнальник. Старший матрос катера «Н╕кополь» дав ╕нтерв’ю виданню Донбас.Реал╕╖ напередодн╕ Дня ВМС Укра╖ни 2018 р., коли на МБАК мали вперше п╕дняти прапор в╕йськово-морського флоту, в╕н розпов╕в, як впродовж к╕лькох м╕сяц╕в проходив державн╕ випробування на р╕дному «Н╕копол╕» ╕ чого оч╕ку╓ в╕д майбутнього: «Служба на мор╕ дуже ц╕кава. Особливо на довгих виходах. Виконання якихось бойових завдань, т╕ ж навчання. Все це д╕йсно дуже ц╕каво, особливо з ╕ноземцями». Нагороджений медаллю «За в╕йськову службу Укра╖н╕».
В'ячеслав З╕нченко
В'ячеслав З╕нченко

Серг╕й Циб╕зов, комендор-сигнальник. Родом з Шепет╕вки. Його батько Андр╕й розпов╕в, що син давно хот╕в стати моряком: «Захот╕в романтики. Я хот╕в, щоб в╕н в ╕нш╕ в╕йська йшов». П╕д час ув’язнення скаржився на б╕ль у серц╕. Нагороджений медаллю «За в╕йськову службу Укра╖н╕».

Серг╕й Попов, заступник командира див╕з╕ону з електромехан╕чно╖ частини – начальник електромехан╕чно╖ служби 1-го див╕з╕ону корабл╕в охорони рейду морського командування. Родом з Донецька. До анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю служив на п╕востров╕. П╕сля пере╖хав служити в Одесу. «Весела ╕ позитивна людина, жарту╓ багато. К╕лька раз╕в нагадував сл╕дчому, що в╕н старший сл╕дчого за званням», - розпов╕в про зустр╕ч з Серг╕╓м адвокат Гаджи Ал╕╓в. За особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕ д╕╖, виявлен╕ п╕д час виконання в╕йськового обов'язку, в╕рн╕сть Укра╖нському народов╕ ╕ в╕йськов╕й присяз╕ нагороджений орденом Богдана Хмельницького ╤╤╤ ступеня.

Владислав Костишин, колишн╕й курсант Академ╕╖ В╕йськово-морських сил ╕мен╕ Нах╕мова в Севастопол╕, п╕сля анекс╕╖ Криму продовжив навчання в ╤нститут╕ в╕йськово-морських сил в Одес╕. На бронекатер╕ проходив стажування. Фанат боксера Василя Ломаченка, аматорськи займа╓ться боксом. У Лефортово нав╕ть просив свого адвоката пов╕домляти йому про х╕д боксерських по╓динк╕в. У суд╕ Владислав Костишин зажадав перекладача з рос╕йсько╖ на укра╖нську. За особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕ д╕╖, виявлен╕ п╕д час виконання в╕йськового обов'язку, в╕рн╕сть Укра╖нському народов╕ ╕ в╕йськов╕й присяз╕ нагороджений орденом Богдана Хмельницького ╤╤╤ ступеня.

Андр╕й Оприско, моторист-електрик МБАК «Вишгород», найстарший з моряк╕в – 1971 р.н. (у самого син дорослий), з Льв╕всько╖ област╕. За словами його матер╕, в╕н завжди хот╕в служити на флот╕. «Де б в╕н не працював, в голов╕ у нього було море». Нагороджений медаллю «За в╕йськову службу Укра╖н╕»

Андр╕й Драч, кап╕тан (на час ╕нциденту – старший лейтенант) СБУ, перебував на борту МБАК «Н╕кополь». Як пояснили в СБУ, контррозв╕дники на кораблях - нормальна практика вс╕х держав, про як╕сь та╓мн╕ операц╕╖, всупереч заявам рос╕йських властей, тут не йдеться. Андр╕й - один з курсант╕в Академ╕╖ В╕йськово-морських сил ╕мен╕ Нах╕мова в Севастопол╕, як╕ в березн╕ 2014 року виконали г╕мн Укра╖ни, коли рос╕йськ╕ в╕йськов╕ спускали укра╖нський прапор з флагштока навчального закладу. За особист╕ заслуги у зм╕цненн╕ нац╕онально╖ безпеки, мужн╕сть, високий профес╕онал╕зм та зразкове виконання службового обов'язку,нагороджений орденом «За мужн╕сть» ╤╤╤ ступеня.

Рейдовий буксир «Яни Капу»

Олег Мельничук, старшина 1 статт╕, командир рейдового буксира «Яни Капу» - протягом 2015-2017 рок╕в навчався у Мореходному коледж╕ техн╕чного флоту Нац╕онального ун╕верситету «Одеська морська академ╕я». До того в╕домого за в╕деозаписами таранного удару, якого зазнав його буксир, 23-р╕чний кап╕тан маневрував уже к╕лька годин, ухиляючись в╕д удар╕в. П╕д час судового процесу, що в╕дбувся 28 листопада, попросив надати йому перекладача, заявивши, що не розум╕╓ рос╕йсько╖ ╕ буде в╕дпов╕дати на питання виключно укра╖нською. За особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕ д╕╖, виявлен╕ п╕д час виконання в╕йськового обов'язку, в╕рн╕сть Укра╖нському народов╕ ╕ в╕йськов╕й присяз╕ нагороджений орденом «За мужн╕сть» ╤╤╤ ступеня.

Михайло Власюк, моторист-електрик. В╕н також служив у Криму, коли почалася окупац╕я. "П╕сля Криму, коли в╕н повернувся ╕ в нього в очах були сльози, коли ╖хн╕й кап╕тан сказав скласти зброю, в╕н сказав: "Як так?". А той: "Власюк, не разлагай дисциплину…», - розпов╕ли його р╕дн╕. За спогадом батька, тод╕ оф╕цери перейшли на службу до ворога, а матроси – жоден. Знаючи характер Михайла, р╕дн╕ точно розум╕ли, що в полон╕ в╕н буде ст╕йко триматися ск╕льки знадобиться. Нагороджений медаллю «За в╕йськову службу Укра╖н╕»

В╕ктор Беспальченко, комендор; До початку анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю служив старшим матросом катера «Херсон». У березн╕ 2014 року виявився серед укра╖нських моряк╕в, заблокованих рос╕йськими в╕йськовими на озер╕ Донузлав. Нагороджений медаллю «За в╕йськову службу Укра╖н╕».

Володимир Терещенко, комендор. 1994 р.н., з Дн╕пра. Адвокат, яка працювала з ним у С╤ЗО в Москв╕ схарактеризувала Володимира як по-в╕йськовому мужнього, мовчазного, позитивного. Нагороджений медаллю «За в╕йськову службу Укра╖н╕»

╢вген╕й Семидоцький, марсовий. Уродженець м╕ста Сватове Лугансько╖ област╕, за 10 к╕лометр╕в в╕д нин╕шньо╖ л╕н╕╖ фронту, там ╕ нин╕ мешка╓ його родина. Сл╕дч╕ ФСБ, розраховуючи на його луганське походження, неодноразово приходили до ╢вгена на окрему бес╕ду – вмовляли повернутися легким шляхом додому, та в╕н зам╕сть того навчав свого сп╕вкамерника в Лефортово укра╖нсько╖ мови. Нагороджений медаллю «За в╕йськову службу Укра╖н╕».

Володимир Л╕совий, командир 31-го див╕з╕ону суден забезпечення. В Одес╕ на нього чекали з полону дружина ╕ маленький син. За особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕ д╕╖, виявлен╕ п╕д час виконання в╕йськового обов'язку, в╕рн╕сть Укра╖нському народов╕ ╕ в╕йськов╕й присяз╕ нагороджений орденом Богдана Хмельницького ╤╤╤ ступеня.

Андр╕й Шевченко, головний старшина див╕з╕ону. Народився в с. Широке Б╕лгород-Дн╕стровського району, Одещина в багатод╕тн╕й родин╕. У 2011 роц╕ зак╕нчив Б╕лгород-Дн╕стровський рибопромислових техн╕кум, ╕ в тому ж роц╕ п╕дписав контракт з В╕йськово-морськими силами ЗСУ. «На документи моряка потр╕бн╕ були значн╕ ф╕нанси, а ╖х у родин╕ не було, але мр╕я була сильн╕шою», - поясню╓ р╕шення сестра Тетяна. «Андр╕й з тих людей, як╕ спочатку все обм╕ркують ╕ проанал╕зують, завжди високим почуттям в╕дпов╕дальност╕. Маленьк╕й доньц╕ на час захоплення т╕льки виповнився р╕к. Нагороджений медаллю «За в╕йськову службу Укра╖н╕».

Володимир Вар╕мез, старший рад╕отелеграф╕ст НК «См╕ла» 31-го див╕з╕ону суден забезпечення. На флот╕ служить з 2012 року. За розпов╕дями родич╕в, про море мр╕яв з дитинства. Випускник ╤зма╖льського вищого профес╕йного училища (в╕домого ще як «Дев'ятка»). Службу матросом почав в Криму, п╕сля анекс╕╖ п╕вострова Рос╕╓ю продовжив служити вже в Одес╕. «Трима╓ться Володимир добре, не проявля╓ н╕ страху, н╕ в╕дчаю, - пов╕домив колись п╕сля в╕дв╕дування свого п╕дзахисного адвокат Анр╕ Циськар╕шв╕л╕. - Не зважаючи на все, що в╕дбува╓ться в╕н примудря╓ться збер╕гати позитивний настр╕й, багато см╕╓ться, жарту╓», - додав адвокат. Володимир нагороджений медаллю «За в╕йськову службу Укра╖н╕».

Серг╕й Чул╕ба, командир в╕дд╕лення моторист╕в НКА «Нова Каховка», 31-го див╕з╕ону суден забезпечення. П╕д час окупац╕╖ Криму окупанти розпочали блокаду укра╖нського флоту на озер╕ Донузлав╕, де на одному з корабл╕в – на катер╕ "Херсон" – служив ╕ Серг╕й. На в╕дм╕ну в╕д сво╖х командир╕в, ще тод╕ не п╕ддався на вербовку та об╕цянки «золотих г╕р» Нагороджений медаллю «За в╕йськову службу Укра╖н╕».

Юр╕й Будзило, командир рад╕отехн╕чного взводу управл╕ння 21-╖ окремо╖ р/т роти морського командування один з найстарших серед моряк╕в ╕, можливо, найдосв╕дчен╕ший, бо сам народився в родин╕ моряка. 47-р╕чний м╕чман чотири роки тому в╕дмовився йти на службу до окупант╕в ╕ пере╖хав з Криму до Одеси – давно м╕г вийти на пенс╕ю, але хот╕в продовжувати службу до к╕нця в╕йни; м╕г також не йти у той небезпечний рейс – але не хот╕в залишити без догляду корабель, про який дбав, як про д╕м. За особисту мужн╕сть ╕ самов╕ддан╕ д╕╖, виявлен╕ п╕д час виконання в╕йськового обов'язку, в╕рн╕сть Укра╖нському народов╕ ╕ в╕йськов╕й присяз╕ нагороджений орденом «За мужн╕сть» ╤╤╤ ступеня.

* * *
Укра╖нських моряк╕в разом з ╖хн╕ми р╕дними привезли до в╕йськового госп╕талю у Ки╓в╕, а ╕нших зв╕льнених у суботу укра╖нц╕в – до л╕карн╕ "Феофан╕я" на обстеження.
Начальник медично╖ частини в╕йськового госп╕талю Олександр Циц у коментар╕ журнал╕стам пов╕домив, що серед моряк╕в, як╕ повернулися з РФ, нема╓ ос╕б у важкому стан╕.
Близько 17 години з л╕карн╕ «Феофан╕я» по╖хали Олег Сенцов, Володимир Балух та Микола Карпюк. Водночас адвокат Карпюка Олекс╕й Барановський пов╕домив, що зв╕льнений пол╕тв’язень Стан╕слав Клих перебува╓ в реан╕мац╕╖.
П╕дготував Олександр Волинський
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 13.09.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21529

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков