Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3569)
З потоку життя (6812)
Душі криниця (3670)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1574)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МО╥ СПОГАДИ ПРО В╤ЙНУ
Все менше лиша╓ться очевидц╕в, як╕ бачили ╖╖ початок, жили в окупац╕╖ чи евакуац╕╖ (╕ важко...


СЛАВНИХ ПРАД╤Д╤В ВЕЛИКИХ ПРАВНУКИ ПОГАН╤ – ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ТА╢МНИЧ╤ П╤ДЗЕМЕЛЛЯ Р╤ВНОГО?
Кому ╕ нав╕що потр╕бне вта╓мничення справжньо╖ ╕стор╕╖ Укра╖ни такими галасливими, але пустими по...


ПЕРЕГОВОРИ БОЙОВИК╤В ╤ ОЧЕВИДЕЦЬ ЗАПУСКУ З “БУКА”: СУД ЗАВЕРШИВ ШОСТЕ ЗАС╤ДАННЯ У СПРАВ╤ МН17
Ще у зал╕ суду заслухали перехоплен╕ телефонн╕ розмови, за ними змогли ╕дентиф╕кувати бойовик╕в.


СААКАШВ╤Л╤ РОЗПОВ╤В ПРО П╤ДГОТОВКУ КРЕМЛЕМ КРИМСЬКОГО ВАР╤АНТУ
Президент Груз╕╖ Миха╖л Саакашв╕л╕ заявля╓, що Рос╕я п╕дживлю╓ сепаратизм у Криму для тиску на...


ВИЖИТИ, ЩОБ ПЕРЕМОГТИ: П'ЯТЬ КРИМСЬКИХ ╤СТОР╤Й ПРО ДЕПОРТАЦ╤Ю ╤ НЕ Т╤ЛЬКИ
Наша розпов╕дь – про тих, кому пощастило вижити ╕ завдяки кому в╕дроджу╓ться...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 19.07.2019 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 19.07.2019
Р╤ЧНИЦЯ КАТАСТРОФИ МН17: 298 СОНЯШНИК╤В У Н╤ДЕРЛАНДАХ

У Н╕дерландах п╕дсумовували розсл╕дування за 5 рок╕в. Рос╕я, як ╕ ран╕ше, в╕дмовля╓ться в╕д сп╕впрац╕…

У переддень п’ятих роковин трагед╕╖ МН17 у Н╕дерландах орган╕зували м╕жнародний симпоз╕ум. Родич╕ загиблих, представники м╕жнародно╖ Сп╕льно╖ сл╕дчо╖ групи, розсл╕дувач╕ Bellingcat, посли Австрал╕╖ та Укра╖ни, експерти з безпеки пов╕тряного простору, журнал╕сти та психологи – ус╕ вони з╕бралися разом, щоби згадати жертв катастрофи, п╕дсумувати – що було зроблено за п’ять рок╕в, хто ма╓ нести в╕дпов╕дальн╕сть, як вплинула катастрофа на св╕т, на безпеку польот╕в ╕ як не допустити повторення трагед╕╖.

ГЕНПРОКУРОР Н╤ДЕРЛАНД╤В: МАТЕР╤АЛ╤В СПРАВИ БАГАТО, ОТЖЕ НЕ В╤ДОМО, КОЛИ ОГОЛОСЯТЬ РЕШТУ П╤ДОЗРЮВАНИХ
У зал╕ – мертва тиша. На п╕длоз╕ – 298 соняшник╕в, як╕ символ╕зують 298 жертв катастрофи МН17. Вони наче по╓днують р╕дних ╕з м╕сцем трагед╕╖.
Довкола кв╕т╕в – порожн╕ ст╕льц╕. У сус╕дн╕й зал╕ родич╕ загиблих при св╕чках ╕ з чашкою кави в руках сам-на-сам сп╕лкуються з представниками м╕жнародно╖ Сп╕льно╖ сл╕дчо╖ групи (JIT). Кожен спод╕ва╓ться почути нов╕ подробиц╕ справи. За годину порожню залу заповню╓ люд.
Першими до трибуни виходять генеральний прокурор Н╕дерланд╕в Фред Вестербек ╕ голова крим╕нального в╕дд╕лення нац╕онально╖ пол╕ц╕╖ Н╕дерланд╕в В╕льберт Полл╕сен. М╕сяць тому вони так само стояли у ц╕й к╕мнат╕ конференц-центру, що в н╕дерландському м╕ст╕ Ньювегейн, оголошуючи дв╕ сенсац╕йн╕ новини: ╕мена чотирьох причетних до збиття бо╖нга МН17 та дату початку суду – 9 березня 2020 року. Але цього разу жодно╖ ново╖ ╕нформац╕╖. Головна мета зустр╕ч╕ – озирнутися на минуле й усв╕домити – що було зроблено за п’ять рок╕в. З╕брати докупи вс╕ факти та в╕дкинути фейки.
Генеральний прокурор Н╕дерланд╕в поясню╓ – обсяги наявних матер╕ал╕в, як╕ потребують вивчення, ╓ великими. Тож коли оголосять решту п╕дозрюваних, в╕н сказати не може. При цьому генпрокурор не виключа╓, що Володимира Цемаха, якого нещодавно затримали укра╖нськ╕ спецслужби, можуть залучити до справи МН17 як св╕дка чи п╕дозрюваного, бо саме в╕н допомагав сховати “Бук”.
Фред Вестербек також обурений заявами прем'╓р-м╕н╕стра Малайз╕╖, який не визна╓ результат╕в сл╕дства й не в╕рить у докази проти Рос╕╖. “Це стосу╓ться власно╖ чест╕, тому що команда проводить незалежн╕ досл╕дження”, – наголосив генпрокурор. Водночас, в╕н високо оц╕нив сп╕впрацю ╕з представниками Малайз╕╖, як╕ входять до м╕жнародно╖ сл╕дчо╖ групи. “Вони засмучен╕ заявами свого прем’╓ра. Попри це, вони продовжують пл╕дну сп╕впрацю щодо пошуку нових доказ╕в у справ╕”, – сказав Вестербек.

ХТО ЗНА╢ Б╤ЛЬШЕ: М╤ЖНАРОДНА СЛ╤ДЧА ГРУПА ЧИ BELLINGCAT
Сенсац╕йних новин чекали в╕д засновника м╕жнародно╖ групи журнал╕ст╕в-розсл╕дувач╕в Bellingcat Ел╕ота Г╕╜╜╕нса. В╕н не при╖хав на неоф╕ц╕йну частину заходу – сп╕лкування за кавою. Тож, коли зрештою вийшов на сцену, зала завмерла в оч╕куванн╕.
- Зараз у них ╓ 4 п╕дозрюваних, а ск╕льки ╓ у вас? – п╕дбурю╓ засновника Bellingcat модератор заходу.
- У кого б╕льше ╕нформац╕╖? – продовжу╓ в╕н, киваючи у б╕к голови крим╕нального в╕дд╕лення нац╕онально╖ пол╕ц╕╖ Н╕дерланд╕в В╕льберта Полл╕сена.
“У нас б╕льше, але тут р╕ч не в тому, у кого б╕льше, а власне – у процес╕ та у встановленн╕ ╕стини. Ми довго думали, яку ╕нформац╕ю оприлюднювати”, – говорить Полл╕сен.
У свою чергу, засновник Bellingcat Ел╕от Г╕╜╜╕нс каже, що вони не змагаються – хто зна╓ б╕льше, а навпаки – сп╕впрацюють.
“Ми зна╓мо б╕льше т╕льки тому, що ма╓мо доступ до закрито╖ ╕нформац╕╖. Водночас багато даних ми отриму╓мо завдяки команд╕ Bellingcat. Спочатку ми сумн╕валися – чи варто сп╕впрацювати ╕з Bellingcat , але пот╕м хтось подав ╕дею: “Посп╕лкуймося та д╕знаймося, що ╖м в╕домо”. ╤ це було правильне р╕шення, яке привело нас до надзвичайних результат╕в”, – п╕дхоплю╓ Полл╕сен.
Саме команда Bellingcat спонукала сл╕дчу групу до збору ╕нформац╕╖ в ╕нтернет╕. Адже це ╖╖ представники першими почали збирати й анал╕зувати фото та в╕део у соцмережах, вибудовувати лог╕чний ланцюжок под╕й. “Ми змогли в╕дстежити “Бук”, зрозум╕ти, що Рос╕я б╕льше причетна до катастрофи, ан╕ж Укра╖на, на територ╕╖ яко╖ сталася трагед╕я. Я б ╕з задоволенням сказав, що це моя заслуга, але то було завдяки багатьом людям, яким вдалося скласти все докупи”, – сказав Г╕╜╜╕нс.
З╕ сцени в╕н розпов╕в, як уже п╕сля першого анал╕зу – в╕део та фото, на як╕ посилалися досл╕дники, почали зникати з ╕нтернету. А команду заходилися атакувати хакери. “Також Рос╕я робила публ╕чн╕ заяви щодо нашо╖ участ╕ в розсл╕дуванн╕. ╤ звинувачувала нас у сп╕впрац╕ з урядом Укра╖ни, у створенн╕ фейково╖ ╕нформац╕╖, не визнавала наших доказ╕в. Будь-який м╕й коментар перекручували. Ставили п╕д сумн╕в кожну нашу репл╕ку ╕ результат нашо╖ прац╕”, – розпов╕в розсл╕дувач.

У РОС╤╥ ДОС╤ НЕ ПОЯСНИЛИ, ЧОМУ ЗАКРИЛИ НЕБО НА КОРДОН╤ З УКРА╥НОЮ ПЕРЕД ТРАГЕД╤╢Ю
П╕сля катастрофи МН17 експерти знову та знову говорять про ризики польот╕в над зонами конфл╕кт╕в. Рада з безпеки Н╕дерланд╕в випустила одинадцять рекомендац╕й, спрямованих на запоб╕гання повторенню трагед╕╖ МН17. Серед них, зокрема, обм╕н ╕нформац╕╓ю щодо загрози, оц╕нювання ризик╕в.
“Кра╖ни, в яких точиться збройний конфл╕кт, мають ╕нформувати ав╕акомпан╕╖ про безпеку пов╕тряного простору. ╤ ця трагед╕я спонукала до усв╕домлення того, що не був налагоджений механ╕зм для попередження трагед╕╖”, – сказала п╕д час свого виступу експертка з польот╕в над зонами конфл╕кту Марйолейн ван Асселт.
Модератор перерива╓ ╖╖ виступ ╕ пита╓: “Чи ма╓ Укра╖на нести в╕дпов╕дальн╕сть за те, що сво╓часно не закрила пов╕тряний прост╕р?”
Слово бере посол Укра╖ни в Н╕дерландах Всеволод Ченцов. Висловивши  сп╕вчуття тим, хто втратив сво╖х близьких унасл╕док трагед╕╖, в╕н нагаду╓, що Укра╖на почала сп╕впрацювати з м╕жнародною Сп╕льною сл╕дчою групою з першого ж дня в╕д початку розсл╕дування. “╤ нам вдалося д╕йти до в╕дкриття низки важливих речей у сп╕впрац╕ з Н╕дерландами та ╕ншими кра╖нами. Також Укра╖на в╕дзнача╓ для себе МН17 як одну з важливих справ у позовах проти Рос╕╖ в м╕жнародних судах. Повертаючись до вашого питання: Укра╖на вжила вс╕х необх╕дних заход╕в щодо наявно╖ загрози. Ми мали ╕нформац╕ю про те, що зброя, яка була, могла сягнути лише 5 тисяч метр╕в, ╕ саме тому ми передбачили ще б╕льший буфер, до 7 тисяч метр╕в. Рос╕я н╕коли не розкривала ╕нформац╕╖, що вона збира╓ться забезпечити (бойовик╕в — ред.) ╕ншим типом збро╖”, – наголосив в╕н.
Варто нагадати, що Укра╖на запроваджувала заборони на польоти цив╕льно╖ ав╕ац╕╖. Спочатку не можна було л╕тати нижче, н╕ж п╕втора к╕лометра, пот╕м нижче в╕д ешелону FL260 (7900 метр╕в). 14 липня 2014 року Укра╖на п╕дняла планку до 9800 метр╕в, ешелоном FL320.
Водночас, Рос╕я у н╕ч проти 17 липня 2014 року заборонила польоти цив╕льно╖ ав╕ац╕╖ у сво╓му сум╕жному з Укра╖ною пов╕тряному простор╕ на висот╕ менш як 16150 метр╕в, що пор╕вняно з максимальною висотою враження зен╕тного ракетного комплексу "Бук" (близько 18 км).
До реч╕, рос╕йських представник╕в не було в зал╕, щоб пояснити – чому РФ закрила пов╕тряний прост╕р на кордон╕ менш н╕ж за добу до трагед╕╖.
Рос╕я й дос╕ в╕дмовля╓ться в╕д сп╕впрац╕ в розсл╕дуванн╕ м╕жнародно╖ Сп╕льно╖ сл╕дчо╖ групи.
Чергова зустр╕ч представник╕в Н╕дерланд╕в, Австрал╕╖ та Рос╕╖ щодо розсл╕дування катастрофи MH17 ма╓ в╕дбутися вже цього л╕та. Про це п╕д час свого виступу сказав посол Австрал╕╖ Метью Неухаус. Як справжн╕й дипломат, в╕н не розкрив жодних подробиць, але запевнив – робиться усе можливе, щоб домогтися справедливост╕ для жертв ав╕акатастрофи.
Уже за к╕лька годин у зал╕ знову запанувала мертва тиша. П╕сля конференц╕╖ родичам в╕ддали соняшники, як символ пам'ят╕ про 298 загиблих у катастроф╕ МН17.
╤рина Драбок, Гаага
(Укр╕нформ)

У СПРАВ╤ MH17 З'ЯВИЛИСЯ НОВ╤ СВ╤ДКИ

Нов╕ св╕дки у справ╕ про ав╕акатастрофу рейсу МН17 зв'язалися з М╕жнародною сл╕дчою групою (JIT). Про це пов╕домля╓ н╕дерландська газета NRC з посиланням на голову JIT В╕лберта Паул╕ссена.
“В ход╕ пошуку винних у збитт╕ MH17 з'явилися нов╕ св╕дки”, - йдеться у пов╕домленн╕. За словами Паул╕ссена, нин╕ сл╕дство робить нов╕ кроки, ╕ це все “вигляда╓ багатооб╕цяюче”.
Водночас головний прокурор Н╕дерланд╕в та координатор сл╕дчо╖ групи Фред Вестерб╓йке заявив, що вс╕ докази про причетн╕сть Рос╕╖ до ав╕акатастрофи будуть представлен╕ в суд╕.
Ран╕ше н╕дерландський журнал╕ст-розсл╕дувач П╕тер Фонхайз ╕дентиф╕кував к╕лькох причетних до катастрофи МН17, окр╕м тих, кому вже оф╕ц╕йно висунуто звинувачення.
Як пов╕домлялося, р╕вно п’ять рок╕в тому пасажирський Boeing-777 "Малайз╕йських ав╕ал╕н╕й", що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ на окупованому Донбас╕. Ус╕ 283 пасажири й 15 член╕в ек╕пажу загинули.
У травн╕ минулого року Н╕дерланди та Австрал╕я оф╕ц╕йно обвинуватили Рос╕ю у в╕дпов╕дальност╕ за знищення малайз╕йського пасажирського л╕така рейсу МН17 в 2014 роц╕.
М╕жнародна сп╕льна сл╕дча група пов╕домила, що л╕так рейсу MH17 над окупованою територ╕╓ю Донбасу 17 липня 2014 року було збито зен╕тно-ракетним комплексом "Бук", який належить 53-й зен╕тно-ракетн╕й бригад╕ протипов╕тряно╖ оборони рос╕йських збройних сил, яка дислоку╓ться в Курську (РФ).
(Укр╕нформ)

Тим часом…
ЧОМУ Н╤ДЕРЛАНДИ ГОТОВ╤ ПРОБАЧИТИ РОС╤╥ ЗАГИБЕЛЬ МН17, А СВ╤Т ЗАБУВА╢ ПРО ТРАГЕД╤Ю?

Здавалося, що трагед╕я збитого над Донбасом малайз╕йського «Бо╖нга» MH17 буде ав╕акатастрофою, що переверне св╕т. ╤стор╕я зна╓ к╕лька приклад╕в под╕бних гучних катастроф, коли були п╕д╕рван╕ л╕таки або в╕дбулися терористичн╕ атаки. ╤ вони залишаються в пам’ят╕, хоча минуло багато часу. Так, наприклад, про 11 вересня, коли трагед╕я сталася ╕ в неб╕, ╕ на земл╕, пам’ята╓ кожна кра╖на. Ця трагед╕я перевернула ц╕лий пласт св╕тово╖ ╕стор╕╖. Був ╕ ╕нший випадок – коли над селом Локерб╕ у неб╕ л╕в╕йськими терористами був п╕д╕рваний л╕так. Ця под╕я зм╕нила ставлення св╕тових держав до багатьох режим╕в. Однак – не вс╕х. Одн╕ пам’ятали про цю под╕ю, нагадували ╕ншим про не╖ та будували в╕дпов╕дну жорстку пол╕тику по в╕дношенню до винних у трагед╕╖, а ╕нш╕ – т╕, кому було виг╕дно мати енергетичн╕ контракти з Л╕в╕╓ю, старалися стерти пам’ять про цю под╕ю. Мабуть, н╕хто в св╕т╕ не зробив б╕льше для того, щоб цю пам’ять стерти, н╕ж Н╕коля Саркоз╕, який також, намагався також ╕ зменшити увагу до рос╕йсько╖ агрес╕╖ Груз╕╖. Тож завжди знаходяться люди, як╕ переконують, що трагед╕я зовс╕м не була трагед╕╓ю, мовляв, под╕я сталася але ж треба жити дал╕…
╤стор╕я розсл╕дування катастрофи МН17 та пам’ят╕ про не╖ почина╓ нагадувати описану вище. Пам’ять про цю катастрофу просто намагаються стерти. Ще один приклад – схожа на трагед╕ю MH17 ╕стор╕я. Коли радянська система ПВО збила п╕вденнокорейський пасажирський лайнера з великою к╕льк╕стю пасажир╕в на борту над Сахал╕ном. Тод╕ лайнер в╕дхилився в╕д курсу, ╕ був збитий радянськими в╕йськовими. В результат╕ загинули 269 ос╕б. Радянський Союз тривалий час не визнавав того, що збив пасажирський л╕так. Пот╕м начебто визнали, але… звинувачення п╕шли в якийсь незрозум╕лий ╕нший б╕к. А св╕т? Св╕т постарався проковтнути цю ╕стор╕ю, зробивши вигляд, що н╕чого не сталося, тому що треба ж якось жити ╕з СРСР дал╕... П╕сля трагед╕╖ MH17 св╕т намага╓ться «якось жити дал╕» з Рос╕╓ю П╕сля трагед╕╖ MH17 св╕т намага╓ться «якось жити дал╕» з Рос╕╓ю... Св╕т хоче отримувати прибутки в╕д торг╕вл╕ ╕ сп╕впрац╕ з РФ, але не хоче визнати, що ╖м виг╕дно «дружити» з нею ╕ забути про цю под╕ю. Пол╕тики просто пояснюють, що треба «жити дал╕» ╕ домовлятися, бо ╕накше Рос╕я ╕ дал╕ збиватиме л╕таки та завдаватиме ще б╕льшо╖ шкоди. Через ц╕ наявн╕ вигоди в╕д сп╕впрац╕ з Москвою певн╕ зах╕дн╕ пол╕тики намагаються притупити сумл╕ння ╕ витерти з пам’ят╕ спогади про завдане нею горе. Це – стандартний психолог╕чний прийом: той, ╕з ким ти прагнеш дружити, не повинен бути мерзотником, нег╕дником ╕ поганцем – в╕н ма╓ бути б╕льш-менш хорошим, нехай ╕ не ╕деальним.
Саме через це св╕т та нав╕ть т╕ кра╖ни, що найб╕льше постраждали в результат╕ трагед╕╖ МН17, а особливо – Н╕дерланди, намагаються згладити гостр╕ кути, «забути». Так, наприклад, Н╕дерланди стали першими, хто спрацював на користь Рос╕╖ п╕д час блокування Угоди про асоц╕ац╕ю Укра╖ни та ╢С. Повед╕нку Н╕дерланд╕в можна пор╕вняти з проявом «комплексу турецько╖ пов╕╖». Кажуть, що турки люблять ╓вропейок, а не сво╖х, але не тому, що сво╖ негарн╕, а тому що вони – страшенно вульгарн╕. Коли культура твого народу забороня╓ щось, сприйма╓ як абсолютний негатив, люди, що переступають межу, впадають у крайн╕сть ╕ абсолютну вульгарн╕сть й поводяться особливо зухвало.
От ╕ в Н╕дерландах – кра╖н╕, громадяни яко╖ загинули в ав╕акатастроф╕ MH17 – пол╕тикам захот╕лося якось виправдати Рос╕ю, аби не втрачати вигоди в╕д сп╕впрац╕ з нею, в╕дтак, вони почали поводити себе особливо агресивно ╕ демонстративно. Вони не знайшли н╕чого кращого, як сол╕даризуватися з кра╖ною, яка збила л╕так ╕ вбила ╖хн╕х громадян, у боротьб╕ проти Укра╖ни, над територ╕╓ю яко╖ це сталося. Низка голландських пол╕тик╕в (причому не з пророс╕йських, а з центристських парт╕й) довго намагалися доводити, що саме Укра╖на винна у трагед╕╖ MH17. ╤ нав╕ть коли стало ч╕тко зрозум╕ло, що «Бук» – рос╕йський, все одно торочили: «А чому Укра╖на пустила рос╕йський «Бук» на свою територ╕ю!». Вони безперервно повторювали меседж╕ рос╕йсько╖ пропаганди. Голландським пол╕тикам потр╕бно було хоч якось виправдати Рос╕ю, нав╕ть коли ╖╖ роль в ц╕й трагед╕╖ стала остаточно зрозум╕лою. ╤ так, саме Голланд╕я стала центром спротиву ╓вро╕нтеграц╕╖ Укра╖ни. Це – яскравий приклад того, як той, хто став найб╕льшою жертвою чи╖хось агресивних д╕й, через кон’юнктуру намага╓ться виправдати кривдника ╕ тому почина╓ поводитися з особливо вульгарно – саме з вульгарн╕стю турецько╖ пов╕╖. На жаль, прагматизм дуже часто перемага╓ ╕де╖ ╕ ц╕нност╕ зах╕дного св╕ту. В основ╕ зах╕дного св╕ту лежать не ц╕нност╕, а ц╕ни. Але завжди на Заход╕ ╓ т╕, хто готов╕ боротися ╕ помирати за ц╕нност╕. Саме так╕ люди на Заход╕ стають найб╕льшими авторитетами, ╕ саме вони доводять решт╕, що Зах╕д не може торгувати ключовими ц╕нностями, переступати через них. Доки Укра╖на боролася за зах╕дн╕ ц╕нност╕ у ставленн╕ до себе, доти з╕ зм╕нним усп╕хом, але нам вдавалося в╕дбивати атаки, зокрема, й щодо ╕стор╕╖ MH17. Наша кра╖на нагадувала ╕ доводила ╓вропейцям, що вони не можуть переступити через цю трагед╕ю ╕ численн╕ жертви, а тому мусять ввести санкц╕╖ проти винного – проти Рос╕╖, адже вона вбила ╖хн╕х же громадян. ╤ ╢вропа була змушена д╕яти.
Т╕льки-но Укра╖на почала залишати цю справу на розсуд ╕стор╕╖, моментально знайшлися т╕, хто йде шляхом найменшого спротиву. А найменший спротив – в╕дновлення в╕дносин ╓вропейських кра╖н ╕з Рос╕╓ю. А як же! Це ж да╓ додатков╕ кошти в бюджет, додатковий прибуток м╕сцевим фермерам тощо… Кр╕м того, св╕т почав забувати про трагед╕ю MH17 ╕ через те, що сьогодн╕ люди дуже в╕дособлен╕. Вони страшенно переживають, коли гине с╕м’я, що жила по сус╕дству, але через день-два переживання затираються ╕ стають суто формальними. ╤, якщо ╖м н╕хто не нагаду╓ про те, що зло не покаране, моральн╕ стимули просто стираються. Через усе, перел╕чене вище, катастрофа рейсу MH17 ╕ загибель майже трьох сотень людей весь час опиня╓ться на марг╕нес╕ сприйняття. Не варто думати, що для притягнення до в╕дпов╕дальност╕ винних у катастроф╕ малайз╕йського «Бо╖нга» недостатньо доказ╕в. У ц╕й ╕стор╕╖ ╖х предостатньо – р╕дко по якому злочину ╓ така доказова база ╕ така к╕льк╕сть матер╕ал╕в. REUTERS REUTERS Проте судовий процес не надто руха╓ться, бо окрем╕ голландськ╕ пол╕тики знову починають думати ╕ говорити: «Нав╕що злити «рос╕йського ведмедя»? Може, л╕пше, нехай якось вже так буде? Ми розум╕╓мо, що суд по ц╕й справ╕ ма╓ бути обов’язково. Може, нехай його проведе Австрал╕я? Бо ж ╕ ╖╖ громадяни загинули. А взагал╕ л╕так – малайз╕йський! Тож, може, Малайз╕я нехай цим займа╓ться? Чому ми ма╓мо це робити ╕ нариватися на поган╕ в╕дносини з Рос╕╓ю?». ╢вропейським пол╕тикам сл╕д зважати на те, що непокаране зло завжди поверта╓ться Такий прагматизм ╕ призводить до того, що губиться пам’ять нав╕ть про найжахлив╕ш╕ трагед╕╖. Але ╓вропейським пол╕тикам сл╕д зважати на те, що непокаране зло завжди поверта╓ться. Чи будуть покаран╕ винн╕ у трагед╕╖? А чи був хтось покараний за збитий радянськими в╕йськовими п╕вденнокорейський лайнер? Н╕, тод╕ й у голову н╕кому не прийшло, що можна покарати. Так, обурювалися, але це все. Але сьогодн╕ хоча б намагаються добитися покарання винних. Хоча ╓ пол╕тики ╕ юристи, як╕ намагаються в╕дтягнути розгляд справи, але суд все одно почнеться. ╢дине – на цьому суд╕ навряд чи постане питання про визнання рос╕йсько╖ держави або рос╕йсько╖ влади винуватцем. Цього уникатимуть. Очевидно, суд заочно засудить до дов╕чних ув’язнень основних виконавц╕в цього злочину. Також, напевно, суд встановить, що л╕так був збитий саме рос╕йським «Буком», рос╕йською арм╕╓ю ╕ найманцями. Але на тому все, тож р╕шення суду буде половинчастим.
Тарас Чорнов╕л, пол╕тичний анал╕тик, колишн╕й народний депутат Укра╖ни
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 19.07.2019 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21356

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков