Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПОГОДИВ КАНДИДАТУРУ ЗАЛУЖНОГО НА ПОСАДУ ПОСЛА У БРИТАН╤╥
Про це йдеться у пов╕домленн╕ М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни…


БУДЕ ДЕНЬ, КОЛИ ╤ ШВЕЦ╤Я ЗМОЖЕ ПРИВ╤ТАТИ УКРА╥НУ З╤ ВСТУПОМ В АЛЬЯНС
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 06.09.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 06.09.2019
РАДА СКАСУВАЛА ДЕПУТАТСЬКУ НЕДОТОРКАНН╤СТЬ

Верховна Рада ухвалила в другому читанн╕ закон №7203 "Про внесення зм╕н до статт╕ 80 Конституц╕╖ Укра╖ни (щодо недоторканност╕ народних депутат╕в Укра╖ни)", який ма╓ набути чинност╕ 1 с╕чня 2020 року.
За в╕дпов╕дний закон проголосували 373 народн╕ депутати при м╕н╕мально необх╕дних 300, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.
Законопро╓кт №7203 був заре╓стрований у парламент╕ VIII скликання п’ятим Президентом Петром Порошенком. Ним передбачено виключення з╕ статт╕ 80 Конституц╕╖ положення, що гаранту╓ парламентар╕ям депутатську недоторканн╕сть, а також неможлив╕сть бути притягнутими до крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕, затриманими чи заарештованими без згоди Верховно╖ Ради. Таким чином, у статт╕ 80 Конституц╕╖ залишиться лише норма про те, що народн╕ депутати не несуть юридично╖ в╕дпов╕дальност╕ за результати голосування або висловлювання у парламент╕ та його органах, за винятком в╕дпов╕дальност╕ за образу чи наклеп.
Закон набере чинност╕ з 1 с╕чня 2020 року.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, Ком╕тет Верховно╖ Ради з питань правово╖ пол╕тики 2 вересня затвердив висновок до законопро╓кту. У висновку, зокрема, м╕ститься рекомендац╕я Рад╕ ухвалити в ц╕лому законопро╓кт про зм╕ни до Конституц╕╖ щодо скасування депутатсько╖ недоторканност╕.
Як пов╕домлялося, Верховна Рада IX скликання у перший день роботи 29 серпня ухвалила постанову про попередн╓ схвалення законопро╓кту "Про внесення зм╕н до статт╕ 80 Конституц╕╖ Укра╖ни (щодо недоторканност╕ народних депутат╕в Укра╖ни).
Конституц╕йний суд ще 19 червня 2018 року визнав конституц╕йним законопро╓кт № 7203.

РАДА СКЕРУВАЛА ДО КСУ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО «ЗВ╤ЛЬНЕННЯ»
ДЕПУТАТ╤В ЗА КНОПКОДАВСТВО ТА ПРОГУЛИ

Верховна Рада Укра╖ни включила до порядку денного сес╕╖ ╕ направила до Конституц╕йного суду президентський проект закону про внесення зм╕н до статт╕ 81 Конституц╕╖ Укра╖ни (щодо додаткових п╕дстав дострокового припинення повноважень народного депутата Укра╖ни) (№1027). Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за це р╕шення проголосували 279 народних депутат╕в ╕з 377, заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕.
В╕д "Слуги народу" "за" проголосували 240 депутат╕в, в╕д "Опозиц╕йно╖ платформи - За життя", - 15, в╕д "Батьк╕вщини" - 14, фракц╕╖ "╢вропейська сол╕дарн╕сть", "Голос" та група "За майбутн╓" не дали жодного голосу, в╕д позафракц╕йних законопроект п╕дтримали 10 депутат╕в.
Законопроектом передбача╓ться у статт╕ 81 Конституц╕╖ встановити, що повноваження народного депутата Укра╖ни припиняються достроково у раз╕ складення повноважень за особистою заявою - з моменту оголошення народним депутатом Укра╖ни тако╖ заяви на пленарному зас╕данн╕ Верховно╖ Ради; набрання щодо нього законно╖ сили обвинувальним вироком суду; визнання його судом нед╕╓здатним, безв╕сно в╕дсутн╕м або оголошення померлим; припинення його громадянства Укра╖ни або його ви╖зду на пост╕йне проживання за меж╕ Укра╖ни. Також одн╕╓ю з п╕дстав для припинення повноважень ╓ встановлення судом факту неособистого голосування народним депутатом Укра╖ни у Верховн╕й Рад╕, тобто голосування народним депутатом зам╕сть ╕ншого народного депутата або надання народним депутатом можливост╕ проголосувати зам╕сть нього ╕ншому народному депутату, - з моменту набрання законно╖ сили р╕шенням суду про встановлення такого факту. Серед ╕нших п╕дстав - невходження депутата, обраного в╕д пол╕тично╖ парт╕╖, до складу депутатсько╖ фракц╕╖ ц╕╓╖ пол╕тично╖ парт╕╖ або виходу народного депутата з╕ складу тако╖ фракц╕╖; в╕дсутн╕сть його без поважних причин на третин╕ пленарних зас╕дань Верховно╖ Ради Укра╖ни та/або зас╕дань ком╕тету Верховно╖ Ради Укра╖ни, членом якого в╕н ╓, протягом одн╕╓╖ чергово╖ сес╕╖; порушення вимог щодо несум╕сност╕ депутатського мандата з ╕ншими видами д╕яльност╕, якщо протягом двадцяти дн╕в ╕з дня виникнення обставин, як╕ призводять до порушення таких вимог, ц╕ обставини ним не усунуто. У раз╕ порушення вимог щодо несум╕сност╕ депутатського мандата з ╕ншими видами д╕яльност╕, в╕дсутност╕ народного депутата Укра╖ни без поважних причин на третин╕ пленарних зас╕дань Верховно╖ Ради та/або зас╕дань ком╕тету Верховно╖ Ради, членом якого в╕н ╓, протягом одн╕╓╖ чергово╖ сес╕╖ його повноваження припиняються достроково за р╕шенням Верховного суду. У раз╕ припинення громадянства Укра╖ни або ви╖зду народного депутата на пост╕йне проживання за меж╕ Укра╖ни його повноваження припиняються з моменту ухвалення в╕дпов╕дного р╕шення Верховною Радою. У раз╕ смерт╕ народного депутата його повноваження припиняються з дня смерт╕, засв╕дчено╖ св╕доцтвом про смерть, без ухвалення р╕шення Верховною Радою. У раз╕ невходження народного депутата, обраного в╕д пол╕тично╖ парт╕╖, до складу депутатсько╖ фракц╕╖ ц╕╓╖ пол╕тично╖ парт╕╖ або виходу народного депутата з╕ складу тако╖ фракц╕╖, його повноваження припиняються достроково на п╕дстав╕ закону за р╕шенням вищого кер╕вного органу в╕дпов╕дно╖ пол╕тично╖ парт╕╖ з дня прийняття такого р╕шення. У раз╕ визнання народного депутата Укра╖ни судом нед╕╓здатним, безв╕сно в╕дсутн╕м чи оголошення померлим його повноваження припиняються з дня набрання законно╖ сили в╕дпов╕дним р╕шенням суду. Передбача╓ться, що цей закон п╕сля його ухвалення набере чинност╕ з дня опубл╕кування.

ВР НАПРАВИЛА НА ОЦ╤НКУ КСУ ЗАКОНОПРОЕКТ
ЩОДО ЗМЕНШЕННЯ К╤ЛЬКОСТ╤ НАРОДНИХ ДЕПУТАТ╤В

Верховна Рада Укра╖ни включила до порядку денного друго╖ сес╕╖ ВРУ ╕ направила на висновок Конституц╕йного суду президентський законопроект «Про внесення зм╕н до статей 76 та 77 Конституц╕╖ Укра╖ни (щодо зменшення конституц╕йного складу Верховно╖ Ради Укра╖ни та закр╕плення пропорц╕йно╖ виборчо╖ системи)» (ре╓страц╕йний номер 1017). Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за це р╕шення проголосували 258 народних депутат╕в Укра╖ни.
Не голосували в повному склад╕ фракц╕╖ "Опозиц╕йна платформа - За життя", "╢вропейська сол╕дрн╕сть", "Голос", а з групи "За майбутн╓" проголосував "за" лише один депутат. Законопроектом пропону╓ться в статт╕ 76 передбачити, що Конституц╕йний склад Верховно╖ Ради становить триста народних депутат╕в Укра╖ни (на сьогодн╕ в╕н становить 450 парламентар╕╖в - УН╤АН), як╕ обираються строком на п'ять рок╕в. Представник президента Укра╖ни у КСУ Фед╕р Вен╕славський, виступаючи в сес╕йн╕й зал╕, зазначив, що, «якщо вийти на вулицю ╕ запитати громадян Укра╖ни про те, чи згодн╕ вони з тим, що в Укра╖н╕ 450 народних депутат╕в, то ми чу╓мо 90% в╕дпов╕дей, а можливо, нав╕ть ╕ 100, про те, що 450 народних депутат╕в Укра╖ни - забагато». За його словами, коли була закр╕плена в 1996 роц╕ норма Конституц╕╖ про к╕льк╕сть народних депутат╕в, то населення Укра╖ни становило 52 м╕льйони, а на сьогодн╕, за найоптим╕стичними даними, к╕льк╕сть населення «сутт╓во скоротилася».
Вен╕славський зазнача╓, що з ц╕╓╖ статт╕ пропону╓ться вилучити положення про те, що вибори народних депутат╕в Укра╖ни в╕дбуваються на певних конституц╕йних засадах – «на основ╕ загального, р╕вного ╕ прямого виборчого права шляхом та╓много голосування». При цьому в╕н закликав вс╕х народних депутат╕в не спекулювати на цьому, оск╕льки «мова йде виключно про економ╕ю конституц╕йного тексту». Ця теза викликала см╕х у депутат╕в фракц╕╖ «╢вропейська сол╕дарн╕сть». Вен╕славський наголосив, що так╕ принципи записан╕ в ╕нших статтях ╕ не доц╕льно ╖х дублювати. В╕н також додав, що закр╕плю╓ться ще одна вимога до майбутн╕х народних депутат╕в Укра╖ни - волод╕ння державною мовою - укра╖нською. До статт╕ 77 вноситься норма про те, що Верховна Рада обира╓ться за пропорц╕йною виборчою системою. Порядок проведення вибор╕в народних депутат╕в Укра╖ни встановлю╓ться законом. Вен╕славський наголосив, що це необх╕дно записати в Конституц╕╖, щоб кожен парламент не зм╕нював закон╕в п╕д себе, п╕д свою пол╕тичну силу.
Законопроектом передбача╓ться Розд╕л XV "Перех╕дн╕ положення" доповнити пунктом про те, що п╕сля остаточного ухвалення зм╕н, Верховна Рада, обрана до набрання чинност╕ зазначеним законом, продовжу╓ виконувати сво╖ повноваження до наступних вибор╕в народних депутат╕в Укра╖ни. Вен╕славський наголосив, що законопроект направля╓ться до КСУ для отримання висновку про його в╕дпов╕дн╕сть вимогам статей 157 ╕ 158 Конституц╕╖ Укра╖ни.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 06.09.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21501

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков