Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 09.08.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 09.08.2019
«СУД» У КРИМУ ПРОДОВЖИВ АРЕШТ БЕК╤РОВУ

Кримосуддя

Так званий Верховний суд в окупованому Криму продовжив ще на два м╕сяц╕ арешт пол╕тв'язню, ╕нвал╕ду першо╖ групи Едему Бек╕рову. У ход╕ зас╕дання "суду" Бек╕ров знаходився у так зван╕й "кл╕тц╕". Про це в Facebook пов╕домля╓ "Кримська сол╕дарн╕сть".
"Суд продовжив запоб╕жний зах╕д (Едему Бек╕рову - ред.) до 11 жовтня 2019 року", - йдеться у пов╕домленн╕.
Виступаючи в «суд╕», Бек╕ров сказав, що все, що в╕дбува╓ться з ним останн╕ 8 м╕сяц╕в, - "справжн╓ пекло".
"Я дивуюся тому, що в╕дбува╓ться з╕ мною. Я все життя був законослухняним громадянином. ╤ те, що з╕ мною в╕дбува╓ться протягом останн╕х 8 м╕сяц╕в, - це справжн╕с╕ньке пекло. Якомусь сл╕дчому, як╕йсь служб╕ спало на думку посадити людину, оббрехати ╖╖. Оббрехали, сфабрикували справу, шиту б╕лими нитками. Це фальш чисто╖ води", - сказав Бек╕ров.
За словами адвоката Олекс╕я Лад╕на, який клопотав про переведення Бек╕рова п╕д домашн╕й арешт за станом здоров'я, протягом усього попереднього сл╕дства Бек╕ров не дав жодного приводу, щоб можна було говорити, що в╕н ма╓ нам╕р ховатися.
"Навпаки, в╕н ма╓ пост╕йне м╕сце ре╓страц╕╖ у м.С╕мферополь. Захист пост╕йно надавав необх╕дн╕ документи на п╕дтвердження цього. ╢дине наше бажання - це захистити його добре ╕м'я. З огляду на його стан здоров'я, сам факт, що в╕н може зникнути, ╓ дуже сумн╕вним», - зазначив Лад╕н.
Як пов╕домлялося, житель селища Новоолекс╕╖вка Херсонсько╖ област╕ Едем Бек╕ров був затриманий рос╕йськими силовиками на в'╖зд╕ в Крим уранц╕ 12 грудня 2018 року. В╕н ╖хав до Криму, щоб в╕дв╕дати 78-р╕чну мат╕р ╕ родич╕в. П╕дконтрольний Кремлю Ки╖вський районний суд С╕мферополя заарештував Бек╕рова.
Бек╕ров - ╕нвал╕д першо╖ групи, у нього ампутована нога, рана на як╕й не загою╓ться. П╕сля перенесеного ╕нфаркту його прооперували ╕ встановили 4 шунти. Також в╕н хворий на цукровий д╕абет.
Його п╕дозрюють у ско╓нн╕ злочину за статтею 222 частина 2 ╕ 222.1 частина 2 КК Рос╕╖ (збер╕гання ╕ передача вибухових речовин ╕ бо╓припас╕в). Зокрема, йому ╕нкрим╕нують розповсюдження ╕ транспортування понад 10 к╕лограм╕в тротилу ╕ 190 бойових патрон╕в. Бек╕ров неодноразово заявляв про свою невинуват╕сть.
М╕жнародна правозахисна орган╕зац╕я Human Rights Watch 3 серпня закликала рос╕йську владу в незаконно анексованому Криму надати ув'язненому ╕ тяжко хворому кримськотатарському актив╕сту Едему Бек╕рову «негайну ╕ адекватну медичну допомогу».
11 червня цього року ╢вропейський суд з прав людини вин╕с р╕шення в╕дносно Бек╕рова, закликаючи владу в окупованому РФ Криму негайно перевести ув'язненого з С╤ЗО до л╕карн╕. Однак у Рос╕╖ в╕дмовилися це зробити.

ПОСОЛЬСТВО США В КИ╢В╤ ЗАКЛИКА╢ РФ
ЗВ╤ЛЬНИТИ БАЛУХА, БЕК╤РОВА ТА ╤НШИХ ПОЛ╤ТВ'ЯЗН╤В

Посольство США в Укра╖н╕ заклика╓ Рос╕ю негайно зв╕льнити Володимира Балуха, Едема Бек╕рова та ╕нших укра╖нських пол╕тв'язн╕в.
"Ми глибоко занепоко╓н╕ пов╕домленнями про пог╕ршення стану здоров'я укра╖нських пол╕тв'язн╕в Володимира Балуха й Едема Бек╕рова. Рос╕я повинна негайно зв╕льнити Балуха, Бек╕рова та вс╕х укра╖нських пол╕тичних в'язн╕в", - ╕деться в пов╕домленн╕ диппредставництва на стор╕нц╕ у Facebook у четвер.
Балуха засуджено за р╕шенням п╕дконтрольного Рос╕╖ Роздольненського райсуду Криму до 5 рок╕в колон╕╖ за сукупн╕стю двох крим╕нальних справ. Кримський фермер був ф╕гурантом справи про незаконне збер╕гання збро╖ та вибух╕вки (ч. 1 ст. 222 ╕ ч. 1 ст. 222.1) ╕ ч. 2 ст. 321 Крим╕нального кодексу РФ (дезорган╕зац╕я д╕яльност╕ установ, що забезпечують ╕золяц╕ю в╕д сусп╕льства).
В╕н в╕дбува╓ покарання в колон╕╖ в рос╕йському м╕ст╕ Торжок. Нараз╕ Балуха вкотре пом╕стили до штрафного ╕золятора. За словами родич╕в ╕ правозахисник╕в, стан його здоров'я пог╕ршу╓ться.
Кримськотатарського актив╕ста Бек╕рова незаконно утримують у C╕мферопольському С╤ЗО ╕ змушують дати св╕дчення проти голови меджл╕су кримськотатарського народу Рефата Чубарова, л╕дера кримськотатарського народу Мустафи Джем╕л╓ва, директора телеканалу ATR Ленура ╤слямова.
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 09.08.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21409

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков