Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3683)
З потоку життя (6898)
Душі криниця (3706)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1608)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАПРОСИТЬ РФ ДО УЧАСТ╤ У КРИМСЬКОМУ САМ╤Т╤
про це розпов╕ла виданню Euroactiv перша заступниця м╕н╕стра закордонних справ Ем╕не Джапарова.


«╤СНУ╢ ПЛАН ПРОТИ ОСНОВ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВНОСТ╤…»
Секретар Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Олекс╕й Дан╕лов заявив, що ╕сну╓ ц╕л╕сний план,...


РОС╤Я ПОВИННА П╤ТИ З ДОНБАСУ ТА КРИМУ
Про це заявив пост╕йний представник США при ОБС╢ Джеймс Г╕лмор на зас╕данн╕ Пост╕йно╖ ради ОБС╢ у...


У ПРЕДСТАВНИЦТВ╤ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ В АР КРИМ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО КРИТИЧНУ СИТУАЦ╤Ю З COVID-19 У КРИМУ
В окупованому Криму з початку пандем╕╖ заре╓стровано понад 11,3 тис. випадк╕в COVID-19, з них 206...


МИТРОПОЛИТ КЛИМЕНТ ЗВЕРНУВСЯ ДО ООН ЧЕРЕЗ УТИСКИ ПЦУ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Прошу представник╕в кра╖н ООН нев╕дкладно почати вести переговори з Рос╕╓ю щодо вир╕шення цих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 30.08.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 30.08.2019
ГОНЧАРУК ЗБИРА╢ТЬСЯ ЗВ╤ЛЬНИТИ ВС╤Х НЕЕФЕКТИВНИХ КЕР╤ВНИК╤В, ЯК╤ «ПИЛЯЮТЬ» НАШ╤ З ВАМИ РЕСУРСИ

Обличчя влади

Верховна Рада призначила Олекс╕я Гончарука прем'╓р-м╕н╕стром Укра╖ни. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за ухвалення в╕дпов╕дного р╕шення проголосували 290 народних депутат╕в. Парламент п╕дтримав кандидатуру, внесену президентом Володимиром Зеленським.
Олекс╕й Гончарук, 35 рок╕в, на момент призначення на посаду голови уряду об╕ймав посаду заступника кер╕вника Оф╕су президента Укра╖ни Зеленського. У 2001-2006 роках здобув вищу осв╕ту в ╤нститут╕ права ╕мен╕ князя Володимира Великого М╕жрег╕онально╖ академ╕╖ управл╕ння персоналом (маг╕стр права). У 2012 роц╕ зак╕нчив Нац╕ональну академ╕ю державного управл╕ння при президентов╕ Укра╖ни. Також ╓ випускником Aspen Institute Kyiv ╕ kmbs (Ки╓во-Могилянська б╕знес-школа). ╢ маг╕стром державного управл╕ння. Гончарук працював юристом на Городнянському завод╕ продтовар╕в ╕ в ╕нвестиц╕йн╕й компан╕╖ PRIOR-Invest (Ки╖в). У 2008 роц╕ став засновником, керуючим партнером та арб╕тражним керуючим юридично╖ ф╕рми Constructive Lawyers, яка нада╓ послуги у сфер╕ ф╕нансування та ╕нвестування буд╕вництва нерухомост╕. У 2009 роц╕ очолив всеукра╖нську громадську орган╕зац╕ю «Асоц╕ац╕я допомоги постраждалим ╕нвесторам». Об╕ймав посаду заступника гендиректора Першо╖ Укра╖нсько╖ ╕ндустр╕ально-╕нвестиц╕йно╖ компан╕╖. У 2015-2019 роках очолював Оф╕с ефективного регулювання (BRDO). У травн╕ 2019 року Гончарука призначили заступником глави Адм╕н╕страц╕╖ президента, де в╕н в╕дпов╕дав за блок економ╕чного розвитку ╕ продовження реформ. З 25 червня в╕н став заступником кер╕вника Оф╕су президента. Також Гончарук свого часу був радником колишнього м╕н╕стра еколог╕╖ та природних ресурс╕в ╤горя Шевченка ╕ першого в╕це-прем'╓р-м╕н╕стра - м╕н╕стра економ╕чного розвитку ╕ торг╕вл╕ Степана Куб╕ва.

***
У найближчий м╕сяць уряд Укра╖ни плану╓ провести аудит вс╕х державних орган╕в ╕ зв╕льнити вс╕х неефективних кер╕вник╕в, заявив новий прем'╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Олекс╕й Гончарук п╕д час виступу в парламент╕. В╕н наголосив, що для реал╕зац╕╖ масштабних економ╕чних зм╕н його першими кроками будуть кадров╕ р╕шення. «Мо╖ перш╕ кроки - кадров╕. Я вважаю, що за ц╕лими галузями сидять окрем╕ персонаж╕, як╕ дос╕ "пиляють" наш╕ з вам ресурси, дос╕ розпод╕ляють на свою користь державн╕ багатства», - сказав Гончарук. «Кадров╕ р╕шення необх╕дно починати з оц╕нки ефективност╕. Ми хочемо у найближчий м╕сяць проанал╕зувати д╕яльн╕сть вс╕х орган╕в ╕ зв╕льнити вс╕х неефективних кер╕вник╕в. Окремих, до реч╕, й анал╕зувати н╕чого, наприклад, ДАБ╤, Держкомзем», - додав в╕н.
www.unian.ua

НОВИЙ ГОЛОВА МЗС РОЗПОВ╤В ПРО СВО╥ ПР╤ОРИТЕТИ:
МИР НА ДОНБАС╤ ТА ПОВЕРНЕННЯ КРИМУ

Верховна Рада Укра╖ни затвердила на посаду м╕н╕стра закордонних справ дипломата Вадима Пристайка. Його кандидатуру запропонував президент Володимир Зеленський. За р╕шення проголосувало 310 нардеп╕в.
Вадим Пристайко - укра╖нський дипломат, заступник м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни, кер╕вник апарату, з 8 листопада 2012 по 29 жовтня 2014 року - Надзвичайний ╕ Повноважний Посол Укра╖ни в Канад╕. Надзвичайний ╕ Повноважний посланник першого класу (2016). Перший заступник М╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни (2017). Глава М╕с╕╖ Укра╖ни при НАТО з 7 липня 2017 року. Заступник Глави Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни Володимира Зеленського з 22 травня 2019 року, в╕дпов╕да╓ за зовн╕шньопол╕тичн╕ питання. Член РНБО (з 31 травня 2019).
***
Вадим Пристайко заявив, що зовн╕шньопол╕тичними пр╕оритетами Укра╖ни ╓ в╕дновлення миру на Донбас╕ та повернення Криму. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це в╕н пов╕домив п╕д час виступу перед голосуванням в парламент╕ за його призначення на посаду глави МЗС. «Найб╕льший наш зовн╕шньопол╕тичний пр╕оритет, завдання №1 - це в╕дновлення миру на сход╕ та деокупац╕я й повернення Криму», - сказав Пристайко.

БАКАНОВ ЗАКЛИКАВ ДЕПУТАТ╤В УХВАЛИТИ НОВИЙ ЗАКОН ПРО СБУ

ВР призначила ╤вана Баканова на посаду голови СБУ. За це р╕шення проголосувало 319 народних депутат╕в. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, п╕д час виступу в парламент╕ Баканов наголосив на необх╕дност╕ реформування СБУ. В╕н наголосив, що необх╕дно жити по законах ╕ за принципами, а «не за понят╕ями». В╕н наголосив, що для цього «ми повинн╕ реформуватися, в тому числ╕ СБУ». В╕н наголосив, що «влада т╕льки тод╕ влада, коли вона ма╓ см╕лив╕сть п╕ти сама проти себе заради прав ╕ основних свобод людей».
Баканов зазначив, що п╕д реформою СБУ розум╕╓ те, що коли «сп╕вроб╕тника СБУ зустр╕ча╓ проста людина ╕ посм╕ха╓ться йому у в╕дпов╕дь, тому що вона в╕дчува╓ себе безпечно та захищеною, та б╕льш чудово, коли вона хоче допомогти такому сп╕вроб╕тнику СБУ – от тод╕ це реформа». При цьому в╕н наголосив, що в╕д нас вс╕ вимагають дем╕л╕таризац╕ю – наш╕ м╕жнародн╕ партнери в першу чергу. Для нас це не вимога, а для нас це мр╕я. Тому що якщо ми дел╕м╕таризу╓мося, то це означатиме т╕льки одне, що в наш╕й кра╖н╕ пану╓ мир», - зазначив Баканов.
Баканов звернувся до народних депутат╕в Укра╖ни ╕з закликом ухвалити новий закон про СБУ, який «усуне деструктивну конкуренц╕ю м╕ж правоохоронними органами, ╕ я дуже спод╕ваюся, що п╕сля прийняття цього закону СБУ запрацю╓ з новою силою – ми повинн╕ стати технолог╕чними, швидкими, потужними, але не великими», - зазначив в╕н.
***
Баканов зак╕нчив КНЕУ ╕м. Гетьмана (1997) ╕ Академ╕ю прац╕, соц╕альних в╕дносин ╕ туризму (2006). З 25 с╕чня 2013 року був кер╕вником ТОВ «Квартал 95», а з 27 грудня 2013 р. — кер╕вником ТОВ «Студ╕я Квартал-95». З 2 грудня 2017 р. по 27 травня 2019 р. — голова парт╕╖ «Слуга народу». П╕д час передвиборчо╖ кампан╕╖ керував штабом Зеленського. З 22 травня 2019 р. — перший заступник голови СБУ, начальник Головного управл╕ння по боротьб╕ з корупц╕╓ю та орган╕зованою злочинн╕стю Центрального управл╕ння СБУ.

«ПЕРЕТВОРИТИ УКРА╥НСЬКУ АРМ╤Ю НА АРМ╤Ю СТАНДАРТ╤В НАТО»

Верховна Рада п╕дтримала кандидатуру Андр╕я Загороднюка на посаду м╕н╕стра оборони. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за нього проголосувало 314 народних депутат╕в Укра╖ни. Загороднюк на зас╕данн╕ парламенту заявив, що одним ╕з пр╕оритетних завдань ╓ «перетворити укра╖нську арм╕ю на арм╕ю стандарт╕в НАТО». За його словами, необх╕дно проводити реформи, тому що «маленька червона арм╕я н╕коли не переможе велику червону арм╕ю». При цьому, сказав Загороднюк, укра╖нську арм╕ю вже не можна назвати червоною, бо вона серйозно зм╕нилася за останн╕ роки, але потребу╓ ще серйозного реформування. Також в╕н наголосив на тому, що пр╕оритетом номер один ╓ повернення державно╖ пол╕тики "обличчям до простого в╕йськовослужбовця». В╕н зазначив, що зараз «дуже гостро сто╖ть питання комплектац╕╖, питання дисципл╕ни, питання зв╕льнень ╕ соц╕ального забезпечення». Також Загороднюк п╕дкреслив, що ма╓ бути припинено розкрадання в арм╕╖.
Андр╕й Загороднюк навчався у Ки╖вському нац╕ональному ун╕верситет╕ ╕м. Тараса Шевченка, Ун╕верситет╕ Варв╕ка та Оксфордському ун╕верситет╕. Ма╓ понад ш╕стнадцять рок╕в досв╕ду роботи на кер╕вних посадах у г╕рничо-видобувн╕й ╕ виробнич╕й галузях. Кер╕вник компан╕╖ “Д╕скавер╕ Бурове обладнання”. З 2014 року - громадський актив╕ст, волонтер ЗСУ. З 2015 року - кер╕вник проектного оф╕су реформ М╕н╕стерства оборони Укра╖ни. 5 липня цього року Загороднюк був призначений позаштатним радником Президента Зеленського. ╤з 9 липня 2019 року - член наглядово╖ ради Державного концерну "Укроборонпром".
(Укр╕нформ)

АВАКОВ ЗАЛИША╢ТЬСЯ М╤Н╤СТРОМ П╤Д ПЕРСОНАЛЬНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ ПРЕЗИДЕНТА

Голова фракц╕╖ пол╕тично╖ парт╕╖ «Слуга народу» пояснив, що м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Арсен Аваков залишатиметься на ц╕й посад╕ як «перех╕дний» м╕н╕стр упродовж п╕вроку. Про це Давид Арахам╕я заявив журнал╕стам у кулуарах парламенту, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.
«Мо╖ прогнози, тобто це вже майже факт: Арсен Борисович тимчасово залиша╓ться (на посад╕ м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ - ред.) п╕д персональну в╕дпов╕дальн╕сть Президента», - сказав Арахам╕я.
За його словами, причиною в╕дтерм╕нування в╕дставки Авакова ╓ «перех╕дний пер╕од».
«Так в бюджетному процес╕ потр╕бен «перех╕дний пер╕од», тому Оксана Маркарова залиша╓ться, ╕ ╓ нацбезпека, де у нас М╕н╕стерство оборони ╕ МВС. З М╕ноборони у нас досягнут╕ домовленост╕, що м╕н╕стр Полторак буде п╕дтримувати Андр╕я Загороднюка, допомагатиме йому, а щодо МВС - Арсен Борисович Аваков теж буде в якост╕ «перех╕дного» м╕н╕стра зараз працювати», - пояснив Арахам╕я.
Водночас в╕н уточнив, що цей перех╕дний пер╕од у випадку Авакова може тривати п╕вроку. «Мо╓ бачення - це ш╕сть м╕сяц╕в», - сказав Арахам╕я.
При цьому голова фракц╕╖ «Слуга народу» п╕дкреслив, що за цей час м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ ма╓ повн╕стю оновити склад сво╖х заступник╕в, як╕, в свою чергу, «матимуть почати працювати, набувати досв╕ду, контролювати це м╕н╕стерство ╕ почати впроваджувати реформу, яку нам об╕цяли».
П╕сля цього, за словами Арахам╕╖, Аваков сам подасть у в╕дставку.
«Я думаю, що його не зв╕льнять, а в╕н п╕де сам», - додав пол╕тик.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, 28 серпня Президент Володимир Зеленський п╕д час зустр╕ч╕ з майбутн╕ми народними депутатами у виставковому центр╕ "Парковий" на запитання про ╕мов╕рне призначення Аресна Авакова в╕дпов╕в, що "р╕шення ще не прийнято", ╕ у цьому питанн╕ його ц╕кавлять лише профес╕йн╕ якост╕.
Увечер╕ 28 серпня актив╕сти п╕д Оф╕сом Президента влаштували протест проти призначення Авакова м╕н╕стром внутр╕шн╕х справ у новому уряд╕. Аналог╕чна акц╕я протесту пройшла 29 серпня п╕д Верховною Радою.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 30.08.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21475

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков