Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В НЕБЕСНО╥ СОТН╤
Учасники поминально╖ панахиди за загиблими героями Революц╕╖ г╕дност╕ ╕з запаленою св╕чкою в...


МИКОЛА СЕМЕНА: ДУЖЕ СКУЧИВ ЗА РОБОТОЮ
18 лютого Семена ви╖хав з анексованого Рос╕╓ю Криму на материкову частину Укра╖ни на л╕кування.


СТЕПАН ПРОЦЮК: ВИКЛИКИ ПИСЬМЕННИКОВ╤ ХХ╤ СТОЛ╤ТТЯ
для письменника сьогодн╕ надто мало волод╕ти талантом, ум╕ти створювати глибок╕ жив╕ тексти


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ДИСКРИМ╤НАЦ╤Ю В УКРА╥Н╤ КРИМСЬКИХ ПЕНС╤ОНЕР╤В ╤ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В
Для переселенц╕в ╕з Криму ╕сну╓ окремий порядок виплати пенс╕й, а кримськ╕ д╕ти не можуть вчитися...


ФСБ «ШИ╢» КЕРЧЕНСЬКИМ П╤ДЛ╤ТКАМ П╤ДГОТОВКУ ТЕРАКТ╤В У КРИМУ
у Криму затримано двох неповнол╕тн╕х м╕сцевих жител╕в 2003 ╕ 2004 рок╕в народження, як╕ н╕бито...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 16.08.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 16.08.2019
ЧЕРЕЗ ВИБУХ НА РОС╤ЙСЬКОМУ В╤ЙСЬКОВОМУ ПОЛ╤ГОН╤ ЗАГИНУЛИ П'ЯТЬ ПРАЦ╤ВНИК╤В «РОСАТОМУ»

П'ять сп╕вроб╕тник╕в держкорпорац╕╖ "Росатом" загинули, ще тро╓ отримали травми в результат╕ вибуху на в╕йськовому пол╕гон╕ в Архангельськ╕й област╕ Рос╕╖. Про це пов╕домили у департамент╕ комун╕кац╕й держкорпорац╕╖, переда╓ ТАСС. Ран╕ше М╕ноборони РФ пов╕домляло, що внасл╕док вибуху на пол╕гон╕ п╕д С╓в╓родв╕нськом 8 серпня, де випробовували р╕динний реактивний двигун, загинули дв╕ людини. Влада наводила дан╕ також про ш╕стьох госп╕тал╕зованих. "В результат╕ ╕нциденту на в╕йськовому пол╕гон╕ в Архангельськ╕й област╕ при випробуванн╕ р╕динно╖ реактивно╖ рухово╖ установки загинули п'ять сп╕вроб╕тник╕в держкорпорац╕╖ "Росатом". Ще тро╓ наших колег отримали травми ╕ оп╕ки р╕зного ступеня тяжкост╕. В даний момент вс╕ постраждал╕ доставлен╕ в спец╕ал╕зований медичний заклад, ╖м нада╓ться вся необх╕дна медична допомога", - йдеться в пов╕домленн╕.
За даними Росатому, трагед╕я сталася п╕д час роб╕т, пов'язаних з ╕нженерно-техн╕чним супроводом ╕зотопних джерел живлення на р╕динн╕й двигунн╕й установц╕.

«У США Б╤ЛЬШ ПРОСУНУТ╤ ТЕХНОЛОГ╤╥»: ТРАМП
В╤ДРЕАГУВАВ НА ВИБУХ НА ПОЛ╤ГОН╤ В РОС╤╥

Вибух 8 серпня в Архангельськ╕й област╕ Рос╕╖ допом╕г д╕знатися США детал╕ секретних випробувань ракети з ядерною енергетичною установкою. Про це президент США Дональд Трамп написав на стор╕нц╕ в Twitter. За його словами, в США ╓ аналог╕чн╕ технолог╕╖, але б╕льш просунут╕. "Сполучен╕ Штати багато д╕зналися завдяки невдалому запуску ракети в Рос╕╖. У нас ╓ аналог╕чн╕, хоча й б╕льш просунут╕ технолог╕╖. Вибух рос╕йського "Skyfall" змусив людей переживати про (безпеку - ред.) пов╕тря поруч ╕з об'╓ктом ╕ далеко за його межами. Це недобре!", - написав Трамп.
В╕дзначимо, що Skyfall - кодове позначення НАТО для рос╕йсько╖ крилато╖ ракети "Бурев╕сник".
Як пов╕домлялося, 8 серпня в Рос╕йськ╕й Федерац╕╖, на в╕йськовому випробувальному пол╕гон╕, розташованому на узбережж╕ Дв╕нсько╖ затоки Б╕лого моря, на в╕дстан╕ 40 км в╕д м╕ста Северодв╕нськ ╕ 100 км в╕д м╕ста Архангельськ, стався вибух. В╕н супроводжувався людськими жертвами ╕ короткочасним п╕двищенням рад╕ац╕йного фону. Тод╕ влада рег╕ону РФ запевнила, що викид╕в шк╕дливих речовин в атмосферу не було, а рад╕ац╕йний фон на м╕сц╕ авар╕╖ - в норм╕. Однак датчики автоматизовано╖ системи контролю рад╕ац╕йно╖ обстановки заф╕ксували п╕двищення рад╕ац╕йного фону в рос╕йському м╕ст╕ Северодв╕нськ. Також район Дв╕нсько╖ затоки Б╕лого моря п╕сля ╕нциденту на м╕сяць закрили для в╕льного плавання.

NEW YORK TIMES: БРЕХНЯ КРЕМЛЯ ПРО НОВИЙ
ЯДЕРНИЙ ВИБУХ НАГАДАЛА РОС╤ЯНАМ ПРО ЧОРНОБИЛЬ

В онлайн-пов╕домленнях ╕ дзв╕нках м╕сцевим чиновникам у понед╕лок рос╕яни висловлювали сво╓ роздратування вибухом невеликого ядерного реактора на в╕йськовому випробувальному пол╕гон╕. Люди розлючен╕, що авар╕я сталася минулого тижня, але ╖хн╕й уряд мовчав про це к╕лька дн╕в. «Нав╕ть якщо це не так небезпечно, як зда╓ться, ми заслугову╓мо знати», - сказав New York Times житель Санкт-Петербурга Данило Коцюбинський, який тиснув на м╕сцеву владу з вимогою надати ╕нформац╕ю.
╤нцидент, охоплений та╓мницею, стався минулого в╕вторка на узбережж╕ Б╕лого моря. На думку американських анал╕тик╕в, вочевидь, вибух стався п╕д час випробування нового типу крилатих ракет з ядерним двигуном. Загинули щонайменше семеро людей. А рад╕ац╕йний фон ненадовго зр╕с у м╕ст╕ за 40 к╕лометр╕в. Однак, це змусило експерт╕в на Заход╕ почати роботу, щоб з’ясувати причини такого п╕двищення. В╕йськов╕ й державна компан╕я Рос╕╖ з атомно╖ енергетики визнали смерт╕. Але вони не пов╕домили жодних деталей авар╕╖. Тож б╕льшост╕ рос╕ян лишалося т╕льки здогадуватися.
Трансляц╕я деяких телеканал╕в у Москв╕ загадково була перервана на 53 хвилини в н╕ч ╕нциденту. Державне телебачення згодом пояснило це н╕бито перебо╓м у систем╕ попередження шторм╕в. Екрани стали син╕ми. Текст закликав людей лишатися вдома через наближення шторму. Але погода лишалася хорошою. Коли державна компан╕я з ядерно╖ енергетики через два дн╕ п╕сля авар╕╖ нарешт╕ визнала вибух, пов’язаний з рад╕оактивними матер╕алами, це не потрапило у веч╕рн╕й випуск телев╕з╕йних новин. Державний «Первый канал» вид╕лив на цей сюжет лише 36 секунд. Шквал каламутних ╕ неправдивих репортаж╕в нагадав деяким рос╕янам про катастрофу на Чорнобильськ╕й АЕС, яку уряд теж замовчував впродовж к╕лькох дн╕в. Хоча цього разу викид рад╕ац╕╖ був значно меншим. Лише у нед╕лю рос╕йськ╕ вчен╕ пояснили, що невеликий ядерний реактор вийшов з ладу. Спочатку ╕нформац╕йна агенц╕я ТАСС випустила новину про те, що р╕вень рад╕ац╕╖ п╕сля ╕нциденту був нормальним. Але вчен╕ в нед╕лю поставили п╕д сумн╕в це твердження.
Б╕знес-видання «Коммерсантъ» писало, що влада закрила частину моря поблизу м╕сця випробування збро╖ для суден через вит╕к токсичних в╕дход╕в в╕д палива звичайних ракет. Про рад╕ац╕ю н╕чого не було сказано. При цьому видання цитувало анон╕мне джерело. М╕ська влада С╓в╓родв╕нська опубл╕кувала в мереж╕ пов╕домлення про короткочасне зростання р╕вня рад╕ац╕йного фону. Але його згодом видалили. «Я не критик уряду, але в так╕й ситуац╕╖ в╕н поводиться огидно», - написав житель С╓в╓родв╕нська Дмитро Жуков у рос╕йськ╕й соцмереж╕ Vkontakte. «У нас п╕д боком м╕н╕атюрна Фукус╕ма сталася, а вони вдають, н╕би н╕чого не було», - додав в╕н. Жуков також вказав на те, що жителям Москви хоча б сказали лишатися вдома через н╕бито шторм. А тим, хто живе поруч з м╕сцем вибуху, н╕яких таких застережень не дали.
Для Коцюбинського в Санкт-Петербурз╕ суперечлив╕ пов╕домлення про авар╕ю стали страшним нагадуванням про Чорнобиль. Тод╕ в 1986 роц╕ йому наказали маршувати на парад╕ Першого травня, коли влада СРСР замовчувала вибух реактора, який стався за л╕чен╕ дн╕ до святкування. Таким чином, м╕льйони д╕тей по вс╕й кра╖н╕ не знали, що на вулиц╕ небезпечно.
В Укра╖н╕, де розташований Чорнобиль, в╕тер розн╕с рад╕оактивний пил, опром╕нюючи д╕тей, як╕ н╕чого не знали. На п╕вноч╕ Рос╕╖ випали канцерогенн╕ дощ╕. Коли пам’ять про ц╕ под╕╖ була ще дуже св╕жою, у Рос╕╖ в 1993 роц╕ було ухвалено р╕шення, що забороня╓ засекречувати ╕нформац╕ю про ризики для здоров’я громадян. «Вони змусили нас ходити на ц╕ демонстрац╕╖. Ми н╕чого не знали. Ми страждали п╕д дощем. Це не було чимось смертельним. Але це все одно рад╕ац╕я. Таке не повинно в╕дбуватися в сусп╕льств╕, в якому уряд в╕дпов╕да╓ перед народом», - каже Коцюбинський.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 16.08.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21443

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков