Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 02.07.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 02.07.2004
Новини Криму та України
журналісти

БУДЕ Й НАТО ПИЛЬНУВАТИ...

Країни НАТО зацікавлені в демократичних виборах в Україні і будуть спостерігати за ходом президентської кампанії 2004 року. Про це повідомив директор Центру інформації і документації НАТО в Україні Мішель Дюрей на прес-конференції в Сімферополі 30 червня.
"НАТО з великим інтересом розглядає процес українських виборів, - відзначив М. Дюрей. - Чим демократичнішими і прозорішими вони будуть, тим більше Україна покаже, що вона поважає правила гри, поважає демократію". Як підкреслив М. Дюрей, "Україна заявила, що в майбутньому хоче вступити в НАТО", тож "якість виборів буде відігравати велику роль у майбутньому поглибленні наших відносин".


УКРАЇНЦІ МАЙЖЕ ВИЗНАЧИЛИСЯ

На сьогоднішній день 87 відсотків респондентів уже визначилися у правильності вибору свого кандидата на наступних президентських виборах. Однак досить помітна частина опитаних - майже третина - дистанціюється від будь-яких політичних симпатій.
Такі дані наводили під час презентації результатів червневого соціологічного опитування голова правління Українського інституту соціальних досліджень Олександр Яременко та президент Українського центру політичного менеджменту Юрій Шайгородський.
Опитування проводилося з 9 по 15 червня в усіх областях України, Автономній Республіці Крим та в Києві. Було опитано 2 100 респондентів віком від 18 років і старше. Стандартні відхилення становлять 1,31 - 2,18 відсотка.
Найбільший рівень підримки серед виборців України мають на сьогодні національно-демократична та комуністична течії - відповідно 13 і 15 відсотків. На момент проведення опитування рівень підтримки політичного блоку "Наша Україна" виглядав найбільш переконливо. На другому місці згідно з електоральними уподобаннями виборців перебуває Комуністична партія, третє місце посідає Партія регіонів України.
Якби вибори відбулися у червні, то найбільше голосів у першому турі набрали б Віктор Ющенко - 24% і Віктор Янукович - 16%. У другому турі виборів за Віктора Ющенка проголосувало б 36% виборців, що становить
7,5 млн. голосів; за Віктора Януковича проголосували б 28%, або 5,3 млн. виборців. Бензинова криза боляче вдарила по червневому рейтингу нинішнього прем'єра - порівняно з травневим він знизився на 2 відсотки.
Кандидатура Віктора Ющенка за регіонами найбільш бажана на Заході, у Центрі, на Півночі та в столиці України, Віктора Януковича - на Сході, Півдні та в Криму. Приблизно десяту частину потенційних виборців становить так званий протестний електорат, який має намір голосувати проти всіх кандидатів у Президенти.


ПІВМІЛЬЙОНА  АТЕСТАТІВ, ЩЕ Й ВАГОН МЕДАЛЕЙ!

Підсумкам 2003 - 2004 навчального року в середній та вищій школі була присвячена прес-конференція міністра освіти і науки України Василя Кременя.
Головний освітянин України повідомив, що минулий навчальний рік пройшов загалом для його відомства успішно. У двадцять одній тисячі українських шкіл атестати про повну середню освіту отримали майже 487 тисяч випускників, а базову середню освіту за дев'ять класів здобули 706 тисяч учнів. Близько 7 відсотків випускників - 37 тисяч - нагороджені золотими та срібними медалями за видатні успіхи у навчанні.
Василь Кремень багато уваги приділив питанням вищої школи. Як повідомляє кореспондент Укрінформу, міністр, зокрема, навів такі дані. Вища освіта в Україні складається з 1009 ВНЗ усіх рівнів акредитації та форм власності. Студентство в нашій державі налічує 2,5 млн. осіб, до його лав минулого навчального року прийнято 634 тисячі першокурсників. Збільшується кількість іноземних студентів, які здобувають фах в українських вузах, - за контрактом у нас навчається понад 25 тисяч іноземців із 110 країн світу.
З 1 липня цього року студенти вищих навчальних закладів та учні системи професійно-технічної освіти отримуватимуть нові стипендії, майже вдвічі вищі, ніж сьогоднішні. Так, за словами міністра, студенти вищих навчальних закладів третього і четвертого рівнів акредитації отримуватимуть 108 гривень на місяць, студенти вузів першого і другого рівнів акредитації - 90,5 гривень, а учні професійно-технічних училищ - 72 гривні на місяць. Кошти, необхідні для підвищення стипендій, за словами міністра, передбачені у недавно прийнятих Верховною Радою України поправках до цьогорічного Держбюджету.
Василь Кремень наголосив, що нинішня вступна кампанія до вищих навчальних закладів розведена в часі. 1 липня розпочалися вступні випробування у вищих навчальних закладах військового профілю. З 5 липня стартує вступна кампанія в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, 9 липня - в усіх інших національних університетах та академіях. 16 липня розпочнуться вступні екзамени у вищих навчальних закладах третього-четвертого рівнів акредитації, а з 23 липня - в усіх інших навчальних закладах України. Під час вступної кампанії, повідомив міністр, у Міністерстві освіти і науки України працюватиме консультативний телефон 216-71-98, по якому може звернутися будь-хто з абітурієнтів чи їхні батьки.


ВЧИТЕЛЯМ ПОВЕРТАЮТЬ БОРГИ

Днями в парламенті був прийнятий в цілому законопроект "Про реструктуризацію заборгованості з виплат педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам закладів освіти, передбачених ст. 57 Закону України "Про освіту".
Відповідно до нього, з 2005 року почнеться виплата заборгованостей освітянам за ст. 57 (за вислугу років, на оздоровлення тощо). Причому, за словами одного з авторів законопроекту, народного депутата України, заступника голови Бюджетного комітету, члена політичної групи Української народної партії Валерія Асадчева, "заборговані державою гроші отримають навіть ті педагогічні працівники, які зараз на пенсії, що, до речі, стане підставою для її перерахунку і збільшення".
Висловлюючи задоволення від прийняття цього закону, В. Асадчев підкреслив, що "необхідність у врегулюванні питання заборгованості по ст. 57 назріла вже давно - зважаючи як на соціальні проблеми освітян, так і на непорозуміння, викликані цим у місцевих бюджетах". Тож, за його словами, "для членів "Нашої України" та зокрема Української народної партії, які брали безпосередню активну участь в підготовці цього законопроекту, було важливим напрацювати спільні узгоджені пропозиції і проголосувати  законопроект". "Я дуже задоволений від того, що нам це вдалося", - наголосив депутат.


Кримські татари вимагають "південної" землі

29 червня в Сімферополі на площі Леніна група кримських татар встановила три  намети, вимагаючи виділення земельних ділянок на Південному березі Криму. За оцінкою правоохоронних органів, в акції беруть участь близько 70 чоловік.
Як повідомив агентству "Контекст-медіа" один з учасників акції Нариман Ібраїмов, наметове містечко розбите перед будівлею Ради міністрів АРК з ініціативи громадської організації "Мусульманська громада". "Ми вимагаємо виділення нам земель в Алушті, Партеніті і Малому Маяку", - заявив Н. Ібраїмов. На його думку, "для цього є все" - при Раді міністрів Криму створена спеціальна комісія, є доручення Президента України. "Однак питання не вирішується", - підкреслив Н. Ібраїмов.
За його словами, починаючи з 29 червня, на площі Леніна щодня буде збиратися група кримських татар чисельністю "від двохсот до п'ятисот чоловік і більше". "Сьогодні ж 12 чоловік почнуть голодування", - заявив Н. Ібраїмов.
За його словами, акція буде припинена тільки після того, як влада почне виділяти кримським татарам земельні ділянки в Алуштинському регіоні. "Як тільки перші ділянки землі будуть виділені, ми звідси підемо", - пообіцяв Н. Ібраїмов.
За інформацією Н. Ібраїмова, на сьогодні на одержання землі в Алуштинському регіоні претендують близько 4 тисяч кримських татар.


А Й СПРАВДІ: ЧИМ МИ ГІРШІ?

"За моїми оцінками, у разі перемоги демократичних сил на президентських виборах 2004 року, Україна  може через три роки стати асоційованим членом НАТО, а максимум за 5 років - повноправним членом Альянсу", - вважає перший заступник голови фракції "Наша Україна", лідер Української народної партії Юрій Костенко. - "Це, принаймні, та програма, яку будемо реалізовувати ми, коли прийдемо до влади".
Відповідаючи на питання журналістів щодо участі Президента Леоніда Кучми в саміті НАТО, що відбувся нещодавно в Стамбулі, лідер Української народної партії зазначив:
 - Те, що Президент України запрошений на Стамбульський саміт НАТО - це позитивний крок  в напрямі євроатлантичної інтеграції Української держави.
З іншого боку, Президент змушений був визнати у своїй заяві, що Україна сьогодні не готова стати повноправним партнером НАТО. Але він не сказав іншого, а саме: чому не готова? Чому за 13 років прибалти, Польща, Болгарія, Румунія та інші або вже стали членами НАТО, або наблизилися до вступу, а Україна своєю національною внутрішньою політикою не досягла європейських стандартів демократії, економічного розвитку та соціальних стандартів, які є в переважній більшості європейських країн?"
Олександр БАБАК.


Виставка до Ювілею

Василь Іванович Жерибор народився 17 червня 1949 року в місті Мелітополі Запорізької області. Закінчив Кримське художнє училище ім. М. Самокиша, згодом Львівський політехнічний інститут. Співпрацював з видавництвами "Таврія" (Сімферополь), "Прапор" (Харків), "Промінь" (Дніпропетровськ). Нині Василь Іванович - член Національної спілки художників України, голова Сімферопольського відділення Кримської організації НСХУ. Працює над ілюстраціями, графічними композиціями до книжок "Вечори на хуторі біля Диканьки" М. В. Гоголя, "Чорноморці" В. Кучера, "Джерела братерства"  та багатьох інших.
У дні ювілею Василя Івановича проходить виставка робіт в сімферопольському Будинку художника. Тож бажаємо ювіляру доброго здоров'я і великої художньої майстерності!
Анатолій САНІК.


ЗАСЛУЖЕНИХ ЛІКАРІВ ПОБІЛЬШАЛО

Біля сімферопольського російського театру ім. Горького, що став місцем святкування Дня медичного працівника, гостей зустрічав духовий оркестр. А попереду на них чекало багато приємних хвилин. Офіційна частина свята виявилася не такою вже й офіційною, бо за стилем деякі промови межували з урочистою одою і чергувалися з концертними номерами. Вела святковий вечір чарівна викладачка медичного університету Юлія Сугробова.
З привітанням на адресу медичних працівників виступили голова Верховної Ради АРК Борис Дейч, віце-прем'єр уряду Криму Віталіна Дзоз, Постійний Представник Президента України в Криму Олександр Діденко, ректор Кримського державного медичного університету Анатолій Бабанін та інші. Не без певної долі гіркої іронії Анатолій Бабанін поділився з присутніми цікавим спостереженням: якщо в Малайзії (а в медуніверситеті навчається 900 мелазійських студентів) лікарі складають особливу касту з безліччю соціальних гарантій, але рівень медицини там не надто високий, то наші лікарі - "найсвітліші люди і працюють тим краще, чим гірше у них справи". Але не треба цим зловживати - останній висновок, що був прихований в підтексті, мусив вплинути на тих, від кого залежить доля нашої медицини.
Що ж до місцевої влади, то вона і так все добре розуміє і підготувала для найкращих медиків чимало приємних сюрпризів. Цього року вперше було встановлено для них премії, згідно з розробленими номінаціями: в області хірургії це премія ім. Е. За-харова, в області терапії - ім. П. Тен-нера, в області акушерства і гіне-кології - ім. К. Вянкіна, в області педіатрії - ім. Н. Корольової, в області анестезіології та інтенсивної терапії - ім. Ю. Свіргуненка та в області організації охорони здоров'я - ім. М. Сеченова. Серед відзнак були також грамоти МОЗ АРК, президії ВР АРК, незалежних профспілок.
Звання "Заслужений лікар АРК" одержали: завідувач неврологічного відділення Євпаторійського міського територіального об'єднання Володимир Дмитрієв, лікар-психіатр, завідуючий диспансерним відділенням Кримської республіканської клінічної психіатричної лікарні №1 Євген Дрок, заступник головного лікаря з лікувально-профілактичної допомоги населенню Сакської центральної районної лікарні Сергій Ігнатенко, завідувач хірургічного відділення Алуштинської центральної міської лікарні Олександр Поярко, дитячий лікар-психіатр Керченського психоневрологічного диспансеру Таїса Смирнова, асистент кафедри хірургічних хвороб факультету післядипломної освіти лікарів медуніверситету Сергій Савінов, дільничний лікар-терапевт поліклініки Багеровської районної лікарні (Ленінський район) Алла Тимофєєва, головний лікар Сімферопольської центральної клінічної лікарні Володимир Митько, головний лікар Республіканського центру здоров'я Віктор Бридко, лікар-терапевт, голова Республіканської медико-соціальної комісії № 1 Республіканського центру медико-соціальної експертизи Віктор Глазунов.
Тамара СОЛОВЕЙ.


Та очі все ті ж, і душа молода!

4 липня 2004 року буде святкувати своє 80-річчя ветеран Великої Вітчизняної війни, член Національної спілки журналістів України Петро Степанович Лех.
Народився він на Львівщині. Коли почалася війна, зовсім молодим хлопцем потрапив на фронт, пройшов дорогами війни і після Перемоги повернувся до мирного життя.
Свою творчу діяльність як журналіст Петро Степанович почав у повоєнні роки і все подальше його життя пов'язане з журналістикою. Вчився у Києві, де здобув вищу освіту. Працював на Львівщині. Був засновником золочівської районної газети і беззмінним її редактором протягом 20 років.
Зараз Петро Степанович на заслуженому відпочинку, проживає в м. Сімферополі і є великим шанувальником "Кримської світлиці".
Вітаємо Вас, Петре Степановичу, з ювілеєм. Бажаємо здоров'я, життєвої енергії і оптимізму ще на довгі роки.

* * *

Хоч скроні вже сиві і років тягар
На плечі лягає невпинно,
Триматися треба, життя - Божий дар,
Як бистра ріка воно плине.
В дитинстві далекім веселим струмком
Іскрилося і вигравало,
Буремним потоком в літа молоді
Як повінь, життя вирувало.

Тепер пливе тихо життєва ріка
В ній мудрість злилася і сила.
Та очі все ті ж, і душа молода,
Ніщо їх, ніщо не змінило.
З найкращими побажаннями рідні та друзі.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 02.07.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2145

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков