Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3304)
З потоку життя (6538)
Душі криниця (3539)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1510)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
14-ГОДИННИЙ ПРЕСМАРАФОН ЗЕЛЕНСЬКОГО. ГОЛОВН╤ ТЕЗИ
Марафон транслювався онлайн у соцмережах на оф╕ц╕йних акаунтах Оф╕су Президента.


ПРЕЗИДЕНТКА ╢ВРОКОМ╤С╤╥: АНЕКС╤Я КРИМУ — ПЕРША СИЛОВА ЗМ╤НА КОРДОН╤В П╤СЛЯ ДРУГО╥ СВ╤ТОВО╥
Про це заявила обрана президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Урсула фон дер Ля╓н у сво╓му в╕тальному...


МОГЕР╤Н╤: МИ НАГОЛОШУ╢МО, ЩО КРИМ ╤ ДОНБАС - ЦЕ УКРА╥НА
Зустр╕ч╕ в рамках ТКГ у М╕нську та погодження "формули Штайнма╓ра" в╕дкривають можлив╕сть...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗАЯВИВ, ЩО «ФОРМУЛИ ШТАЙНМА╢РА» ДЛЯ КРИМУ НЕМА╢
Про це в╕н розпов╕в у коментар╕ Рад╕о Свобода «Крим.Реал╕╖ ТБ»


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ГОТОВИЙ ОБГОВОРЮВАТИ СТВОРЕННЯ АВТОНОМ╤╥ З КРИМСЬКИМИ ТАТАРАМИ
Про це в╕н сказав п╕д час пресмарафону 10 жовтня
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 06.09.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 06.09.2019
ДОПОВ╤ДЬ ГЕНСЕКА ООН: РОС╤Я МА╢ ПРИПИНИТИ ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ У КРИМУ

Генеральний секретар ООН Антон╕у Гутерреш опубл╕кував допов╕дь щодо стану прав людини в Криму, де перерахову╓ численн╕ порушення з боку Рос╕╖, заклика╓ Москву припинити ╖х та надати доступ мон╕торинговим м╕с╕ям ООН до тимчасово окупованого укра╖нського п╕вострова.
Текст допов╕д╕ опубл╕кований на оф╕ц╕йному сайт╕ ООН, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.
У документ╕ перерахован╕ численн╕ порушення прав людини окупац╕йною владою РФ. В╕н м╕стить дев‘ять п╕дрозд╕л╕в, присвячених громадянським правам: праву на громадянство, справедливе судочинство, праву на життя, свободу та безпеку, праву на ф╕зичну та моральну г╕дн╕сть, правам ув’язнених, свобод╕ думки та сов╕ст╕, свобод╕ самовираження, мирних з╕брань, праву на культурну та нац╕ональну ╕дентичн╕сть та традиц╕╖.
Два розд╕ли присвячен╕ економ╕чним, соц╕альним ╕ культурним правам: праву на навчання р╕дною мовою, правам власност╕.
У кожному з розд╕л╕в перераховуються випадки грубого порушення Рос╕╓ю прав ╕ свобод жител╕в Криму, а також порушення м╕жнародного гуман╕тарного права, зокрема, примусовим набором жител╕в окуповано╖ територ╕╖ до збройних сил.
У висновках допов╕д╕ генеральний секретар вимага╓ в╕д РФ припинити порушення та надати доступ мон╕торингов╕й м╕с╕╖ ООН з прав людини та ╕ншим правозахисним орган╕зац╕ям до тимчасово окупованого п╕вострова.
"Я також закликаю уряд Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ забезпечити належний ╕ безперешкодний доступ м╕жнародних мон╕торингових м╕с╕й з прав людини та неурядових правозахисних орган╕зац╕й до Криму, в╕дпов╕дно до резолюц╕й Генерально╖ асамбле╖ 71/205, 72/190 та 73/263, забезпечити безперешкодну свободу пересування м╕ж Кримом та ╕ншими частинами Укра╖ни", - зазнача╓ у висновках допов╕д╕ генеральний секретар.
Генсек заклика╓ уряд РФ виконувати сво╖ зобов’язання зг╕дно з м╕жнародним правом щодо прав людини у Криму ╕ поважати зобов’язання, як╕ наклада╓ на не╖ м╕жнародне гуман╕тарне право.
"Не менш важливо гарантувати ефективне розсл╕дування вс╕х звинувачень у нег╕дному ставленн╕, катуваннях, викраденн╕ людей у Криму, забезпечити права на самовираження, мирне з╕брання та об'╓днання, свободу думки, сов╕ст╕ та в╕роспов╕дання - для будь-яко╖ особи чи групи ос╕б у Криму, без жодно╖ дискрим╕нац╕╖ за будь-яким принципом", - наголошу╓ в╕н.
Гутерреш також заклика╓ скасувати обмеження щодо кримськотатарського народу, включно з в╕дм╕ною заборони Меджл╕су. В╕н вимага╓ надати право на навчання укра╖нською мовою.
"Серед ╕нших рекомендованих заход╕в - припинення набору жител╕в Криму до збройних сил Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ та в╕дновлення прав власност╕ вс╕х колишн╕х власник╕в, як╕ втратили ╖х через "нац╕онал╕зац╕ю" та вилучення власност╕, проведен╕ у Криму", - дода╓ генсек.
Генеральний секретар також заклика╓ припинити практику в╕дправки захищених ос╕б, зокрема, ув’язнених, за меж╕ окуповано╖ територ╕╖, а вс╕м таким особам, в╕дправленим ран╕ше за меж╕ Криму, надати право повернутися на п╕востр╕в.
У допов╕д╕ йдеться ╕ про зобов’язання уряду Укра╖ни забезпечити безперешкодне пересування ос╕б м╕ж Кримом та ╕ншими частинами Укра╖ни. Генсек також заклика╓ укра╖нську владу не перешкоджати, з╕ свого боку, доступу журнал╕ст╕в та правозахисник╕в до Криму надм╕рним регулюванням та спростити процедури доступу.
У документ╕ також йдеться про те, що укра╖нський уряд повинен забезпечити доступ до повного обсягу громадянських прав для внутр╕шньо перем╕щених ос╕б з Криму, в тому числ╕, забезпечити повноц╕нний доступ до банк╕всько╖ системи та виплат, який нин╕ обмежений через статус "нерезидент╕в". Заклика╓ться також сприяти спрощенню процедури ре╓страц╕╖ народжень та смертей для укра╖нських громадян в окупованому Криму.
Генеральний секретар у висновках допов╕д╕ наголошу╓, що продовжить шукати способи для доступу мон╕торингових м╕с╕й ООН з прав людини до Криму.
"На жаль, попри зусилля, попри бажання Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ та Укра╖ни обговорювати це питання в ООН, поки знайти вза╓мно визнану формулу для доступу Управл╕ння Верховного ком╕сара ООН з прав людини не виявилося можливим. Такий доступ житт╓во необх╕дний для мон╕торингу та допов╕д╕ про стан прав людини у Криму на основ╕ першоджерел", - наголошу╓ генеральний секретар.
Документ ╓ першою спец╕альною допов╕ддю Генерального секретаря ООН щодо прав людини на територ╕╖ тимчасово окупованого Криму. Зобов’язання п╕дготувати такий документ було включене укра╖нською делегац╕╓ю до одн╕╓╖ з "кримських" резолюц╕й Генерально╖ асамбле╖ ООН, ухвалених у грудн╕ 2018 року.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 06.09.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21490

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков